Milestone - bateriowy koszmar

  • 307 Odpowiedzi
  • 64768 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

zaratustra

Milestone - bateriowy koszmar
« dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:18:19 »

Kurde ... coraz bardziej mnie zaczyna przerazac bateria w Milestone. Rozumiem, ze duzy yswietlacz bla bla ... ale to co jest na moim telefonie to jakis po prostu koszmar. Odpialem od baterii dzisiaj rano o 8 ... przez dzien troche internetu, ze 3 krotkie rozmowy (naprawde krotkie) i teraz mi telefon pokazuje 30% ....To jest naprawde przesada, zeby telefon nawet doby dobrze przetrzymac nie mogl. Zaraz wychodze z domu na zajecia salsy i do klubu i bez naladowania telefonu przed wyjsciem do konca mojego dnia na bank by nie wytrzymal ...

Jak  tak ma to wygladac to cos czuje, ze sie szybko Milestone'a pozbede.



*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:44:10 »
Bez urazy ale tylko narzekasz.

Żyjesz w Mozambiku że prąd jest dobrem luksusowym?  :-? co za problem w pracy podłączyć urządzenie do ładowarki, lub do komputera przez USB? I tak trzyma lepiej niż G1, ja jestem zadowolony bardzo :E

Jak oczekujesz od telefonu pięciu kilku godzin dziennie rozmów i obernastu dni czuwania to Nokia 1600 wita - jeśli chcesz coś zaawansowanego, musisz się pogodzić z tym że czasami trzeba ładować urządzenie dwa razy dziennie...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:54:15 »
Hmm, ja sporo się nim bawię (kilka rozmów+kilkanaście smsów+trochę WiFI, jakaś gierka 12-20 min, itp), i z wyjątkiem pierwszego dnia, jeszcze mi przed wieczorem ani razu nie padł. Poza tym trzeba pamiętać, że w MM bateria do pełna ładuje się błyskawicznie (30-40 min). Coś za coś.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:44:50 »
polecam samsunga corby trzyma naprawde tydzien, jeden problem jak to powiedziala zona "Oddawaj Magica bo z tego gowna to nawet smsa nie da sie wyslac"
mam motke 1 dzien ale bateryjka chyba nie jest taka zla, dla mnie poprostu standardowa, kup sobie diamenta, ktorego mialem to zobaczysz co to porazajaca bateria  :P
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:50:07 »
zaratustra - taka jest uroda androidów, wszystkie najnowsze modele nie trzymają zbyt długo, ale to nie jest problem - wystarczy kilkanście minut i spokojnie Milestone chodzi przez kilka godzin :D

A co do Diamonda - to faktycznie, na pierwszych orginalnych romach padał w połowie dnia :>

*

zaratustra

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:18:48 »
Mialem i ciagle mam omnie i takich problemow nie mialem. Spokojnie przezywala dzien bez problemu. Milestone widze ze nie. Czeka mnie chyba zakup ladowarki i dodatkowych baterii, akcja jak sprzed 5 lat z motorola a925.....

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 00:26:11 »
zaratustra - taka jest uroda androidów, wszystkie najnowsze modele nie trzymają zbyt długo, ale to nie jest problem - wystarczy kilkanście minut i spokojnie Milestone chodzi przez kilka godzin :D

A co do Diamonda - to faktycznie, na pierwszych orginalnych romach padał w połowie dnia :>
Może nie najnowszy, ale i5700 działa bardzo długo na baterii (ogólnie trochę zabawy, 1h po wifi, trochę grania, kilka rozmów) -  wytrzymała 4dni a jest w trakcie formatowania baterii i miała mniej niż 80% odkąd zacząłem odliczać czas)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2010, 06:40:44 »
jak grochem o sciane... nie ma czegos takiego jak formatowanie baterii... :mad: ... kiedys bylo ewentualnie "formowanie" i to w bateriach wodorotlenkowych a nie obecnie stosowanych li-ion...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline kendi

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1 s5330
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2010, 06:55:00 »
Zarusta jestes pewnien ze wylaczasz wifi, apn I aplikacje dzialajace w tle kiedy nie uzywasz tel? G1 pomimo slabej baterii podczas takiego uzytkowania jak oprzedstawiasz wypada o wiele lepiej.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2010, 06:58:19 »
wg. opinii użytkowników z sieci Milestone potrafi wytrzymac nawet 3 dni
może jakiś sofcik pozera Ci baterię (są takie)

*

notosiup

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:31:09 »
to co się dzieje z baterią w milestone zaratustry nie jest normalne, może to się w końcu unormuje, nowe urządzenie, bateria potrzebuje trochę czasu żeby dojść do pełni sprawności. Reszta argumentów, że słaba bateria nie przeszkadza, że można podładować sobie podpinając przez kabel do pc i że prąd jest wszędzie... przesadzacie, zaraz napiszecie, że słaba bateria to zaleta  :E Wiadomo przecież, że im dłuższe działanie na jednym ładowaniu tym lepiej. Wiem, że można być zauroczonym nowym sprzętem, ale nie przeginajcie  :E

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2010, 07:43:11 »
no beju ma po prostu gniazdko w kieszeni  :E

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:22:56 »
Mi tam Milestone spokojnie dwa dni wytrzymywał. Na początku bawiłem się sporo. Byłem naprawdę miło zaskoczony baterią, bo taki na przykład g1 nawet jednego dnia u mnie nie wytrzymywał.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:26:58 »
to co się dzieje z baterią w milestone zaratustry nie jest normalne, może to się w końcu unormuje, nowe urządzenie, bateria potrzebuje trochę czasu żeby dojść do pełni sprawności.
W przypadku akumulatoró li-ion nie ma czegoś takiego jak formowanie i dochodzenie do pełni sprawności. Jeżeli to, co pisze zaratustra jest prawdą, to coś z jego sprzętem jest mocno nie tak.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

zaratustra

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:16:00 »
Ja nie wiem czy jest coś nie tak, czy jest tak jak ma być, bo jak włączam aplikację batterytime lite, to mi pokazuje, że dla Milestone normlany czas dzialania na internecie to 5h. Dla mnie to nie jest normlane. Wiekszosc nowych netbookow dziala dluzej, a my tu mowimy o telefonie z energooszczednym systemem operacyjnym. Tak jak powtarzam, tego typu telefonow używam od ladnych kilku lat i ostatni raz kiedy mialem podobne problemy bylo 4 lata temu kiedy uzywalem motoroli a925 .... ale to byl sprzet juz jak na tamte czasy przestarzaly i to byly poczatki 3G.

Dopoki telefon przy srednim uzywaniu wytrzymuje mi dobe, to sie nie rzucam. Natomiast jezeli musze w ciagu dnia podladowywac, to jest juz przesada. Koniec, kropka. Iphone jakoś taki problemow nie ma, zeby przezyc dzien a wyswietlacz podobnej wielkosci. Fakt ze brak w iphonie multitasking, ale to nie jest zadne usprawiedliwienie.

Ktoregos pieknego dnia jak wieczorem mi zdechnie Motka w najmniej odpowiednim momencie, sie wkurze i nastepnego dnia wystawie ja na allegro... Do tej pory ten telefon mial 1 gigantyczny minus w postaci braku pelnego wsparcia Divx (yxflash to nie jest na tym etapie produkt o satysfakcjonujacej jakosci). W chwili obecnej doszedl drugi gigantyczny minus, w postaci baterii. Trzeci minus ktory znajde bedzie ostatnim...

BTW.
Odnośnie pierwszego post'a. Wczoraj przed wyjsciem wieczorem doladowalem telefon ze 20 min. Kiedy przekroczylem drugi raz drzwi mieszkania bateria byla na 5% ....

I specjalnie dla Beja... owszem narzekam, ale to dlatego, ze do tej pory mialem naprawde dobry sprzet, jakim byla i ciagle jest Omnia i tym samym DUZO wymagam od telefonu. Poki co, nie znalazlem w Motce ani w Androidzie nic przelomowego, w sensie, ze nie ma zadnej funkcjonalnosci, ktorej bym na Omni nie mial. Jest pare drobnych ulepszen z naciskiem na *drobnych*, ale nie ma niczego co obrociloby moj swiat do gory nogami. Natomiast gó.....na bateria i brak divx to dwie wielkie krechy, które skutecznie niwelują poprzednie drobne ulepszenia. Tyle w tym temacie.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 10:25:10 wysłana przez zaratustra »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:57:18 »
Ja nie wiem czy jest coś nie tak, czy jest tak jak ma być, bo jak włączam aplikację batterytime lite, to mi pokazuje, że dla Milestone normlany czas dzialania na internecie to 5h. Dla mnie to nie jest normlane. Wiekszosc nowych netbookow dziala dluzej, a my tu mowimy o telefonie z energooszczednym systemem operacyjnym. Tak jak powtarzam, tego typu telefonow używam od ladnych kilku lat i ostatni raz kiedy mialem podobne problemy bylo 4 lata temu kiedy uzywalem motoroli a925 .... ale to byl sprzet juz jak na tamte czasy przestarzaly i to byly poczatki 3G.

Motorola - 1390 mAh
Netbooki ~ 6600 mAh

Motorola - 5h na HSDPA
Netbooki - 7-8h HSDPA

To gdzie tu jest zachowanie proporcji? Nawet licząc proporcjonalnie (bateria/czas pracy) jest to świetny wynik jak na "mały tablet" do www. I nikt nigdy nie mówił że Android jest energooszczędny. Stać Cię na sprzęt za lekko ponad tysiąc złotych to co to za problem w pracy podłączyć go do stacji dokującej, mieć zajeb*aszczy zegarek biurkowy ze stacją powiadomień.

Cytuj
Dopoki telefon przy srednim uzywaniu wytrzymuje mi dobe, to sie nie rzucam. Natomiast jezeli musze w ciagu dnia podladowywac, to jest juz przesada. Koniec, kropka. Iphone jakoś taki problemow nie ma, zeby przezyc dzien a wyswietlacz podobnej wielkosci. Fakt ze brak w iphonie multitasking, ale to nie jest zadne usprawiedliwienie.

iPhone 3G - 3,5" HVGA
Milestone - 3,7" FWVGA

Moja kobita ma iPhone 3G i uwierz że nawet Ona jest w stanie wyładować go w 6 godzin (ot, radio internetowe plus przeglądarka i GG na backgrounder). Nie imponuje mi iPhone bo nawet zaopatrując się opcjonalnie w dodatkową baterię nie wymienisz jej szybko ;)

Cytuj
Ktoregos pieknego dnia jak wieczorem mi zdechnie Motka w najmniej odpowiednim momencie, sie wkurze i nastepnego dnia wystawie ja na allegro... Do tej pory ten telefon mial 1 gigantyczny minus w postaci braku pelnego wsparcia Divx (yxflash to nie jest na tym etapie produkt o satysfakcjonujacej jakosci). W chwili obecnej doszedl drugi gigantyczny minus, w postaci baterii. Trzeci minus ktory znajde bedzie ostatnim...

Nikt nie mówił że będzie łatwo, wybór systemu powinien być wyborem świadomym. Od zawsze się powtarza dwie rzeczy - Android lubi się łączyć z netem i Android lubi drenować baterię.

Cytuj
I specjalnie dla Beja... owszem narzekam, ale to dlatego, ze do tej pory mialem naprawde dobry sprzet, jakim byla i ciagle jest Omnia i tym samym DUZO wymagam od telefonu. Poki co, nie znalazlem w Motce ani w Androidzie nic przelomowego, w sensie, ze nie ma zadnej funkcjonalnosci, ktorej bym na Omni nie mial. Jest pare drobnych ulepszen z naciskiem na *drobnych*, ale nie ma niczego co obrociloby moj swiat do gory nogami. Natomiast gó.....na bateria i brak divx to dwie wielkie krechy, które skutecznie niwelują poprzednie drobne ulepszenia. Tyle w tym temacie.

I specjalnie dla Ciebie - jeśli
-- zbiór aplikacji w markecie - zero instalacji cabów...
-- szybkie działanie połączone z palcolubnością
-- darmowa poczta push
-- synchronizacja OTA OTB
-- exchange od 2.0.1
nie jest argumentem na korzyść urządzenia to raczej nie polubisz androida.
w sumie tyle odemnie :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

zaratustra

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2010, 11:48:12 »


I specjalnie dla Ciebie - jeśli
-- zbiór aplikacji w markecie - zero instalacji cabów...
-- szybkie działanie połączone z palcolubnością
-- darmowa poczta push
-- synchronizacja OTA OTB
-- exchange od 2.0.1
nie jest argumentem na korzyść urządzenia to raczej nie polubisz androida.
w sumie tyle odemnie :)

Aplikacje w markecie są fajne na początku, dopóki nie skonfigurujesz telefonu pod siebie. Potem blask niknie. W WM w pewnym momencie wogóle przestałem cokolwiek instalować, dlaczego? Bo po prostu telefon spełniał wszystkie moje potrzeby w zadawalającym stopniu .. .ergo, nie miałem potrzeby poszukiwań...

Co do szybkości działania, nie rób z WM jakiegoś muła ... bo na nowych sprzetach chodził przyzwoicie. A palcolubność w dużej mierze jest modą, a nie rzeczywistym upgrad'em ... Ja cały czas bardzo dobrze wspominam HTC prophet, bo o dziwo najbardziej wygodną dla mnie metodą tekstu był rysik i malutka standardowa klawiatura WM. Potrafiłem bez problemu praktycznie całe wypracowania w ten sposób pisać (brak rysika był dla mnie największą wadą na Omni, ten dołączony był bezużyteczny - szczególnie, że Omnia miała jakąś dziwną czułość na rysiki i naprawdę ciężko się nim operowało - ponoć to była wina digitalizera w starszych wersjach telefonu).

Darmową pocztę push to ja i na WM miałem - i tyle w tym temacie.

Synchronizacją OTA OTB? Co to jest?

Exchange 2.0.1? A co to niby jest? - i po ch...e zwykłemu użytkownikowi to?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2010, 11:55:52 »
To niezły z Ciebie power-user skoro nie wiesz do czego służy Exchange :)

OTA - Over the Air, OTB - Out of The Box.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2010, 12:02:21 »
robicie kolejną wojenkę android vs wm, może niech jakiś (obiektywny) moderator wydzieli? ;)

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2010, 12:09:30 »
"Fakt ze brak w iphonie multitasking, ale to nie jest zadne usprawiedliwienie. "

Jeśli się nie mylę, to sterownik multitaskingu również zjada baterię :>

*

zaratustra

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:20:02 »
To niezły z Ciebie power-user skoro nie wiesz do czego służy Exchange :)

OTA - Over the Air, OTB - Out of The Box.

Synchronizacje wprost z pudełka odkąd google wypuściło google sync ma każdy telefon z WM ...  Jedyne co jest przy konfiguracji bardziej skomplikwane to poza loginem i hasłem musisz wpisać nazwę serwera "m.google.com" jeżeli dobrze pamiętam. Straszzzzznie trudne.

A co do Exchange, po co ty wogóle tu wspominasz o rozbudowanych zastosowaniach korporacyjnych? Serwer sobie w domu postawiłeś czy jak?


P.S.
"Power-user" ... żenujące ....

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:25:52 »
Ale dlaczego kierujesz swoje żale w sprawie systemu operacyjnego w moim kierunku :)? Nie podoba się system, nie musisz używać :) A synchronizację bez google sync robiło się trzema kliknięciami myszki z Outlook do google :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2010, 20:47:16 »
Jeśli się nie mylę, to sterownik multitaskingu również zjada baterię :>
Ależ mnie rozbawiło to "sterownik multitaskingu"... aż odśmiałem na boku :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:44:57 »
Zaratustra - tez mialem (nadal troche mam) problemy z bateria. To co moge doradzic to rewelacyjny widget Batteryminder pokazujacy w pasku powiadomien stan baterii i podajacy ile jeszcze godzin uzytkowania Ci zostalo. Potrzebuje co prawda paru dni zeby sie skalibrowac do Twojego stylu uzytkowania telefonu ale daje to dosc sporo informacji.
Druga obowiazkowa pozycja jest zagladanie do Ustawienia/Informacje o telefonie/Uzycie baterii. Ja sobie wyciagnalem skrot na pulpit i dzieki absolutnie genialnemu pomyslowi tworcow androida wiem dokladnie ile energii procentowo zuzyl jaki proces. Prawidlowe jest jesli najwiecej Ci zuzywa ekran lub konkretna aplikacja ktorej uzywasz - jesli pojawia Ci sie tam cos innego to masz winowajce tego nadzwyczajnego wyczerpywania sie baterii.
Ostatnia sprawa to reczne wylaczanie WiFi i GPS. System bardzo fajnie zarzadza tymi elementami ale dla pewnosci na Twoim miejscu wylaczylbym recznie zarowno GPS jak i Wifi. Zajrzyj koniecznie do ustawien lokalizacji - ta funkcja tez po cichu uzywa Wifi oraz GPSu co mozna w ustawieniach wylaczyc.
Ponownie uczulam na zmiane przyzwyczajen - Android to nie jest kalka WM i musisz zerwac z przyzwyczajeniami zeby prawidlowo wykorzystywac nowe urzadzenie. To dotyczy takze zarzadzania energia ...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:06:38 »
Druga obowiazkowa pozycja jest zagladanie do Ustawienia/Informacje o telefonie/Uzycie baterii. Ja sobie wyciagnalem skrot na pulpit i dzieki absolutnie genialnemu pomyslowi tworcow androida wiem dokladnie ile energii procentowo zuzyl jaki proces. Prawidlowe jest jesli najwiecej Ci zuzywa ekran lub konkretna aplikacja ktorej uzywasz - jesli pojawia Ci sie tam cos innego to masz winowajce tego nadzwyczajnego wyczerpywania sie baterii.
Ostatnia sprawa to reczne wylaczanie WiFi i GPS. System bardzo fajnie zarzadza tymi elementami ale dla pewnosci na Twoim miejscu wylaczylbym recznie zarowno GPS jak i Wifi. Zajrzyj koniecznie do ustawien lokalizacji - ta funkcja tez po cichu uzywa Wifi oraz GPSu co mozna w ustawieniach wylaczyc.
Ponownie uczulam na zmiane przyzwyczajen - Android to nie jest kalka WM i musisz zerwac z przyzwyczajeniami zeby prawidlowo wykorzystywac nowe urzadzenie. To dotyczy takze zarzadzania energia ...
polecam mini info widget
podaje te opcje bez zagłębiania się i ładnie wygląda  :ok:
ponadto daje info o pamięci i SD

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:13:07 »
Mi batteryminder pokazuje co 10% baterie (2.0.1 UK) i jest to niezmiernie wkurzające :S
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2010, 21:42:59 »
Dla mnie to co najmniej dziwne zachowanie,twojej baterii.
Uzywam motki od miesiaca,non stop wlaczone wifi przez 6godzin do tego 1,5h gps z aplikacja sportypal i jednoczesnie muzyka tez 1,5h i wytrzymuje mi sokojnie dwie doby,oczywiscie 3g wyłaczone.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:22:50 »
teraz przesazasz, 2 dni ale z umiarkowanym uzytkowaniem. mnie zadowala taka bateria
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2010, 23:07:50 »
Kolego narzekający...

Mimo, że nie posiadam Motki (jeszcze), muszę wstawić się za kolegami, którzy uważają, że Milestone ma całkiem niezły akumulatorek.
Skoro dziwi Cię krótki czas pracy, chyba nie wiesz co to znaczy żywotność baterii w PDA. Nie ma na rynku żadnego PDA, który przy używaniu wytrzymał by dłużej niż dobę. Chyba, że będziesz nosił tylko na czuwaniu to wytrzyma nawet tydzień... Mój stary Kaiser, którego używam tylko do automapy a połączenia mam przekierowane na G1 jest noszony w torbie z Lapkiem i ładuję go raz na tydzień, mimo że ma parę lat... Podobnie było by pewnie z androidem, gdybyś wyłączył synchronizację i inne moduły radiowe oprócz telefonicznego.

Ale wracając do tematu, to nie wiem czy wiesz, że w androidzie jest wykres poboru prądu z baterii, który może pokazać Ci dokładnie co pobiera ile prądu. Możesz go znaleźć w settings, poczekać na napis "why" przy 15% lub zainstalować quick settings i kliknąć na bateryjkę... Nie zwalaj na producenta, softu czy sprzętu że jest do dupy, tylko używaj go ŚWIADOMIE albo zmień na NOKIĘ :) Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem.

Aktualnie mój G1 przy wykonywaniu ok. 15-20 tel dziennie w pracy, pełnej synchronizacji, kontakty, push mail, oraz używaniu netu ok. 20 min dziennie starcza od 7.00 do 19.00 bez ładowania. Spada do ok 12%, ale używam wielu fajnych aplikacji, że fiu, fiu. Więc jeśli jesteś tak bardzo niezadowolony, zawsze możemy się zamienić na sprzęty :D, "igiełka nie jechana, że mucha nie siada" :D, ale obawiam się, że Twój koszmar szybko wróci.

O w mordę ale wywód. Jak nie ja.

Pozdrowienia
wobo

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:49:14 »
W menu wyświetlającym użycie baterii pokazuje mi, że proces aktywnej tapety (są to fajerwerki) zużyta 50%. Czy to możliwe, że taka aktywna tapeta zużywa tyle energii ?