Pocket PC - Mio P340 + AutoPilot w wersji OEM niedziała nawigacja

  • 2 Odpowiedzi
  • 2078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam

Mam poważny problem z nawigacją w  Mio P340 otóż po ustawieniu punktów do celowych mam komunikat czekam na sygnał GPS i po kilku minutach  timequit nie mogę w ogóle nawigować – czy ja cos źle robię czy po prostu mam uszkodzony GPS kolejny problem który zauważyłem brak zapamiętywania  daty i czasu po wyłączeniu go z tyłu włącznikiem na off i po nowym włączeniu zeruje się na sobota – 4 marca  2006 – czy to normalne , myślałem ze ma jakieś podtrzymywanie  takich rzeczy aby nie ustawiać ich za każdym razem. Powracając
Do GPS ustawienia mam takie:
W Windows Mobile w zakładce START/USTAWIENIA/ GPS tak:
w zakładce PROGRAMY:
 Port programu GPS: COM4
w zakładce SPRZĘT :Port sprzętu GPS: COM2 Szybkość transmisji: 4800
w zakładce dostęp zaznaczoną mam opcję: Automatycznie zarządzaj systemem GPS
 Zainstalowany program do nawigacji jest w wersji oem a jest to AutoPilot wraz ze swoimi mapami polski i głównych dróg europu jest to wersja . W programie nawigacyjnym w GPS/Konfiguracja  ustawienia są wprowadzone poprzez opcję Autowykrywanie (Przewód/Wbudowany) i na tym autowykrywaniu  GPS samoczynnie ustawia się na : GPS_COM (COM2) i bitrate 4800  a w statusie GPS po jego wykryciu mam takie :
Pozycja ustalona cyklicznie się zmienia na :yes/no
Sygnał mam na: 0
Status: Znaleziono GPS!
Reszta parametrów w statusie  jest na : n/a czyli jak dobrze rozumuje brak danych

Niestety nadal nie mogę nawigować , czy cos jest źle ustawione czy tez uszkodzony jest mój mio ale dopiero co go kupiłem.

Pilnie proszę o poradę


*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Pocket PC - Mio P340 + AutoPilot w wersji OEM niedziała nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2007, 15:05:15 »
Jak długo czekasz na sygnał? Oczywiście rozumiem, że sygnału szukasz na zewnątrz, nie w budynku?

Jeśli chodzi o resetowanie daty to wszystko jest ok. Po wyłączeniu zasilania (przełącznik ON/OFF) data ustawia się na default. Wyłącznika ON/OFF raczej się nie używa na co dzień, chyba, że nie korzystasz z urządzenia przez parę dni/tygodni to wtedy można wyłączyć.

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Pocket PC - Mio P340 + AutoPilot w wersji OEM niedziała nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2007, 18:47:56 »
Jak wyżej, przełącznik on/off może ci zrobić coś ala FORMAT PDA czyli HARD RESET (jak się postarasz :) ) dlatego masz wszystko zerowane. Do wyłączania PDA używaj tylko przycisku POWER.
Tego GPSa to gdzie uruchamiasz testowo, w domu? W domu może wogóle nie łapnąć satelity, spróbuj na dworze z dala od wieżowców i gęstych koron drzew.
"We are the Borg, resistance is futile!"