[a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu

  • 6 Odpowiedzi
  • 17812 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« dnia: Lipiec 11, 2011, 19:22:27 »
Postanowiłem utworzyć nowy wątek, bo podobny nie był by na temat.
Dziś rozkręciłem obudowę 5 torxów; pod rysikiem jeden, po jego lewej drugi, jeden w połowie baterii i dwa przy głośniku. Nie zdążyłem rozebrać mio, a po skręceniu jak się okazuje wyskoczyły piksele tzn. obraz nie jest czysty jak był. Widoczne są właśnie piksele. Wygląda mi to na winę skręcenia jakby coś gdzieś nie ściskało jednak, skręcałem to już chyba we wszystkich możliwych kombinacjach i dalej nic.. co może być przyczyną?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 22:34:15 wysłana przez farmerro »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:31:09 »
Taśma od LCD gdzieś nie styka idealnie, albo wyskoczyła lekko z gniazda albo, gniazdo ma poluzowany zatrzask, lub uszkodziłeś gdzieś tą tasiemkę

Odp: Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2011, 20:57:09 »
Liczę na to, że taśma jest oki, bo tylko wykręciłem śrubki i musiałem skręcać, od tego momentu się zaczęło... zobaczymy czy zdołam ją zerwać.. :D

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: [a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2011, 23:29:41 »
Albo coś się dostało pomiędzy obudowę a ekran albo obudowa się zniekształciła i naciska na ekran.
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: [a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 11:27:54 »
Wczoraj rozłożyłem mio okazało się że poprzedniemu właścicielowi pękło z boku białe gniazdo gdzie wsuwa się taśma LCD, niestety mnie nie udało się już docisnąć aby działało jest jakiś sposób na to ?

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: [a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:59:09 »
Wątpię by ktoś się bawił w przelutowywanie takiego gniazdo o ile by znalazł taka część. Podejrzewam, że najprawdopodobniej jedynie wymiana elementu na którym jest to gniazdo czyli zdaje się, że to płyta główna. Kiedyś były one bez problemu dostępne teraz nie wiem czy są w sprzedaży.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [a702] Skręcanie obudowy a mruganie i pikseloza ekranu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2011, 00:07:48 »
Dwa razy już taką usterkę naprawiłem, chociaż w innym modelu to podejrzewam że zasada jest ta sama. Według mnie da się to zrobić bez lutowania i wymiany elementu (taka domowa ale sprawdzona metoda).