Pytanie o przerejestrowanie MapaMap

  • 11 Odpowiedzi
  • 24180 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« dnia: Maj 23, 2009, 15:13:03 »
Witam Sznownych Forumowiczów. Posiadam licencjonowaną, zarejestrowaną MapęMap 6 PPC. Niestety - urządzenie w ktorym pracowała nawaliło mi i nie ma możliwości przywrócenia go do życia. Zakupiłem nowe urządzenie w którym jest MapaMap Easy,jednakże w porównaniu do wersji, którą posiadam jest ona dużo uboższa. Moje pytanie brzmi - czy mogę przerejestrować swoją MapęMap na nowe urządzenie,  a jeśli tak to jak to zrobić? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Janusz

*

Dżeju

Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2009, 18:30:10 »
Musisz napisać na pomoc@mapamap.pl i dokładnie wszystko opisać oraz... uzbroić się w dużą dozę cierpliwości. Można jeszcze przedzwonić do MM - (022) 665 33 33  :mrgreen:

*

Offline k_wilk

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navia 431; NavRoad Vivo+;Galaxy SIII
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2009, 20:09:53 »
Mam podobną sytuację napisałem do suportu MapaMap i taką dostałem odpowiedź:
Cytuj
może pan zainstalować sobie w urządzeniu Navia najnowszą aplikację i mapę, która będzie z tym urządzeniem kompatybilna,ale jest to koszt 99zł.
Nie będzie pan mógł przenieść mapy najnowszej,która była przypisana do urządzenia PPC na urządzenie Navia.
AM 3,4,5,6? + aAM

*

Dżeju

Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2009, 06:16:23 »
Tak to się nie da, można tylko (po dłuższych rozmowach i w uzasadnionych przypadkach), przenieść z PC na PC oraz z Navi-1 na Navi-2.

*

Offline Kerliin

  • 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2009, 11:42:13 »
Dadzą bezpłatny upgrade do nowej wersji jeśli dostarczysz potwierdzenie serwisowe, że urządzenie jest zepsute. Jednak wtedy skasują Ci licencję na PPC.

Z drugiej strony zobacz- masz w tej chwili 2 licencje, czy nie lepiej zupgadować się płatnie z wersji Easy do Top i zachować 2 licencje - MMPPC i MMTOP?

Licencję do MMPPC zawsze możesz przecież sprzedać, podarować komuś lub zainstalować jeśli w przyszłości wrócisz do pocketa.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia,które ma dla innych
ale i za te, które w innych budzi...

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2010, 08:57:56 »
Pochwalę firmę Imagis i potwierdzę wypowiedzi kolegów.  :)
Padła mi Akira, na której miałem wykupioną wersję TOP MapyMap, sprzedawca (na szczęście) oddał mi kasę za sprzęt i podpisał się pod pisemkiem to potwierdzającym. Kupiłem Larka, z mapami w wersji Easy.
Wysłałem kopię reklamacji i jej uznania do supportu MapyMap i następnego dnia dostałem informację, żebym "zakupił" w ich sklepie aktualizację do wersji TOP dla Larka, a oni zwolnią mnie z tej opłaty (bodaj 57,00 zł obecnie). Jak napisali - tak zrobili  :ok:  :)
Wniosek - jak będziecie reklamować sprzęt, proście o potwierdzenie uznania tej reklamacji na piśmie  :)

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2010, 18:41:18 »
Jeśli ma się jakikolwiek dokument,zmiany np padniętego  urządzenia lub podmianki jak w moim przypadku płyty głównej Imagis bez  problemów odblokowuje licencję.Pisać na  pomoc@mapamap.pl i na pewno pomogą

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2011, 23:32:06 »
Mam pytanie do tych, którym udało się przenieść licencję: załatwiliście to mailowo czy trzeba było dzwonić do nich?

Ja jestem właśnie w trakcie takiej operacji, jak na razie zero odzewu mailowego. W moim przypadku jest to przeniesienie licencji PPC z jednego urządzenia na drugie. W przypadku AM trwa to 15 minut, tutaj trwa to już dwa tygodnie a support MM nawet nie raczył odpisać "pocałuj mnie w dupę". Nie pierwszy raz zresztą.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Dżeju

Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2011, 13:52:15 »
Mam pytanie do tych, którym udało się przenieść licencję: załatwiliście to mailowo czy trzeba było dzwonić do nich?(...)
Załatwiłem to poprzez pocztę, ale jeśli piszesz na adres pomocy, to nie ma szans. Trzeba "uderzać" w samą górę.

*

Offline krakowiak54

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701, HTC Touch Pro, Samsung S3mini, Xperia Z3
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2011, 07:43:30 »
A mnie się udało zmienić - z Larka 35.0 na MioA701. Troszkę to trwało ale zmienili mi  - jedyny babol to to że musiałem zapłacić za aktualizację. Ale mam teraz na innym sprzęcie. Ale niestety jest to przypisanie nie do karty lecz do kolejnego urządzenia. Choć instalowałem z przypisaniem do karty to na HTC już nie działa. W AutoMapie można przypisać do karty i śmigać na innych maszynach z MM niestety tylko na przypisanym na siłę urządzeniu.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 10:20:54 »
Choć instalowałem z przypisaniem do karty to na HTC już nie działa. W AutoMapie można przypisać do karty i śmigać na innych maszynach z MM niestety tylko na przypisanym na siłę urządzeniu.

A MM ma mozliwość przypisania do karty? Bo jakoś tego nie zauważyłem.
Mnie się też udało zmienić przypisanie do drugiego urządzenia via. support MM, ale w międzyczasie zmieniłem urządzenie na inne i znowu dupa blada  :P  IMHO mozliwośc przypisanie do karty SD, tak jak w AM, to bardzo dobre rozwiązanie.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Pytanie o przerejestrowanie MapaMap
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 17:39:53 »
A MM ma mozliwość przypisania do karty? Bo jakoś tego nie zauważyłem.
Mnie się też udało zmienić przypisanie do drugiego urządzenia via. support MM, ale w międzyczasie zmieniłem urządzenie na inne i znowu dupa blada  :P  IMHO mozliwośc przypisanie do karty SD, tak jak w AM, to bardzo dobre rozwiązanie.
Nie ma możliwości przypisania licencji do karty SD  :-|
Nawet nie trzeba zmieniać urządzenia, wystarczy wgrać wyższy ROM do tego samego urządzenia a MapaMap już nie będzie chciała działać. No, a później oczywiście trzeba tłumaczyć się i prosić na supporcie o odblokowanie.  :S