Mio 169 i znikające mapy.

  • 8 Odpowiedzi
  • 3696 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio 169 i znikające mapy.
« dnia: Styczeń 03, 2006, 15:54:19 »
Niedawno nabyłem palmtopa Mio 169, w punkcie sprzedaży od razu zainstalowano mi mapy i wszystko w sumie dzialalo bez zarzutu. Do momentu kiedy Mio mi sie rozladowal. Po naladowaniu baterii okazalo sie ze moje mapki zniknely, znajdowaly sie nadal na karcie pamieci, jednak w systemie nie bylo po nich sladu. W punkcie sprzedazy zostalem poinformowany ze to jest normalny objaw. W dodatku musze pilnowac zeby palmtop mi sie nie rozladowal, bo inaczej znowu czeka mnie to samo  :?
No wiec nasuwa sie pytanie czy tak rzeczywiscie jest, czy musze to zareklamowac u producenta??

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
Re: Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2006, 16:54:21 »
Cytat: "Acid_Burn"
...
No wiec nasuwa sie pytanie czy tak rzeczywiscie jest, czy musze to zareklamowac u producenta??

Tak jest.

Staraj sie nie dopuszczac do rozladowania calkowitego
Na wszelki wypadek, zrob sobie backup zawartosci palmtopa. Wtedy po 'wypadku' calkowitego rozladowania przywrocisz dzialanie zainstalowanych wczesniej programow.

Pozdrawiam
julek

Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2006, 17:10:33 »
a wiec to jest taka uroda wszystkich palmtopow, czy akurat tej marki?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2006, 21:13:08 »
To jest uroda wszystkich Pocket PC, poza najnowszymi z Windows Mobile 5.0 for Pocket PC. Dane uzytkownika sa bowiem przechowywane w pamieci RAM, a co za tym idzie odlaczenie zasilania konczy sie wyzerowaniem tej pamieci.

Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2006, 22:25:40 »
Niestety mi tez pare razy sie tak zdarzylo. Od tej pory robie codziennie przed  snem backupa. Stracenie mozolnie ustawianego pulpitu to przykra sprawa.

Jakubie fajnie ze jest quick replay :P

Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2006, 23:35:35 »
Cytat: "Przemol"
Niestety mi tez pare razy sie tak zdarzylo. Od tej pory robie codziennie przed  snem backupa.

Przepraszam, ale codziennie coś nowego instalujesz ?
Ja poświęciłem 2 dni na dobór i poinstalowanie softu, zrobiłem backup i wystarczy. Śpię spokojnie  :lol:

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:02:24 »
Cytat: "Przemol"
Niestety mi tez pare razy sie tak zdarzylo. Od tej pory robie codziennie przed  snem backupa.

poza tym chyba prosciej codziennie podlaczyc go na wieczor do ladowarki?

Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2006, 10:51:44 »
Nie instaluje codziennie ale bardzo czesto jakies freewaresy ostatnio i ustawiam rozne rzeczy.  
Ladowac to laduje codziennie ale nie mam zaufania do windowsa wiec wole miec kopie. No i czasami moze byc wymagany hard reset :>
Moze to takie zboczenie zawodowe ale nie wyobrazam sobie uzywania systemow jakkichkolwiek bez codziennej archiwizacji. Widac praca jako sys admin wplywa na postrzeganie swiata :shock:

Mio 169 i znikające mapy.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2006, 16:35:30 »
Cytat: "Przemol"
Nie instaluje codziennie ale bardzo czesto jakies freewaresy ostatnio i ustawiam rozne rzeczy.

Rozumiem  :oops:

Ja po prostu jak mam stabilnie działający zbiór podstawowego softu to robię backup i koniec. Robienie backupu po zainstalowaniu każdego nowego softu, a zwłaszcza freewarasa chyba nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Czasem po dwóch, trzech dniach okazuje się że nowy soft wpłynął na stabilność systemu, a jego odinstalowanie niewiele zmienia  :cry: Co wtedy ? No chyba, że każdorazowo przed backupem poprzednią wersję backupu archiwizujesz.

O tym, że z backupem nie warto się za bardzo spieszyć przekonałem się właśnie ostatnio podczas zabawy z gpsproxy i aplikacją QUE.