Kurs obsługi RegEdit czym to się je

  • 10 Odpowiedzi
  • 29536 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« dnia: Kwiecień 14, 2009, 17:10:26 »
RegEdit czym to się je :mysli:
postanowiłem zacząć ten wątek aby zebrać jak najwięcej informacji dotyczącej mądrej i sprawnej obsługi RegEdit :mrgreen:

Folder/wstępnie zdefiniowany klucz
   Opis
HKEY_CURRENT_USER   Zawiera gałąź główną informacji konfiguracyjnych dla aktualnie zalogowanego użytkownika. Tutaj są przechowywane foldery użytkownika oraz określone przez niego kolory ekranu i ustawienia Panelu sterowania. Te informacje są skojarzone z profilem użytkownika. Czasami dla tego klucza używa się skrótu „HKCU” .

HKEY_USERS   Zawiera wszystkie aktywnie ładowane profile użytkowników komputera.
 Klucz HKEY_CURRENT_USER jest podkluczem klucza HKEY_USERS. Dla klucza HKEY_USERS czasami używa się skrótu „HKU” .

HKEY_LOCAL_MACHINE   Zawiera informacje dotyczące konfiguracji komputera (dla każdego użytkownika). Czasami dla tego klucza używa się skrótu „HKLM” .

HKEY_CLASSES_ROOT   Jest podkluczem klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software. Informacje przechowywane w tym kluczu gwarantują uruchomienie poprawnego programu podczas otwierania pliku przy użyciu eksploratora . Czasami dla tego klucza używa się skrótu „HKCR” . Te informacje są przechowywane w obu kluczach, HKEY_LOCAL_MACHINE i HKEY_CURRENT_USER.
 Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes zawiera ustawienia domyślne, które mogą stosować się do wszystkich użytkowników komputera lokalnego.
Klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes zawiera ustawienia, które zastępują ustawienia domyślne i stosują się tylko do użytkownika interaktywnego.
 
Klucz HKEY_CLASSES_ROOT przedstawia widok rejestru, który scala informacje z tych dwóch źródeł.
Klucz HKEY_CLASSES_ROOT dostarcza ten scalony widok również dla programów zaprojektowanych dla wcześniejszych wersji systemu Windows. Aby zmienić ustawienia dla użytkownika interaktywnego, zmian należy dokonać w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes, a nie HKEY_CLASSES_ROOT.
 Aby zmienić ustawienia domyślne, zmian należy dokonać w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes. Jeśli użytkownik zapisze klucze w podkluczu klucza HKEY_CLASSES_ROOT, system przechowuje te informacje w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes.
 Jeśli użytkownik zapisze wartości w podkluczu klucza HKEY_CLASSES_ROOT, a ten podklucz już istnieje w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes, system będzie przechowywał te informacje w tym kluczu, a nie w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes.

HKEY_CURRENT_CONFIG   Zawiera informacje o profilu sprzętu użytym przez komputer podczas uruchamiania systemu.

ZAPRASZAM do zbierania w jednym temacie różnych wpisów {przykładów} w
rejestrze powodujących konkretne zmiany dla Mio a701 (np. wpis xxx powoduje
włączenie autoblokady, wpis yyy powoduje włączenie "czatowych"smsów itd,itp.)
. Takie cuś przydałoby się wielu użytkownikom i pomogło w rozwoju nowych romów.
Dziękuję koledze wielbuond za podanie pomysłu na sformułowanie tego wątku aby było jasne dla ogółu użytkowników forum.

Na przykład:
W romie [Mio A701] WM6.5-21195.5.0.0-WM6.5-21210.5.0.0
 można w bardzo prosty sposób dodawać własne skróty  poprzez wpisy do rejestru w gałęzi: HKLM\Security\CHome\DefaultSettings\CLinks

przykładowe wpisy:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\CHome\DefaultSettings\CLinks\FExplore] <- FExplore to nazwa linku, może być dowolna
“PICTURES”=”" <- ikonka dla skrótu, ale nie jest uwzględniona na razie w konfiguracji, więc zostaje pusta
“SK2URL”=”" <- ścieżka do programu który będzie uruchamiany pod prawym softkey'em. np "\Windows\taskmgr.exe"
“SK2TEXT”=”" <- nazwa wyświetlana na prawym softkey'u. np "TaskMgr"
“ACTIONURL”=”\\Windows\\fexplore.exe” <- ścieżka do programu który będzie uruchamiany po tapnięciu na belkę
“TEXT2″=”Press to run File Explorer” <- tekst pod nazwą belki (np. opisowy), może być pusty
“TEXT1″=”File Explorer” <- tekst główny na belce
“TITLETEXT”=”Links” <- tak musi zostać w każdym linku
“GUID”=”{2F710F22-9F19-43fa-8F35-9927D246B078}” <- tak musi zostać w każdym linku

ważne jest aby wszystkie klucze były, nawet puste, jeśli któregoś zabraknie to launcher będzie niewidoczny, inna ważna rzecz to lista linków w gałęzi HKLM\Security\CHome\DefaultSettings\CLinks pod kluczem “Pages” do której dopisujemy nazwę stworzonego skrótu, w tym przypadku FExplore, przykładowa lista może wyglądać tak: “FExplore;CommMgr;ActiveSync”
po tej operacji restart pda i mamy skrócik w launcherze

Autorem takiej edycji jest oczywiście nasz Mistrz gotowania romów na nasze maszynki: elMInStER :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 20:23:49 wysłana przez gieniecrobert »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline roman05

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio a701 + Omnia Lite
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2009, 20:58:31 »
Mam pytanie odnośnie wpisów do rejestru. Próbowałem zrobić belkę launchera do programu nawigacji iGO amigo i zrobiłem wpis w rejestrze zgodnie z podanym opisem.....i nic. Pytanie mam odnośnie ścieżki dostępu jaka powinna być bowiem pliki od nawigacji mam na karcie SD. Wpis u mnie był \StorageCard\amigo.exe. Proszę o pomoc.

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2009, 16:28:17 »
Ok,chyba muszę Cię poinstruować łopatologicznie , tak?
Uruchom RegEdit>kliknij na folder HKEY_LOCAL_MACHINE
potem:\Security\CHome\DefaultSettings\CLinks
przytrzymaj rysikiem na CLinks>Nowy>Klucz...
wpisz nazwe klucza , klasa 1 i naciśnij "Zrobione"
następnie skopiuj z sąsiedniego folderu 8 pozycji np:z CommMgr do utworzonego z Twoją nazwą
teraz edytuj “ACTIONURL”wpisz poprawnie ścieżkę do pliku exe
potem edytuj “TEXT1″ wpisz IGo
teraz kliknij na folder CLinks ,w dolnej tabeli kliknij na "Pages"
edytuj "Wartość" dopisując nazwę belki{IGo} i naciśnij "Zrobione"
przy okazji możesz zmienić nazwe "skróty" na np:"programy" w "CONDENS..."
teraz wyjście z regedit i SR.
Oczywiście na prawym soft keyu zostaje taskmenager,chyba że chcesz zmienić to edytuj.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 18:07:35 wysłana przez gieniecrobert »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline elMInStER

  • *****
  • 2128
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog
  • Sprzęt: MioA201|htcDesireX
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2009, 16:53:13 »
... \StorageCard\amigo.exe
tu na pewno jest błąd, powinno być:
\Storage Card\amigo.exe
WM61.21057 -> Mio.A201.A501.A701.A702
WM65.21916 -> WM65x.23152 -> WP710.7592 -> htcHD2
DAROWIZNA

*

Offline roman05

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio a701 + Omnia Lite
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2009, 18:55:28 »
Ok,chyba muszę Cię poinstruować łopatologicznie , tak?
A w ogóle utworzyłeś tą belkę{launchera}widoczną w menu?


gieniecrobert, Twój trud nie przyniósł spodziewanego efektu końcowego. Z porównania Twojego opisu to nie wpisałem wcześniej klasy 1 podczas tworzenia nowego klucza. Resztę tworzyłem tak jak podałeś.
Mam pytanie odnośnie jaki wpis powinien być w:
SK2TEXT
SK2URL
oraz czy ścieżka do ACTIONURL powinna wyglądać tak:
\Storage Card\amigo\amigo.exe (Bowiem program igo mam na karcie właśnie tam)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2009, 21:53:06 wysłana przez roman05 »

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2009, 22:22:45 »
SK2TEXT>nazwa programu jaki chcesz mieć na prawym soft keyu{Taskmgr}
SK2URL>tu skrót programu jaki chcesz mieć na prawym soft keyu{Taskmgr}
oraz czy ścieżka do ACTIONURL powinna wyglądać tak:
\Storage Card\amigo\amigo.exe (Bowiem program igo mam na karcie właśnie tam) >a tego to nie wiem jak masz zainstalowane , wygląda poprawnie :mysli:
a masz już widoczną belkę {launchera}?
możesz podejżeć ścieżkę do pliku exe w RegEdit ,Menu>Rejestr>Exploruj
Jeszcze uwaga:
Wszystkie "Wartość" muszą być takie same.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 17:56:17 wysłana przez gieniecrobert »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline roman05

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio a701 + Omnia Lite
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2009, 23:52:15 »
Udało się. Dziękuję za poświęcenie i trud.

Ps. Podwójne kreski, przy ścieżce do ACTIONURL nie były konieczne. Jak je użyłem to nie mogłem uzyskać dostępu do aplikacji. Po zmianie na pojedyńcze, wszystko zagrało.

Pozwolę sobie jeszcze na pytanie,czy można dokonać jakiejś zmiany w rejestrze (chyba, że to nie jest konieczne) aby jasność wyświetlacza ulegała automatycznemu zwiększeniu po podłączeniu ładowania. Mam na myśli korzystanie z nawigacji w samochodzie, gdzie siłą rzeczy podłączam zasilanie do Mio. Interesuje mnie sytuacja jaka jest z laptopem, kiedy podłączamy zasilanie sieciowe to ekran zwiększa swoja jasność.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 12:28:43 wysłana przez roman05 »

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2009, 18:22:01 »
Tak można,tylko po co?  Jeżeli w nawigacji masz co trzeba, tylko ustawić jasność w dzień, w ustawieniach nawigacji.   A tryb nocny wyświetlania nawigacji - pomyślałeś o tym ? :mysli:
z lapkiem to jest troche inaczej, rozjaśnia sie bo wychodzi z trybu oszczędzania baterii.
Fajnie ,że pomogłem.Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 22:08:25 wysłana przez gieniecrobert »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2009, 21:59:49 »
Korzystam z Automapy, w której jest faktycznie "tryb nocny". Do normalnego użytkowania Mio w dzień wystarcza mi jasność ekranu 10-20%, do jazdy nocą takie ustawienie też wydaje mi się najlepsze. Natomiast przy korzystaniu z Automapy w słoneczny dzień muszę zwiększać RĘCZNIE jasność do 100%.
Gienions, czy mógłbyś jednak napisać jak można dokonać zmiany w rejestrze żeby ekran sam się rozjaśniał po podłączeniu zasilania sieciowego?

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2009, 22:57:00 »
ok
coś się wymyśli, proszę o cierpliwość :wink:



Hmmm....
Po testach i zastanowieniu się czy to będzie warto stwierdziłem:
- nie warto
-bateria mio nie nadąża uzupełniać straty energii z ładowarki samochodowej podczas włączonej nawigacji i podświetlenia na maxa,
Mianowicie mio w znacznym stopniu grzeje się  {mimo instalacji na kanale klimatyzatora który go chłodził}
co wpłyneło na  żywotność baterii -spadła w sumie w nie długim czasie testów|około 9 godz.|
Jednym słowem klapa , a ustawić poprostu deko jaśniej jest prościej niż pisać mortscript i robić wpis do rejestru prawie co chwilę do ewoluujących{na szczęście} romków. No cóż niestety wyświetlacz i bateria w naszych leciwych mio nie są naj nowszej technologii i trudno wymagać cudów i wygody użytkowania..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 14:10:42 wysłana przez Gienions »
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline wielbuond

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701; SD_Card: hama 1GB
Odp: Kurs obsługi RegEdit czym to się je
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2009, 13:55:05 »
Tu jest ciekawy wątek dotyczący tuningu rejestru: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=43739.msg268031#msg268031
Sporo ustawień da się zastosować na dziadku.