Brak internetu

  • 6 Odpowiedzi
  • 2608 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak internetu
« dnia: Grudzień 09, 2010, 17:13:21 »
Witam mam następujący problem w mojej milestone, mianowicie w pewnym momencie przestał działać internet po wifi,jak również po gprs,ale telefon łączy się z routerem oraz z innymi urządzeniami w sieci LAN, próbowałem wpisać stały adres IP oraz DNSy, ale to nic nie dało, co się mogło stać ? Inne urządzenia w sieci działają narmalnie. Pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych jednak po 2 dniach jest znowu to samo, co może być nie tak? Ciągłe przywracanie do ustawień fabrycznych mija się z celem :(

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2010, 17:29:38 »
A może masz jakiś program do blokowania netu np. APNdroid ? W niektórych programach można zablokować nawet transfer po WiFi po przekroczeniu jakiegoś limitu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 17:31:12 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2010, 17:39:03 »
Tak mam ale nawet jak odinstaluje to nie pomaga, zresztą tak jak pisałem telefon łączy się z urządzeniami w sieci LAN , np. wyświetla się stronka routera itp, w przypadku łączności po APN pojawia się ikonka EDGE ale internetu nie ma...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2010, 17:41:47 »
Internet nie działa jest szeroko pojętym stwierdzeniem :) Nie działa aktualizacja, przeglądarka czy w ogóle nic nie działa?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2010, 17:57:30 »
Nic nie działa :), problem jest na bank z DNS , bo jak otworze terminal i chce pingować jakiś adres IP to go pinguje, natomiast nie pinguje hosta (domeny) , problem dotyczy zarówno połączeń po wi-fi jak i po APN, niestety androida mam od 3 dni a na linuxie też się zbytnio nie znam, nie wiem jak to dalej ugryść :(

*

Offline are.m93

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia g900-> M Milestone
Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2010, 21:25:14 »
Skoro wyświetla stronę routera to sprawa może być po stronie właśnie niego, że nie puszcza ruchu... Spróbuj po prostu nie instalować żadnego programu co instalowałeś ostatnio (oprócz APN droid- bo działa na pewno poprawnie) i jeśli będzie działać, to po prostu jakiś pogram którego używasz blokuje ruch...
Areczkins ;D

Odp: Brak internetu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2010, 22:18:42 »
Troszku może nie do końca jasno napisałem w poprzednim poście, to znaczy internet działał, ale nie tłumaczyło Hosta na IP i dlatego żadne aplikacje się nie otwierały ani stronki www, gdzieś w necie znalazłem opis jak obejść ten problem, niestety dalej nie wiem co jest przyczyną.
Fix for seemingly intermittent Internet connectivity...

Add the following lines to /system/default.prop
net.dns1=8.8.8.8
net.dns2=8.8.4.4
net.rmnet0.dns1=8.8.8.8
net.rmnet0.dns2=8.8.4.4
The values of these properties actually do not matter. The simple fact that the properties are initially defined at all seems to solve the issue. Anyway, I've chosen the google DNS services.

Background info:
Under certain circumstances, particular properties for DNS records are not created during the start of the system. Although the phone is able to get the correct DNS addresses from the mobile network or Wi-Fi, it's not able to store them in the missing properties. Then the DNS resolving either for mobile interenet or for wi-fi (and in rare cases for both) doesn't work until the next reboot.
You can check it using the getprop command.

To be precise: this is actually not a fix, it's only a workaround, though fully functional.

Niestety przy wyjęci baterii z telefonu znikają wpisy z default.prop, i trzeba wpisywać z powrotem , może ktoś ma na to jakiś sposób ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 13:30:45 wysłana przez vjarek »