Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?

  • 7 Odpowiedzi
  • 19965 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« dnia: Lipiec 18, 2012, 08:16:07 »
Witam ostatnio pobawiłem się trochę  menu serwisowym w Mio p550 i wybrałem opcje Lowlevelformat. Myślałem , że to tylko Hardreset ale po tej operacji urządzenie się nie włącza. Mam tylko możliwość wejścia spowrotem do tego menu i nic więcej co robić ?

Próbowałem formatować pamięć jeszcze raz ale mam errora FMD get block status error . POMOCY

Ok próbowałem wgrać ROM przez plik bin ale podczas wgrywania FMS get block status error.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2012, 12:05:17 wysłana przez locarno »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:56:09 »
Rozumiem Twój stres ale mimo wszystko "szukaj" nie parzy :]  Było o tym z "pińcet" razy na forum . Jak  550 był na fali to lowlewelformat był  stałym tematem  :E
 Lowlewelformat kasuje wszystko . To tak jakbyś skasował bios w PCetcie
Rozwiązanie?  obawiam się że wciąż tylko serwis ale myślę że na obecne czasy :za parę pln-ów kupić drugi a ten do kosza , będzie taniej
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2012, 10:30:58 »
niekoniecznie serwis, można samemu wgrać rom i kolega chyba tego próbował

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2012, 22:33:00 »
niekoniecznie serwis, można samemu wgrać rom i kolega chyba tego próbował
Chyba że czegoś nie wiem ale IMHO .bin to można wgrać ale nie po "Lowlewelformat"  :ohreally: Tak jak w moim przykładzie - Zainstaluj Windows'a w PC z uwalonym BIOS'em :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2012, 23:08:28 »
no to chyba zły przykład dałeś  :P  tutaj "bios" nie jest skasowany, bo można wejść do menu serwisowego (co zresztą autor wątku napisał w pierwszym poście) a więc i wybrać opcję wgrywania romu
przez pewien czas problem był tylko taki że nie był dostępny plik z romem, dlatego trzeba było odsyłać Mio do serwisu, ale od jakichś 5 lat romy do Mio krążą po sieci
wszystko to jest zresztą opisane tu na forum w wątkach do których odsyłałeś kolegę locarno ;)

Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:38:01 »
Powiem wam , że załatwiłem go chyba do końca opcją MarkBadBlock (50mb) po tej opcji nic już nie mogę zrobić nawet nie mogę wejść do menu serwisowego.  To już chyba Kaplica

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:38:37 »
teraz to rzeczywiście albo wymiana płyty głównej albo JTAG - tu opis: http://onyx.motronik.com.pl/mio/

Odp: Mio P550- Lowlevelformat Co robić ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2014, 23:48:08 »
Kilka dni temu postawiłem palma JTAGiem z linku powyżej. Po tym flash WM5 i śmiga.