Milestone sam się restartuje...

  • 67 Odpowiedzi
  • 18978 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 24, 2010, 13:59:36 »
Ja swoją motkę również kupiłem na allegro od gościa z Playa.
Kupił w promocji z zamysłem sprzedania.

Dostałem kompletne pudełko, czystą gwarancję, oraz paragon imienny z danymi kolesia.

Aby oddać do naprawy, poszedłem do serwisu w Elea W-wa - z danych na str. Motoroli i tam mi powiedzieli, że nie przyjmą, bo nie podstemplowana gwarancja. Udałem się  więc do salonu playa w Carrefour Bemowo i tam mi przystemplowali i przyjęli tel, po sprawdzeniu, na podstawie faktury danych nabywcy. Teraz sobie czekam... I tęsknię za tym świetnym sprzętem...

Nie dałeś jednak znać jak rozpatrzyli reklamacje i czy pomogło.
Mam identyczny problem i nie wiem czy jest sens oddawać na serwis.

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 24, 2010, 15:19:51 »
Moj kamyk tez sie restartowal pozniej stanal w loop na logo motki i nie pomagala zadna forma flashowania oddalem na gwarancje czekalem 14 dni ... (wymiana plyty glownej) gratis lekko spartolili mi przycisk od glosnosci ale nie zauwazylem tego przy odbiorze a uzywac sie go da (trzeba mocno naciskac) wiec nie zawracam sobie tym glowy :)

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2010, 21:53:39 »
Ja swoją motkę również kupiłem na allegro od gościa z Playa.
Kupił w promocji z zamysłem sprzedania.

Dostałem kompletne pudełko, czystą gwarancję, oraz paragon imienny z danymi kolesia.

Aby oddać do naprawy, poszedłem do serwisu w Elea W-wa - z danych na str. Motoroli i tam mi powiedzieli, że nie przyjmą, bo nie podstemplowana gwarancja. Udałem się  więc do salonu playa w Carrefour Bemowo i tam mi przystemplowali i przyjęli tel, po sprawdzeniu, na podstawie faktury danych nabywcy. Teraz sobie czekam... I tęsknię za tym świetnym sprzętem...

Nie dałeś jednak znać jak rozpatrzyli reklamacje i czy pomogło.
Mam identyczny problem i nie wiem czy jest sens oddawać na serwis.

Pisałem - zrobili software update i test serwisowy. Oczywiście efekt był zerowy.
Wymieniłem kartę sim na nową - problem z głowy. Restartów samoistnych brak.

Co do restartów "wymuszonych" to Motka regularnie się restartuje, gdy próbuję otworzyć plik .pdf (wydruk auto cada). Zawsze w tym samym momencie, na wszelkich możliwych romach. Motka albo acrobat-reader wyraźnie nie radzi sobie z dużymi pdf-ami. Czasem też jak mam 1,2GHz i zapodam Motonav oraz jednocześnie rozmawiam przez telefon, troszkę maszynka się przegrzewa, i jak dojdzie do 52st.C też wymięka :)

Ale w normalnych przypadkach jest wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 21:55:38 wysłana przez wobo »

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 28, 2010, 22:52:57 »
U mnie problem z restartowaniem telefonu od dawna nie występuje, w moim przypadku wystarczyło zmienić rom na  Fast-Light-Rom tu przy zegarze 1 ghz motka potrafi się nagrzać np. przy graniu w gry 3d, ale nie do takiego stopnia aby się wyłączała.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 28, 2010, 22:58:27 »
Problem grzania się motorolki rozwiązuje program set cpu

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 29, 2010, 07:09:08 »
wobo a próbowałeś ugryźć tego .pdf'a jakimś innym softem?

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 29, 2010, 07:42:21 »
Jeszcze nie, ale pobawię się.

*

Offline kamik

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 11, 2010, 22:58:30 »
Mi na restarty pomogła aktualizacja softu przez Motorola software update. Ogólnie trwało to mniej niż 20 minut i odbyło się bez likwidacji danych z telefonu. Bug z alarmami również został naprawiony :wink:

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 23, 2010, 21:43:19 »
Kupiłem miesięczną motke, soft 2.36 i od godziny 15 do teraz zaliczyła z 15-20 resetów, zrobilem juz przywracanie ustawień fabrycznych i byłem w play po nową karte sim i odpalełem MSU i nie ma aktualizacji. Zdarza sie ze wpada w trans i resetuje się cały czas (rest i odrazu po ponownym uruchomieniu reset) pomaga tylko wyciagniecie baterii.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 21:55:27 wysłana przez rudesmen »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 23, 2010, 22:44:18 »
wgraj inny rom
a jak to nie pomoże serwis (tylko przywróć oryginalny rom)

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 24, 2010, 12:37:14 »
Wgrałem 2.38.1 i dalej resety. A teraz kolejny problem do jakiego serwisu go wysłać? (bo czytające komentarze na: http://www.lista.e-sieci.pl/place37016,Motorola,Centrum,Naprawcze,Trial.html boje się tego zrobić :( )

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2010, 12:42:12 »
do serwisu Motoroli
kupiona u operatora? - jeśli tak to odnieś do operatora
kupiona w sklepie? - do sklepu lub bezpośrednio do serwisu

*

Offline Piorun

  • *****
  • 179
  • Sprzęt: LG Optimus 2X
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2010, 14:30:56 »
Trial na miejscu milestone nie naprawia tylko wysyła  gdzieś dalej. U mnie bez problemów naprawili aparat.
Practiced by NW, Wrath in Heart!

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2010, 14:51:38 »
A ja od 2 tygodni mam ochotę tym szajsem rzucać po ścianach... notoryczne restarty, notoryczne wyłączanie się modułu telefonu (prosi mnie ponownie o pin), notoryczne zwiechy podczas rozmów. Bywały sytuacje, w których telefon wyłączał się podczas ważnej rozmowy...

Do tego dochodzą jeszcze ciągłe problemy z zasięgiem, non stop słyszę od ludzi, z którymi rozmawiam, że mnie nie rozumieją i żebym powtórzył.

Na deser zostaje kwestia baterii, która czasem bez powodu potrafi rozładowac się w 6-7 godzin. Ot tak sobie ....

K...a miałem już różne smartphony, ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałem.... Bug na bug'u i bugiem pogania .... Wyczyszczę mu jeszcze pamięć i zobaczę co to przyniesie. Tak czy siak, jest to dla mnie karygodne rozwiązanie, bo ja po prostu nie mam czasu się bawić w reinstal systemu co tydzień, flashowanie i inne pierdoły.

Omnie jak raz skonfigurowałem, to system bez problemu kilka miesięcy wytrzymał, zanim musiałem mu master reset zapuścić. Tego szajsu nawet 2 miesięcy jeszcze nie używam....




*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 25, 2010, 14:59:43 »
odpowiedź jedna - serwis i wymiana płyty głównej
wszystkie problemy powinny ustąpić

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 25, 2010, 15:38:23 »
odpowiedź jedna - serwis i wymiana płyty głównej
wszystkie problemy powinny ustąpić

Tia ... i znów szukanie i wgrywanie oryginalnego firmware'u ....

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 25, 2010, 15:55:13 »
no to najlepiej nic nie rób...

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 25, 2010, 16:11:45 »
no to najlepiej nic nie rób...

Widzisz, w przeciwieństwie do większości forumowiczów, nie kręci mnie dłubanie w telefonie. Robiłem, to kiedyś dawno temu i z tego wyrosłem. Grzebe w telefonie, jak musze, a od sprzetu wymagam, żeby mnie za często do tego nie zmuszał, szczególnie jak płacę za niego 1,5 tysiaka.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 25, 2010, 18:32:27 »
ale każdy sprzęt może się zepsuć a jak się to stanie to serwis
nie widzę problemu
też nie grzebię - od początku na stockowym nawet bez rota

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 25, 2010, 19:20:53 »
A ja od 2 tygodni mam ochotę tym szajsem rzucać po ścianach... notoryczne restarty, notoryczne wyłączanie się modułu telefonu (prosi mnie ponownie o pin), notoryczne zwiechy podczas rozmów. Bywały sytuacje, w których telefon wyłączał się podczas ważnej rozmowy...

Do tego dochodzą jeszcze ciągłe problemy z zasięgiem, non stop słyszę od ludzi, z którymi rozmawiam, że mnie nie rozumieją i żebym powtórzył.

Na deser zostaje kwestia baterii, która czasem bez powodu potrafi rozładowac się w 6-7 godzin. Ot tak sobie ....

K...a miałem już różne smartphony, ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałem.... Bug na bug'u i bugiem pogania .... Wyczyszczę mu jeszcze pamięć i zobaczę co to przyniesie. Tak czy siak, jest to dla mnie karygodne rozwiązanie, bo ja po prostu nie mam czasu się bawić w reinstal systemu co tydzień, flashowanie i inne pierdoły.

Omnie jak raz skonfigurowałem, to system bez problemu kilka miesięcy wytrzymał, zanim musiałem mu master reset zapuścić. Tego szajsu nawet 2 miesięcy jeszcze nie używam....
wszyscy chwala jakosc rozmowy na MM dzieki crystaltalk.
a po co masz robic reinstalki skoro masz uszkodzony.
od kiedy jezdzi sie autem z urwanym kolem.
ja mialem 2 resety na sofcie 2.31 po zmianie na nowsze chyba ani razu. 2.2.1 od tygodnia jest katowany na maksa, czesc proxow na karcie a i tak juz nie mam wolnego miejsca i resetu nie widzialem
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline swistak87

  • ***
  • 345
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 25, 2010, 23:15:19 »
a od sprzetu wymagam, żeby mnie za często do tego nie zmuszał, szczególnie jak płacę za niego 1,5 tysiaka.
Twoje urządzenie jest uszkodzone. Shit happens.
Pozdrawiam,
Świstak

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 30, 2010, 00:01:49 »
Wysłąłem swoją MM do serwisu, dzisiaj do nich dzwoniłem i czekaja na nową płyte główna. Ja rozumiem ze moze sie tak zdarzyc ale nie za dużo tych uwalonych plyt głównych włożyli do telefonów? - jak rozpakowywałem telefon i zobaczylem te wszystkie "MADE IN CHINA" duza czcionka - to mialem jakies zle przeczucie, i niestety mnie nie zawiodlo.

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 30, 2010, 00:31:30 »
No sorry, ale niemal wszystko jest teraz made in China ze względu na tanią siłę roboczą, to wcale nie oznacza, że sprzęt jest gorszy. Weź np. takie HTC cała firma pochodzi z Tajwanu a telefony robią lepsze od Nokii (moim zdaniem).
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 30, 2010, 11:30:34 »
Chodzilo mi o to ze napisy sa naprawde duza czcionka i mocno rzuca sie to w oczy. BTW G910 jest Made in Japan

*

Offline rutekboss

  • 37
  • Sprzęt: Treo600-->Htc Touch Pro-->Htc TyTnII-->Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 24, 2010, 13:27:45 »
Czy ktoś z Was postanowił wymienić telefon na nowy? Mam go z Play dopiero od tego poniedziałku, gdzieś czytałem kiedyś że w cięgu 7 dni można wymienić tel na nowy jak nie działa (ciągłe resety to musi być wada fabryczna). Czy też jak w przypadku naprawy gwarancyjnej czeka się 14 dni?

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 24, 2010, 21:26:18 »
jak ja nie trawie cytować sam siebie...
najpierw Cię czeka zgłoszenie serwisowe i rozstanie z motką na 14 dni. zmień najpierw rom, jeśli to nie przyniesie rezultatu to wracaj do romu stockowego i oddaj na gwarancje
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline rutekboss

  • 37
  • Sprzęt: Treo600-->Htc Touch Pro-->Htc TyTnII-->Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 27, 2010, 00:35:00 »
@Nightmaster
Rozumiem że sam wymieniałeś tel na nową sztukę, ale z drugiej strony jest możliwość iż znowu trafię na wadliwy produkt. Więc nasuwa się pytanie, czy lepsza jest wymiana na podstawie rękojmi, czy naprawa na podstawie gwarancji? Jutro idę do playa.. I zaczynam mięć wątpliwości ( to 14 dni bez motki, ew kolejne 14 jesli znowu trafie na szajs..) szczególnie że Flipout dziewczyny zaczął szwankować ( opisałem to w wątku o flipoucie z play).. Wdzięczny byłbym za jakaś sensowną radę..

Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2010, 19:09:49 »
Moja najpierw wyslalem na gwarancje ale po 2 tyg dalej nie wiedzieli kiedy bedzie dostawa plyt glownyc, w play powiedzieli mi ze na podstawie "ekspertyzy" play wymieni mi ja na nowa, musialem anpisac pismo do serwisu o okspertyze i zwrot tel. i od tego pisma po kilku dniach mialem nowa MM

*

Offline rutekboss

  • 37
  • Sprzęt: Treo600-->Htc Touch Pro-->Htc TyTnII-->Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 12, 2011, 15:48:58 »
Odebrałem wczoraj motke. Zrobili reset ustawień fabrycznych i aktualizacje oprogramowania. CZyli nic nie zrobili. Telefon dalej sie restartuje dzisiaj miałem 3 w ciągu dnia, w nocu miałem też z 3 (budziła mnie wibracja przy restarcie). Moge oddać ją jeszce raz, znowu 14 i tak moge sobie oddawać aż Play zrobi reklamacje na serwis... Nie chce znowu sie rozstawać z nią na 14 dni wiec może coś polecicie? Czy komuś udało się rozwiązać ten problem przy pomocy zmiany softu? (pójde wymienić karte sim choć jest nowa ale na karcie orange też sie rebootuje, pewnie bez kart też by sie restartował) I tak żeby działało w Play(wykrywał plus jako roaming)? Wdzięczny byłbym za jakąś rade (ale konkretną, nie w stulu zmień rom(na jaki?)) pomoc.. I polecałbym przypięcie tematu przez moderatora. Niech ludzie wiedzą co może ich spotkać.. Mieliby możliwość usiąść w salonie przed podpisaniem umowy jeszcze np z kartą 3g od internetu i obciążenie motki (internet+jakaś gra+chwila ogladania filmu=pewne logo motoroli) i od razu wymiana na inny z zaplecza... Pozdrawiam.
Edit.
Ok, wiec włączenie "Tylko sieci 2G" rozwiązuje problem, doba bez restartu przy grach HD gameloftu, czytanie pdf, wifi i ślamazarny edge... Powini zmienić opis telefonu na stronie producenta i walnąć hasło "Najbardziej nie-internetowy smartfon na rynku!" Pozdrawiam i czekamy na Froyo które może to zmieni...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 22:19:42 wysłana przez rutekboss »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2011, 21:32:57 »
Jaki jestem wściekły... mam to samo - telefon mam od dosłownie 27 godzin i już około 15 razy się zresetował, zmieniłem kartę SIM na nową dziś w salonie i już od czasu zmiany 3 razy reset, nic nie wgrywałem - czyścioch android 2.1, robiłem hard reset i też lipa. Umowę Przedłużyłem w play na 2 lata...