Problem z ROMem dla MIO 168

  • 4 Odpowiedzi
  • 2072 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z ROMem dla MIO 168
« dnia: Sierpień 18, 2006, 22:03:17 »
Witam

Brat mnie męczył żebym mu wgrał angielskiego windowsa do jego MIO
firmowanego przez Typhona (model 3500 mobile), z fabrycznie wgranym
niemieckim Windowsem, pogooglałem trochę, znalałem pliki i instrukcje i
wgrałem ROM w wersji MIO168_168WWER27, flashowanie odbyło się bez problemu zakończyło się tekstem reset your device... i to była ostatnia rzecz jaką widziałem na wyświetlaczu :(.
Teraz po włączeniu ekran ppc świeci się na biało i nic na nim się nie
pojawia. Po włączeniu po paru sekundach piknie raz głośniczkiem. Mogę go wtedy podłączyć do ASynca i normalnie przeglądać zawartość, wydaje mie się że rom, który wgrałem jest przeznaczony dla innego kontrolera ekranu :(.
Potrzebowałbym żeby mi ktoś sprawdził po wprowadzeniu w tryb flashowania jak
go ustawić (co wciskać po kolei i w jakich odstępach czasowych) tak żeby móc przesłać inny ROM bez patrzenia na wyświetlacz.
Z góry dziękuję za pomoc.

--
Pozdrawiam Adagio

@ziola(NA)O2(kropka)pl
GG: 334357

Problem z ROMem dla MIO 168
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2006, 16:10:49 »

*

Offline sand

  • 10
Problem z ROMem dla MIO 168
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2006, 10:59:19 »
No więc masz wersję bootloadera 2.1 no i masz inny sterownik grafiki (gwes.exe i powiązane bo jest inny wyświetlacz) dla tego nie będzie działał żaden angielski ROM od MIO 168... ale niema jeszcze problemu bo da się uratować PDA. Musisz "po omacku" wgrać właściwy rom .. czyli niemiecki z bootloaderem 2.1.
Tu masz stronę http://home.tiscali.be/lataupe/  wybierz wersję „MEDZ3ASGERTYR21”  będzie działać.

Bawiłem się trochę modyfikacja firmware do tego modelu ale zrobiłem mały błąd i omal nie zabiłem PDA (skasowałem bootloader) i musiałem JTAGiem ratować .. horror..
Ale twoja sytuacja nie jest jeszcze taka zła spokojnie da się go uratować bez rozbierania.

PS. Zrobiłem polonizacje do tego PDA (w 99% jest po polsku) do niemieckiego ROM’u. Działa bardzo dobrze tzn. wszystko się instaluje i niema żadnych zwiech itp. jak w innych spolszczeniach na niemieckich okienkach.
Nie daję tego „public” bo nie chcę by jacyś handlarze z Allegro itp. zarabiali na mojej pracy – ale jak ktoś jest z Zielonej Góry to mogę mu wgrać za darmo.

Problem z ROMem dla MIO 168
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2006, 19:46:46 »
Niestety nie jestem z zielonej ale kumpel wiem, że się w okolice wybiera, podaj mi na priv jakieś namiary na siebie.

Problem z ROMem dla MIO 168
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2006, 23:44:43 »
"sand" mam proźbe do ciebie. Czy mugł byś mi opisać krok po kroku jak wgrać ROM za pomocą JTAGa.
Mam doświadczenie w lutowaniu, mam JTAGa.
Niestety niemam żadnego oprogramowania.

Mój MIO168 leży już pół roku na półce bez użytku.