PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!

  • 5 Odpowiedzi
  • 1340 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:02:27 »
Witam, w MIO 180 możemy bez problemy zmieniać ilość pamięci, którą przeznaczamy na system, mapy i takie tam. Natomiast w MIO A201 nie ma takiej opcji - czy to wina windowsa, czy błąd programatorów?? Czy można ten problem w jakikolwiek inny sposób rozwiązać??

*

Offline meff

  • 11
PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 17:26:06 »
a po co ci to  :roll:
kup karte SD lub MMC i program sam zapyta gdzie instalowac

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Re: PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2006, 17:38:13 »
Cytat: "adamek404"
Witam, w MIO 180 możemy bez problemy zmieniać ilość pamięci, którą przeznaczamy na system, mapy i takie tam. Natomiast w MIO A201 nie ma takiej opcji - czy to wina windowsa, czy błąd programatorów??

MIO 180 wyposażony jest w system WM 2003 SE. Dzieli on RAM na część do instalacji programów i część do ich uruchamiania. Pnieważ programy (a przynajmniej część jest w RAM-ie, który musi być ciągle zasilany, krótkotrwały brak prądu kasuje całą jej zawartość.

MIO 201 ma WM 5.0, który zmienił sposób zarządzania pamięcią. RAM ma już tylko jedną funkcję - jest obszarem gdzie działają uruchomione programy, które muszą byc przechowywane w ROM-ie, lub na karcie pamięci. Dzięki temu nie ma czegoś takiego jak wykasowanie zawartości pamięci, spowodowane brakiem zasilania.

Można więc powiedzieć, że to "wina" windowsa.

PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2006, 12:37:27 »
Moze tu sie podepnę z pytaniem - mam taki oto problem z moim A201. Zainstalowalem pare programow (odtwarzacz filmow, magic button, isilo, pogode, oczywisci Am I tomtoma - wszystko na sd) i nagle przy probie instalacji wyrzycilo mi ze mam za malo pamieci wewnetrznej (storage). Po Twardym resecie i sprawdzilem zawartosc koszyka z pamiecia tak to wyglada: storage total: 23.94 mb a program total:53,50mb. Prosze uswiadomcie mnie gdzie jest to 2 razy po 64mb? Czy to taka ilosc pamieci powinna byc wyswietlana(zastanawiam sie czy jakas kosc nie padla)? Dlaczego po instalacji programow na sd pamiec storage ciagle pokaznie maleje? Bede bardzo wdziecznyza odpowiedz

Ps Wesolych swiat!!!

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2006, 15:09:45 »
Cytat: "Pitos"
Dlaczego po instalacji programow na sd pamiec storage ciagle pokaznie maleje? Bede bardzo wdziecznyza odpowiedz

Ponieważ każdy instalowany program wrzuca "coś" od siebie do Storage, bez względu na to gdzie go instalujesz.

Co do ilości wolnej pamięci, to raczej żadna kość Ci nie padła. Tak już po prostu jest. Ja mam 64 MB RAM i 256 MB ROM, a system wskazuje odpowiednio 49 MB i 195 MB). Musisz się do tego przyzwyczaić  :wink:

*

Offline popej

  • *
  • 99
PODZIAŁ PAMIĘCI W MIO A201 - HELP!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2006, 15:07:33 »
Producenci PDA podają jaki jest fizyczny rozmiar pamięci flash. Zwykle są to scalaki o "okrągłej" pojemności 32, 64, 128 czy 256MB. W tej pamięci jest instalowany system operacyjny, który zabiera 30-40MB. Dlatego często w danych katoalogowych jest osobna notka typu "pamięć dostępna dla użytkownika".
popej