Nasycenie kolorow w MIO 560

  • 6 Odpowiedzi
  • 1862 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abasz

  • 48
  • Sprzęt: Toshiba e750
Nasycenie kolorow w MIO 560
« dnia: Styczeń 09, 2008, 01:42:04 »
Witam
Sam mam zabytkowa Toshibe e750 ( jak dla mnie jest zupełnie wystarczająca)
Brat chce kupić  MIO 560. Miałem juz w rekach kilka pocketow MIO (p350,p550, a701) i wg mnie maja tragiczny wyświetlacz, kolory są jakieś takie za bardzo nasycone, nie wiem, może tylko mi sie wydaje, ale na mojej tosce, czy asusie, FS i innych pda znajomych, kolory wygladaja zdecydowanie lepiej.
No i tu mam pytanie, czy w MIO p560 kolory tez są takie agresywne ?
Bo jak tak to raczej powiem mu żeby trochę dolozyl i kupił asusa (nie wiem jeszcze jakiego).
Pozdrawiam

*

Offline veiovis

  • 30
  • Sprzęt: Mio p560
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:18:32 »
Cześć,

 niestety nie miałem w rękach pocketów, które wymieniłeś.  Może dla niektórych faktycznie kolorki są trochę przesycone - ale to tak samo jak porównywać monitory LG i Samsung. Jeden widzi różnicę, inny nie. Najlepiej by wziąć go w łapy i samemu się przekonać :)   Ja też wahałem się pomiędzy Asusem A696 i Mio p560. Wybrałem Mio i jestem z niego zadowolony. Zgrabny, ładny i funkcjonalny. Off-topic dodam jeszcze, że procesorek Samsunga 400Hz, który w nim siedzi - w mojej ocenie jest zupełnie wystarczający.   Rzuć okiem na ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=_y_3miHd7n4

Co prawda kolory są przekłamane przez kamerkę, ale generalnie możesz zobaczyć jak sobie radzi.

Pozdrawiam, veiovis

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 12:55:42 »
Ciekawa opinia... MIO raczej jest znane z dobrej jakości wyświetlaczy. Ja nie widzę większych różnic względem innych urządzeń (przecież wszystko możesz sobie poustawiać, a to zmienia wygląd), ale w A701 obraz jest bardzo wyraźny i ostry, cleartype daje ładny efekt, filmy da się nawet spokojnie oglądać, mimo niedużej przekątnej (2,7") i rozdzielczości QVGA. Akurat w ekranie nie upatrywałbym słabości MIO.

*

Offline abasz

  • 48
  • Sprzęt: Toshiba e750
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 14:46:36 »
Ciekawa opinia... MIO raczej jest znane z dobrej jakości wyświetlaczy. Ja nie widzę większych różnic względem innych urządzeń (przecież wszystko możesz sobie poustawiać, a to zmienia wygląd), ale w A701 obraz jest bardzo wyraźny i ostry, cleartype daje ładny efekt, filmy da się nawet spokojnie oglądać, mimo niedużej przekątnej (2,7") i rozdzielczości QVGA. Akurat w ekranie nie upatrywałbym słabości MIO.

Mi nie chodzi o to ze obraz jest niewyraźny, tylko o nasycenie barw. Po włączeniu TT czy Automapy na MIO i tych samych programów na innym PDA wg nie widać różnice. Na MIO niebieski, zielony czy czerwony były "żarówiaste". Miałem w rękach 3 modele MIO i na każdym było tak samo. Wydawało mi się ze to już taki "urok" Mio.Chyba że faktycznie jestem przewrażliwiony. Filmy i zdjęcia faktycznie wygladają oki. A jeśli chodzi o ustawienia, to nie widziałem czegos takiego jak "nasycenie kolorów"

*

Offline mio560

  • *
  • 70
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 15:35:51 »
A jeśli chodzi o ustawienia, to nie widziałem czegos takiego jak "nasycenie kolorów"

Jak przyciemnisz, kolory stana sie bardziej stonowane. Tak to dziala. Jak dasz wiecej nasycenia swiatla, kolory stana sie zarowiaste.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:08:42 »
A jeśli chodzi o ustawienia, to nie widziałem czegos takiego jak "nasycenie kolorów"

Jak przyciemnisz, kolory stana sie bardziej stonowane. Tak to dziala. Jak dasz wiecej nasycenia swiatla, kolory stana sie zarowiaste.

Dokładnie tak to działa i o to mi chodziło. Mnie AutoMapa po oczach nie wali.

*

Offline abasz

  • 48
  • Sprzęt: Toshiba e750
Odp: Nasycenie kolorow w MIO 560
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:34:41 »
Oki, dzieki. Musze przetestowac.