Baterie w Mio168 i Yakumo...

  • 3 Odpowiedzi
  • 3439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Baterie w Mio168 i Yakumo...
« dnia: Marzec 10, 2005, 20:12:40 »
Coraz bliżej jestem zakupu palmtopa i w gre wchodzi Mio168...mam tylko pytanie: baterie w tych palmtopach sa niewymienialne..nie jestem fachowcem ale kazda bateria kiedys konczy zywot...przypuszczam, ze jest to okres 2-3 lat...i co wtedy? czy w takim palmtopie jest jakas mozliwosc wymiany takiego ogniwa przez fachowca-elektronika ? czy jest to tak wbudowane , ze nie da rady? przerabial juz ktos ten temat??

Pytam, bo napewno nie bedzie mnie stac wymieniac PDA co kilka lat a nie chce zeby ta inwestycja poszla w las po jakis 2-3 latach...

Baterie w Mio168 i Yakumo...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2005, 20:39:50 »
One nie są niewymienialne, a niewymienne - to poważna różnica.
Niewymienne tzn. że nie można jej wymienić tak jak baterii w latarce :) czyli bez ingerencji we wnętrze. Ale przecież nawet jak nie masz zdolności manulanych, to oddasz sprzęcik do jakiegoś serwisu i baterię wymienią.

Kapitalizm ma to do siebie, że szybko reaguje na potrzeby rynku.
Mój ipaczek ma prawie 4 lata i ledwo zipie.
Do niedawna wymiana baterii (w serwisie) kosztowała ponad 400,- zł.
Ponieważ takich ipaczków jak mój trochę jednak jest, a już najwyższy czas aby ipaqi z tej półki wiekowej dostały nowego ducha - nagle nastąpił wysyp baterii o zwiększonej pojemności w cenie 100,-

Zatem nie martw się co będzie za dwa trzy lata. Rynek na pewno zareaguje :))

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Baterie w Mio168 i Yakumo...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2005, 22:05:50 »
dzieki za odpowiedz i za poprawienie mojego bledu...uspokoilem sie wiec i spokojnie moge planowac zakup :))

Baterie w Mio168 i Yakumo...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2005, 21:39:02 »
Dobry wybor ale polecam w wersji Optipad 300 GPS Optimusa. To w zasadzie to samo ale robione dla Optimusa, mam tanio kupilem, zadowolony jestem maks.. Real sprzedaje za 1599 z AM 50K i 128MB na SD