A701 CE image ROM upgrade <czyli zmiana ROMu w A701> (by OKI) i opis R024

  • 270 Odpowiedzi
  • 112310 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Ponieważ często padają o to pytania, przetłumaczyłem absolutnie bezpieczną i sprawdzoną (przeze mnie z 10 razy) instrukcję zmiany ROMu w A701, dodając do niej tu i ówdzie własne przemyślenia. Oto ona (link do mirroru z plikami będzie na końcu):
   1. Ściągnij USB ROM updater tool (plik nazywa się ScoterRomUpdate-R01).
   2. Odłącz swojego MIO od PC.
   3. Wyłącz USB w Active Sync na PC poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę w trayu, wybranie <Ustawienia połaczenia> a następnie "odhaczenie" <Zezwalaj na połączenia USB> (Nie zapomnij włączyć tego po zakończeniu całej operacji). Potwierdzenie zrobienia tego uzyskasz, kiedy na tej ikonie pojawi się biały krzyżyk na czerwonym tle.
   4. Zrób Hard Reset (instrukcja HR: na wyłączonym pockecie przytrzymujesz jednocześnie klawisz ściszania i czerwoną słuchawkę, aż MIO zadrży z ekstazy; potem puszczasz i gotowe, potem już tylko przechodzisz procedurę konfiguracji, ale nie jest to ważne, bo zaraz zmieniasz cały system ;-) ), po czym wyłącz swojego MIO.
   5. Wejdź do menu bootloadera na jeden z dwóch sposobów:
a. poprzez naciśnięcie i przytrzymanie jednoczesne przycisków zgłaśniania + dżojstika (kółko) w dół, a następnie krótkie przyciśnięcie i puszczenie czerwonej słuchawki, w czasie gdy dwa pozostałe są cały czas wciśnięte. Puść pozostałe dwa przyciski, gdy menu się pojawi.
b. operacja wyglądająca identycznie, z tym, że zamiast czerwonej słuchawki używamy dziurki soft reset.
   6. W menu bootloadera wybierz (nawigacja kółkiem i środkowym przyciskiem): FlashROM Upgrade > CE img with USB
   7. Połącz MIO z PC kablem USB i poczekaj, aż na ekranie PDA pojawi się informacja "waiting for image" (zajmuje to kilka sekund).
   8. Na PCcie uruchom ROM updater i naciśnij OK.
   9. W uruchomionym narzędziu wybierz jako image file 1 ROM, który wybrałeś(łaś), naciśnij OK. Następnie nie dotykaj MIO aż zobaczysz na nim napis "reset your device". Zobaczysz po kolei proces ładowania obrazu do pamięci, proces flaszowania oraz przeliczania sumy kontrolnej. To potrwa łącznie zaledwie kilka minut.
  10. Jak pojawi się napis "reset your device" na ekranie MIO, odłącz go od USB, zamknij w PC ROM updater tool i zrób soft reset.
  11. Po pierwszym uruchomieniu KONIECZNIE zrób hard reset, aby usunąć śmieciowate pozostałości po starym ROMie, które nie zawsze znikają przy flashowaniu. To pozwoli Ci uniknąć wielu problemów z źle działającymi opcjami, programami itp.
  12. Gdy skończysz, włącz opcję USB w Active Sync, zgodnie z p. 3 (oczywiście wówczas zaznacz to odznaczone wcześniej pole).
  13. Ciesz się nowym ROMem, oby jego najgorsze chwile były lepsze niż najlepsze chwile poprzedniego.

A teraz link do najlepiej z wszystkich, które widziałem, zorganizowanej strony z narzędziami do flashowania i ROMami: http://www.a701.org/MioSoft/

No i jeszcze na koniec jedna uwaga: nie zaleca się flashowania całego ROMu, a jedynie CE image. Niestety przy flashowaniu "Total image" często dochodzi do problemów i można skazać się na kontakt z ORIKA, który nie jest dla nas, ani dla naszych wychuchanych zabawek przyjemnością.

Oczywiście jeżeli ktokolwiek będzie miał pytania odnośnie nowych OKI ROMów lub procesu flashowania, postaram się odpowiedzieć lub znaleźć odpowiedź.

Oryginalna instrukcja wzięta z www.fourpages.co.uk/mioa701.

Dodam jeszcze tylko, że uzyskałem zgodę na publikację tego od samego "guru" OKIego. Oczywiście pewne zmiany wprowadziłem "od siebie" - z praktyki.[/b]


W tym miejscu będę również zamieszczał w miarę możliwości tłumaczenie opisu najnowszego dostępnego OKI ROMu (wybaczcie niedoskonałości tłumaczenia - robię to "ad hoc" w wolnym czasie i nie poprawiam już drugi raz), co niniejszym czynię:

ROM OKI R024

Ten ROM zawiera następujące funkcje ponad standardowym ROMem Mitac-a:
•   ROM zbudowany przy uzyciu nowej MioKitchen2 framework
•   Microsoft Adaptation Kit Upgrade (AKU) 3.5 build 15698
•   Zwiększono page pool size z 4.5MB do 8MB
•   Scoter WM5 Kernel 5.1.422
•   Poprawiona kompatybilność software-u
•   Zawiera .NET Compact Framework 2.0. (*)
•   G4 SIP Tweak Control Panel.
•   Poprawiony zestaw sterowników.
•   Poprawiona kompresja plików systemowych ROM.
•   Wspomaganie A2DP dla Bluetooth Stereo.
•   Usługa Bluetooth Modem.
•   Start Menu zmapowane dla klawisza 1.
•   Smart close (prawdziwe zamykanie programów, a nie tylko ukrywanie) ‘X’ zmapowane dla klawisza 2.
•   Dostosowywane „Soft Keys” (standardowo – ROMinfo na lewym, ale oba można w zasadzie dowolnie konfigurować).
•   Concurrent GPS access for legacy applications with SIF support. (*)
•   Pełna kontrola ustawień ClearType. (*)
•   Czcionki International Unicode. (*)
•   Wspomaganie Java MIDP2 midlet. (*)
•   Poprawione narzędzie konfiguracji GPRS.
•   Poprawiona aplikacja konfiguracji MMS.
•   Poprawione zamykanie aplikacji.
•   Internet sharing (usługa NAT).
•   GSM Engineer Mode dostępny. (*)
•   Ikony: Flight mode i Bluetooth na pasku (nawet bez pluginu MIO (*)).
•   Uprawnienia administratora do dodawania certyfikatów.
•   RAPI odblokowany.
•   Dołaczone narzędzia do testowania I tweakowania GPS, wraz z SirfTech 1.27(*)
•   Nowa skórka telefonu z większymi klawiszami, autorstwa Marshall. (*)
•   Nowa skórka klawiatury domyślnej, autorstwa Marshall. (*)
•   DotFred's TaskManager 2.6, OS manager, service manager, device manager, regeditor ... (*)
•   TotalCommander 2. (*)
•   Poprawiony kalkulator naukowy. (*)
•   Zawiera wbudowany odtwarzacz TCPMP 0.81RC1 (z obsługą napisów – testowałem i działa super). (*)
•   Wsparcie dla MortScript 4.0RC2
•   Narzędzie do testowania BT - btCrawler. (*)
•   Obsługa PDF. (*)
•   Funkcja RESET. (*)
(*) Niedostępne w wersji  BASIC.

I standardowe funkcje:
•   Direct Push.
•   Microsoft Messaging i Security Feature Pack (MSFP).
•   TMC.

INFORMACJE I UWAGI

Niektórzy użytkownicy stwierdzili następujące wady:
•   8MB page pool size hack przez pomyłkę nie znalazł się w ostatecznej wersji (OKI przygotowywał ją późną nocą, po ciężkim dniu pracy).
•   .NETCF2 – brakuje kilku plików.
•   Brakuje skrótów w Start Menu do SIM Toolkit i Internet Sharing (łatwo można dodać samemu, znajdując programy w systemie).
•   Cichy pisk w czasie używania głośnika. Efekt uboczny działania GPS SIF (stale włączony port GPS COM4 – można to oczywiście wyłączyć poprzez usunięcie skrótu z Windows/Startup, natomiast znacznie przyspiesza to łapanie fixa).
•   Niektórzy doświadczyli szybszego “zjadania” baterii – przyczyn może być kilka, a najpopularniejsze to: SIFEnabler (po usunięciu go ze Startup GPS wolniej łapie mi fixa, ale bateria starcza na dłużej; OKI twierdzi, że nie jest to jednak przyczyna zjadania baterii), SMClose (zamykanie aplikacji) „gryzie się” z innymi task managerami (po prostu jak używacie np. SmartButton albo iLauncher, to trzeba wyrzucić z Startup), używanie DirectPush (ja nie używam, ale OKI podaje, że to też może być przyczyna).
•   Bramka Bluetooth audio wciąż z szumami.
•   Słuchawki Bluetooth Stereo: po kilku sekundach dźwięk się psuje lub w ogóle następuje przerwanie – wciąż nierozwiązany problem, występujący we wszystkich ROMach.
•   2-sekundowe opóźnienie przy odbieraniu telefonu – jak wyżej, jest to problem wszystkich ROMów.
•   G3IPL error w trakcie flashowania, spowodowany niekompatybilnym UBoot-em. Na forum http://www.miousers.co.uk/ jest spora dyskusja na ten temat I instrukcja autorstwa OKIego co z tym fantem zrobić. Ponieważ temat jest obszerny, pominę go tutaj, a jak znajdę jeszcze trochę czasu, postaram się i to przetłumaczyć zamieścić – mam pełną zgodę i autoryzację OKIego do dzielenia jego wiedzy pośród użytkowników PDAclub.pl.

 8) Ponieważ właśnie uruchomiłem na moim MIO klienta GG, ewentualne pytania możecie zadawać również na mój numer GG: 1810590 8)
Oczywiście jeżeli długo nie odpowiem, nie przejmujcie się, po prostu jeszcze dobrze tego komunikatora nie znam, zwłaszcza w wersji mobilnej. No i korzystać z niego planuję powiedzmy max. raz dziennie ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 09:17:22 wysłana przez elMInStER »

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:51:31 »
Moderatorzy! Proszę! Przyklejcie tego posta - ta instrukcja jest naprawdę przydatna.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:24:44 »
przyklejone ;)

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2007, 11:42:50 »
OK, wielkie dzięki

A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2007, 23:05:11 »
moja sugestia co do wylanczenia ACtiveSynca, dopisz ze to trzeba zrobic na PC, ja sie nie skapowalem :)

btw. co to jest ScoterUT 51 magneto ?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2007, 23:08:07 »
UT to jest Uboot, wersja bootloadera 51 magneto to jedna z wersji. Oryginalnie była chyba 48 i ta jest najbardziej ceniona za ogrom możliwości, najnowsza jest chyba 55, którą ja mam. Nie poleca się flashowania Uboota - może to doprowadzić do zwalenia sprzętu na stałe (Orika saves you).

Co do proponowanej zmiany - wydaje się to oczywiste, ale OK - wprowadziłem, podobnie jak kilka innych kosmetycznych poprawek. Jestem otwarty na sugestie - instrukcja jest dla świeżych użytkowników A701 i jako taka musi być bardzo jasna i czytelna.

A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2007, 00:09:48 »
dobra to nie ruszam tego UT :)

Wreszcie w tej wersji ROM dzialaja mi poprawnie TomTom 6 Navigo 2 oraz Automapa. Bez instalowania jakis GPSUtilieties :)

dzieki za instrukcje przydala sie

*

Offline kendy

  • 46
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2007, 10:11:18 »
Dzieki za swietna instrukcje. Mimo ze 701 mam od 2 dni poszlo latwo i bezbolesnie ;) Oki Plus rzadzi :D

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2007, 12:42:57 »
Nie dla mnie podziękowania, a dla OKI-ego. Ja tylko przetłumaczyłem i niewiele dodałem od siebie.  Cieszę się, że się przydaje.

*

Offline bizi

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2007, 17:36:58 »
witam, czy do romu oki jest spolszczenie ?, czy moze jakies oryginalne pasuje

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2007, 18:01:58 »
1. spolszczenie może być tylko do firmowego ROMu, chyba, że autor customa sam zrobi
2. baza ROMu OKIego jest ta sama, co fabrycznego, więc część funkcji działa
3. spolszczenia które znam zawsze powodują kaszanę - spowolnienie sprzętu, zasyfienie jakimiś dodatkowymi folderami, częste błędy i dużo mniejsza stabilność; w zamian oferują wątpliwą pomoc - według mnie każdy po 3-4 dniach korzystania z WM 5,0 jest w stanie swobodnie się nim posługiwać bez żadnych tego typu niepotrzebnych do niczego zasyfiaczy.

*

Offline bizi

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2007, 22:47:51 »
pytalem tylko dlatego, bo mam w pakiecie spolszczenie. nie chcialem namotac nei potrzebnie. ale dzienki

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2007, 22:58:14 »
Wiesz... jeżeli uznasz, że Ci potrzebne, to możesz spolszczyć niektóre części (InterWrite ma taką opcję), ale ja naprawdę szczerze i serdecznie odradzam. Lepiej uczyć się na cudzych porażkach (np. na mojej - ja próbowałem spolszczyć jeszcze na R46 i strasznie mi się wszystko wysypywało) niż samemu mieć niepotrzebne kłopoty.

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2007, 22:32:40 »
jeden dziwny fix, na tym ROMie nie widze ikony Modem Link Windows nie wykrywa mi modemu... jak sie z tym uporac??

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2007, 10:40:29 »
Poszukaj tego w program files. Niektóre ikony "uciekły" OKIemu w ostatecznej wersji (np. internet sharing - pisałem o tym w przyklejonym wątku).  Jak znajdziesz exeka o którego Ci chodzi to robisz tyko kopiuj i wklej skrót - do start menu i już masz co potrzeba.

Ja nie używam MIO jako modemu, więc wiele Ci tu nie pomogę.

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2007, 12:30:38 »
szukalalem, przez szukajke w MIO i nic nie ma... Windowsa recznie przekoaplem i tez pusto...

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2007, 12:48:26 »
A czy to nie jest "internet sharing"? Jeżeli tak, to poszukaj w windowsie pliku IntShrUI. To je ono.

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2007, 19:52:40 »
Pytanie formalne , jesli zainstaluje sie ten OKI rom to jest mozliwosc powrotu do oryginalnego R64/65 ?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2007, 20:20:28 »
Cytat: "ravel"
Pytanie formalne , jesli zainstaluje sie ten OKI rom to jest mozliwosc powrotu do oryginalnego R64/65 ?


Odpowiedź formalna i krótka - TAK. Tym bardziej, że zmieniasz tylko CE image, a nie cały system (np. nie ruszasz uboota, który jest tu kluczowy).

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2007, 20:30:36 »
Ok , dzieki .
Co do Oki rom to normalne ze w zakladce ustawienia - o programie pokazuje tam ze procesor 312 MHZ ?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2007, 21:14:31 »
Tak, normalne. W innym miejscu pokazuje prawidłowo, ale np. Battery Status też Ci pokaże 312. Nie ma się czym przejmować.

Popatrz też na niektóre skróty, które OKIemu "uciekły" i wyciągnij je sobie sam - np. Internet Sharing.

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2007, 21:41:44 »
Cytuj
np. Internet Sharing.


ja przekopalem calego Windowsa i Modem Linka brak... jest lipton...

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2007, 21:52:04 »
Jak w takim razie mozna wrocic do oryginalnego romu r65 ?

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2007, 22:01:29 »
ja mam ok! a i tak mam na najciemnieszym ustawione

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2007, 10:45:34 »
Cytat: "ravel"
Jak w takim razie mozna wrocic do oryginalnego romu r65 ?


Musisz trochę przekopać http://www.miousers.co.uk/, tam gdzieś jest instrukcja. Ja tego nie robiłem, bo z R65 przeszedłem na R024(OKI) i nie mam ochoty wracać. Wierz mi, Ty też nie będziesz chciał ;-)

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2007, 11:43:14 »
Nie chce wgrywac bo OKI rom jest swietny i lepszy od standardowego ,  pytam z czystej ciekawosci.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2007, 12:56:02 »
OK. Jak pisałem wcześniej - nie rozpatruję możliwości zmiany na R65, więc nie wiem dokładnie jak to się robi. Wiem tyle, że można wrócić nawet do R45 (w razie wywózki <tfu, tfu, tfu> do serwisu będę musiał chyba tak zrobić) - do tego służy downgrade enabler. Wszystko jest tam gdzieś opisane.

A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2007, 14:30:48 »
chce ściągnąć nowy ROM i zrywa mi połączenia, też tak macie?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2007, 15:27:14 »
A to pytanie to a' propos R024? Nie widzę związku ;-)

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
A701 OKI ROM upgrade i opis R024
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2007, 15:32:15 »
a ja chce starego! w tej chwili nie uzywam mio! gdzie sciagnac oryginal??