MIO 330u i problem z iGO8

  • 5 Odpowiedzi
  • 2275 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MIO 330u i problem z iGO8
« dnia: Październik 17, 2008, 00:58:14 »
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, zainstalowałem w swoim mio moov 330u aplication launchera oraz automapę 5.1.1 (wszystko to z pomocą tego forum a w szcególności postom kolegi Limak74, za co bardzo dziękuję), postanowiłem jednak wyposażyć moje mio w iGo8 sciągnąłem wersję na PNA, wrzuciłem na kartę SD, odpalam przez total commandera, włącza się pokazuje się ekran startowy wczytuje coś i wczytywanie wiesza się na INITIALIZING WARNING DATA i nic się nie da zrobić, po wyłączeniu i włączeniu jest to samo, pomaga tylko reset urządzenia. Nie wiem o co chodzi i proszę o pomoc w tym temacie, jeśli był taki wątek na forum to przepraszam i proszę o link do niego, szukałem ale nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: MIO 330u i problem z iGO8
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2008, 09:39:23 »
Gdzieś chyba czytałem, że pierwsze wczytywanie POI (właśnie tych "Warning data") może po prostu bardzo długo trwać (nawet kilka minut). Próbowałeś tyle odczekać?

Odp: MIO 330u i problem z iGO8
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2008, 12:59:58 »
Rzeczywiście, działa :D :D tego się nie spodziewałem, po stokroć dziękuję:D

Odp: MIO 330u i problem z iGO8
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2008, 21:45:56 »
A tak nawiasem mówiąc nie wiem czy zauważyliście ale IGO8 to porażka. Jeśli chodzi o dokładność to nieźle bo ma duże pokrycie i znajduje ulice nawet w małych wioskach, ale jeśli chodzi o prowadzenie to porażka. Raz jechałem na tej mapie z ustawiona najkrótszą trasą, pozostało do celu 27 km, po czym skręciłem w boczną drogę i nagle do celu zostało mi już tylko 23 km, pozostaje pytanie dlaczego dla niej najkrótsza trasa była jednak dłuższa niż wybrałem ja. Poza tym z Łeby do Krakowa najkrótsza dla niego trasa prowadzi przez Poznań i Wrocław!!!

Odp: MIO 330u i problem z iGO8
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2008, 01:13:10 »
To prawda, iGO8 przy ustawieniu trasy na "Krótka" prowadzi nie dość, że pod prąd to zupełnie na około.
Z tym to ma nawet problemy MioMap, chociaż chyba z tym walczą bo po ostatnim update'cie, problem przestał prawie w ogóle się pojawiać.

Ale po ustawieniu trasy na "Szybka" w iGO8, wszystko pokazuje tak jak powinno. Przynajmniej jak testowałem.
No i co do pokrycia to się zdziwiłem, bo naprawdę jest spore. I ogólnie program działa szybko i sprawnie.

No ale jeśli chodzi o Polskę to i tak AutoMapa nie ma sobie równych.
Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, czasami tylko jakieś problemy z wykryciem sygnału, nie wiem czemu, ale tak to śmiga dobrze.
iGo8 polecam jak mamy zamiar podróżować poza granice naszego kraju. Ale czy iGO8 czy MioMap, to już wybór indywidualny.
Oba programy są dobre, i czy będziemy korzystać z jednego czy drugiego to dojedziemy tam gdzie chcemy :)

Odp: MIO 330u i problem z iGO8
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2008, 09:52:08 »
A tak nawiasem mówiąc nie wiem czy zauważyliście ale IGO8 to porażka. Jeśli chodzi o dokładność to nieźle bo ma duże pokrycie i znajduje ulice nawet w małych wioskach, ale jeśli chodzi o prowadzenie to porażka. Raz jechałem na tej mapie z ustawiona najkrótszą trasą, pozostało do celu 27 km, po czym skręciłem w boczną drogę i nagle do celu zostało mi już tylko 23 km, pozostaje pytanie dlaczego dla niej najkrótsza trasa była jednak dłuższa niż wybrałem ja. Poza tym z Łeby do Krakowa najkrótsza dla niego trasa prowadzi przez Poznań i Wrocław!!!

Jeśli wgrasz mapy TeleAtlasa a nie Emapy, to nie będziesz miał takich problemów.
Właśnie wyznaczyłem trasę krótką z Łeby do Krakowa i prowadzi przez Toruń i Łódź.
Ponadto używam ją codziennie dla testów na znanym terenie i nie zauważam błędów w prowadzeniu.

 :ok: