1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)

  • 12 Odpowiedzi
  • 4617 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« dnia: Luty 28, 2007, 22:36:27 »
wiec tak zaczynamy:

start->ustawienia->połączenia->połaczenia->dodaj nowe połaczenie modemowe:

nazwa:dowolna
modem:bluetooth
 ->dalej->

numer dostepowy *99#

->dalej->

nazwa urzytkowanika : internet
hasło: internet
domena: zostawiamy puste

->zaawansowane->
szybkość:max
dadatkowe polecenie modemu... : wypisujemy +cgdcont=1,"ip","internet"

->serwery->
DNS: 194.204.159.1
alter DNS: 194.9.223.79

->ok->

->zakończ

to tyle :)

teraz załanczamy BT wchodzimy w połaczenia tapiemy na "zarządzaj istniejącymi połączeniami" tapiemy i przytrzymujemy na połaczeniu i klikamy połącz

w kilka sekund puźniej mamy internet :)

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 14:02:19 »
Wszytsko fajnie. Tylko jakiego palmtopa to dotyczy? Ja mam Mio A201 i telefon w Plusie i wszystkim znane problemy z połączniem via BT i GPRS z internetem.
Czy ktos ma jakieś 1000 procentowe rozwiąznie dla mnie?

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2007, 14:09:04 »
A jaki masz telefon?

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 14:36:03 »
heh tylko ze jak ktos bedzie mial w fonie ustawiony net na inym numerze cid'a to juz mu te 1000% ustawinia nic nie dadza

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Re: 1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2007, 18:42:12 »
Cytat: "kiler_89"
wiec tak zaczynamy:

[ciach, ciach]
->zaawansowane->
szybkość:max
dodatkowe polecenie modemu... : wypisujemy +cgdcont=1,"ip","internet"

->serwery->
DNS: 194.204.159.1
alter DNS: 194.9.223.79



Hmm, :) a u mnie nie definiowałem ani ciągu inicjującego, ani serwerów DNS, resztę oczywiście już dokładnie tak jak Ty i.... też mi działa. O tyle jest to dziwne, że próbując to samo połączenie zestawić z laptopa - nie mogę - zarówno z wykorzystaniem ciągu inicjującego modem, ani bez niego. Kaplica kompletna (z laptopa), ale z PDA działa "od strzału".

Nie wiem dlaczego ciąg inicjujący modem ma u Ciebie postać j.w., a nie pełną: AT+CGDCONT=1,"ip","internet" - próbowałeś bez niego, może jest jednak zbędny?

Aha, mam Nokię 6230i.

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2007, 21:20:25 »
bez polecen i serwerow dns nic "łazi"

Tak podali mi w orange  ;)

Mio p550

*

Offline psg

  • *
  • 85
1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2007, 22:08:04 »
ja mam e50, bez ciagu +cgdcont=1,"ip","internet" nie moglem sie polaczyc z netem poprzez MIO P550, e50 po 2 sek rozlaczala sie a mio podawal ze modem sie rozlaczyl.

jednak wpisanie DNS (194.204.....) powodowalo ze polaczene z net juz  bylo ale stony nie mogly sie otwierac (brak adresu www), dalem w SERWERACH urzyj DNS przypisanego do serwera (czyli tzw auto) i teraz wszystko smiga.

wielkie podziekowania dla kolegi KILER__89, ani na bok orange ani z nokia mi nie pomogli.

mysle ze zwrot "internet" jest po to aby nokia wiedziala ktorą konfiguracje/punkt dostepu ma wybrac do polaczenia z netem na żądanie PDA. mysle ze bez tej opcji nokia probuje zestawić polaczenie z netem dla PDA np poprzez profil MMS i wiadomo ze rbedzie ERROR.

jezeli w plusie jest inna nazwa polaczenia trzeba chyba dac taka nazwe w cudzysłowie " " np internet123 czy cos tam. mialem kiedys problem z netem w 6020 poprzez orange, punkt musial sie nazywac internet, inaczej nie dzialalo.

pozdrawiam

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2007, 20:44:30 »
Cytat: "pimpus sadelko"
heh tylko ze jak ktos bedzie mial w fonie ustawiony net na inym numerze cid'a to juz mu te 1000% ustawinia nic nie dadza

Tworzyłem połączenia modemowe z różnymi Nokiami i CID nie był potrzebny,jednak okazał się on niezbędny przy łączeniu z SonyEricsson.
Należy go odczytać z telefonu i wpisać w numer dostępowy *99***X#
X to (cyferka )cid
jeśli nie wiesz gdzie go znależdż w fonie,to można do skutku zmieniać X=1
lub 2
lub 3 ...
Telefony od operatorów z reguły mają skonfigurowane ustawienia,telefony z innych żródeł (bez simlocka) trzeba skonfigurować
ręcznie,lub przez sms od operatora.Poprawność modemu najprościej sprawdzić łącząc się przez irde,bo przy BT trzeba troszkie pokombinować i nigdy nie wiadomo co jest nie tak.Dopiero gdy połączymy się przez irde,
możemy parować przez BT.
przez irde j/n
menu start>>połączenia>>dodaj nowe połączenie modemowe>>nazwa połaczenia:ble,ble ;
wybierz modem:Generic IrDa >>
wpisz numer... *99#  lub   *99***X# dla SonyErcsson>>
uzytkownik,hasło,domena- jeśli operator wymaga (dla Plusa,zostawiamy puste)następnie ZAKOŃCZ i gotowe.
Otwieramy przeglądarkie wpisujemy adres web,system zapyta o żródło połączenia,pokaże się to utworzone naciskasz OK i serfujesz.
Nie zapomnij włączyć IrDe w telefonie.

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2007, 16:06:53 »
Cytat: "robas1"
Wszytsko fajnie. Tylko jakiego palmtopa to dotyczy? Ja mam Mio A201 i telefon w Plusie i wszystkim znane problemy z połączniem via BT i GPRS z internetem.
Czy ktos ma jakieś 1000 procentowe rozwiąznie dla mnie?


Mój telefon to SonyEricsson K750i. Czy Waszym zdaniem cos ruszy dla MIO A 201? Czy macie jakieś ustawienia działające na 100% dla mnie? Wiadomo jakie są problemy z MIO A201.

1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2007, 21:56:37 »
Cytat: "robas1"
Mój telefon to SonyEricsson K750i. Czy Waszym zdaniem cos ruszy dla MIO A 201? Czy macie jakieś ustawienia działające na 100% dla mnie? Wiadomo jakie są problemy z MIO A201.


Witam,
najpierw pobaw się SE :menu>>łączność>>komunikacja danych>>konta danych>>nowe konto(jeśli nie masz,jak nie jesteś pewny następne nie zaszkodzi)>>typ-GPRS>>nazwa-np.INTERNET>>
APN:www.plusgsm.pl
Nazwa użytkownika i inne zostawiasz puste,naciskasz "Zapisz"
następnie w zakładce "konta danych" najeżdżasz na utworzone konto
Nazwa:INTERNET i poprzez opcje :więcej, odczytujesz w info o koncie
nr.ID zewnętrzne- X(np.:1) ta właśnie cyferka to CID ,który wpisujesz
w twoim MIO przy tworzeniu połączeniu via BT,jako numer dostępowy
tzn.:  *99***X#
Częstym i śmiesznym błędem, jest nie włączenie BT w telefonie przy  próbie połączenia.

Pozdrawiam

*

Offline KubaG

  • 2
  • Sprzęt: OMNIA
Odp: 1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2007, 10:28:20 »
Witam serdecznie

u mnie na n70 i 550m, zadziałało dopiero jak dns ustawiłem na automat.  a dodatkowe polecenie modemu bez tego AT przed plusem.

Odp: 1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2007, 19:07:07 »
a moze ktoś umie mi pomóc .  dlaczego mimo właczonego BT na P550, mimo wlaczonego BT w telefonie ( nokia N70 ) , ustawien z opisu i bezproblemowego znajdywania telefonu przez pda ( jesli dodaje nowe urzadzenie - PDA znajduje telefon od razu ) - nie moge połaczyć sie z netem.
Po nacisnieciu POŁACZ , pda po sekundzie wyswietla mi informacje :
wybrano numer : *99#
z niezaleznych powodów nie mozna nawiazac połaczenia , aby sprawdzic połaczenie i w razie potrzeby je zmienic , wybierz opcję Ustawienia . Jesli problem wystepuje nadal , zresetuj urządzenie w sposób opisany w dokumentacji producenta .

Tyle,ze on nawet nie próbuje sie laczyc przez BT z telefonem .. gdyby tak było, nokia wyświetlałaby połaczenie BT , a nic takiego sie nie dzieje. Podkreslam,ze jesli szukam telefonu recznie - BT znajduje go bez najmniejszego problemu

BT w telefonie ustaiony jest jako : publiczny , a BT stale właczony

help, bo dostaje kociokwiku

Odp: 1000% działające ustawienia GPRS via BT (orange)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2007, 17:45:55 »
EEECH..... przeczytałem już wiele i nic.... MIO P550 i SE K750i w ORANGE. Żadne ustawienia jakie wprowadziłem nie pozwalają na korzystanie z internetu przez GPRS. Do tego wszystkiego kiedy próbuję wyłączyć BT w telefonie to nie chce się rozłączyć i dopiero po całkowitym wyłączeniu telefonu BT sie wyłącza... P O M O C Y ! ! ! ! !