Overclocking

  • 48 Odpowiedzi
  • 11004 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rlu

  • 13
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2010, 13:48:20 »
od 25-05 (wersja aplikacji 1.2) dziala podobno na kazdym kernelu stockowym wersji 2.X, nie wiem nie sprawdzalem (ja sam uzywam na 2.1 SHOLS_U2_02.31.0). W nowej wersji modulu (1.2) modyfikowane pola/adresy/tabele potrzebne do przetaktowania sa wyszukiwane wiec zakladam ze przez to mozna uzyc go na kazdej wersji 2.X. Roota musisz miec. I pamietaj zeby wczesniej zrobic backup  :)

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2010, 14:40:07 »
Czym sprawdzacie jakie jest w danej chwili taktowanie? Potrzebowalbym jakiegos widgeta albo jeszcze lepiej cos co pokazywaloby w powiadomieniach. Jakos ani SetCPU ani Overclock widget nie dziala najlepiej :(

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 20, 2010, 14:41:31 »
bo to nie quallzłom jest  :wink:

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:59:28 »
Nadal nie znalazlem nic co by dawalo szybki podglad na to jaki zegar w danej chwili ustawil sobie system.
Mam jednak uwage na temat zurzycia baterii. Teoretycznie czas dzialania baterii powinien byc niezmienn z tego prostego powodu, ze kazda operacja na procesorze wymaga konkretnej liczby obliczen i konkretnej mocy. Jesli mamy zegar 500mhz i dane zadanie zajmuje 60s to przy zegarze 1000 mhz to samo wykona sie w 30s. Oczywiscie przy 1000mhz urzadzenie bedzie mialo wieksze zuzycie pradu ale za to o polowe krocej. Zgodnie z fizyka energi urzadzenie bedzie potrzebowalo dokladnie tyle samo - w pierwszym przypadku obciazy baterie w malym stopniu ale dlugo a w drugim nastapi krotkie ale intensywne obciazenie baterii.
Jedyny przypadek kiedy faktycznie dzialanie PDA spadnie drastycznie (byc moze o polowe) to stale obciazenie procesora w 100%. sytuacja taka moze miec miejsce w przypadku jakiegos bledu (zapetlenie sie aplikacji) lub awarii urzadzenia lub wykonywania ciezkich zadan jak np. ogladanie filmow w RMVB. Realny problem moze stanowic tylko ten trzeci przypadek (w pierwszym android sie sam restartuje z tego co zauwazylem) na moim MM jednak przed podkreceniem takich filmow wogule nie dalo sie ogladac wiec IMHO lepiej miec taka mozliwosc nawet kosztem dramatycznego zuzycia baterii.
Tyle wywodow teoretycznych. W praktyce absolutnie nie zauwazam wiekszego zuzycia baterii (a sledze je non stop poniewaz mam z nia nieustajace problemy) za to konkretne operacje na ktorych wczesniej telefon mulil wykonuja sie widocznie szybciej. Zdecydowanie polecam overclocking :)

*

Offline Fabbeh

  • 19
  • Sprzęt: iPod Touch 4g
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 24, 2010, 20:41:07 »
Bateria nie spada szybciej poniewaz napiecie pozostaje takie samo.

*

Offline BlackSon

  • 48
  • Sprzęt: HTC TP, Motorola Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:23:32 »
Bateria nie spada szybciej poniewaz napiecie pozostaje takie samo.

Pobór mocy nie zależy tylko od napięcia...

Potocznie mówimy o urządzeniach np AGD, że mają taki i takie zużycie prądu, bo ich pobór mocy jest uzależniony właśnie od natężenia prądu elektrycznego (natężenie potocznie nazywa się prądem), a nie napięcia (wszystkie urządzenia dostają takie samo napięcie z sieci). Watt ---> W=VA, V=const. w tym wypadku, ale pobierana moc już nie koniecznie jest const. ;)

Bateria nie spada znacząco szybciej, ponieważ w spoczynku, albo przy braku obciążenia podkręcony procesor pracuje dokładnie na tej samej częstotliwości, co niepodkręcony - 250MHz. Dopiero obciążony skaluje się do maksymalnej częstotliwości. Najprawdopodobniej pod stałym obciążeniem, podkręcona motka padnie znacznie szybciej od niepodkręconej. W normalnym użytkowaniu praktycznie nie zauważam różnicy, bateria trzyma tak samo krótko jak wcześniej :E

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:36:07 »
ja mam ustawione skalowanie 250MHz-1000MHz i nie odczuwam roznicy w czasie pracy baterii...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 28, 2010, 12:42:58 »
P=U*I
I=U/R

:)
Wszystko od siebie zależy

@jarekt
Sprawdź quick system info PRO (białe i wewnątrz zielonego kwadracika)
Masz wskaźnik słupkowy w trayu, gdzie widzisz na bieżąco obciążenie procka
http://www.appbrain.com/app/org.uguess.android.sysinfo.pro

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2010, 00:42:00 »
Troche odswierze stary temat bo mam kilka pytan.  :)
Jakie ustawic najlepiej napiecie przy podkreceniu do 700 mhz? I jak tak lekkie podkrecenie wplywa na zywotnosc, procka? Narazie mam ustawione 600 mhz i 56vsel, a te 100 mhz wiecej sprawilo by ze motka na ustawieniach jakie mam dzialala by w kazdym miejscu plynnie i net by chodzil zadowalajaco :P

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2010, 12:48:47 »
nawet do 800mhz przy 56vsel
dla procka nie ma to znaczenia bo nominalnie powinien chodzic na 1000mhz, motorola go zdolowala
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2010, 13:25:43 »
Jesteś pewien? Ze wszystkich informacji jakie znalazłem maksymalne zalecane taktowanie do tego procka to 600mhz, z drugiej strony dla OMAP 3630 ta wartość wynosi podobno 720mhz, a w droidzie 2 jest wyskalowany do 1ghz, a w droidzie 2 world nawet do 1,2 (przypuszczam ze to ten sam procek).   

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 12, 2010, 13:36:07 »
Ze wszystkich informacji jakie znalazłem maksymalne zalecane taktowanie do tego procka to 600mhz
gdzie takie informacje dają?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 12, 2010, 13:38:42 »
na 800 trzymalem 3 miechy przy vsel 56, jakis czas mialem 550 przy 48, i smigalem na 1000ale nie pamietam napiecia (bez resetow) w wizardzie omapa ze 198 mialem na stale 250mhz mimo ze stary to tez mu nic nie bylo, teraz mam 2.2 i nie widze potrzeby krecenia

Połączone: [time]Listopad 12, 2010, 13:44:48[/time]
Ze wszystkich informacji jakie znalazłem maksymalne zalecane taktowanie do tego procka to 600mhz
gdzie takie informacje dają?
MM ma OMAP 3430 a 3gs ma tak taktowanego 600mhz, tyle ze 3gs ma troche inna grafe niby nowsza ale za to MM ma osobno chip z technologia Technologia TI’s SmartReflex

Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 13:51:07 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 12, 2010, 14:13:19 »
Ze wszystkich informacji jakie znalazłem maksymalne zalecane taktowanie do tego procka to 600mhz
gdzie takie informacje dają?
Na wikipedii, pdadb.net i jeszcze paru innych stronach. Nie twierdze, że są to informacje pewne, ale nie znalazłem nic co by mogło im zaprzeczyć, np. urządzenia na tym procku o większym taktowaniu niż 600 mhz.
A więc jak to jest z tym OMAPEM? Czy istnieje jakiś limit podkręcania, który nie działa jakoś destrukcyjnie na żywotność procesora? Pytam bo wg. mnie wydajności nigdy za wiele, więc jak można sprawić by telefon był szybszy bez żadnych konsekwencji to czemu nie? :P I jakby co czekam na oficjalne Froyo i dopiero wtedy mam zamiar aktualizować ;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 12, 2010, 14:23:42 »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 12, 2010, 14:24:55 »
a w kompie limit podkrecania oznacza reset, wplyw ma pamiec i napiecie rdzenia. z tego co pamietam po wejsciu procka to jest on przystosowany do pracy 1ghz a to ze chodzi na 1.2 to dobry znak. snapdragona mozna chyba podkrecic do 1.2 a jest taktowany 1ghz wiec 20% to sukces. zaden procesor nie pozwoli sie podkrecic ponad 100% jezeli nie jest o tego przystosowany.

http://focus.ti.com/general/docs/wtbu/wtbuproductcontent.tsp?templateId=6123&navigationId=12643&contentId=14649
jak widzis zjest przystosowany do wyjscia tv, dynamiczne taktowanie itd. ale nie ma nic o dolnej i gornej czestotliwosci.
ale mogli by to dawac Dual-core ARM Cortex-A9 MPCore (SMP)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 14:36:24 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 12, 2010, 18:04:06 »
Udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego:
http://www.anandtech.com/Show/Index/3826?cPage=7&all=False&sort=0&page=4&slug=motorola-droid-x-thoroughly-reviewed
Chodzi o ostatni akapit, przed power consumption. Jeżeli dobrze wyczytałem to procek jest przystosowany do pracy na 800mhz, ale w większości urządzeń pracuje na 600, by zaoszczędzić energię. Jednak wiarygodności tej informacji nie można być niestety pewnym  :P

Dobra po przemysleniu kwestii ustawilem maksymalne taktowanie na 800mhz, mysle, ze jak u Romulusa nic sie nie dzialo to i u mnie powinno byc spoko do czasu az wyjdzie oficjalne froyo. Jeszcze by sie zabezpieczyc ustawilem w set cpu by po przekroczeniu temp 40 stopni i przy wylaczonym ekranie taktowanie nie wzrastalo powyzej 500 mhz. Jezeli ktos uwaza, ze to zly pomysl niech sie podzieli swoimi uwagami, bo specjalista w tej materii nie jestem i kazda podpowiedz bedzie dla mnie cenna ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 22:49:02 wysłana przez kamik »

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 13, 2010, 19:18:44 »
a na 800mhz jakie najlepiej ustawić napięcie zeby nie było nie potrzebnie za duże?

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Overclocking
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 13, 2010, 19:42:42 »
Ja mam 56.