A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!

  • 8 Odpowiedzi
  • 2490 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« dnia: Kwiecień 04, 2006, 19:23:30 »
Moja historia jest smutna, ale opisuję ją aby nikt się nie naciął tak jak ja na TomTomie. Ale po kolei.

Kupiłem A201+Automapa+TomTom5. Zainstalowałem Automapę i TomToma. Pierwsze "zaskoczenie" to brak zgodności tego drugiego, ale na to była prosta rada - aktualizacja.
Ponieważ miałem problemy z BT postanowiłem zaktualizować BIOS PDA aktualizacją, która jest dostępna na stronie Mitac'a. Po hard resecie, żaden z programów do nawigacji nie ruszył. Jeden e-mail i Automapa ruszyła (jestem pod wrażeniem Automapy, za tak dobre potraktowanie i szybkość działania), a z TomTomem zaczęła się jazda.
Pierwszy e-mail zaczał się od prośby o fakturę i wszystkie możliwe dokumenty, aby udowodnić że zmienił się GUID. ok. Wysłałem faxem fakturę i wytłumaczyłem po kolei co zrobiłem i z jakiego na jaki zmienił się GUID; łącznie z linkami. Po tym dostałem informację, że nie mogą mi przesłać nowego kodu aktywacyjnego, ponieważ sprzętu nie ma na ich liście zgodności. Zapytałem dlaczego to ma być powodem skoro można w Anglii takie zestawy kupić (wysłałem nawet linki). Po czym dostałem ponowną odpowiedź typową dla firm nie liczących się z klientem - BO NIE.

Nie mam zastrzeżeń do samego programu, jednak takie nastawienie zmienia moje podejście do tej firmy. Ciekawe ilu takich jak ja dało się nabrać i zapewne straciło kupę kasy.
A może ktoś rozwiązał ten problem? oczywiście tak aby był BT.

Wolę nie mówić ile to przekleństw poszło pod adresem TomTom'a.... nawet rymowanki wychodziły  :lol:

A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2006, 19:56:23 »
co za bezczelność ze strony Supportu TomToma. Banda złodziei :evil:  :evil:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Re: A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2006, 22:21:51 »
Cytat: "slavoy"
Wolę nie mówić ile to przekleństw poszło pod adresem TomTom'a.... nawet rymowanki wychodziły  :lol:

Sorry za off-topic, ale mi to drapie korę mózgową. Nie znajduję rymowanki do TomTom. :roll:

A co do TT - walcz, strasz sądem, etc.

*

Offline Grabus

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3GS (16GB)
Re: A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2006, 01:37:33 »
Cytat: "slavoy"
...postanowiłem zaktualizować BIOS PDA aktualizacją, która jest dostępna na stronie Mitac'a.

Czy tu chodzi o ten update Bluetooth'a z 2 marca dostępny TUTAJ, który nie bardzo jest skuteczny?

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Re: A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:04:02 »
Cytat: "Moi"
Cytat: "slavoy"
Wolę nie mówić ile to przekleństw poszło pod adresem TomTom'a.... nawet rymowanki wychodziły  :lol:

Sorry za off-topic, ale mi to drapie korę mózgową. Nie znajduję rymowanki do TomTom. :roll:


Tomtom- Pie.....ny złom :D Nie to żeby mniało sens ale się rymuje

A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2006, 09:05:45 »
TomTom był adresatem przekleństw, a nazwa ta nie była zawarta w zadaniu. No może nie zazwyczaj...  :twisted:

Re: A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2006, 09:07:48 »
Cytat: "Grabus"
Cytat: "slavoy"
...postanowiłem zaktualizować BIOS PDA aktualizacją, która jest dostępna na stronie Mitac'a.

Czy tu chodzi o ten update Bluetooth'a z 2 marca dostępny TUTAJ, który nie bardzo jest skuteczny?


Tak.

Czy zna ktoś sposób za zmianę GUID w PDA? Bo w sumie chyba rozwiązałoby to mój problem.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2006, 13:25:16 »
Z tą prośbą musiałbyś się zgłośić do serwisu... Przedstaw im sytuację że po zainstalowaniu update zmienił Ci sie GUID i nie chcą Ci działać Aplikacje aktywowane na tym samym urządzeniu przed updat'em


A tak poza tym to Mio powinien chyba ostrzegać ludzi że po Update zmienia sie GUID wtedy pewnie 99% nie zdecydowałoby się na Update...

A201 i TomTom5 - Ostrzeżenie!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2006, 18:31:50 »
No i się udało. A już miałem napisać że wyrzucam TomToma do kosza!
Chyba ktoś w TomTomie poszedł po rozum do głowy i ... w końcu dał mi możliwość zaktywować ponownie. :-)
Choć nie jestem orłem w angielskim to jednak bez jego znajomości nie ma szans na załatwienie sprawy. Zanim to załatwiłem to wysłałem chyba z 6 maili i dwa faxy do Holandii.

Z innej beczki.
Mitac przesłał mi procedurę hard resetu (trochę inna niż ta opisywana na forum), stwierdzając jednocześnie że ta popawka do BT jest tylko do urządzeń na rynek amerykański.
Jest to wersja taka że po włożeniu baterii trzeba natychmiast przycisnąć przycisk nagrywania, pojawi się info "cold boot", "loading..." i wtedy trzeba założyć klapkę...

A więc temat zakończony pomyślnie.   :wink: