Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Mitac / Mio Technology

Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)

(1/104) > >>

Limak74:
Drodzy forumowicze, niestety nie wiem nawet jak sie do tego zabrac zeby sobie cos takiego samamu napisac (nigdy nie programowalem na platforme WinCE)
Chodzi mi o prosty plik wykonywalny ktoryby korzystal z pliku tekstowego a nie rejestru jako pliku konfiguracyjnego
W takim to pliku moznaby bylo zapisac np nastepujace infotmacje
<APPLICATION>
<LINK>My Flash Disk/Moj program.exe</LINK>
<IMAGE>My Flash Disk/Images/Obrazek1.jpg</IMAGE>
</APPLICATION>
...itd
(oczywiscie moglyby byc inne opcje typu skorki, pozycjonowanie rozmiar itp przycisku)
wynikiem dzialania programu byloby pojawienie sie Application Launcher'a z tyloma "przyciskami" ile zdefiniowalismy

Po so mi to? Ano mam MioMoov360 i nie chcac uruchamiac zadnego FileManager'a ani odblokowywania tego PNA chcialbym miec na starcie Launcher z wyborem nawigacji (AutoMapa, MioMap, lub FileManager, lub MioBT)

Moge sobie odpalic FileManagera ale to jest klopotliwe poniewaz trzeba wyszukac plik (przejsc do odpowiedniego katalogu) tam moga byc skroty do programow ale i tak kiepsko sie je wybiera bez rysika...
Zaleta takiego applicationLauncher'a bylaby mozliwosc konfigurowania i duze przyciski

Dla kogos kto juz programowal na WinCe to powinno zajac z max 30-60 min (z wodotryskami) zeby cos takiego napisac
Nie moglem znalezc w necie nic takiego co by sie uruchamialo na WinCE 5.0 i bylo darmowe i konfigurowalne
Moze zle szukalem
Bylbym wdzieczny za wskazanie link do gotowego programu lub moze ktos z klubowiczow ma doswiadczenie w pisaniu takich programikow.
Mysle (moze sie myle) ze jest jakies Visual... w czym mozna to w krotkim czasie zrobic...
Program mysle bylby bardzo przydatny ..czytajac posty osob z "odblokowanymi" PNA firmy Mio

Z niecierpiwoscia czekam na jakies komentarze
Pozdrawiam

Limak74:
nikt sie nie kwapil pomoc ... no coz znalazlem i przrobilem cos takiego (przerobione do pobrania):

http://rapidshare.com/files/130056530/ApplicationLauncherMioMoov360.rar.html

INSTRUKCJA INSTALACJI:
--------------------------------------------------------
Application Launcher dla Mio Moov 360
Program sciagnalem z : http://www.ultimatelaunch.de/
Przerobiony zeby dzialal na Mio Moov 360
Wersja jezykowa: Polska (mozna wlasnorecznie zmienic)

Cel: Pozwala uruchamiac 2 lub wiecej programow nawigacyjnych tuz po starcie przez prosty wybor (klikniecie na przycisku) +oraz troche pozytecznych programikow

Nie musisz odblokowywac swojego MioMoov!!

Instalacja:
-rozpakuj RAR na swoim Mio Moov (w glownym "My Flash Disk" katalogu)
-przerob plik Program Files\MioMap\appstatupsec.ini zmieniajac linie na:

  ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe

-Zrestartuj urzadzenie

PS:
w katalogu SystemInformation znajduja sie odpowiadajace(ekranom) katalogi oraz pliki ini (tak wiec samodzielnie mozna sobie dodac usunac cos)
Dodatkowo w SystemInformation\SystemInformation32.exe (odpalic mozna na PC) i zobaczyc jak to dziala zanim sie wgra na PNA



ENGLISH INSTALLATION GUIDE:
--------------------------------------------------------
Application Launcher for Mio Moov 360
Program taken from: http://www.ultimatelaunch.de/
Converted to be usable on Mio Moov 360
Language version: Polish (you can change it to any other)

Purpose: Allows to have a quick access to 2 or more Navigation programs + some useful applications

You don't have to unlock your MioMoov!!

Installation:
-unpack RAR on your device(in main "My Flash Disk" dir
- change file Program Files\MioMap\appstatupsec.ini by changing line:
ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe
-Restart your device

That's all

PS Quick note SystemInformation32.exe you can execute on your PC to get a preview of Launcher functions (before you transfer it to your PNA)


UPDATE: 2008/07/18 BACKLIGHT PATCH
To jest patch dla powyzszego programiku naprawiajacy blad (niepelne podswietlenie)
This is a patch to above launcher which fixes problems with backlight on MioMoov

http://rapidshare.com/files/130574195/MioMoov360_Backlight_Patch_for_ApplicationLauncher.rar.html

INSTALACJA/INSTALLATION:
(wymagana instalacja najpierw ApplicationLauncher'a)
-rozpakuj na Mio nadpisujac plik SystemInformation\Main\main.ini

(1st install Application Launcher if not installed yet)
-unpack on your MioMoov device overwritting SystemInformation\Main\main.ini

lub/or

PELNA WERSJA Z PATCHEM / FULL VERSION WITH BACKLIGHT PATCH
http://rapidshare.com/files/130575408/Application_Launcher_for_MioMoov360_backlight_fix.rar.html

skowal:
Czy na Moov 200 bedzie działac ten sposob ?
Czy bedzie dzialac USB ?

Limak74:

--- Cytat: skowal w Lipiec 18, 2008, 15:14:31 ---Czy na Moov 200 bedzie działac ten sposob ?
Czy bedzie dzialac USB ?

--- Koniec cytatu ---
ten launcher jest przerobiony z originalnego mio moov 200 na wide screen moov 360
uzyj originalnego niemieckiego i przerob
USB chodzi jak poprzednio ale nie activesync tylko miotransfer

agent:
Witam jestem tu nowy .. jak zresztą widać ... jeśli chodzi o moja znajomość z urządzeniami do nawigacji to moje "raczkowanie".

Nie chciałem rezygnować z oryginalnej mapy ani odblokowywać nawigacji - i napotkałem na PROBLEM


opis problemu:

Wszystko ładne pięknie oryginalna mapa (w pojedynke i z Application Launcher-em działa )
AutoMapa również działa ale bez Application Launcher , kiedy wgrywam  Application Launcher-a aby sobie z MENU wybrać między oryginalna a AutoMapą - wyskakuje komunikat o takiej treści:

" Cannot find 'wceAm' (or one of its components)
Make sure the patch and filename are correct and that all the reqired libraries are available "


Print Screen do błędu






Czy koś jest w stane mi powiedzeć co zorbiłem źle ? bo wszko zrobiłem zgodne z instrukcja .. w sumie tu niema się gdzie pomylić w czym  problem zatem ? ?  tresc komunikatu w zakuje że chodzi o nazwę pliku exe który uruchamia AutoMape ..


dodam jeszcze ze same mapy do AutoMapy mam na karce SD a cała resztę w nawigacji w katalogu ProgramFiles


>>> EDIT 1 WRZEŚNIA 2008 <<<

ZWIĄZKU Z TYM, IŻ ZASYPUJECIE MNIE WIADOMOŚCIAMI NA @
Napisze rozwiązanie tutaj mojego skromnego i błahego problemu aby wam było łatwej  :mrgreen:

Jeśli masz AutoMape zainstalowaną w twojej nawigacji, i masz zainstalowany SystemInformation to:

- odnajdujesz plik  | main.ini |
Znajdziesz go w :\SystemInformation\Main

Edytujesz go za pomocą np. notatnika

I znajdujesz tam akapit

ICONXPBUTTON

W nim podmieniasz linijkę:

Command = "\My Flash Disk\AutoMapa EU\wceAm.exe"


na

  Command = "\My Flash Disk\Program Files\AutoMapa EU\wceAm.exe"


Zapisujesz zmiany

i mapka chodzi oile była zainstalowana standartowo i nie została zmieniona lokalizacja instalacji – jeśli została ze to należy postu podać dokładna ścieżkę do pliku wceAm.exe


pozdrawiam i do usłyszenia


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej