Milestone - bateriowy koszmar

  • 307 Odpowiedzi
  • 64772 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 16, 2011, 17:32:15 »
W necie wyszukałem informacje na temat kalibrowania bateri pobono to pomaga.
Wygląda to w ten sposób że rozładowujemy baterie do konca albo 5 % i ładujemy do fula, gdy mamy informacje że tel jest naładowany to wyłączamy telefon i odpinamy kabel. jak już jest wyłączony podpinamy kabel pokazuje nam się 100%, wyjmujemy baterie i pokazuje się nam bateria ze znakiem zapytania (caly czas podpięty kabelek) po czym wkładamy ją spowrotem i tu:
1. Jeżeli pokaże się nam ponownie 100% to oznacza to że bateria jest poprawnie skalibrowana
2. Jeżeli dojdzie tylko do 60 % to ładujemy ja do konca aż pokaze się ful.

Według informacji od autorów tego pomysłu to po kilku razach powinna sie skalibrować i znacznie lepiej trzymać. Niektórzy pisali że za 4 razem już było wszystko ok i potwierdzali to że lepiej bateria trzyma. Ja właśnie 4 raz ładuję baterie i mam znowu 60 % także spróbuje jeszcze kilka razy i zobaczymy. Jeżeli to nie poskutkuje to chyba kupię nową
Mozesz sobie kalibrowac i 2 tygodnie :) Kazde ladowania zuzywa baterie i po ponad roku codzinnego ladowania nie ma szans, zeby dalej pracowala jak nowa

Oboje się w pewien sposób mylicie. Po pierwsze: nowoczesne baterie nie mają efektu pamięci - jakiekolwiek zabawy z rozładowywaniem i ładowaniem formowaniem, zamrażaniem i rozmrażaniem nie zmienią nic.

Zalecenia co do użytkowania współcześnie stosowanych baterii są zdaje się takie, że powinno się je doładowywać jak najczęściej - bardziej szkodliwe jest częste pozwalanie na rozładowywanie się baterii do granic.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 16, 2011, 21:37:02 »
Wiater. Akurat tutaj sie nie myle - producenci wyraznie podaja, ze po ilus tam cyklach ladowania spada zywotnosc baterii. Nie pamietam juz ile to bylo w przypadku MM, ale na stronach oficjalnych wspominano bodajze o okolo 300! Dla odmiany Nintendo w przypadku DS podaje, ze zywotnosc baterii zauwazalnie spada po 500 cyklach.

Znalazłem na oficjalnej stronie Motoroli:

It is normal over time for battery life to decrease, and for the battery to exhibit shorter runtime between charges or require more frequent or longer charging times. Motorola batteries are designed to last between 350-700 charge/discharge cycles at room temperature. This amounts to approximately a year to a year and a half of battery use for most people.

Wiec, gdzie sie pomylilem?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 21:39:38 wysłana przez Scarface828 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 17, 2011, 17:46:07 »
Źle się wyraziłem - chodzi o to, że po pół roku nie jesteś w stanie gołym okiem zauważyć wyraźnej zmiany czasu działania na baterii. Chyba, że za każdym razem rozładowujesz baterię do zera. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 10, 2011, 17:03:11 »
witam, wiem ze watek stary ale liczę na to, że znajdzie sie ktos kto poradzi mi co powinienem zrobic. mianowicie mam milestona, wszystko seryjne z play'a, zadnych rotow itd... od zawsze dokuczliwe bylo szybkie rozladowywanie baterii (ledwo co od rana do wieczora), teraz sytuacja pogorszyla sie, i przy praktycznie zerowym uzytkowaniu, bateria wytrzymuje okolo 9h.... przeczytalem uwaznie caly watek, i zgodnie ze wskazowkami sprawdzilem historie baterii i co ciekawe wyglada  na to, ze nie przechodzi ona w tryb uspienia. statystyki sa nastepujace:
od ostatniego odlaczenia:
działa 99,9%
ekran wlaczony 5,9%


mogłby mi ktos wytulmaczyc dlaczego te statystyki tak wygladaja i moj telefon nie przechodzi w tryb uspienia? z gory dzieki za pomoc

*

Offline mEatrikZ

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola MILESTONE
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 10, 2011, 23:23:46 »
To i ja skorzystam z odkopania.

Cytuj
Z włączonym WiFi lub ze stałą transmisją 3G, Milestone będzie pracować bez ładowania jedną dobę. Jeżeli zrezygnujemy z synchronizacji i ograniczymy korzystanie z usług internetowych, bateria powinna wytrzymać dwa dni, jednak nie więcej.
     Zaczynam używać telefonu około godziny dziesiątej, wifi, bluetooth, gps wyłączone, podświetlenie naprawdę rzadko ustawiam na większe, transfer internetu przez gsm był włączony może przez pół godzinki, pół godziny słuchania muzyki, godzina grania na emulatorze psxa (na procesorze podkręconym do 800 mhz), jedna krótka rozmowa, dwa esemesy i... 20% baterii.

     Telefon był jak widać używany naprawdę mało, więc wpadłem sobie na pomysł że skoro kupiłem telefon używany to może mieć już zużytą baterię. Mam rację? Jeśli kupię sobie nową, oryginalną baterię to będę miał te pisane na wszystkich forach "dwa-trzy dni użytkowania" albo chociaż jeden, no ale żebym mógł go trochę poużywać?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 23:44:17 wysłana przez mEatrikZ »

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 11, 2011, 11:44:14 »
emu psx ssie baterie naprawdę mocno :wink:

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 14, 2011, 19:50:03 »
Najpierw zrob WIPE, czasami to pomaga :)

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 31, 2011, 09:33:09 »
Ja już olałem temat i jedyne co robie ZAWSZE to wylaczam 3g. Przy wyłączonym 3G bateria starcza na cały dzien raczej bez problemow podczas gdy czas pracy telefonu spada o polowe po jego uruchomieniu. Tak sie dzieje na kazdym romie i byc moze to przypadlosc akurat mojego telefonu.