Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]

  • 35 Odpowiedzi
  • 44453 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« dnia: Lipiec 05, 2009, 12:40:25 »
Witam.
Jakiego romu bym nie zainstalował to mam problem z GPSem. Mianowicie programy nawigacyjne nie mogą odnaleźć sygnału GPS.
Myślałem, że to może przez etui które kupiłem firmy Krusell ma więcej magnesów niż oryginalne etui, więc na noc wyciągałem baterie (żeby sie rozmagnesował). i kilka razy udało mi się złapać na chwile sygnał GPS. Ale może przyczyna jest gdzieś indziej.
Może mi ktoś pomóc??  

ROZWIĄZANIE:


A teraz uwaga!!!
Oprócz problemów z GPS od jakiegoś czasu miałem problem ze słyszalnością podczas rozmowy szumy ludzie mnie nie słyszeli.
A moje działania pomogły i na to, więc może jeżeli ma ktoś problemy z czytnikiem SD to też mu się przyda.

Jak to zrobić
Trzeba rozkręcić Mio A701, przydał by się wkrętak (potocznie zwany śrubokrętem) o symbolu `T`sześcioramienna gwiazdka - jakiś mały rozmiar. Ja takiego nie miałem ale poradziłem sobie zwykłym śrubokrętem płaskim dobrze pasującym w otwór śruby.
Najpierw odkręcamy tylną obudowę od aparatu foto. Pod gumkami są śrubki (zielone strzałki), gumki można bez problemu wyciągnąć podważając np. igłą. Pod tą obudową znajdują się dwie kolejne śrubki które też trzeba odkręcić oczywiście należy jeszcze odkręcić dwie śrubki tylnej obudowy na dole Mio.
Czerwone strzałki oznaczają miejsca zaczepów obudowy aparatu i i dużej tylnej obudowy (na dole napewno nie ma zaczepów a u góry nie pamiętam).


Już po rozkręceniu ukaże się nam płyta główna i tu jest ten myk. Ma ona baterię (niebieska strzałka) taką jak w PC tylko mniejszą należy ja rozłączyć na kilkadziesiąt sekund najlepiej wsuwając kartkę papieru między płytę a baterię. Można jeszcze Rozłączyć wtyczkę od GPS i włączyć na nowo. w przypadku gdyby bateria nam się odgięła za mocno można przykleić ją cieniutkim paskiem taśmy klejącej podkładając między taśmę a baterię jakiś wacik tak by po przykręceniu obudowy bateria została przyciśnięta.  

Myślę że wszystko jest jasne. W razie co piszcie na GG 5896818. Jeżeli kotoś będzie miał problem z ustawieniami tez pomogę dla mnie najlepsze ustawienie to com 2 i aż 57600 bps w przypadku com 4 nigdy nie uzyskamy takiej szybkości.

U mnie GPS zaczął działać jak szalony

[edit. - mod - zdjęcia w poście niżej]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 10:19:27 wysłana przez elMInStER »
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2009, 12:51:33 »
Jeśli zmiana romu nie pomaga to raczej może pomóc tylko serwis! Magnes nie wpływa na pracę modułu GPS!

Osobiście w powsiadanie dostanę MIO A701 dopiero jutro ale mam nawigację w samochodzie - zakłucenia telefoniczne, silnikowe i takie jak npo. magnes nie stanowią problemu do GPS
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2009, 12:54:49 wysłana przez DjKris007 »

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2009, 12:59:55 »
Dzięki. Kurza nie chce mi się na serwis kasy wydawać bo jej nie mam :/.
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2009, 13:07:30 »
Znając życie serwis skasuje więcej jak wartość urządzenia... na jakich programach testowałeś?? Wgraj automapę, i odpal na dworzę! Potem wejdź Menu\2 zakładka i wyłącz Menu Proste, następnie Menu\GPS\Informacje. Zobacz czy wogóle widzie jakąś satelitę (pamiętaj aby być na dworze)

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2009, 13:23:28 »
W takich przypadkach czasem pomaga wyciągnięcie baterii na dłuższy czas (np. 24h), ale stracisz wszystkie dane (jak po hard resecie). W ostateczności zresetuj ustawienia GPS. Potem wgraj efemerydy i spróbuj złapać GPS na zewnątrz budynku. Za pierwszym razem może to potrwać kilkanaście min. No i oczywiście ustawienia GPS w nawigacji muszą się zgadzać z tymi w Mio. U mnie Automapa jest ustawiona na "Auto (COM4)" i prędkość 4800bps.

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2009, 19:29:03 »
Ja dziś doświadzyłem tego samego. mio na chwilę znalzło sygnał ale wyszukiwanie trwało około 15 minut. W międzyczasie "mówiło" błedny odczyt gps.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2009, 14:16:10 »
Testowałem Mio na MapaMap i na AutoMapa. Kiedyś nie miałem problemu z GPSem nawet nie aktualizowałem `szyka lokalizacja`. łączył się w przeciągu kilkunastu sekund i śmigał bez problemu. Jeżeli chodzi o port to zawsze sam automatycznie wyszukiwał a z drugiej strony słyszałem, że A701 fabrycznie chodzi na COM2 i 57600.
WIELUOND ja jestem laikiem w tym wszystkim dopiero zaczynam się bawić więc jakbyś mógł wyjaśnić co to są efemerydy.
Pozdrawiam.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2009, 15:52:19 »
Chodzi o pozycje satelit aktualizowane w "Szybkie pozycjonowanie GPS".

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2009, 19:31:43 »
Wielbuond nie wiem czy jest sens wyciągać baterię na 24h. Gdy wyciągałem na 10 godzin to też efekt był taki jak w przypadku HR. W każdym bądź razie proces 24h już rozpocząłem. Zobaczymy co będzie.
Napisane: 11 Lipiec 2009, 12:23:47
I do czego doszedłem, a mianowicie wyłączyłem Mio na 24h i wcale nie było efektu jak przy HR (co z jednej strony jest dobre gdy wyciągniemy baterię na dłużej), chodź liczyłem na to, że może płyta główna się zresetuje jakoś po tak długim odłączeniu od zasilania. Mam WM 6.1 w wersji 21068 i po tak długim wyłączeniu tylko godzina się przestawiła jest to sprawdzone bo na drugi dzień wyłączyłem go na 10h :). Polecam dla ludzi którzy nie chcą tracić danych po wyciągnięciu baterii. A przy wersji 18548 już po kilku godzinach występował efekt HR.
Ma ktoś pomysły na uruchomienie GPSa??
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline elMInStER

  • *****
  • 2128
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog
  • Sprzęt: MioA201|htcDesireX
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2009, 20:35:34 »
chyba serwis :(
WM61.21057 -> Mio.A201.A501.A701.A702
WM65.21916 -> WM65x.23152 -> WP710.7592 -> htcHD2
DAROWIZNA

*

Offline Adi_

  • **
  • 103
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2009, 08:50:22 »
Ja bym zmienil sama antene w mio i zobaczył czy bedzie inaczej. Bo skoro sygnał jest słaby to oznacza ze coś antena nie łapie.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2009, 18:14:50 »
Są zewnętrzne anteny i to wcale nie drogie tej w Mio wole nie ruszać bo coś się jeszcze spieprzy.
Nie wiem czy warto się w to bawić. Może sprawie sobie HTC TyTn II, co tym myślićie??
Jeszcze jak mnie wena najdzie to rozkręcę mio i zobacze może coś będzie widać gołym okiem.
Tylko czy ktoś mam takie klucze do odkręcenia tych śrub??
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2009, 18:42:38 »
A resetowałeś już ustawienia GPS?

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2009, 18:46:06 »
Wielbuond, czy ty mnie za głupka uważasz??!!!
Robiłem już chyba wszystko co można było zrobić. Zmieniałem ustawienia portu testowałem na MapaMap i na Auto Mapa, resetowałem GPSa, robiłem HR itd., itp.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 18:54:11 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2009, 19:02:11 »
Nie uważam Cię za głupka. Przeczytałem to co robiłeś z Mio i nie było tam wzmianki o resecie GPS. Nie trzeba się od razu denerwować, ja chciałem tylko pomóc.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2009, 15:51:40 »
Teraz najlepsze!!!!!!!!!
Dzwoniłem do Mio Technology pytałem się ile naprawa GPS.
IIIiiiiiii Uwaga: jezeli to by był jakiś moduł jeden podzespół to może nawet tylko 50zł, ale jeżeli by była do wymiany płyta główna to 750zł + oczywiście koszty przesyłki :))))
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:35:55 »
Teraz ja dorzucę trzy grosze do dyskusji...

Mój odbiornik w dziadku A701 sprawiłby chyba więcej problemów serwisantowi-odkrywcy niż wojna w Wietnamie USA :) ... Paredziesiąt postów wcześniej pisałem, że mój moduł gps w AM w menu gps -> informacje -> gps dane, wyświetla "krzaki". To było jakiś rok temu, kupiłem sobie odbiornik navibe 737, który... cóż wiele mówić nawalił jakieś 2 tygodnie temu. Z racji, że zgubiłem paragon, nie mogłem zrealizować gwarancji i byłem wq... no wiecie, jaki mogłem być ;) Ale w nawiązaniu do tematu:

- z nudów sprawdziłem jeszcze raz opcję "krzaki" w AM i zrobiłem reset gps. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że zamiast krzków pojawiają się normalne dane gps.
- sprawdziłem odbiornik zaczął widzieć satelity - AM działa !!!
... działała do pierwszego wyłączenia. Potem to już zwykła ruletka i rachunek prawdopodobieństwa.

Albo odbiornik gps działa (jakieś 5% przypadków) albo nie działa. Nie ma na to wpływ reset mio, hard reset, resetowanie gps z poziomu systemu, po prostu działa albo nie - częściej nie :(

PYTANIE:
- czy to może być antena ? ... Wspomnę tylko, że navibe'a kupłem po ciężkiej glebie dziadka, po której odbiornik w ogóle "nie gadał" ... aktualny rom 23001 od Elmiego.
pozdr.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 20, 2009, 13:57:31 »
No właśnie mam to samo panie kolego `marculonis`. Tym że jak mi przestał działać to nie był po żadnym upadku ( no na pewno nie po ciężkim i nie bezpośrednio po). Miałem wiele romów obecnie WM 6.5 21234 elmiego i uważam że z 6.5 jest najlepszy.

Po??czone: Czerwiec 13, 2010, 20:50:14
Uwaga, Uwaga,Uwaga
Najprawdopodobniej znalazłem sposób na działanie GPSa.
Teraz jestem zmęczony i jutro jade do szpitala bo moja kobieta tam jest ale jeszcze się upewnię czy GPS działa i w sobote szczegółowo opiszę zabieg :).
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 20:50:14 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:08:16 »
Bardzo interesujące , chętnie poczytam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 22:58:22 wysłana przez Gienions »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2009, 22:39:58 »
`Gienions` te wizyty w szpitalu nie należą do przyjemnych :(:/.


A teraz uwaga!!!
Oprócz problemów z GPS od jakiegoś czasu miałem problem ze słyszalnością podczas rozmowy szumy ludzie mnie nie słyszeli.
A moje działania pomogły i na to, więc może jeżeli ma ktoś problemy z czytnikiem SD to też mu się przyda.

Jak to zrobić
Trzeba rozkręcić Mio A701, przydał by się wkrętak (potocznie zwany śrubokrętem) o symbolu `T`sześcioramienna gwiazdka - jakiś mały rozmiar. Ja takiego nie miałem ale poradziłem sobie zwykłym śrubokrętem płaskim dobrze pasującym w otwór śruby.
Najpierw odkręcamy tylną obudowę od aparatu foto. Pod gumkami są śrubki (zielone strzałki), gumki można bez problemu wyciągnąć podważając np. igłą. Pod tą obudową znajdują się dwie kolejne śrubki które też trzeba odkręcić oczywiście należy jeszcze odkręcić dwie śrubki tylnej obudowy na dole Mio.
Czerwone strzałki oznaczają miejsca zaczepów obudowy aparatu i i dużej tylnej obudowy (na dole napewno nie ma zaczepów a u góry nie pamiętam).


Już po rozkręceniu ukaże się nam płyta główna i tu jest ten myk. Ma ona baterię (niebieska strzałka) taką jak w PC tylko mniejszą należy ja rozłączyć na kilkadziesiąt sekund najlepiej wsuwając kartkę papieru między płytę a baterię. Można jeszcze Rozłączyć wtyczkę od GPS i włączyć na nowo. w przypadku gdyby bateria nam się odgięła za mocno można przykleić ją cieniutkim paskiem taśmy klejącej podkładając między taśmę a baterię jakiś wacik tak by po przykręceniu obudowy bateria została przyciśnięta. 

Myślę że wszystko jest jasne. W razie co piszcie na GG 5896818. Jeżeli kotoś będzie miał problem z ustawieniami tez pomogę dla mnie najlepsze ustawienie to com 2 i aż 57600 bps w przypadku com 4 nigdy nie uzyskamy takiej szybkości.

U mnie GPS zaczął działać jak szalony 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 22:57:53 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:05:40 »
COM 2 najszybsze odświeżanie sygnału GPS wbudowanego-56700,
COM 4 natomiast wykorzystujemy do łączenia bezprzewodowego GPS.np.możemy korzystać z innego odbiornika GPS niż wbudowany przez Bluetooth i stąd ograniczenia bps. :grin:
w sumie nigdy nie pomyślałem o tej małej baterii, wg mnie to ogniwo do podtrzymywania napięcia po wyjęciu głównej baterii a jaki ma związek z modułm GPS- nie mam pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 23:16:14 wysłana przez Gienions »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:14:50 »
Gienions tak jak mówisz ale w momencie gdy urządzenie mamy ustawione na com 4 i automatyczne zarządzanie to programy nawigacyjne działają na kilkukrotnie wolniejszym bps-e i com 4 służy do obsługi kilku programów a przy ustawieniu com 2 i odznaczeniu automatycznego zarządzania jest pewne że jeden program będzie chodził na maxsa (57600).

P.S. dajcie  znać czy moje wskazówki wam pomogły.

EDIT:
zapomniałem napisać jak ściągnąć tylna obudowę z zaczepów: małym śrubokrętem podważyć w górę i lekko do zewnątrz - i tyle, schodzi jak po maśle :).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 13:08:27 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 27, 2009, 15:04:15 »
witam jestem wlasnie na etapie testowania Twojego sposobu,jestem naabem jesli o elektronike chodzi wiec jesli moglbys zaznaczyc na zdjeciu gdzie znajduje sie wtyczka od gps aby ja rozlaczyc i wlaczyc byloby latwiej


:) jestes wielki gps dziala jak wsciekly pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 17:04:23 wysłana przez zaaz »

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:42:34 »
Wtyczka GPS jest na płytce od klawiszy przedniego panelu. Bez problemu ją znajdziecie po rozkręceniu Mio> Od anteny GPS idzie kabel (powinien być przyklejony do wewnętrznej części wyświetlacza).
A zdjęcia nie wrzucę bo bym musiał Mio rozkręcić. Sorry :/.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 17:46:33 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:48:32 »
udalo sie odszukac faktycznie nie trudno to zrobic, metoda dziala w 100% raz jeszcze dzieki  :ok:

Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:38:15 »
Potwierdzam także,ta metoda działa !!!
Dzisiaj kupiłem używanego A701 w którym jak się dopiero w domu zorientowałem,nie działał GPS,myślałem że czeka go serwis,a tu proszę takie idealne rozwiązanie z kartką i baterią  :ok:

sever321 - wielkie dzięki  :D

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:18:50 »
Mój sposób "resetowania" płyty głównej nie tylko mi pomógł w działaniu GPSa i zlikwidował szumy w słuchawce ale również mogę odczytać kart SDHC. Więc tak jak pisałem wcześniej jeżeli ma ktoś problem z kartą, którą Mio czytał a teraz już nie lub z SDHC to ten zabieg powinien pomóc.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 01, 2009, 12:49:43 »
Brawo serwer321!
Twoje poświęcenie czasu i uwagi opłaciło się , do odważnych świat należy :ok:
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 02, 2009, 15:49:24 »
Gienions
Dzięki :).
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2009, 10:53:05 »
UWAGA!!!
Te problemy z GPSem to najprawdopodobniej wina anteny GPS. Więc wystarczy rozłączyć wtyczkę od GPSa. Jeżeli to nie pomoże to wymienić antenę, a jak to nie pomoże to serwis albo dalej samemu kombinować np. wymienić płytę główną.
Także z tą baterią dajcie sobie spokój bo co nie które maja baterię `znitowaną` na + i - tak jak na zdjęciu poniżej.
A i jeszcze jedno. W środku wtyczki GPS są dwie małe blaszki po bokach można je lekko do siebie przygiąć dla pewności że będą dobrze stykać :).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 12:31:58 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!