Mio A201 - jakies praktyczne opinie?

  • 73 Odpowiedzi
  • 10032 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline StysieK

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Re: A201 i Automapa
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 18, 2006, 19:47:49 »
Cytat: "MILeq"
Witam,

4.  Subiektywne odczucie odnośnie gps - jest strasznie "nerwowy", tzn. stoję na światłach na niewielkiej ulicy i automapa zaczyna "kombinować" z alternatywną trasą, zamiast spokojnie poczekać na dalszą jazdę. Po ruszeniu jest ok.


A jak to sprawdziłes skoro twierdzisz ze mapa Ci nie działa

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 18, 2006, 19:57:40 »
Do MILeg:

2) AM 3.8 nie support'uje WM5.0. Tylko 3.9.x.x sprawnie działa z tym systemem.
4) Moim zdaniem to nie wina AM, ani urządzenia A201. To w pewnym sensie zasada działania GPS. Amerykanie nie zezwalają na dokładną lokalizację dla celów cywilnych (europejskie Galileo ma to zmienić). Czytałem gdzieś na forum, że zaobserwowano nawet przesunięcia do 150 m, podczas gdy pojazd stoi w miejscu. Ja nie mam tak złego doświadczenia, ale nazwijmy to delikatne myszkowanie po mapie zdarza się. A jak AM dostanie nowe namiary to próbuje wyznaczyć nową trasę. Takie samo zjawisko miałem na HP RZ1710 z anteną i oprogramowaniem TomTom, którego używałem w Niemczech.

*

Offline StysieK

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 18, 2006, 22:53:10 »
A kiedy wchodzi to Galileo, bo moze trzeba kupic PDA bez odbiornika GPS

*

Offline jasom

  • *
  • 69
    • xx
Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:14:56 »
Z tego co pamiętam w mediach podawano że dopiero planuje się wysłanie pierwszego satelity więc na możliwość użytkowania nowego systemu nawigacji chyba trzeba będzie poczekać. Ale może ktoś ma dokładniejsze informacje
pozdr
jasom

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:53:03 »
Pierwszy satelita Galileo poleciał 28 grudnia 2005 roku z rosyjskiego kosmodromu na kazachskim Bajkonurze (drugi podobno czeka). Do zbudowania sieci satelit potrzeba około 30 takich urządzeń. Zakończenie tego procesu przewidywane jest na 2010 rok. Galileo będzie miał dokładność pozycjonowania 1m. Będzie mógł współpracować z systemem GPS, ale nie będzie musiał. Jeśli ktoś chce czekać, to wellcome.

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 19, 2006, 17:25:20 »
Update info odnośnie wersji mapy: wgrałem 3.9 i nareszcie zaczął działać elegancko tzn. bez przywiechów i można wreszcie wybrać dowolną mapę, tudzież przełącza się pomiędzy mapami automatycznie i bez problemu

Update odnośnie myszkowania: Zrobiłem dzisiaj sporą trasę (ok. 500km) i najciekawsze jest to, że np. w Wwie praktycznie w ogóle nie szukał alternatywnej w trakcie stania na światłach, natomiast w Łodzi zdarza mu się to zdecydowanie często - czyżby mniejsza dokładność map?

Do Stysiek: Nie mówiłem, że mapa mi nie działa, tylko, że nie działa poprawnie.

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 25, 2006, 19:32:12 »
Posiadam MIO A201 ... też na tą IRdę się nabrałem. Faktycznie nie posiada  :cry:  Sprzedawcy wprowadzają w błąd  :twisted:

*

Offline pamoko

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 2GB AM5
Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 26, 2006, 15:55:40 »
Witam,
czy istnieje możliwość połączenia telefonu komórkowego (bluetooth) z A201 i jednocześnie ze słuchawką (bluetooth) i wybierać nr i/lub odbierać połączenia przez A201 ale rozmawiać przez słuchawkę? :oops:

Ale namodziłem aż się spociłem :lol:

Pzad
Pamoko

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 29, 2006, 00:42:44 »
A które karty do Mio będą lepsze: SD czy MMC?
Jaka jest właściwie różnica w funkcjonalności obu standartów kart?

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 08, 2006, 15:26:02 »
Cytat: "e-Tomek"
Odpowiem na kilka pytań:

1) System operacyjny nie jest po polsku ale chyba jest jakaś polska nakładka, tylko nie wiem czy oficjalna?
2) Instrukcji po polsku jeszcze nie ma.
3) Jak ja kupowałem to sprzedawca jako gwarancje (2-letnią) dał mi fakturę.



Polska instrukcja jest tu: http://img.ktr.pl/p/palmioa201/palmioa201.pdf (w sklepie internetowym Komputronik, na stronie opisującej tego PDA).

Też się zastanawiam nad jego kupnem. Pytanie tylko co z tym WM 5.0: czy programiki na WM 2003 SE będą na nim chodzić i najwazniejsze: czy uda mi się zainstalować TomTom Navigator 5 (bez aktualnej licencji) - wiem, że trzeba zrobić upgrade do 5.21 tylko pytanie czy MOŻNA to zrobić?

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 08, 2006, 15:47:50 »
[usunięta

Mio A201 - jakies praktyczne opinie?
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 08, 2006, 16:08:29 »
a ja nie rozumiem jakie macie problemy ja maiłem wersje Auto Mapy 3.7 i chodziło na A201 z aktualizowałem tylko na 3.8 i chodzi, nawiguje. Ale zainstaluje 3.9 może będzie chodził jeszcze lepiej

Jak wyłączyć podświetlenie w MIO A201
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:55:07 »
Witam
Czy da sie wyłączyć podświetlenie ekranu np. podczas słuchanie mp3.
Według instrukcji str. 31, przytrzymując dłużej przycisk "power" powinno zgasnąć podświetlenie. U mnie sie tak nie dieje. Jak trzymam długo lub krótko i puszcze przycisk to zawsze przechodzi w stan uśpienia. Czy wszystkie modele tak mają i nie idzie wyłączyć podświetlenia wbrew temu co podaje instrukcja?
Pozdrawiam

Wyłaćzanie podświetlenia
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 06, 2006, 13:27:55 »
Problem jest inny. Jeździłem teraz dużo z TomTom-em i okazuje się, że po naciśnięciu przycisku"Power" MIO dalej działa (i to chyba nie jest bład mojego egzemplarza!). A wiem to stąd, że "Jadźka" dalej gada, a po wyjęciu MIO z plecaka bateria (po 4 godzianch) była prawie na zero (mimo wczesniejszego naładowania na full). Trzeba zatem za każdym razem wyłączać najpierw TomTom 'a i dopiero przyciskiem MIO A 201!!!
Sprawa o tyle ważna, że jak zapiszesz pozycję swojego samochodu w obcym mieście i później chciałbyś go odnaleźć przy pomocy MIO, to nie wystarczy ci baterii (sam tego doświadczyłem)
Prowdziwe jest zatem twierdzenie, które gdzieś na forum wyczytałem, że MIO tak na prawdę się nie wyłącza, a przechodzi jedynie w stan wygaszenia ekranu (uśpienia)