3 krótkie pytania

  • 2 Odpowiedzi
  • 2062 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

3 krótkie pytania
« dnia: Październik 31, 2010, 18:14:27 »
Siema,
jako że niedawno przesiadłem się z poczciwego WM z diamonda (a raczej mda IV) na Androida i ominąłem kilka poprzednich wersji tego systemu nie wszystkiego jestem pewien. Siedziałem trochę już na pdaclubie i xda, bardziej otwierając i czytając każdy temat, niż szukając odpowiedzi na moje pytania, no ale nie znalazłem informacji mnie interesujących. Dlatego zadam pytania w nowym wątku, mam nadzieję, że mnie nikt nie zlinczuje za nie, szczególnie, że jedno tyczy się bardziej Androida ogólnie. Postaram się o krótkie pytania i liczę na krótkie odpowiedzi :) (nawet na 'było' jeśli dostanę link)
1) Czy da się na zablokowanym ekranie przesuwając palcem po głośniku nie włączać trybu cichego/głośnego tylko wibracja/tryb głośny? Ewentualne grzebanie przez terminal wchodzi w grę, ewentualnie program.
Teraz już typowo dla Milestona, przynajmniej mi się tak wydaje:
2) Czy da się jakoś wyedytować klawiaturę w MM, żeby po pisaniu tekstu, wciśnięciu spacji i dwukropka/średnika, nie przenosiło go cofając o tą spację? - np. piszę smsa - 'Będę po 20 :)', a motka przekształca to w 'Będę po 20: )'. Mam nadzieję, że w miare zrozumiale :P
3) Używam oryginalnego uchwytu do MM, jak wiemy pojawia się menu samochodowe. M.in. mapy, tyle, że po naciśnięciu właśnie tego przycisku pojawia się pytanie, jakim programem wykonać tę czynność. Problem polega na tym że znajdują się tam tylko aplikacje zainstalowane z marketu, z innej strony/PC nie ma, da się jakoś zaktualizować/wyedytować plik odpowiadający za listę programów do wybru?

Mam oryginalny ROM z Playa, root @ 800MHz
Milestone @ 800MHz

*

Offline swistak87

  • ***
  • 345
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: 3 krótkie pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2010, 20:43:24 »
1) QuickVibrate, autor BigRiot z Marketu
2) Da się, sprawdź ustawienia klawiatury.
Pozdrawiam,
Świstak

Odp: 3 krótkie pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2010, 21:02:48 »
Dzięki, vibra już działa, a co do ustawień klawiatury to już wszystko zmieniałem, więc albo tego nie ma w tym romie co mam, albo nie działa jak powinno.

W każdym razie dzięki
Milestone @ 800MHz