Problem z dźwiękiem w rozmowie

  • 4 Odpowiedzi
  • 1514 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z dźwiękiem w rozmowie
« dnia: Sierpień 03, 2010, 20:29:07 »
Czy miał kiedyś ktoś z Was podobny problem?
Kiedy rozmawiam z drugą osobą, to ja słyszę ją ok, ale ona słyszy mnie tak jakby głos cały czas uciekał, jakby dźwięk się zgłaśniał i przyciszał cały czas. Robi się taki dziwny bełkot. Jakby mikrofon słabo zbierał z otoczenia. Wszyscy, z którymi rozmawiam mówią mi o podobnym efekcie ;( A jest to irytujące, bo nie da się z kimś dogadać, żeby musiał się domyślać co mówię! No i w ogóle jak w takim sprzęcie może tak się dziać...?
Zastanawiam się czy to czasem jakaś aplikacja kontrolująca jakość dźwięku nie wariuje. Probowałem już kombinować z CrystalTalk, ale to nic nie daje. Przywróciłem nawet do ustawień fabrycznych, chociaż MM ma dopiero tydzień i dalej to samo. Moja wersja oprogramowania to 2.1update1 a numer kompilacji 2.31.
Jestem dość świeżym użytkownikiem androida bo przesiadłem się z WM dopiero teraz i proszę o poradę, co można w tym przypadku jeszcze zrobić. Przeszukałem już forum i nie znalazłem podobnego wątku. Może się coś Wam nasuwa...

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Problem z dźwiękiem w rozmowie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 22:50:47 »
Moja motka w poniedzialek zostala oddana na serwis(po 4 dniach uzywania) ale z tego co pamietam to na ktoryms forum byl problem opisany i ponoc zmiana kompilacji pomogla ale nie wiem na ktora. Poszukaj na zagranicznych forach

*

Offline sirk

  • *
  • 70
  • Sprzęt: HTC Desire, Motorola Milestone 2
Odp: Problem z dźwiękiem w rozmowie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 23:29:59 »
Problem stary i powszechnie znany. Zainstaluj SHOLS_U2_02.36.0, to na 100% rozwiąże Twój problem. Powinna być również dostępna aktualizacja OTA. http://and-developers.com/sbf:milestone tu znajdują się romy do pobrania.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z dźwiękiem w rozmowie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2010, 07:07:10 »
na starym kernelu nie mam takiego problemu
moze sprawdź ustawienia CrystalTalk?

Odp: Problem z dźwiękiem w rozmowie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2010, 20:30:45 »
No i problem rozwiązany  :)
Zgodnie z radą Clubowicza Sirk zainstalowałem SHOLS_U2_02.36.0 z http://and-developers.com/sbf:milestone . Problem ustąpił jak ręką odjął. A co mnie dodatkowo ucieszyło, to że nawet kontaktów nie wyczyściło.
Jeszcze raz wielkie dzięki  :ok: