Milestone - bateriowy koszmar

  • 307 Odpowiedzi
  • 65121 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:33:48 »
Mi wytrzymuje około 1,5 dnia, użytkowanie: 1h wifi, 2-3h mp3, 0,5h rozmowy.

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:46:35 »
Mi wytrzymuje około 1,5 dnia, użytkowanie: 1h wifi, 2-3h mp3, 0,5h rozmowy.
I takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Swoją drogą trochę kiepsko ale się z tym pogodzę.

Troche wi-fi znaczy trochę,trudno powiedzieć :grin: zależy od dnia ale 1,5h w ciągu dnia się nazbiera
Mp3 nie zawsze może max 1h
Do tego głównie sms prawie nie dzwonię.

*

Offline StachooDS

  • *
  • 68
  • Sprzęt: HTC Kaiser, Motorola Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:50:27 »
Dobra to jeszcze dołożę tak do 700-800 możę coś wychaczę w miare dobrym  stanie.
Widziałem licytacje do max 800zł więc popoluję trochę.

I najwarzniejsze
Ale nadal nie wiem jak z tą baterią czy wytrzyma mi min 2 dni.
Trochę wi-fi,czasem mp3,kilka sms.


Nie, nie i nie.
Nie wytrzyma dwa dni. Po cholerę Wy się chcecie pchać w coś na siłę.
Kupujesz milestone, bądź gotów, że on śpi razem z Tobą na ładowarce, jak stosujesz amfetaminę to może padać szybciej od Ciebie. Mówimy o normalnym użytkowaniu.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 03, 2011, 22:10:35 »
U mnie bateria co kilka tygodni zaczyna rozladowywac sie w bardzo szybkim tempie. Wyjmuje wtedy baterie z telefonu na chwile, wkladam i znowu kilka tygodni jest OK. Nie potrafie niestety tego wyjasnic :D

*

Offline Patrol0019

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 4, Motorola Atrix 4G
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:25:10 »
mi bateria wytrzymuje około 14 godzin z tym że cały czas mam 3g włączone internet, jak jestem w domu wifi i na internecie bywam do 2h. Dziennie wysyłam do 50 wiadomości i może 30-50 minut rozmawiania, trochę aplikacji gier i tyle.
Nigdy nie mow nigdy...

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 04, 2011, 15:16:22 »
ja nie widzę żadnego problemu w ładowaniu telefonu codziennie, poprostu już mam taki nawyk od jakichs 5lat, że jak się kładę spać to podpinam tel pod ładowarke i już... jaki to problem podłaczac codziennie wieczorem telefon, a jak jezdzisz na jakies happeningi ze siedzisz w buszu kilka dni bez produ to trzeba sie z tym liczyc ze kazdy tel predzej czy pozniej sie rozładuje...

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 05, 2011, 16:53:33 »
kilka dni temu bylem w gorach, temp nie duzo na minusie, motorola caly czas w kieszeni 90% bateri, po 4 godzinach, spadla do 15%!!!! a zrobilem tylko 10zdjec i i 1 filmik 3min. wiec teraz jestem pewny w 100%, ze cos z nia jest nie tak, w temp normalnej bateria rzadko wytrzymuje mi do wieczora przy malym uzytkowaniu, a gdy juz jest mroz pol dnia:/odsylac na gwarancje???

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 05, 2011, 16:55:54 »
nie zaszkodzi spróbować
ale musisz wykluczyć inne powody, np:
słaby zasięg - jeśli w miejscu gdzie przebywałeś znika i sie pojawia, to taki spadek baterii to niestety norma

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 05, 2011, 17:33:37 »
zasieg na fulla caly czas,zasieg mam praktycznie zawsze, a nie przesadzajmy, ze telefon szukajacy zasiegu w stanie czuwania wytrzyma 4 godz!!! pracuje z kumplem ktory ma rowniez MM, uzytkuje go podobnie i on do konca zmiany ma 80-90% bateri a ja w tym czasie 50-60, wiec chyba cos tu jest nie tak.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 05, 2011, 17:48:12 »
na zanikającym i skaczącym zasięgu potrafił się u mnie rozładować w niespełna 10h - nieużywany w tym czasie

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 05, 2011, 18:58:06 »
marcinl - mam podobnie, w domu mam slaby zasieg i ciagle przelacza sie pomiedzy Play, Plus i czeskim o2, wtedy wystarczy kilka godzin i przed wyjsciem z domu trzeba ponownie ladowac :>

Jakub365 - w niskich temperaturach bateria rozladowuje sie jeszcze szybciej :D

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 05, 2011, 22:49:58 »
dziwne u mnie sie rozladowuje szybciej a w innych telefon jak i w MM w takich samych warunkach nie rozladowuja sie szybciej:/

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 07, 2011, 09:38:36 »
Postanowiłem wykonać test. Oto jego wyniki:
Motorola odłączona od ładowania 5 styczna o godzinie 7:00. 6 stycznia o godzinie 24:00 miała 30% baterii (podłączyłem do ładowania po potrzebowałem na dzisiaj mieć full).
W tym czasie, rozmawiałem około 2 godziny, słuchałem muzyki około 5 godzin przez słuchawki BT HT820, przez około 30minut miałem podpięte WiFi. Przez cały czas był włączony moduł BT, wyłączony internet przez APNdroid. Żeby nie zakłócić wyniku testu nie podłączałem motki nawet na chwile do żadnego komputera.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 11, 2011, 18:25:00 »
Odświeżę temat :D Zauważył ktoś u siebie oznaki zużycia baterii? Mam wrażenie, że moja powoli umiera - niezależnie od romów i od tego czy system jest czysty czy też modyfikowany w nocy poziom potrafi spaść nawet o 40 procent. Motka ma juz prawie rok. Drugie pytanie - na Allegro jest kilka ofert z oryginalnymi bateriami, jednak nie sposób tego stwierdzić - ktoś już kupował nową baterię? :)

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 11, 2011, 19:02:32 »
u mnie na Gingerbread bateria wystrzeliła w górę, wcześniej trzymała jakieś 20 godzin a teraz daje znać o 15% dopierod po jakichś 36 godzinach, jeśli chcesz to mogę umieścić tutaj zrzut ekranu z dokładnie opisanymi rzeczami co i jak było używane. wifi mam włączone 24h na dobę i nigdy nie wchodzi do trybu uśpienia
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 11, 2011, 21:29:20 »
Nie potrzebuje dowodow :) Do niedawna MM wytrzymywala mi nawet 2 doby, ale z kazdym dniem jest coraz gorzej. Stawiam na zuzycie sie baterii :)

*

Offline politan

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry 9700 Bold
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 11, 2011, 22:50:20 »
Mój kamyk na początku, zaraz po kupnie (tj. parę miesięcy temu) miał problemy z baterią. Przeżył kilka ROMów i się wprawił ;). Najdłużej trzymał mi na FroyoMODzie, ponad 80 h, przy średnio intensywnym użytkowaniu. Aktualnie trzyma 2 dni na Gingerbreadzie.
BlackBerry 9700 Bold - OS: 6.0.0.615

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 11, 2011, 22:59:00 »
Nie prosilem o przechwalanie sie komu ile trzyma ^^ tylko o opinie na temat naturalnego zuzycia baterii. Na Ginger tez spada o 30% przez noc, przy wylaczonym 3g itd :D Dobra, kupie baterie i sam sobie sprawdze :]

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 11, 2011, 23:02:49 »
mogła sie zużyć, choć zazwyczaj starczają na dłużej
musiała już jakaś bardziej trefna wyjść z fabryki

*

Offline politan

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry 9700 Bold
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 11, 2011, 23:04:32 »
Przedstawiłem Ci jak wygląda sprawa z moją baterią w odniesieniu do pytania:
Cytuj
Zauważył ktoś u siebie oznaki zużycia baterii? Mam wrażenie, że moja powoli umiera
Tak więc moja im dłużej mam urządzenie tym większy czas trzymania baterii. Hm.. U mnie przy Gingerbreadzie przez noc, z wyłączonym 3g itd. spada jeśli już to o 10%, ale częściej nic. Być może masz jakąś padakę i musisz kupić nową.
BlackBerry 9700 Bold - OS: 6.0.0.615

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 11, 2011, 23:08:49 »
Hmm. Całkiem możliwe, ze jest trefna. Poza tym zużycie też wynika z wielu elementów. Skoro innym spada o 10% a mnie o 30% na czystym systemie to stawiam właśnie na nią :D Dzięki - jak kupie to dam znać czy coś sie zmieniło.

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 11, 2011, 23:41:38 »
Gingerbread mocno wydłuża czas pracę baterii, przetestujecie to a się nie zawiedziecie:)
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline yarkom

  • 9
  • Sprzęt: MMilestone, E63
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 12, 2011, 11:54:32 »
Podłącze się z moim pytaniem: czy ktoś używa baterii 1600mAh z allegro? Chodzi o to czy ta pojemność jest prawdziwa i czy dłużej trzyma? Kiedyś kupiłem baterie z allegro o większej pojemności do Nokii N70, ale i tak trzymała tylko tyle co stara..

*

Offline yarkom

  • 9
  • Sprzęt: MMilestone, E63
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 18, 2011, 12:41:20 »

Nikt nie odpowiedział, w między czasie ta sprawa wypłynęła na smartmobile pl . Kogo interesuje niech poczyta, generalnie wniosek jest taki że lepiej nie pchać się w te wyroby "baterio-podobne"

*

Offline Patrol0019

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 4, Motorola Atrix 4G
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 18, 2011, 15:21:07 »
ja uważam że od tych baterii które odstają itp juz są lepsze przenośne ładowarki Klik.
Nigdy nie mow nigdy...

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 21, 2011, 10:56:51 »
I po problemie, wymiana baterii załatwiła sprawę. Stara padała już po 9 godzinach i to w weekend kiedy telefon lezal caly dzien na biurku :)

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 21, 2011, 18:29:44 »
jaką dokładnie kupiłeś baterie? jeśli kupowałeś w sieci to daj link jak możesz
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 21, 2011, 22:09:00 »
Kupiłem nową, oryginalną na Ebayu :) Nie ufam tym niemarkowym. Na allegro masz kilku sprzedawców handlujących oryginalnymi, kod baterii to BP6X. Nie wiem czy ta stara sie zuzyla, czy faktycznie byl to jakis lipny model. Tak czy owak teraz jest zdecydowanie lepiej.

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 16, 2011, 12:32:36 »
W necie wyszukałem informacje na temat kalibrowania bateri pobono to pomaga.
Wygląda to w ten sposób że rozładowujemy baterie do konca albo 5 % i ładujemy do fula, gdy mamy informacje że tel jest naładowany to wyłączamy telefon i odpinamy kabel. jak już jest wyłączony podpinamy kabel pokazuje nam się 100%, wyjmujemy baterie i pokazuje się nam bateria ze znakiem zapytania (caly czas podpięty kabelek) po czym wkładamy ją spowrotem i tu:
1. Jeżeli pokaże się nam ponownie 100% to oznacza to że bateria jest poprawnie skalibrowana
2. Jeżeli dojdzie tylko do 60 % to ładujemy ja do konca aż pokaze się ful.

Według informacji od autorów tego pomysłu to po kilku razach powinna sie skalibrować i znacznie lepiej trzymać. Niektórzy pisali że za 4 razem już było wszystko ok i potwierdzali to że lepiej bateria trzyma. Ja właśnie 4 raz ładuję baterie i mam znowu 60 % także spróbuje jeszcze kilka razy i zobaczymy. Jeżeli to nie poskutkuje to chyba kupię nową

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 16, 2011, 15:06:54 »
Mozesz sobie kalibrowac i 2 tygodnie :) Kazde ladowania zuzywa baterie i po ponad roku codzinnego ladowania nie ma szans, zeby dalej pracowala jak nowa