Oficjalnie 2.2 dla Milestone

  • 321 Odpowiedzi
  • 61244 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline huba95

  • ***
  • 280
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 04, 2011, 06:03:28 »
Też miałem taki problem. Trzeba ustawić usb na tryb "portal i narzędzia". Wczoraj wysłałem telefon z wgranym froyo i nie było śladów po poprzednich modyfikacjach i "dziurawe" recovery zniknęło

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 04, 2011, 12:23:49 »
A gdzie się to ustawia? Na kompie czy w motce?

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 04, 2011, 21:55:15 »
Jak podłączysz motke wyskoczy Ci na pasku powiadomień informacja z opcjami do wyboru i zaznaczasz portal i narzędzia.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 05, 2011, 12:16:38 »
Kurde,

Ja mam jakiś zmieniony interfejs. Kiedyś pamiętam miałem więcej opcji po podłączeniu USB, teraz mam tylko i wyłącznie możliwość włączenia i wyłączenia karty pamięci (od przesiadki na froyo mod). Jakis inny sposób, co by to ustawienie zlokalizować?

*

Offline are.m93

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia g900-> M Milestone
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 05, 2011, 16:56:41 »
A nie możesz poprzez Boot-loader?
Power+D-pad w górę.
Areczkins ;D

*

Offline gawel08

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Trinity , Artemis , Motorola Milestone , RAZR
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:42:14 »
może napisze coś mało popularnego , ale to całe Froyo mnie rozczarowało  :-| , poszukalem i znalazłem MIUI zrobione na Froyo  :O~ ,
o wiele lepiej  chodzi !!  :O~ :banan:
Phone: Trinity              Phone: Artemis                                           Phone : Motorola Milestone   
Radio: 1.56.70.11         Rom: ROMU AMIGAnTOMEK_6.1.10 Lite  Phone : Motorola RAZR   
Rom: 033S by Tommi      Radio : 3.39.90

*

Offline JedJur

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sky is the limit!
  • Sprzęt: LG G2 D802
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:08:57 »
A ja z takim pytaniem, do ludzi mądrzejszych ode mnie: zaraz, jak wyszło to upragnione froyo, zainstalowałem je przez Motorola Software Update. Na początku było fajnie, pięknie, ale później , w miarę instalowanych aplikacji, zamula mi niesamowicie! Mam wrażenie, że na 2.1 nie był aż tak wolny. Korzystam z ADW Launcher Ex, w tle z zewnętrznych procesów mam jeszcze 3g Watchdog, Battery Indicator Pro, Fancy Widget Pro, Smooth Calendar, Silent Time Lite i Widgetsoid. Wszystko aktualizowane wg android marketu. Mimo to, Task Manager pokazuje mi jakieś 30-40 wolnego Ramu. To wartości prawidłowe? Co mogę zrobić, żeby telefon mi przyspieszył? Może coś skopałem w procesie aktualizacji?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 21:17:36 wysłana przez JedJur »

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:16:07 »
Jedjur - Froyo zajmuje wiecej ramu, a MM miala go za malo nawet na 2.1. Jedyna realna możliwość przyspieszenia to albo podkręcenie procesora, co nie zawsze pomaga, albo instalacja innego romu :)

*

Offline JedJur

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sky is the limit!
  • Sprzęt: LG G2 D802
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:19:46 »
Jedjur - Froyo zajmuje wiecej ramu, a MM miala go za malo nawet na 2.1. Jedyna realna możliwość przyspieszenia to albo podkręcenie procesora, co nie zawsze pomaga, albo instalacja innego romu :)
Dużo naczytałem się o JIT zaimplementowanym na stałe do Froyo, o przyspieszeniu całego systemu, w sumie ciut się zawiodłem. Obawiam się, że instalacja innego romu będzie miała trochę minusów - jeszcze szybszy drain baterii, która nie jest mocną stroną MM + błędy, błędy, błędy, jako, że większość to porty, jednak oficjalne romy najczęściej chodziły mi najlepiej. Możecie polecić mi coś sensownego?

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:23:28 »
Powiem ci co ja o tym mysle. To przyspieszenie we Froyo jest zauwazalne w szybszych urzadzeniach i to glownie w benchmarkach. Zarowno MM jak i Wildfire chodza na Froyo tak samo jak na 2.1, a niektorym troche wolniej.

Jest sporo tematow na forum dotyczacych innego oprogramowania. Poczytaj u MIUI (to właśnie polecam) lub Cyanogen Mod 7. Niestety aktualizacje obu wychodza dosyc czesto, wiec jak miales WM i co chwila zmieniales romy to wiesz co cie czeka :)

Moze zacznij od roota i podkrec procesor - kto wie, moze to wystarczy :)

*

Offline JedJur

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sky is the limit!
  • Sprzęt: LG G2 D802
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:56:18 »
Powiem ci co ja o tym mysle. To przyspieszenie we Froyo jest zauwazalne w szybszych urzadzeniach i to glownie w benchmarkach. Zarowno MM jak i Wildfire chodza na Froyo tak samo jak na 2.1, a niektorym troche wolniej.

Jest sporo tematow na forum dotyczacych innego oprogramowania. Poczytaj u MIUI (to właśnie polecam) lub Cyanogen Mod 7. Niestety aktualizacje obu wychodza dosyc czesto, wiec jak miales WM i co chwila zmieniales romy to wiesz co cie czeka :)

Moze zacznij od roota i podkrec procesor - kto wie, moze to wystarczy :)

Z rootem i Milestone Overlock miałem już doświadczenie przy 2.1, po prostu miałem cichą nadzieję, że coś spartoliłem przy upgradzie softu i stąd takie krzaczki.. No i przy overlockingu drain baterii rośnie, przydałby się program, który ustawia procesor w zależności od aktualnego zapotrzebowania, wtedy w kieszeni nie trzymałbym 1200mhz, kiedy ich nie potrzebuję :) Niemniej jednak, chyba czas zapoznać się z cyanogenem, skoro wszyscy go polecają.

*

Offline are.m93

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia g900-> M Milestone
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:15:03 »


przydałby się program, który ustawia procesor w zależności od aktualnego zapotrzebowania, wtedy w kieszeni nie trzymałbym 1200mhz, kiedy ich nie potrzebuję :)

Nie potrzebujesz żadnego programu, bo sam system w Motce to robi... Sprawdź sam np w System Panel Lite

2. Sam wgrywałem przez MSU-nie wiem gdzie jest problem. Telefon po prostu nie działał. MULIŁ masakrycznie. Ramu ok 20-30Mb. Wgrałem przez RSD Lite (liby ten sam system) I o niebo lepiej! Ok 10mb ramu więcej, ale po prostu system reaguje na każde moje kliknięcie w program! Naprawde jest różnica. A ja do tego teraz mam Root+900Mhz i jest miód malina!!

Jeśli mam wyrażać swoje zdanie, to jest to najlepszy system od Motki. Dla czego? Przy 2.1 Telefon łapał zadyszke ok 2 razy na dzień i sie resetował. Teraz nie zauważyłem ani jednego resetu. Launcher działa o wiele stabilniej. np Angry Birds nagle zaczęły działać płynnie (bez OC, ani JIT- w 2.1 to masakrycznie mi przycinał)

Moim zdaniem najlepiej to WIPE +systemik przez RSD + WIPE +OC i masz rakiete ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 00:17:30 wysłana przez are.m93 »
Areczkins ;D

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 08, 2011, 15:48:41 »
Słuchajcie. Dalej mam problem z updatem. Wgałem MSU, potem odpaliłem telefon w trybie bootlader i po podłączeniu w MSU wyskakuje mi, że nie rozpoznaje urządzenia (i to na dwóch omputerach). Przypuszczam, że to kwestia mojego zmienionego romu (mam już jakiś port froyo wgrany).

Skąd mogę ściągnąć oficjalny rom mtoroli na poslkę co by go wgrać przez RSD?

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 08, 2011, 16:03:35 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 16:05:06 wysłana przez hubi93 »

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 08, 2011, 16:10:48 »
Którą wersję mam zgrać? Centralna Europa link nie działa, udało mi się zgrać Kanadyjską wersję, ale nie wiem, czy mogę to wgrac?

BTW. Tak jak pisałem wcześniej, zależy mi żeby oddać telefon do serwisu i po to wgrywam oficjalne oprogramowanie.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 08, 2011, 17:46:45 »
Ja przed oddaniem do serwisu wgrałem ROM przez MSU, na pewno się wtedy do niczego nie przyczepią. Jak wgrasz z innego regionu już teoretycznie by mogli, bo przez ich narzędzia dostępne na oficjalnej stronie (MSU) taki by się nie zainstalował.

BTW, moja Motka wróciła  :grin: Bawię się nią gdzieś od 11 i póki co Froyo od Motoroli nie jest takie złe :)

EDIT: Jakby ktoś chciał zobaczyć nowy lockscreen i klawiaturę ekranową z tego ROMu, to zapraszam tutaj, zrobiłem kilka screenów  :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 10:39:21 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Bronex

  • 2
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 08, 2011, 18:03:10 »
Którą wersję mam zgrać? Centralna Europa link nie działa
jak to nie działa ? przed chwilką sprawdzałem i jest ok !

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:01:37 »
Którą wersję mam zgrać? Centralna Europa link nie działa
jak to nie działa ? przed chwilką sprawdzałem i jest ok !

Musiałem mieć pecha jak chciałem ściągnąc i trafiłem na jakiś pad serwera...

*

Offline Arkusz

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:33:50 »
Witam.
Mam do Was jedno pytanko - czy jak wgram oficjalne Froyo przez MSU, to po update będę miał wszystkie aplikacje, a co najważniejsze - SMS'y? Mam ich kilka tysięcy, potrzebne są mi w pracy...
Pozdrawiam i z góry dziękuję - Arkusz.

*

Offline scorpio77

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, HTC Touch Dual
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 11, 2011, 00:49:42 »
Tak, po aktualizacji przez MSU wszystko zostaje. A co do SMS-ow to na Markecie znajdziesz kilka programow do ich backupowania, np SMS Backup+, ktory zgrywa wszystkie SMSy na gmaila.

Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 11, 2011, 01:40:05 »
Dobra,

Po długiej walce udało mi się skonfigurować co by RSD lite wykrywał mi telefon. Udalo mi się też zgrać wspomniany rom froyo dla europy środkowej.

Chcialem zrobić flash, ale poniewaz ostatnio robilem to jakieś pol roku temu ... to chcialem się was zapytać, czy jest coś o czym muszę wiedzieć/pamiętać (oczywiście poza zrobieniem backupów?).

W chwili obecnej widzę to tak:
krok 1: podpiac telefon i upewnic się ze RSD wykryl
krok 2: wskazac sciezke dostepu do ROMu
krok 3: start

Jedna uwaga. Obecnie mam wgran jakas modyfikacje froyo (cyongen mod), i RSD lite nie widzi ani numeru imei ani wersji oprogramowania. Nie wiem czy to jest problem. Zreszta wlasnie z tego powodu nie moge zrobic update'u przez MSU.



Połączone: Kwiecień 11, 2011, 18:12:02
Ktokolwiek????
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 18:12:02 wysłana przez StoWner »

*

Offline Patrol0019

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 4, Motorola Atrix 4G
Odp: Oficjalnie 2.2 dla Milestone
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:01:02 »
1. Wprowadzasz telefon w stan bootloadera,
2.Właczasz RSD na kompie,
3.Podpinasz motke i czekasz aż wykryje pózniej wybierasz plik sbf  i gotowe
później robisz wszystko co Ci pisze.
Nigdy nie mow nigdy...