Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?

  • 9 Odpowiedzi
  • 11746 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« dnia: Czerwiec 23, 2010, 16:20:49 »
Witam !
To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję - że nieostatni :)
Zamierzam kupić nawigację Mio 500 z zainstalowaną mapą Mio. Ale podobno mapa ta jest bardzo słaba, więc chciałbym sobie zainstalować zchackowaną Automapę. Tutaj moje pytanie - czy moge sobie sam zchackować nawigację ? W serwisie chcą 50zł... Szukałem na forum, nic nie znalazłem, a bardzo mi zależy... Z góry dziękuję za pomoc :]
Pozdrawiam ;)
Petro-7

P.S.: Jakby ktoś mógł dać instrukcję jak zchakować (jeśli się da), to będębardzo wdzięczny :P

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 16:43:23 »
Automapy się nie "hackuje" tylko się kupuje!
Zamiast ukraść mapę, lepiej kup jakiś tańszy GPS (Mio wcale takie wspaniałe nie jest), a resztę pieniędzy przeznacz na zakup Automapy.
Nawigacje się odblokowuje - do Mio powstało kilka gotowców, np MioPocket, umożliwiających uruchamianie różnych programów, oraz instalację Automapy.

Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 17:12:49 »
Ja mam 14 lat i wszystko robie w imieniu taty, a on przeczytał dużo pochlebnych opinii dt. właśnie Mio 500 i raczej tylko ona wchodzi w grę  :)
Mi chodziło o odblokowanie nawigacji, i tym postem mi pomogłeś ;), a jeśli chodzi o automapę - jeszcze się (ja i tata) zastanawiamy. Albo zostaniemy przy formowe (podobno bardzo kiepska), albo Automapa. I właśnie, kupić oryg. automapy, czy nie ?!? Mieszkamy w Olkuszu, (słynął kiedyś firmą Emalia S.A.), to mała miejscowość, a my nie jeździmy zazwyczaj daleko, tylko sporadycznie Karków/Warszawa/Wrocław... Mio źle sobie radzi w małych miejscowościach, a my po takich jeździmy. Natomiast szkoda wydawać  170 zł na mapę całej Polski, skoro sięz tego nie skorzysta... Co radzisz/radzicie ?!?
Pozdrawiam ;)
Petro-7

P.S.: Dzięki za odp.  :ok:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2010, 17:31:57 »
Zawsze radzimy kupić orginał - używania piratów absolutnie nie popieramy. Automapa nie jest aż taka droga - można ją kupić już za ok 100 zł na Allegro (orginał oczywiście) i dzięki temu mieć dostęp do bazy Miplo oraz 5 czy 6 aktualizacji w roku.

Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2010, 17:46:13 »
A czy ja dobrze zrozumiałem na Allegro ?!?
Jak kupie Automapę (oryg.) 6.0, to mogę za darmo sobie na automapa.pl zaktualizować do wersji 6.5 ?!?
Pozdrawiam ;)
Petro-7

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:22:42 »
Oczywiście nie ma znaczenia jaką wersję kupisz, możesz zainstalować najnowszą z serwera Automapy, pod warunkiem że masz jeszcze aktualną subskypcję (po pierwszej rejestracji przez rok, a później jak masz ochotę odnawiasz na kolejny rok za 79 zł).

Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2010, 12:58:12 »
Eee, stara Automapa jest droższa od nowej...  :O
A jak mi się zepsuje odblokowana nawigacja i ją oddam do serwisu, to mi  uznają gwarancję, czy nie ?!? Jedni mówią, że tak, a inni - że nie...  :-?
Pozdrawiam ;)
Petro-7

P.S.: Dzięki, żę jako jedyny odpowiadasz w temacie...  :ok:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2010, 15:16:26 »
Tu właśnie wychodzi jedna z wad Mio - trzeba sporo pokombinować, by uruchomić Automapę, tymczasem większość innych nawigacji będących w sprzedaży wogóle nie wymaga odblokowywania, bo ścieżkę do programu nawigacyjnego ustawia się banalnie łatwo. Z mio bywa różnie, bo odblokowanie (instalacja Miopocket) to jednak jest ingerencja w rejestr i fabryczną aplikację. Producent może nie uznać w takim przypadku gwarancji, bo urządzenie jest użytkowane "niezgodnie z przeznaczeniem".

Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2010, 20:39:05 »
Kupiłem tą Automapę 6.5, ale musiałem ją zainstalować na karcie... I teraz mam problemy z uruchomieniem, bo koleś, u którego kupiłem nawigację i który mi ją odblokował, dał już do tego menu obok ikonki "Mio" ikonki Automapy i TomTom'a... Ja ich nie mam, ale mam już skróty. Powiedział mi, że wystarczy zainstalować Automapę na karcie i wszystko będzie działać, a tymczasem mapy przez skrót otworzyć się nie da, bo pisze:

Cytuj
Spodziewano się Automapy w katalogu \Storage Card\Automapa EU

Ale miałem tam od razu program "Exploler PL", nim wchodzę na kartę i uruchamiam mapę :]
Co mam zrobić ?
Pozdrawiam ;)
Petro-7

P.S.: Mam Automapę 6.5 PL

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy da się samodzielnie odblokować nawigację Mio 500 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2010, 21:35:03 »
Koleś musiał spraprać menu na sysinfo (pokręcił ścieżki). Co tam ustawił wie tylko on sam, ale widać, że skrót odnosi się do folderu \Storage Card\Automapa EU . Domyślny instalator Automapy też instaluje w takim katalogu, więc powinno działać.