DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???

  • 13 Odpowiedzi
  • 2257 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« dnia: Marzec 12, 2006, 13:04:50 »
witam wszystkich !

jestem po raz pierwszy na tym forum i chciałbym się poradzić osób doświadczonych.

Chciałbym kupić sobie PALMTOPa, którego będę wykorzystywał do nawigacji satelitarnej, jak również korzystał z programów typu OUTLOOK, ORGANIZER, INTERNET EXPLORER, czasem napewno WORD i EXCEL.

Oglądałem wiele ofert.
Bardzo mocno polecano mi SIEMENSa Looxa 520.

Ja oglądając opinie i ceny urządeń zatrzymałem swoją uwagę na urządeniach MiTac MIO 168, 180 i A201.
Wydają mi się ciekawie wyposażone i czytając opinie użytkowników znalazłem wiele pozytywów na ich temat

Bardzo proszę wszystkich o pomoc i odpowiedź na pytanie (zadane świadomie troszke o innej strony  :D  :

[/b]DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ KTÓREGOŚ Z URZĄDZEŃ MIO ???

Świadomie wymieniłem modele 168, 180 i A201.
Wiem, że różnią się one od siebie chyba dość znacznie. (bluetooth itd.)

Nie postanowiłem jeszcze jaką kwotę na to przeznaczę!
czy będzie to możliwie najniższa kwota i wtedy kupiłbym model 168.
czy jednak wydam troszkę więcej i wtedy byłby to model 180 lub A201.

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!

P.S. :)

na jakiej zasadzie funkcjonuje A201 jako zestaw głośnomówiący do telefonu ???

DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2006, 15:29:48 »
Witam !

Dołączam się do prośby i pytania kolegi. Mam podobny dylemat. Znajomi polecali mi Siemensa Loox 520 ale sporo czytałem na temat Mio i wydaje się, że to bardzo ciekawa alternatywa. Przyglądałem się dodatkowo Asusowi 636 ale tu już jest spora różnica w cenie. Zastanawia mnie sprawa anten, w Loox-ie jest wudowana, a w Mio jest rozkładana czy to ma jakieś znaczenie w pracy z GPS ?

Pozdrawiam

Zbyszek

DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2006, 15:48:21 »
Witam wszystkich  :D

Czytuję  forum od dłuższego czasu ale czas się ujawnić i podobnie jak te powyżej to mój pierwszy post na forum.

Zdecydowałem o  zakupie  palmtopa (głównie dla zastosowań GPS) jednak ciągle mnie mogę podjąć decyzji jaki model. Podpinam się jednocześnie pod pytanie i z niecierpliowścią oczekujemy na wszystkie za i przeciw odnośnie Mio201.

Zastanawiałem się nad Acerem n311 ale informacje użytkowników forum odnośnie awaryjności dość mocno ostudziły chęć zakupu tego modelu.

Czekamy na odpowiedzi  :D

Pozdrawiam  :mrgreen:

*

Offline JuBE

  • 26
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2006, 16:06:22 »
Cytat: "zbyszekt"
Zastanawia mnie sprawa anten, w Loox-ie jest wudowana, a w Mio jest rozkładana czy to ma jakieś znaczenie w pracy z GPS ?

Na otwartej przestrzeni działa ze złożoną anteną, ale po rozłożeniu sygnał z satelit jest około 2 razy silniejszy.
Jedna z wad modelu A201 jest to że część programów nie działa ze względu na nowy system WM 5.0, ale z drugiej strony nowy system to też jest zaleta, więc to jest bardzo względne.
Wszystkie liczące się na rynku aplikacje już są kompatybilne z nowym systemem.

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2006, 16:10:44 »
Model Mio 168 jest już dosyć starym urządzeniem i ma stary system operacyjny; z Mio 180 i  a201 wybrałbym ten drugi ze względu na najnowszy system WM 5.0 czyli rozwiązanie wydaje się bardziej przyszłościowe poza tym a201 ma moduł bluetooth który umożliwia przeglądanie internetu przez komórke. Loox 520 ma natomiast WiFi i również system WM 5.0 lecz brak bluetootha który można podpiąć do hosta USB, Asus ma zarówno WiFi jak i bluetooth ale jest to najdroższe rozwiązanie. Każde z tych urządeń ma GPS oparty na układzie SirfStar III czyli aktualnie lepiej być nie może ( w Mio 168 brak ). Co do n311 to zakup do niego modułu GPS wyjdzie drogo: Acer 1300 + 400 zł ( GPS ) Zaletą tego rozwiązania byłby ekran VGA. Podsumowując najlepszym rozwiązaniem do pracy głównie z GPS'em jest a201 dalej dla większego komfortu i większego portfela Asus 636
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline StysieK

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2006, 17:10:55 »
ja mam MIO A201 i jestem super zadowolony...


uzywam jej w wa-wie i naprawde jest OK,
nawet w samochodzie Focus z podgrzewaną przednią szybą działa bez zarzutu


Za tą cene nie znajdziesz nic lepszego...
Ja polecam

DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2006, 21:32:22 »
od dwóch miesięcy mam A201 i praktycznie utzrymuję stałą synchronizację z PCetem. Do nawigacji wystarcza mi w zupełności i w tym jest świetny. Jako malutki PC też zdaje egzamin. Dość często używam outlooka i Internet explorera.

*

Offline Konuss

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.ekonin.pl/
  • Sprzęt: HTC Touch HD
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2006, 11:11:58 »
No ja jestem posiadaczem Mio 168 niektórzy twierdzą że jest to stare urządzenie ale jare, mi w sam raz wystarcza do Nawigacji według mnie nadaje sie bardzo dobrze sam używam go bardzo często niestety taka praca :P i jeszcze nie miałem problemów . Więc polecam jest niedrogi a wystarczający
KoNuSS

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2006, 18:31:01 »
Ja miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na MIO A201 i powiem szczerze, że już dawno nie zrobiłem tak udanego zakupu. Odpowiada mi pod każdym względem. Nawet w najgorszych warunkach ma zasięg GPS czego nie miał mój poprzednik.

*

Offline wodzu

  • 49
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2006, 07:56:54 »
Polecam.
jako zestaw glosnomowiacy dziala calkiem  niezle - slyszalnosc jet akceptowalna - chociaz nieidealna-  a ciebie slychac calkiem  dobrze.
Wykrywanie bluetooth po wprowadzeniu popraawki mitaca jesst super wchodze do samocchodu instaluje mio wlaczam blue w telefonie, manager wykrywa i jade gadajac sobie calkiem przyjemnie.

jezeli chodzi o pozostale pytanka - cena do jakosci, prostota, mily wyglad.

Mam, uzywam, polecam...

*

Offline Antonio

  • *
  • 86
  • Sprzęt: GC 5066 & NavRoad AURO S6
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2006, 09:40:36 »
A ja nie kupiłbym już żadnego, który nie ma osobnego wtyku zasilania. Myślę, że wielu doszło do podobnych konkluzji - lecz się nie wypowiadają.
Można to porównać do najlepszego samochodu, któremu bez przerwy odpada koło - i co z tego, że ma tam jakiś SIRF i że sygnał jest OK, jak trzeba męczyć się z brakiem styku na wtyczce. ZASILANIE MUSI MIEĆ PEWNY STYK. Na tej samej płaszczyźnie ważności jest też elektronika.
Wniosek: Osobny wtyk (solidny) na zasilaniu + dobra elektronika (GPS itp). To są moje konkluzje po roku "zabawy" z MIO 168.

DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2006, 11:59:56 »
a co miałeś z tym stykiem?

*

Offline Antonio

  • *
  • 86
  • Sprzęt: GC 5066 & NavRoad AURO S6
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2006, 20:01:50 »
Po pewnym (krótkim 3 miesiące?) styk przestał kontaktować. Co chwilę łączył i przerywał zasilanie. Wymieniono mi na nowy egzemplarz, ale "fabrikfeler" pozostał. Dlatego oto te moje obiekcje na temat sposobu zasilania pocketów. Były już tu dyskusje na ten temat. Są tez fachowcy, którzy to naprawiają.
Podobno miałem szczęście, że mi go wymieniono.

*

Offline barto

  • 17
DLACZEGO NIE WARTO KUPIĆ PALMTOPa MIO 180 lub 201A ???
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2006, 20:49:44 »
troche stray temat ale chciałem zapytać czy jest mozliwość  przegladania internetu za pośrednictwem IRDY w mio 180 i nokii 6101. Męcze sie i męcze i nie moge tego dziadostwa ustawić. Ktoś wie jak to sie robi i wogóle czy jest taka możliwość?