Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...

  • 10 Odpowiedzi
  • 4719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« dnia: Kwiecień 06, 2005, 16:29:34 »
przy normalnym uzytkowaniu ??? (tj bez włączonego GPSu)... prosze o wpisy bo chce porównać z moim MIO [moj to okolo 7-8 h]

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2005, 16:43:34 »
Przeczytaj nasz test tego PDA. Sa tam wyniki trzech roznych testow baterii tego palmtopa.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2005, 16:48:49 »
czytałem , czytałem i jakoś nie chce mi się wierzyć w osiągnięte wyniki rzędu 10 h ...dlatego wole zapytać użytkowników tego sprzętu...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2005, 17:13:54 »
Moze nie przeprowadzasz testu w takich samych warunkach? Mocniejsze podswietlanie... wieksza glosnosc i juz spada czas pracy.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2005, 18:33:59 »
o to chodzi ze podswietlenie jest bliskie minimum, głośność tez... tam gdzie kupowałem mio też twierdzą, że maks to 8 h , w instrukcji to samo pisze...a co inni użytkownicy tego pda na ten temat powiedzą??? bo jakoś cisza z ich strony....

Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2005, 19:05:29 »
Co do Yakumo, to nie testowałem go tak dokładnie. Na pełnej baterii zaliczyłem dwie małe (po 8 km) wycieczki piesze z ciągłym zapisem śladu i tyle. Podświetlacz był w wiekszości czasu wyłączony. Wydaje się, że największy pobór mocy ma jednak podświetlenie wyświetlacza, przy ciągłej pracy stan baterii spada dość szybko. Konkretnych danych jednak jeszcze nie podam.
Ale to mi całkiem wystarcza. Mam zawsze z sobą odpowiedne rezerwy energetyczne.

*

Offline piotr.sto

  • **
  • 103
  • Sprzęt: TT GO 720
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2005, 20:59:53 »
Cytat: mblasz
Co do Yakumo, to nie testowałem go tak dokładnie. Na pełnej baterii zaliczyłem dwie małe (po 8 km) wycieczki piesze z ciągłym zapisem śladu i tyle. Podświetlacz był w wiekszości czasu wyłączony. Wydaje się, że największy pobór mocy ma jednak podświetlenie wyświetlacza, przy ciągłej pracy stan baterii spada dość szybko. Konkretnych danych jednak jeszcze nie podam.
Ale to mi całkiem wystarcza. Mam zawsze z sobą odpowiedne rezerwy energetyczne.

Jakie rezerwy energetyczne masz na myśli podczas pieszych wycieczek?

*

Offline spooky

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TP
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2005, 05:11:32 »
Snickersa :]

Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2005, 17:10:01 »
Snickersa także, oczywiście, chociaż wolę zwykłe herbatniczki... :)
To dla mnie, a dla drugiego uczestnika wycieczki mam battery extender zakupiony w Ziriusie - cztery ogniwa AA (na akumulatorkach też działa).
Mam i drugi backup w postaci małego akumulatorka ołowiowego z przyczepionym gniazdem od zapalniczki samochodowej.
Jeszcze tego wszystkiego nie testowałem w terenie. Jak już pisałem, mierzyłem pobór prądu przez Yakumo, wychodzi dość duży - przy ładującej się baterii głównej, włączonym podświetleniu i czynnym GPS-ie - ok. 450 mA. Po wyłączeniu podświetlenia prąd spada do ok. 270 mA, to też sporo.
Prądożerna bestia...

*

Offline ao

  • **
  • 121
Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2005, 00:14:29 »
W mio 168, z którym aktualnie jeżdżę (bez samochodowego kabelka zasilającego), przy włączonej AM + GPS i podświetleniu 50% skali, pełna bateria starcza na około 3,5 godziny ciągłej, nieprzerwanej pracy.

Ile godzin wam trzyma bateria w MIO 168 ...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2005, 16:55:03 »
Czterogodzinna piesza wycieczka po lasach Roztocza - ciągle pracujący gps (zapis śladu), podświetlenie włączone tylko kilka minut. Stan baterii po powrocie - 40%. Nie jest źle.