Mio A201 i GPS w domu

  • 3 Odpowiedzi
  • 1839 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio A201 i GPS w domu
« dnia: Maj 10, 2006, 07:55:18 »
Witam, mieszkam w bloku i mam problem z łapaniem sygnału GPS w domu, a nawet po otwarciu okna... czy to normalne? Dokładnie w programie automapa... czasami musze sie wysilać 10min żeby odebrać sygnał :/

*

Offline majki2

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636, Samsung Galaxy SII, SE P1i
Mio A201 i GPS w domu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2006, 08:54:17 »
To normalne. Poczytaj o systemie GPS. Po włączeniu musi kilka minut łapać fixa, a w bloku są trudne warunki odbioru, słaba widocznośc satelitów itd więc chwilę to trwa. To nie jest GSM i do poprawnego odbioru powinno być dobrze widoczne niebo.

Re: Mio A201 i GPS w domu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2006, 17:25:24 »
Cytat: "7ommy"
Witam, mieszkam w bloku i mam problem z łapaniem sygnału GPS w domu, a nawet po otwarciu okna... czy to normalne? Dokładnie w programie automapa... czasami musze sie wysilać 10min żeby odebrać sygnał :/


Ciesz się że masz SIRF III w swoim a201, bo bez tego mógłbyś się zaczekać na śmierć czekając na sygnał w bloku.  :D

Mio A201 i GPS w domu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2006, 12:05:20 »
ja mam dwie sztuki MIO A201 ...i jedna jest duzo słabasz, robiłem taki test że uruchomiałem AM jednoczenie na obydwu i jeden egzemplarz pokazuje mi na maxa na paskiu satelity i sygnal a drugi po dłuższym czasie połowe tego i wogole jakoś często gubi sygnał...myślicie że powinienem go zareklamować? bo na tym pierwszym mio wszytsko hula dokladnie w tym samym miejscu!