Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702

  • 9 Odpowiedzi
  • 16715 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« dnia: Lipiec 24, 2012, 20:22:00 »
Witajcie,

Po jakimś czasie jak używam MIO nie tylko jako GPS ale i telefon,
zauważyłem że tak jakby zaciął się Joistick i "coś samo się ponaciskało".
Z uwagi że nie chcę stracic kontaktów oraz sms postanowiłem obejść  się bez HR,
samo czyszczenie i wprowadzanie nowych ustawień sieci nic nie daje,
Nie moge wysyłać smsów ale dzwonić jak najbardziej da się.
Macie może jakieś pomysły na ten problem ?
Nie daje nic konfiguracja ustawień sieci.

Pozdrawiam Adam

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2012, 20:34:31 »
Może zmienił ci się numer centrum SMS.
Niestety nie wiem gdzie dokładnie jest to w WinMo65 ,bo Samsung ma to w swoich opcjach wygodnie ustawione.

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2012, 20:57:34 »
Może i to jest powodem, jestem w Play i do tej pory nie miałem z tym problemów.
Nie wpisywałem czegos takiego jak centrum SMS wcześniej.



Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:09:58 »
ja rowniez nie wpisuje nr. centrum wiad.
BTW szukalem (moze niedbale) w opcjach ale nie znalazlem takiego wpisu.
moja rada? wyciagnij baterie na chwile jezeli tego jescze nie robiles. rowniez mialem nie raz, nie dwa jakies klopoty i dopiero to pomoglo.

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:24:41 »
"marekkatka" tak robiłem już. Jak dłużej leżał i nie używałem to stracił ustawienia typu data i godzina, ale teraz jak podladowalem i używałem kilka dni to trudno mi osiagnąc aby stracił datę i ustawienia nawet jak wyjmę baterię to pewnie gdzieś tam na płycie głównej jest podtrzymywanie bateryjne.
Jak dalej będzie to samo to wyjmę baterię na dłużej np. na  dzień. A po HR to pewnie polecą wszystkie kontakty programy itd będę mieć czystego Windowsa ?

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:34:21 »
no po HR niestety - czysty PDA. kontakty mozesz uratowac... sciagnij "ns contacts backup" i zrob kopie ktora potem przywrocisz.
opisz dokladnie jaki monit Ci sie pojawia w zwiazku z brakiem mozliwosci wyslania sms lub cokolwiek innego co moze szybciej  naas naprowadzi na rozwiazanie.

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:46:37 »
Pojawia się " Your text message cannot be sent" , pojawia się to szybko. Tak jakby czegos brakowało w ustawieniach.

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:56:30 »
Spróbuj z inną kartą SIM albo włóż swoją kartę do innego telefonu, może coś się przysmażyło.

EDIT: A połączenie GPRS ci działa?? Może masz smsy skonfigurowane jako pakietowe, a nie komutowane?
EDIT2: Do backupu kontaktów to PIM Backup lub SPB Backup, ale on jest płatny, więc polecam opcję nr 1.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 23:03:36 wysłana przez stelma6 »

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:06:40 »
Z kartą spróbuje w innym telefonie ale jeśli da się dzwonić wydaje się być dobra. A GPRS specjalnie wyczyściłem bo tez tak myślalem wcześniej nie miałem skonfigurowane i sms szły i było ok. Może i coś w tym jest że się przestawiło i śle jako dane pakietowe lub probuje wiadomość tekstowa w jakiejś innej formie przesłać. Sprbojje jutro ustawić GPRS czyli to gdzie konfigurowałem mms. Jak uda się wysłać mmsa to musi być ustawienie OK. Zdam relacje jak tylko sprboje. Myślę o wyjęciu baterii na noc albo na dłużej aby zresetować podręczne ustawienia może cos to zmieni.

Odp: Problem z wysyłaniem SMS w MIO A702
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:28:52 »
Uważam temat za zamknięty, po kilkukrotnych konfiguracjach połączenia oraz ustawieniach GPRS oraz sieci GSM udało się. Pomogło też doładowanie konta. Dzwonić zawsze mogłem a sms niekoniecznie. Po doładowaniu konta jest OK. Niestety w A702 w Play nie mogę nawet sprawdzić ile mam na koncie. Wszystkie skróty obsługujące prepaid nie działają. Stad było to utrudnione.