Tips & Tricks TOUCH 2

  • 55 Odpowiedzi
  • 27241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Tips & Tricks TOUCH 2
« dnia: Grudzień 18, 2009, 10:16:04 »
Witam.
Po pierwsze chciałbym podziękować modom za utworzenie tego działu  :mrgreen:
Po drugie chciałbym podać parę tricków które "udoskonaliły" mój telefon, na dzień dzisiejszy są to:

1. Jeśli nie działa połączenie gprs na operze która jest wbudowana w rom, należy zrobić HR i NIE ROBIĆ po restarcie konfiguracji połączenia internetowego (należy pominąć) - po tym opera będzie działać normalnie :)
UWAGA. Operację tą możemy pominąć jeśli chcemy używać innej przeglądarki niż opera 9,5 bądź będziemy później instalować np. nowszą wersję.
Problem występuje tylko we "wbudowanej" w rom operze. Z innymi działa normalnie nawet po skonfigurowaniu połączenia.

2. Dioda powiadamiająca o nowym sms-ie miga za krótko (tylko 5 minut)
Zmieniamy wartości w rejestrze:
hkcu\control panel\notifications\{A877D65B-239C-47a7...    duration ustawić na 0    (i restartujemy tel)

3. Dioda powiadamiająca o nieodebranym połączeniu miga za krótko (również tylko 5 minut)
Zmieniamy wartości w rejestrze:
hkcu\control panel\notifications\{A877D660-239C-47a7...    duration ustawić na 0    (i restartujemy tel)

4. Pogoda na "home screen" nie aktualizuje się, wyświetla się info o braku możliwości aktualizacji.
Instalujemy "update" ze strony HTC które umożliwia aktualizację nie tylko w trybie 3G ale również w 2G:
-link.. http://www.htc.com/pl/SupportViewNews.aspx?dl_id=814&news_id=409   (należy wybrać odpowiedni region dla tel), jeżeli to nie zadziała można zainstalować również to:
-link.. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4643759&postcount=1265  (zainstalować wersję z mortscriptem, pogoda na home będzie aktualizowana automatycznie po aktualizacji pogody w zakładce "pogoda")

5. Zmiana oryginalnej przeglądarki na np. nowszą operę i problem z załączaniem nowej opery z zakładki "internet" w manili.
Zazwyczaj jest tak, że jak zainstalujemy nową operę to klikając na zakładkę internet i uruchamiając przeglądarkę i tak uruchomi się stara.
Jest na to sposób:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Manila2D\InternetWidget\     
Jeżeli w "internetwidget" będzie wartość string (w polskim rejestrze to "Nowa wartość ciągu" Typ:REG_SZ) o nazwie OperaEXEFile to edytując ją możemy ręcznie zmienić path do defaultowej przeglądarki w systemie.
Jeśli takiej wartości w ogóle nie ma to tworzymy "string" (w polskim rejestrze to "Nowa wartość ciągu" Typ:REG_SZ) o nazwie OperaEXEFile i podajemy ścieżkę do nowo zainstalowanej opery, np:
\Storage Card\Program Files\opera\opera.exe

6. Zmiana formatu daty na "home".
HKEY_LOCAL_MACHINE\nls\overrides\
Są tam 2 klucze (jeśli ich nie ma to tworzymy 2 Nowe wartości ciągu Typ:REG_SZ odpowiednio tak jak poniżej (eng. string))
 (REG_SZ) o nazwie:  "SDate"  o  wartości : "-"
 (REG_SZ) o nazwie:  "SSDte" o wartości : "dd-MM-yy"
W wartości ciągu o nazwie SSDte wpis oryginalny wygląda inaczej, bodajże jest to yy-MM-dd (najpierw rok, potem miesiąc, potem dzień)
Zmieniamy wpis w SSDte na taką wartość jak podana wyżej, czyli dd-MM-yy (dzień, miesiąc, rok).
Jeśli chcemy aby miesiąc wyświetlany był słownie jako skrót np. "gru.", wpisujemy następującą wartość w SSDte : dd-MMM-yy (MMM- oznacza wyświetlanie słowne ale w skrócie, MMMM- wyświetla całe słowo, np. grudzien)
To samo można zrobić z dniem, rokiem. Oczywiście po całej operacji restart telefonu.

7. Zmiana domyślnego adresu w zakładce manili "internet" z wap.plus.pl na inny.(Tweak dotyczy modelu TOUCH2 z plusa, gdzie strona główna to właśnie wap.plus.pl, jednak na innych TOUCH2 również to działa :)) ) Otwierając przeglądarkę poprzez "uruchom przeglądarkę" otwiera się zawsze ten sam adres, czyli wap.plus.pl, co gorsza załącza się w tym samym czasie połączenie wap zamiast normalnego połączenia internetowego.
A więc edytor rejestru i:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Manila2D\InternetWidget\Customized\
Mamy tam:
- BannerText - zmieniamy na "nasz" adres, czyli np. www.google.pl  (to opcja która określa co ma być wyświetlane pod "uruchom przeglądarkę" w zakładce internet
- BannerURL - również zmieniamy na np. www.google.pl (ta opcja zmienia domyślny adres)
Po tych czynnościach oczywiście restart telefonu, a potem możemy się cieszyć że jako pierwsza otwiera się "nasza stronka"  :)

8. Hard Reset - można go wykonać wciskając razem klawisze vol up i vol down, następnie wcisnąć reset pod rysikiem nadal trzymając klawisze głośności. Po pojawieniu się "niebieskich napisów" robimy jak w instrukcji, czyli znowu wciskamy vol up.

9. Bootloader - wciskamy klawisz zmniejszania głośności (vol down) i trzymając go resetujemy telefon (reset pod rysikiem)

10. WIFI zawsze włączone w trybie czuwania. (Jeśli występuje problem z autorozłączaniem wifi w trybie czuwania)
HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\BCMSDDHD1\Parms
HTCKeepWifiOnWhenUnattended=0    - należy zmienić wartość na 1

Dany parametr można również zmienić w "advanced konfig", wybierając w nim menu/more settings/connections i "ptaszkując" :
enable wifi on standby mode.

11. Na dzień dzisiejszy alternatywne rozwiązanie dla rozłączania gprs podczas uśpienia telefonu.
- krok pierwszy: instalujemy to: klik
- krok drugi, to odptaszkowanie w start/ustawienia/system/zasilanie (zakładka)zaawansowane dwóch opcji: "wyłącz urządzenie jeśli nie jest używane przez... "
- krok trzeci to ustawienie "klawisza" wyłączania ekranu. Jak wiemy standardowe "blokowanie" telefonu odbywa się poprzez naciśnięcie "słuchawki odłożenia rozmowy". Wchodzimy w ustawienia:
start/ustawienia/osobisty/przyciski - w  "send key" (Hold) przypisujemy program o nazwie "Screen Switch" i zatwierdzamy.
- krok czwarty - testujemy. Długie naciśnięcie "zielonej" słuchawki spowoduje wyłączenie ekranu. Jednak połączenie gprs w tym trybie działa cały czas. Odblokowanie telefonu odbywa się tak samo jak w standardowym odblokowywaniu.

Wadą takiego rozwiązania jest to że trzeba ręcznie wygaszać całkowicie ekran, niestety nie wygasa sam.

12. Automatyczne obracanie ekranu podczas używania aplikacji na telefonie, poprzez przypisanie obrotu do klawisza "odbioru rozmowy" (zielona słuchawka)
Wchodzimy do rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI
Zmieniamy wartość tego parametru z "1" na "0".
Restartujemy telefon.
Po restarcie wchodzimy do start/ustawienia/osobisty/przyciski i przypisujemy program o nazwie:  "<obróć ekran>"   (eng. <rotate screen>) i zatwierdzamy.
Od tej pory uruchamiając np .Operę lub inny program możemy obrócić ekran wciskając dłużej klawisz "zielonej słuchawki" i na odwrót.
UWAGA. Jeżeli chodzi o manilę 2d to podobno nie działa dobrze. Nie testowałem.
(opis pochodzi z forum xda-developers i jest dziełem kolegi VirusPlus)

13. Wyłączanie animacji oraz towarzyszącej melodii przy włączaniu telefonu bądź jego wyłączaniu.
Edytujemy rejestr i znajdujemy:
HKEY_Local_Machine\Software\HTC\HTCAnimation\ - zmieniamy nazwę pliku "StartupGif" i "StartupWav" na jakąkolwiek inną, np. „xyz” i restartujemy telefon.
(ścieżka dzięki piozus)

14. Włączenie "języczka" wspomagającego przewijanie (np w eksploratorze plików, kiedy przewijamy palcem pasek ten powiększa się) w innych motywach niż HTC black. Jak wiemy "języczek" wspomagający przewijanie działa tylko z motywem HTC black.(mając ustawiony ten motyw nie musimy nic zmieniać)
Edytujemy rejestr i znajdujemy klucz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\ScrollBar
Odnajdujemy wpis "ScrollBarThumbThemeImage" i zmieniamy jego wartość z "\Windows\black_scrollbarThumb.png" na "\Windows\HTCblack_scrollbarThumb.png". Po tej czynności restartujemy telefon.
Należy pamiętać że w przypadku zmiany theme na inny, wpis ten zostaje zamieniony na "stary", dlatego chcąc mieć znów wspomaganie należy ponownie zmienić wpis w rejestrze.
(opis dzięki koledze xarr)

15. Poprawa jakości wykonywanych zdjęć poprzez załączenie timera 2-sekundowego. Faktem jest że robiąc zdjęcia bez timera, wychodzą one gorzej niż po lekkim opóźnieniu. Jest to wyraźnie zauważalne na zdjęciach, ponieważ nieraz zatrzęsie się lekko ręka i fotka zamazana. Timer opóźnia robienie zdjęcia i jakby "stabilizuje" fotkę.
Edytujemy rejestr:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\General\CountDownTimer - zmieniamy wartość na "1" co powoduje na stałe załączenie timera 2-sekundowego.
Restartujemy telefon.

16. Zmiana obrazka "plus gsm" w zakładce manili "internet" na oryginalny HTC.(Tweak dotyczy modelu TOUCH2 z plusa, gdzie ikona została zastąpiona brand'em plusa  ) Zamiast oryginalnej ikonki czyli kuli ziemskiej mamy logo plusa, niektórych może wkurzać.
A więc edytor rejestru i:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Manila2D\InternetWidget\Customized\
Mamy tam:
- BannerImage - zmieniamy ścieżkę do pliku na "xyz"
- BannerImageMask - zmieniamy ścieżkę do pliku na "xyz"
Restart telefonu, i cieszymy się ładnym obrazkiem by HTC

17. Ukrycie wyświetlania kontaktów na karcie SIM
Edytor rejestru:
HKCU\ControlPanel\Phone\ShowSIM zmieniamy wartość z 1 na 0
Bardzo funkcjonalna poprawka nie będą nam się wyświetlały kontakty zapisane na SIM, widoczne będą tylko te w urządzeniu

18. Funkcje i zmiany dotyczące aparatu HTC Touch 2 
-Włączenie funkcji GPS Photo w aparacie.
       HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P10 -> zmienić wartość "enabled" z 0 na 1
-Włączenie funkcji Seria w aparacie.
       HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P6 -> zmienić wartość "enabled" z 0 na 1
-Włączenie funkcji Sport w aparacie.
       HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P8 -> zmienić wartość "enabled" z 0 na 1
-Włączenie funkcji Video Share w aparacie
       HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camera\P9 -> zmienić wartość "enabled" z 0 na 1





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 18:51:49 wysłana przez wojtekml »
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:14:18 »
Punkty 5,6 i 7 są moimi rozwiązaniami :D
4 po części też :D

No i gratuluję adminom za dział dla HTC Mega.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 17:16:16 wysłana przez xarr »
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:25:42 »
Dlatego są tutaj, zawsze nowe mogę dopisać jak tylko ktoś coś bedzie miał w zanadrzu :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 09:09:17 wysłana przez wojtekml »
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline Qvava

  • 46
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2009, 19:38:39 »
niestety pkt. 6 zmiana formatu daty nie działa :( chyba że ja coś źle robię :S

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 06:09:58 »
Zrób  Hr, sprawdź jeszcze raz i jeśli faktycznie nie działa to napisz to tutaj. Upewnij się na 100% że coś nie działa i to tutaj napisz, wtedy sprawdzę czy faktycznie mogłem się mylić. :)

U mnie działa na 100%.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 15:04:00 wysłana przez wojtekml »
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:04:45 »
Witam,
chciałem wgrać uaktualnienie pogodynki i niestety po kliknięciu na pliku _HTC Touch2_RUU_MEG_02768_20091030.exe w telefonie dostaję komunikat:
"_HTC Touch2_RUU_MEG_02768_20091030.exe nie jest prawidłową aplikacją urządzenia Pocket PC"
Co robię źle?
Plik umieściłem w kataogu Program Files. Mam ROM 1.28. więc zgodnie z opisem nadający się.
pozdrawiam
Paweł

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:35:00 »
To trzeba troszkę inaczej... :O
Powinieneś podłączyć telefon do kompa i zsynchronizować np. w active sync.
Po synchronizacji uruchamiasz NA KOMPIE plik o nazwie co podałeś: _HTC Touch2_RUU_MEG_02768_20091030.exe
Postępujesz według instrukcji, czyli telefon naładowany więcej niż 50%, klikasz dalej i dalej i wtedy zacznie się ładować aktualizacja.
Sprawa wygląda identycznie jak przy aktualizacji romu.
Pozdrawiam
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:24:37 »
Dzięki za szybką reakcję.
Cholerka, dawno nic nie instalowałem, ale z tego co pamiętałem (stąd teraz też tak zrobiłem) to kopiowałem programu na tel. i tam uruchamiałem.
Wielkie dzięki.
Paweł

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:36:31 »
Chciałbym oznajmić że w punktach 2 i 3 wkradł się poprzednio błąd, niektóre osoby które chciały to zmienić mogły nie znaleźć danego wpisu.
Cytuj
hkcu\control panel\notifications\{A877D65B-239C-47a7...  notification ustawić na 0    (i restartujemy tel)
- pkt. 2
Cytuj
hkcu\control panel\notifications\{A877D660-239C-47a7...  notification ustawić na 0    (i restartujemy tel)
- pkt. 3
Zamiast notification ma być duration
Sprawdzone i poprawione w podanych punktach.

HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline Qvava

  • 46
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:13:01 »
Hej wojtekml niestety nie mogę sobie ze zmianą formatu daty poradzić  :S

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:33:23 »
Z czym nie dajesz rady?? Pisz na pw.
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline MusX

  • 29
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2010, 17:15:04 »
świetny topic, liczę, że będzie rósł  :mrgreen: pozdrawiam

dajcie link do NoData w tym topicu bo bardzo przydatny, oraz polecam bold użyć nie tylko do numerków punktów, ale do pierwszego zdania opisu danego tricku również
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 09:46:52 wysłana przez MusX »

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2010, 10:11:33 »
Link do No data: KLIK
 :proud:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 10:18:06 wysłana przez wojtekml »
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline MusX

  • 29
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:21:45 »
miałem na myśli link w 1 poście bo w końcu aplikacja niemalże niezbędna, żeby nie wybulić majątku.

a tu znalazłem tricki na windows media player mobile, może komuś się przydadzą, sam dla siebie już coś znalazłem.
http://pocketnow.com/review/windows-media-player-mobile-tips-and-tricks

last.fm na windows mobile: http://www.last.fm/group/Pocket+Scrobbler
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 17:48:44 wysłana przez MusX »

*

Offline Qvava

  • 46
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2010, 17:56:59 »
a wie ktoś jak wyłączyć animację początkową i końcową? Dokładnie chodzi mi o melodię. :(

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:35:10 »
a wie ktoś jak wyłączyć animację początkową i końcową? Dokładnie chodzi mi o melodię. :(

Za pomocą ACT lub edytując rejestr

HKEY_Local_Machine\Software\HTC\HTCAnimation\ -> zmień nazwę pliku "StartupGif" i "StartupWav" na jakąkolwiek inną, np. „xyz”
(ścieżka dzięki piozus) - powinno działać też w Touch2.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:51:40 »
a wie ktoś jak wyłączyć animację początkową i końcową? Dokładnie chodzi mi o melodię. :(

Za pomocą ACT lub edytując rejestr

HKEY_Local_Machine\Software\HTC\HTCAnimation\ -> zmień nazwę pliku "StartupGif" i "StartupWav" na jakąkolwiek inną, np. „xyz”
(ścieżka dzięki piozus) - powinno działać też w Touch2.

Działa  :ok: .. dodane u góry :)
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2010, 15:44:52 »
Aby działało wspomaganie przewijania trzeba włączyć motyw htcblack na innych nie działa.

Dołączam zmodyfikowany motyw HTC black.
Zmodyfikowałem w nim softbar i taskbar (są teraz czarne), kolorystyka została zmieniona na tą z motywu Classic Blue i działa "języczek" od przewijania.

Wersja poprawiona

Próbowałem dodać też pełen ekran na HOME (zdjecie powyżej) ale nie działa. :/
Działa jedynie wtedy kiedy zrobi się caba.

Aby włączyć "języczek" trzeba zrobić zmienić w rejestrze jeden klucz :D
Wchodzimy do "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\ScrollBar"
Znajdujemy klucz "ScrollBarThumbThemeImage" jego wartość zmieniamy na
"\Windows\HTCblack_scrollbarThumb.png" (najlepiej zachować dobrą wielkość liter)
Zapisujemy i restartujemy telefonik :D
Działa na 100% w polskich wersjach HTC TOUCH2 :D

Kiedy zostanie zmieniony motyw trzeba jeszcze raz trzeba zmieniać klucz w rejestrze.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 16:06:59 wysłana przez xarr »
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2010, 14:40:48 »
Warto dopisać jeszcze co zrobić, aby po wykonaniu hard reset mieć język polski i działające T9 (mam na myśli nakładkę Sunnysoft i tego małego CABa co zmienia wpisy w rejestrze "Bysio_BlackStone...").

Sprawa może być o tyle beznadziejna, że u mnie po pierwszym restacie od hard reset okno z wyborem języka PL/EN w Sunnysoft InterWrite zostało (jak później zrekonstruowałem) przykryte po sekundzie ekranem do wpisania pinu i już więcej się nie pokazało czego rezultatem był brak programu i PL w menu telefonu. Trzeba było anulować wpisywanie pinu bo inaczej klops.

Inna rzecz to, że jak dla mnie cała ta nakładka w ogóle nie działa - nie ma T9 i nie podpowiada słów na żadnej klawiaturze - oryginalnej / paskudnej InterWrite - jakkolwiek. Jak ktoś może napisać jak to wygląda u niego to będę wdzięczny. Polecam zatem wspomnianego wyżej CAB'a (i  zastanawiam się czy będzie działał bez tej felernej nakładki ?).

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2010, 17:42:07 »
Myślę że nie będziemy tego dopisywać, jest już taki temat na forum. Szczerze powiedziawszy mam już za sobą ze 20 HR-ów i tylko za pierwszym albo drugim razem miałem problem z zainstalowaniem nakładki, potem "przejrzałem" że należy anulować pin aby odkryć okienko instalatora pod nim.
Co do słownika to też był temat na forum.
Zostańmy na razie przy tym co jest.  :ok:
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline Qvava

  • 46
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2010, 20:16:42 »
Niestety wyłączenie animacji końcowej pkt. 13 nie działa  :(

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2010, 20:24:13 »
To dziwne u mnie działa.
Wykorzystałem to do wstawienia nowej animacji.
Spróbuj usunąć te pliki z folderu windows.
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

*

Offline Qvava

  • 46
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2010, 20:29:22 »
animację początkową wyłączyłem, ale końcowa nadal działa  :( Może coś źle robię :(

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2010, 20:47:15 »
Ustaw tak:

Jeżeli masz już takie ustawienia to usuń z folderu Windows pliki koniec.gif i koniec.wav
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2010, 08:10:36 »
Witam, mam inny problem,  nie moge sie połączyć z usługą Windows My Phone, ani Market Place,

My Phone:
"Logowanie i konfiguracja usługi My Phone..." - "Połączenie z usługą My Phone nie zostało nawiązane."
Login i hasło mam, zarejestrowałem się na stronie www na komputerze.

MarketPlace:
"Windows Marketplace for mobile nie może nawiązać połaczenia."

robiłem hd wg waszych wskazówek i nareszcie internet w operze mi działa.

To mój pierwszy telefon z WM w związku z tym staram się nadrobić brak wiedzy, ale bardzo ciężko jakiekolwiek informacje wyszukać w internecie, wszędzie jedynie reklamy tego telefonu ;/

Pozdrawiam Dawid
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 08:20:54 wysłana przez Dwd89 »

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2010, 14:40:24 »
Przez co się łączysz? WIFI? EDGE? 3G?
Najlepiej utworzyć nowe konto na telefonie to powinno pomóc.
Bo z tego co pamiętam to trzeba mieć identyfikator Windows Live z czym tam.
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

*

Offline nor

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch II, HP iPAQ 6515, Nokia E61
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2010, 09:36:12 »
Witam, mam inny problem,  nie moge sie połączyć z usługą Windows My Phone, ani Market Place,

My Phone:
"Logowanie i konfiguracja usługi My Phone..." - "Połączenie z usługą My Phone nie zostało nawiązane."
Login i hasło mam, zarejestrowałem się na stronie www na komputerze.

MarketPlace:
"Windows Marketplace for mobile nie może nawiązać połaczenia."

robiłem hd wg waszych wskazówek i nareszcie internet w operze mi działa.

To mój pierwszy telefon z WM w związku z tym staram się nadrobić brak wiedzy, ale bardzo ciężko jakiekolwiek informacje wyszukać w internecie, wszędzie jedynie reklamy tego telefonu ;/

Pozdrawiam Dawid

Jeżeli próbujesz połączyć się po HR ustaw najpierw bieżącą datę i godzinę. Powinno być ok.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2010, 10:04:25 »
Proszę o podpowiedź jak zmienić ilość dni wyświetlanych w zakładce Agenda kalendarza. Domyślnie to 7 a chciałbym co najmniej 14.

Rozumiem, że to HKEY_CURRENT_USER\SYSTEM\State\Appointments\List  ale którą wartość zmienić i na ile ??!!??

Count 0x1 (1) na ??  :O :worried:
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 10:35:10 wysłana przez MaDuch »
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2010, 10:54:59 »
U mnie TouchFlo nie ma zakladki Agenda :/
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

*

Offline kris1893

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH 2 MEGA
Odp: Tips & Tricks TOUCH 2
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 28, 2010, 17:29:02 »
pkt 12. super, mi działa ale mam problem pisząc sms klawiatura jest tylko na 1/2 ekranu jakieś pomysły, jeśli coś trzeba ściągnąc to prosze linka :Pz góry dzieki  :mrgreen: