[Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia

  • 242 Odpowiedzi
  • 38687 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:04:23 »
Dalem "odpowiedz" bez patrzenia na kolejna strone po prostu:)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 13, 2010, 22:55:59 »
Dzisiaj odebrałem w Play swoją Motorole :-) Na razie wrażenie bardzo dobre. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Obudowa po rozsunięciu, z tyły wyświetlacza ma folię która jest bardzo porysowana i w ogóle jest jakoś brzydko przyklejona ponieważ jest bardzo widoczna (powietrze pod folią). Czy tą folię powinno się zdjąć ? Inna sprawa to to, że odkleje tą taśmę to się znowuż porysuje obudowa od spodu, która jest na dodatek błyszcząca.

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 13, 2010, 23:05:34 »
Każdą folię się zdejmuje - ja też tę folię zauważyłem już po skończeniu kręcenia testu wideo.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 14, 2010, 09:21:26 »
ogolnie mysle ze czas troche podzielic ten watek na kilka pomniejszych bo poruszonych bylo tu kilka waznych kwestii niekoniecznie dotyczacych "pierwszych wrazen" :) zajme sie tym na pc, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 16, 2010, 23:56:07 »
A więc i ja się podzielę moimi pierwszymi spostrzeżeniami odnośnie Motki.

1. Generalnie bardzo pozytywne wrażenia po przesiadce z Windows Mobile (Omnia) na Androida. System chodzi jak błyskawica i piękne jest to, że wszystkie aplikacje powstały w przeciągu ostatniego roku, dzięki czemu są "paluch friendly" ... czego nie można powiedzieć o WM.

Najbardziej rozbroiło mnie w jakim tempie poradziłem sobie z przegraniem kontaktów i kalendarza ... zajeło mi to od odpalenia telefonu całe ... no ale to dlatego, że na Omni korzystałem z google sync ;).

2. Klawiatura qwerty ... niestety rozczarowanie .... może się przyzwyczaję, ale naprawdę ten touch pad w niej to poroniony pomysł. Najbardziej mi przeszkadza to, że jest niesymetrycznie ułożona.

3. Klawisze pod ekranem ... tu się chłopaki myśleniem nie wykazali ... zdecydowanie jakoś inaczej to pominni rozwiązać ... chodzi oczywiście o przypadkowe naciskanie jeżeli paluch zjedzie na dół.

4. Android Market - świetne rozwiązanie. Teraz wiem dlaczego app store jest tak popularny. W WM zdecydowanie brakowało czegoś takiego.

5. "Customizacja" bajecznie łatwa i i efektowna.

6. Jack 3,5 mm i normalniejszy wtyk na kabel. Tego mi w Omni naprawdę brakowało.

To narazie tyle.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 17, 2010, 08:00:21 »
Ja mam pytanie bo zastanawiam się czy nie przesiąść sie na motke. Interesuje mnie ile trzyma bateria w tym telefonie wam i przy jakim użytkowaniu. Czy sprawdzał ktoś ile trzyma bateria na czuwaniu rozumiem że to może być bardzo ciężka rzecz nie ruszać telefonu i w nim nie grzebać ale czy ktoś próbował taki test zrobić. Ostatnia sprawa mam Touch Pro na WM jestem ciekaw czy jest możliwość przeniesienia kontaktów smsów i wydarzeń z kalendarza na Androida za pomocą jakiegoś programu czy muszę zapisywać wszystko na kartę sim.
Pozdrawiam

A i jeszcze czy istnieje program w stylu NOdata [Blokowanie transmisji danych] na Androida.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 08:02:21 wysłana przez stolar3k »
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 17, 2010, 08:30:23 »
A i jeszcze czy istnieje program w stylu NOdata [Blokowanie transmisji danych] na Androida.
tak np. APNdroid, są tez inne

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 17, 2010, 11:37:22 »
jestem ciekaw czy jest możliwość przeniesienia kontaktów smsów i wydarzeń z kalendarza na Androida za pomocą jakiegoś programu czy muszę zapisywać wszystko na kartę sim.
Pozdrawiam



Z kontaktami i kalendarzem nie ma żadnego problemu ... sms'ów jeszcze nie wiem.

Co do kontaktów i kalendarza poczytaj sobie o google sync na windows mobile. Zsynchronizuje Ci wszystkie kontakty i kalendarz z kontem google.

Potem tylko odpalasz androida wpisujesz login i haslo do konta googl'e i gotowe. Kalendarz i kontakty masz od razu w telefonie (i przy okazji na serwerze).

Można wtedy wszystko obslugiwać z poziomu strony googl'e. A googl'e calendar na stronie to naprawdę świetna sprawa. W moim wypadku była to miłość od pierwszego wejrzenia ;). Zmieniam coś na stronie i 5 sekund póxniej zmiany są w telefonie, bez kabli i bez problemów. Nawet jeżeli nie zmienisz telefonu to proponuję się z tym zapoznać :D.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:06:05 »
Dzięki za odpowiedź właśnie czytam instrukcję do tej motki ponieważ zanim kupię ten telefon to chcę być w 100% pewny że to jest właśnie to czego mi potrzeba.
Mam jeszcze jedno pytanko jak wygląda sprawa z pamięcią ram. Dużo jest wolnego miejsca. I czy tak samo jak na WM też wycieka i po kilku dniach trzeba resetować urządzenie czy może nie ma tego problemu.
Jakby ktoś mógł napisać ile zostaje wolnej pamięci po uruchomieniu telefonu, jestem trochę czuły na punkcie ilości wolnej pamięci ram
Pozdrawiam
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 17, 2010, 14:39:18 »
Temat zarządzania pamięcią przez androida był na tym forum poruszany wielokrotnie. W skrócie - jest znacznie lepiej niż na WM, choć oczywiście wszystko zależy od aplikacji. I nie ma co tak studiować megabajtów wolnej pamięci, jak to było w WM. To jest trochę pozbawione sensu.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 18, 2010, 12:57:17 »
No więc i ja podzielę się moimi wrażeniami po tygodniu użytkowania Milestone'a.

-waga: dosyć ciężki ale przez to pewnie leży w dłoni
-materiały: wygląda i czuje się, że jest zrobiony z dobrych materiałów
-spasowanie: brak jakichkolwiek luzów slidera, brak skrzypienia (co zdarza się w większości telefonów/smartfonów) klapka od baterii pewnie się trzyma i jak na razie mi nie wypada.
-ogólnie: waga smartfona + "gumowana" tylna część, sprawiają że Milestone niezwykle pewnie leży zarówno na biurku jak i w dłoni. Przyjemnie się go trzyma.
-mechanizm wysuwanej klawiatury nie posiada sprężyny, co uważam za duży plus. Posiada za to wyraźne kliknięcie rozłożenia/złożenia. Działa to wszystko bardzo pewnie.
-klawiatura: asymetryczny układ sprawia, że jest ona nieergonomiczna i wymaga nowych przyzwyczajeń. Za to nawet przy moich dużych kciukach, pewnie trafia się we właściwe klawisze, które mają niewielkie, acz wyraźne kliknięcie. Podświetlenie liter mogłoby być mocniejsze. Za to biały kolor podświetlenia jest neutralny i w nocy nie męczy wzroku.
-wyświetlacz: super czuły, dobrej jakości i co było dla mnie największą niespodzianką, czytelny na słońcu. Ponadto duża rozdzielczość i ilość kolorów robią wrażenie. Minus za dotykowe przyciski pod ekranem. Nie zawsze za pierwszym razem zadziałąją
-głośnik zewnętrzny: głośny, lecz ma mało basów i głębi. Trochę można to poprawić wbudowanym korektorem (który ustawia się oddzielnie dla głośnika i słuchawek).
-zestaw słuchawkowy: dla mnie duży minus to brak możliwości sterowania muzyką, ale nawet na nich jakość dźwięku jest niezła. Nic dziwnego, przecież układ dźwiękowy jest ten sam co w Iphone/Ipod touch
-szybkość działania: przy przewijaniu ekranów domowych lub listy aplikacji potrafi się lekko przymulić (lekkie, chwilowe spowolnienie) lecz nie wiem czy to wina telefonu czy takiej urody Androida. We wszystkich aplikacjach i grach, czy to 2D czy 3D, nic takiego nie występuje.
-system-Android nie posiada kilku funkcji i bez instalacji dodatkowych aplikacji, używanie go byłoby męczące. Po instalacji aplikacji uzupełniających braki Androida, używa się go bardzo przyjemnie.
-Android Market-dopóki tylko o nim czytałem, uważałem go za rzecz średnio przydatną. Myliłem się. I to bardzo. Genialna rzecz. Brak tylko możliwości legalnego i bezproblemowego kupna płatnych aplikacji. Kiedy Google to zmieni?
-Phone Portal- świetna sprawa. Zarządzanie telefonem przez przeglądarkę. Smsy, kontakty, tapety i inne. Często z tego korzystam.
-kamera- jeszcze nie testowałem w dobrych warunkach, a w pochmurny dzień fotki robi średnie (trochę gorsze od I900)
-stacja dokująca- mała, zgrabna, ładnie wygląda. Guma na spodzie uniemożliwia jej przesuwanie się po powierzchni blatu
-ładowarka- dobry pomysł (od HTC) że oddzielnie jest wtyczka i kabel usb. Jest przez to większa możliwość manewru. Dużym plusem jest naładowanie baterii do pełna w około 30-40 minut
Największymi minusami Milestone'a są: asymetryczna klawiatura, zablokowana możliwość podkręcania procesora (co uczyniłoby z niego bardzo przyszłościowy sprzęt), mało miejsca na programy (po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji pozostało mi ok 40MB miejsca) i słaba bateria (w moim przypadku ładowanie codzienne). No i oczywiście problemy z budzikiem, przez co nigdy nie można być pewnym czy, i kiedy zostaniesz obudzony  :S

Generalnie, uważałem że Samsung i900 który do tej pory posiadałem jest bardzo dobry, lecz po tygodniu użytkowania Milestone'a, jak mam coś zrobić na Omni, to dopiero widzę ogromną różnicę pomiędzy nimi na korzyść Motoroli. Jakość wykonania, wyświetlacz, podzespoły, są na poziomie więcej niż zadowalającym. Na każdym kroku czuje się, że ma się w ręku urządzenie wartościowe i to jest miłe.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 14:43:16 wysłana przez jag10 »

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:11:08 »


Generalnie, uważałem że Samsung i900 który do tej pory posiadałem jest bardzo dobry, lecz po tygodniu użytkowania Milestone'a, jak mam coś zrobić na Omni, to dopiero widzę ogromną różnicę pomiędzy nimi na korzyść Motoroli.

Podobne wrażenia po przesiadce z Omni :). Jest jednak parę rzeczy które miała na plus... przede wszystkim TCPMP. Myszka też byłą fajnym rozwiązaniem (jak ktoś wiedział jak ustawić szybkie przełączanie między trybem d-pad i myszką). Waga też na plus dla Omni.... Po dłuższej zabawie Motka ciąży mi w ręce. Największa jednak przewaga to bateria. Niestety ekran w Milestone wymaga podłączenia reaktora jądrowego co by dłużej się nim nacieszyć...







*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:17:01 »
To prawda. Bateria niestety słaba, lecz przy takich sprzętach niestety to już standard  :( Omnia była chyba ostatnim zaawansowanym sprzętem który wytrzymywał normalnie 2-3 dni. Odnośnie TCPMP, to myślę że kwestią tygodni jest aby taki soft powstał. Rynek Androida rozwija się bardzo dynamicznie.

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:30:14 »
To prawda. Bateria niestety słaba, lecz przy takich sprzętach niestety to już standard  :( Omnia była chyba ostatnim zaawansowanym sprzętem który wytrzymywał normalnie 2-3 dni. Odnośnie TCPMP, to myślę że kwestią tygodni jest aby taki soft powstał. Rynek Androida rozwija się bardzo dynamicznie.

Kwestią tygodni jest już od półroku ;)

A z tymi 3 dniami na Omni to nie przesadzajmy. 2 to był max i w moim wypadku pod koniec 2 dnia zazwyczaj jechałem na oparach.  No ale z Milestone jest o wiele gorzej. Przy intensywnej zabawie pada w połowie dnia. Czuję się jakbym się cofnał w czasie i dalej miał w kieszeni motorolę A925 z zapasową baterią ukrytą w małej kieszonce spodni ;).







*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:41:32 »
Możliwe, ale moim zdaniem Android ma zdecydowanie większe możliwości rozwoju.
To ja chyba trochę mniej intensywnie eksploatuję sprzęt  :wink: Omnia trzymała mi 2-3 dni, a Milestone wytrzymuje do rana następnego dnia.

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 18, 2010, 16:55:09 »
Możliwe, ale moim zdaniem Android ma zdecydowanie większe możliwości rozwoju.
To ja chyba trochę mniej intensywnie eksploatuję sprzęt  :wink: Omnia trzymała mi 2-3 dni, a Milestone wytrzymuje do rana następnego dnia.

Możliwe ... u mnie telefon jest zawsze online ... Sporo korzystam z netu i czasem mi się zdarza seriale oglądać z podłączoną słuchawką BT.

A co do połowy dnia z Milestone, no to oczywiście to co pisałem jest w warunkach ekstremalnego testowania zaraz po otrzymaniu telefonu ;). Jednak poważnie zastanawiam się nad zapasową baterią i ładowarką ładującą baterie bez podłączania do telefonu. Miałem takie coś do Omni i czasem się przydawało, a na ebay'u można za niewielkie pieniądze dostać.


*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:57:16 »
co do budzika polecam downgrade do 2.0.1 na nim nie ma problemów z niczym

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 18, 2010, 22:34:40 »
A mozę ładowarka usb na baterię :p ?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 19, 2010, 19:48:14 »
a ja jutro bede mial motke :) az sie pochwale. 500 mega pakietu internetoweo chyba wystarczy. wiec to juz 2 android w domu w szufladzie bedzie lezal ostni wm na hd1
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:20:10 »
Tego Hd możesz mi podarować , chętnie się pobawię ;p

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 20, 2010, 01:18:53 »
A mozę ładowarka usb na baterię :p ?

Ta bateria słoneczna o której pisałem to de facto "ładowarka na bateria" jak to określiłeś.

Ja planuje skompletować do niej kilka krótkich kabelków, tak że po po ich wpięciu i przyklejeniu do niej ładowarki sieciowej będę miał full zestaw.

Tzn.
- kabelek USB
- ładowarkę sieciową bezpośrednią zarówno do baterii zewnętrzne jak i bezpośrednio telefonu
- zapasową baterię ładowaną słońcem


Będzie ten twór śmiesznie wyglądał, ale zestawik rozwiąże wsyzstkie moje problemy. Jak złoże to cudo to wrzucę fotke.


 

*

Offline niematakiegobicia

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nie ma takiego bicia"
  • Sprzęt: K800i, Motorola Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 20, 2010, 06:41:17 »
a ja jutro bede mial motke :) az sie pochwale. 500 mega pakietu internetoweo chyba wystarczy. wiec to juz 2 android w domu w szufladzie bedzie lezal ostni wm na hd1

Chętnie przygarnę biednego samotnego HD:-P

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 20, 2010, 20:18:10 »
nie da rady, duzo kasy kosztowal. bedzie dzialal jako nawi. motka juz jest. przyciski tak samo mnie wkurzaja. dla mni ekrany swieca tak samo
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:28:28 »
Większej fotki się nie dało wstawić  :S ale mi przymuliło play online...

Co do ekranów - ja nie widzę dużej różnicy w porównaniu do innych WVGA - szczególnie do X1.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 21, 2010, 15:40:27 »
U mnie HD juz od paru miesiecy sluzy tylko do nawigacji i jako modem bo Hero wygral w kazdym innym zastosowaniu. Teraz Milestone skopal mu dupe glownie za sprawa rozdzielczosci, klawiatury i (last but not least) szybkosci dzialania.
Jedyne czego mi brakuje to obsluga odtwarzania muzyki z poziomu ekranu blokowania. Zapomnieli o tej funkcjonalnosci czy jak? Generalnie uzywam sluchawek BT ale czasami prosciej jest sie wpiac bezposrednio w telefon...

PS. Moja MMS czasami nie laduje sie mimo podpietego kabla. Tak jakby wogule nie zauwazyla, ze podpiety zostal kabelek. Musze ja zrestartowac i wtedy laduje juz bez najmniejszych problemow. Ma tak ktos jeszcze czy moj egzemplarz jest po prostu felerny?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 15:42:53 wysłana przez jarekt »

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:01:36 »
Z tym ładowaniem to miałem ostatnio taki przypadek. Podłączyłem do ładowarki i nic. Wyjąłem kabel i włożyłem ponownie i nic. Wyjąłem kabel, zrestartowałem i podłączyłem i zadziałało. Wczoraj jeszcze miałem inny dziwny przypadek. Rozładowała mi się bateria (było około 5%) i podłączyłem ładowarkę, po 2 minutach pokazywało, że bateria jest w 60% naładowana.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:15:30 »
Jedyne czego mi brakuje to obsluga odtwarzania muzyki z poziomu ekranu blokowania. Zapomnieli o tej funkcjonalnosci czy jak? Generalnie uzywam sluchawek BT ale czasami prosciej jest sie wpiac bezposrednio w telefon...


Rozwiązaniem jest "LOCK2.0", niedostępna "normalnie aplikacja". Wgrywasz Market Enabler i kosztuje ona chyba 0,99$ 1,99$

Cytuj
PS. Moja MMS czasami nie laduje sie mimo podpietego kabla. Tak jakby wogule nie zauwazyla, ze podpiety zostal kabelek. Musze ja zrestartowac i wtedy laduje juz bez najmniejszych problemow. Ma tak ktos jeszcze czy moj egzemplarz jest po prostu felerny?

Omawiane gdzieś to było już, sterownik gniazda jest podatny na Taskillery - USB do listy ignorowanych w killerze :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 16:24:06 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:36:00 »
Beju to z task killerem to na pewno jest to - az sie zastanawialem dlaczego czasem dziala a czasem nie. Przynajmniej jeden problem z bateria sie wyjasnil. Niestety mam jeszcze inny problem a mianowicie cholernie dlugie czasy ladowania. Zgodnie z prosta matematyka 1,4 Ah baterii powinno sie ladowac standardowa ladowarka 0,75 A dokladnie 2 godziny od totalnego zera. Dla pewnosci przerzucilem sie na ladowarke 1 A od HTC i nadal za cholere nie chce mi sie tak szybko ladowac. Sprawdze to kiedys z zegarkiem w reku ale ladowanie trwa u mnie jakos strasznie dlugo. Fakt, ze mam urzadzenie od paru dni wiec elektronika baterii moze jeszcze nie do konca jest skalibrowana ale 100% na wyswietlaczu udalo mi sie jak dotad zobaczyc tylko 2 razy :P
Zuzycie baterii pilnuje ostatnio dosc dokladnie i po 3 dniach BatteryMider pokazuje mi 14h dzialania na baterii naladowanej w 80% czyli chyba dokladnie z norma. Tylko to nieszczesne ladowanie. Kupie sobie ladowarke 2A i zobacze jaki bedzie efekt :)

*

Offline kaamien

  • ***
  • 314
  • Sprzęt: TyTN, Diamond, Milestone
Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:09:44 »
Pierwsze wrażenie:
Super sprzęt! Zapach nowości (inny niż w każdym innym smartphonie)  :E  Motka bardzo ciężka, aż trochę mało wygodna. Kanciasta, przy uchu nie leży idealnie. To tak jakby Magic za 700zł deklasował Motorolę pod względem wygody "trzymania". Coś w tym jest. Gumowana klapka od baterii - świetnie! - tylko oby nie ścierała się tak jak wszystkie gumowane plecki w Motorolach V8 / V9.

Akcesoria:
Ładowarka 850mAh? Dlaczego nie 1A? Lekkie zdziwienie. Ale nie ma to większego znaczenia.

Drugie wrażenie:
Klawiatura bardzo mała. Zupełnie niepotrzebny D-Pad. Bez DPada klawiatura mogłaby być szersza i asymetryczna (wygodniejsza). Dodatkowo górny rząd klawiszy jest za blisko ekranu (wcale nie mam dużych dłoni!). Wyświetlacz bajka. Wszystko super. Ale... Co tak mało? Tylko podstawowe rzeczy googla. Niby wszystko jest to, co powinno, ale jednak czuję jakiś niesmak.

Wniosek po 1 dniu użytkowania:
Świetny mikrofon, świetne głośniki (do rozmów i dzwonków). Działa całkiem szybko. W sumie, nie ma się do czego przyczepić. Ale... Po sprzęcie za 1300zł spodziewałem się czegoś więcej. Nie wiem dlaczego, może to ja jestem taki marudny, ale po przesiadce z Diamonda nie czuję kolosalnej różnicy. Fakt, zupełnie inny system, inny sprzęt, wszystko działa szybko i bezproblemowo, ale w gruncie rzeczy mogło być lepiej. Na razie wstrzymam się z końcową opinią.

*

zaratustra

Odp: [Milestone] Milestone - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:33:06 »

Wniosek po 1 dniu użytkowania:
Świetny mikrofon, świetne głośniki (do rozmów i dzwonków). Działa całkiem szybko. W sumie, nie ma się do czego przyczepić. Ale... Po sprzęcie za 1300zł spodziewałem się czegoś więcej. Nie wiem dlaczego, może to ja jestem taki marudny, ale po przesiadce z Diamonda nie czuję kolosalnej różnicy. Fakt, zupełnie inny system, inny sprzęt, wszystko działa szybko i bezproblemowo, ale w gruncie rzeczy mogło być lepiej. Na razie wstrzymam się z końcową opinią.

Twoja opinia jest niemal identyczna jak moja. Wszystko fajnie, wszystko super, niby to co potrzeba .... ale po przesiadce z Omni nie czuję gigantycznej róznicy .... poza lżejszym portfelem o 1300 zł. To jest moja opinia po tygodniu użytkowania.