Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?

  • 5 Odpowiedzi
  • 984 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« dnia: Listopad 03, 2006, 04:47:18 »
Pytanie do praktyków czy da się prowadzic rozmowy VoIP-SIP z Mio 550 po Bluetooth połączonym z tel. komórkowym po GPRS czyli :

Mio p550-klient SIP --->BT---->GSM GPRS  ???
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2006, 11:03:21 »
ojj....
niestety GPRS to za mala przepustowosc zeby dalo rade ze skype'a korzystac...

Ale jesli telefon obslugiwalby UMTS i byloby sie w zasiegu sieci umts to mysle ze powinno dzialac :-)

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2006, 17:34:50 »
Przecież GPRS ma szybkość do 53,6 kb/s.  .. a mi np. przy korzystaniu z VoIP'a pokazuje 4-5  KB/s  czyli powinno wystarczyc ?
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2006, 17:43:02 »
Uscisle... GPRS ma przepustowosc okolo 56kbps, czyli kilobitow na sekunde... voip uzywa okolo 5 kilobajtow na sekunde w obie strony (czyli 5kb/s wysyla i 5kb/s odbiera w tym samym czasie... mniej wiecej)

56kbps to transfer okolo 6 kilobajtow na sekunde, ale niestety tylko jesli chodzi o sciaganie czegos (czyli przepustowosc w strone do uzytkownika) natomiast wysylanie w gprs to jest nie wiecej niz 33,6kbps (albo i mniej, w tej chwili nie pamietam dokladnych danych).

Trzeba rowniez pamietac ze opoznienia w gprs sa zwykle na poziomie 500-600ms a czasem dochodza i do sekundy (dla porownania, opoznienia w dsl tepsy to kolo 50ms albo i mniej... oczywiscie to zalezy tez od serwera z ktorym sie laczymy)

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2006, 10:58:30 »
Robiłem próby Acer n50p -->Nokia 6630 z UMTS-em połączone przezBT i raz mi zadziałało ale szybko zaczęło sie rwać, powtórzyc tego już się nie udało. Ta sama Nokia połączona przez BT z laptopem dawała podobny efekt. Gdy połączyłem ją  z laptopem nie poprzez BT a kabelkiem zadziałało ale kiepsko.Mimo, że UMTS teoretycznie zapewnia odpowiednią szybkość różnie to bywa, część zależy od aktualnego obciążenia sieci która ma priorytet dla rozmów. Swego czasu poprzez UMTS próbowałem ale kartą PCMCIA i wówczas było OK ( wcentrum Warszawy).
O GPRS-ie to należy zapomniec by do tego się nadał.
Wchodzi następna generacja ,,HSDPA,, teoretyczne max 1,8 MB, to powinno wystarczyc juz w każdej sytuacji nawet jęsli będą kłopoty z uzyskaniem tego maximum, ale kiedy wyjdzie z zasięgiem w tzw Polskę?
Grzegorz
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline dżarmusz

  • **
  • 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: /Mio A701 WM 6.1/ -> Samsung Omnia M2D04
Rozmowy VOIP z p550 przez BT z tel. kom. GSM-GPRS ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2006, 13:27:34 »
Bawiłem się z tym:
- Skype na PC - łącze UMTS (karta PCMCIA) - obraz i video: działa całkiem ładnie
- Skype na PC - łącze GPRS (karta PCMCIA) - dżwięk: niestety nie da się pogadać. Czasami można usłyszeć zdanie, czasami nawet 2.  Dźwięk często jest przerywany.
- PocketSkype na PPC - moduł GPRS wbudowany w A701 - dźwięk: totalna tragedia. Słabiej niż na PC z GPRSem.

Generalnie z tego co wiem, to do samych rozmów powinno wystarczyć EDGE, natomiast do video UMTS.

Na GPRSie co najwyżej możesz textem w komunikatorach powalczyć (wiem... smutne)

pozdrov.

ps. HSDPA już mamy nad Wisłą ale niestety mój modem jest za stareńki na upgrade firmwaru....  :S