Zasięg - liteka R

  • 8 Odpowiedzi
  • 14444 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zasięg - liteka R
« dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:42:56 »
Wie ktos moze co oznacza literka R przy kreskach z zasiegiem?

*

Offline Piorun

  • *****
  • 179
  • Sprzęt: LG Optimus 2X
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:30:06 »
Roaming
Practiced by NW, Wrath in Heart!

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:06:00 »
Roaming - zarówno zagraniczny jak i krajowy. Polecam instrukcję obsługi przed zadaniem pytania na forum.  :]
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:09:15 »
Tylko ze instrukcja jest jest strasznie uboga. Rozumie ze oznacza to ze caly czas rozmawiam w roamingu czy musze dodatkowo za to placic? Mam playa i ustawione caly czas na plus. Czy wiecie jak to sie wylacza?

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:20:48 »
Nic za to nie płacisz. Roaming wewnętrzny (czyli Play chodzący na nadajnikach Plusa) jest oznaczony dokładnie w taki sposób. Sam mam playa to wiem. Każdy telefon pokazywałby Ci dokładnie tak samo. Jedyna różnica polega u Playa na pakietach internetowych - ale tu już musisz sobie zerknąć w ofertę operatora (dziś właśnie Play ogłosił nowe pakiety roamingowe - zerknij na główną stronę pdaclub.pl do newsów).

btw. A właściwie dlaczego ustawiasz cały czas na plusa? Sieć macierzysta Play ma coraz lepsze pokrycie i oferuje dobrą jakość i rozmów i połączeń netowych. A pakiety danych w Play Online są znacznie bardziej atrakcyjne niż w roamingu Plusa.

btw. Właśnie z ciekawości poguglałem sobie, bo nie mam Milestone, więc nawet nie wiedziałem. Dwa hasła w wyszukiwarkę, sprawdzone 3 linki... http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/Motorola-Droid-User-Manual_EN_(videotesty.pl).pdf strona ósma. Uboga instrukcja, tak? Leń jesteś, wiesz o tym?  :sleepy:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2010, 23:25:02 wysłana przez Jeremy »
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:25:42 »
Ustawiam tak ponieważ w miejscu w ktorym mieszkam lepszy zasieg mam na plusie czasami nawet nie mam playa w liscie operatorów. Dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam

PS. Ciagle ten problem ktory zaczalem w innym watku nie moge odbierac mmsów.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 06:59:45 »
no to sprawa może być wyjaśniona, z tego co gdzieś czytałem to może być problem z mmsami w roamingu

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:19:13 »
Niektórzy miewają właśnie przy kombinacjach z przełączaniem się na roaming Plusowy, ew. po powrocie do ustawień automatycznych (tak ma np. moja kobieta na Hero - za cholerę nie wiem, o co chodzi). Najwyraźniej problem dotyczy tych, którzy mieszają w ustawieniach w tym zakresie. Niestety nie wiem dokładnie, co powoduje problemy.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Zasięg - liteka R
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:21:28 »
pewnie wyłaczenie  netu w roamingu
choć od dziś play zaoferował pakiety roamingowe więc  :ok: