Milestone sam się restartuje...

  • 67 Odpowiedzi
  • 18974 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2011, 22:33:27 »
raczej serwis i płyta glówna do wymiany
możesz jeszcze spróbować wgrać inny rom
potem ew. przywrócić stockowego przed serwisem

*

Offline politan

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry 9700 Bold
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2011, 22:48:20 »
Może spróbuj wgrać samemu jakąś inną wersję oprogramowania.
BlackBerry 9700 Bold - OS: 6.0.0.615

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 12, 2011, 12:11:56 »
Ale tam chyba najnowsza była Android 2.1 update 1 czy coś takiego o ile się nie mylę... Powiem tak - mi do pełni szczęścia wystarczy Android 2.2 z możliwością instalacji na kartę pamięci, nie bardzo mam ochotę na wgrywanie innych romów. Tylko najbardziej wk*******cy jest fakt, że sprzęt o wartości rynkowe około 1500pln jest sp*****ny w momencie opuszczenia fabryki.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2011, 17:30:26 »
K***a ale jestem wściekły. Wrócił telefon z TelePlanu - rzekomo Aktualizacja softu (oczywiście ściema bo jest identyczna jak przed wysyłką) dodatkowo nawet wszystkie ustawienia, kontakty itp pozostały. Telefon zresetował się 6 razy już w ciągu 2 godzin.

Czy ktoś może mi doradzić coś mądrego? Bo trochę nie uśmiecha mi się do tej bandy d***** wysyłać ponownie.

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2011, 18:29:18 »
odezwij się do mnie, postawimy androida 2.2 a jak będziesz chciał to 2.3.2
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline rutekboss

  • 37
  • Sprzęt: Treo600-->Htc Touch Pro-->Htc TyTnII-->Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 25, 2011, 00:32:51 »
Cyanogen mod 7 RC1 (być może i RC2 lecz jeszcze nie wgrałem i nie teestowałem) rozwiązał problem z resetami. Play i plus wykrywa jako play, Lecz po zmianie baseband na Germany nie miałem sytuacji w której byłbym w roamingu i nie miałbym internetu (mam zablokowany przez stronę play). Nie baw się w Shadowmoda, masa błędów, mega bug z wifi zabezpieczonymi (eduroam itp).

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 24, 2011, 18:58:01 »
Jestem świeżym posiadaczem MM i jestem raczej zadowolony z urządzenia. Niestety rebooty trochę mnie martwią. Poprzedni właściciel ich nie miał (na pewno), może dlatego, że ja zaraz po zakupie wgrałem oficjalne FroYo nie korzystając z innego systemu wcześniej. Zatem winny jest tu ROM lub karta SIM. Będę próbował wykluczyć ten drugi przypadek w ciągu najbliższych dni. Do tego czasu dobrze byłoby zrobić bazę MM z informacjami jaki ROM jest zainstalowany (wersja jądra) i czy urządzenie się samoistnie rebootuje (+ew. jak często).

Aktualnie mam zainstalowane:

CyanogenMod-6.1.2-0.08-11.03.18-Milestone
jądro: 2.6.32.9-g11068ed (w21529@il93lnxebld12 #1)
restarty: TAK / co 8-12h.

Edit:
Czytałem o błędach DSI w jądrze. Czy to właśnie one powodują restarty? Nie potrafię rozszyfrować tego skrótu  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 19:13:51 wysłana przez 12nala34 »
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline rutekboss

  • 37
  • Sprzęt: Treo600-->Htc Touch Pro-->Htc TyTnII-->Milestone
Odp: Milestone sam się restartuje...
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 25, 2011, 01:15:33 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1003338

wpisz w google:
Sposób na błędy DSI
pierwszy odnośnik prowadzi do forum gdzie w lakoniczny sposób mniej wiecej jest to wytłumaczone..

Podobno błędy DSI i restarty ustąpią, ale ma inne wady. Mam zamiar zrobić update CM7 dzisiaj i spróbować tego sposobu. Jak nie zapomnę na pewno opisze moje wrażenia.

Od czasu wgrania nowego systemu i sposobu z xda nie miałem restartów do loga M. Parę razy miałem restart do logo cyana, ale to wina zabaw z ustawianiem wolnej pamięci. Oczywiście podczas przewijania widać np w gmailu ze text po lewej stronie ekranu przewija się wolniej niż po prawej, tak jakby ekran był podzielony, ale trzeba się przyjrzeć by to dostrzec.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 19:37:28 wysłana przez rutekboss »