Swap

  • 1 Odpowiedzi
  • 14691 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Molq

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Landwirtschafts Simulator 2011
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond™
Swap
« dnia: Luty 27, 2013, 18:19:13 »
Krótko  i na temat.
Zauważyłem że można zwiększyć pamięć ram przez swap.Lecz jak to się robi.
Właśnie instaluje Rom [GB 2.3.7] CyanogenMod 7.2.4e .
Oraz 2 pytanko gdzieś też przeczytałem na forum że można zwiększyć pamięć wewnętrzną telefonu czy cuś na karcie utworzyć trzeba o ile dobrze pamiętam odpowiednią partycje.

I tu moja groźba dało by rade jakiś poradniczek do tych 2 pytań. Głównie zależy mi na SWAP.

Dziękuje i pozdrawiam
Komórka: HTC Touch Diamond™

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Swap
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 18:38:43 »
Co do drugiej partycji jeśli masz linuxa na kompie lub płytkę live cd to użyj programu Gparted włóż kartę pamięci koniecznie w czytnik (skopiuj wszystkie pliki te ukryte też dla bezpieczeństa) użyj opcji edit i zmniejsz partycje fat od końca i utwórz na końcu 2 partycje np. w ext2 i klikasz zastosuj u góry po lewej stronie. Do zarządzania tym polecam link2sd przy pierwszym uruchomieniu wybierasz typ partycji jaki zrobiłeś np. ext2 i tel. się zrestartuje i gotowe będziesz mógł przenosić prog. i gry za pomocą przenieś link2sd (można zaznaczyć kilka aplikacji i przenieś.

Na windowsa jest program Mini Tool Partition Wizard Home Edition nim zrobisz to samo. http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Co do swapu to potrzebna ci trzecia partycja (linux swap) w google są poradniki po polsku  i pewnie w recovery cwm też można zrobić obydwie partycje ale dla mnie wygodniej jest to robić na pc  .

Do zarządzania ramem polecam też Ram Manager Pro tyle że jest płatny   :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 18:46:21 wysłana przez jirajamgo »