krótka żywotność baterii

  • 3 Odpowiedzi
  • 3718 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krótka żywotność baterii
« dnia: Grudzień 13, 2010, 22:49:07 »
Witam,
mam dziwny problem od niedawna, bateria trzymała dobrze, przy graniu, rozmawianiu, czasem WiFi i normalnym użytkowaniu przeważnie 3 dni, od 65 do 80 godzin, raz nawet 121 godzin... mam screena na dowód. Niedawno ściągnąłem go z ładowarki ok. 23:00, rano telefon wyłączony - całkowicie rozładowany. Naładowałem, bateria schodziła nawet ponad 1% na minute (testowane BatTestem). Po tym robiłem HR i aktualizację Radia z 3.49.xxxxx na 3.53.xxxxx - znaczna poprawa zasięgu. Po tym już myślałem, że jest dobrze, bo przedostatnie ładowanie - 67 h. Jednak ostatnie - lewo 20 h. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania telefonu, że raz trzyma dobrze a raz bardzo żre baterię?

*

Offline kris1893

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH 2 MEGA
Odp: krótka żywotność baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2012, 19:15:59 »
napewno miałeś dobrze dociśnięty kabel do gniazda?? bo może okazać się że poprostu ładowała się przez jaieś 20 min a potem już nie...
a tak nawiasem 3 dni?? strasznie długo mój na samym początku przy średniej używalności trzymał góra 2 dni...
dziś 1,5 dnia jest super nie raz zdaża mi się że wracam z pracy i telefon już rozładowany mimo, że całą nic się ładował...
sprawdź diodę podczas ładowania czerwona -> zielona powinna świecić stale przy zasilaniu zewnętrznym ;)

*

Offline jrk500

  • 3
  • Sprzęt: HTC Touch2, SE Neo V
Odp: krótka żywotność baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2012, 15:35:01 »
3 dni?? strasznie długo

Dlugo? To jest chyba sredni czas dzialania tego smartphona. Moj trzyma ~4-5 dni na oryginalnej baterii a jest wlaczony non stop, bo uzywam go jako budzik.
Mam radio 3.53.25.20, uzywam pasma GSM zamiast 3G a ekran jest lekko sciemniony.

Odp: krótka żywotność baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2012, 23:08:24 »
Ale odgrzebanie:)
Telefon miał wtedy jakieś dziwne odchyły, nie mam pojęcia co mu się działo, z ładowarką wszystko było i jest w porządku. Potem już działał cały czas poprawnie i działa do tej pory.