Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie

  • 23 Odpowiedzi
  • 7765 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kilazz

  • **
  • 218
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« dnia: Kwiecień 14, 2006, 14:30:55 »
Wlasnie dostalem maila od MapaMap, program ladnie sie rozwija

"Szanowny uzytkowniku MapyMap,

Wlasnie przygotowalismy dla Ciebie najnowsza aktualizacje naszego produktu. Jest ona dostepna bezplatnie  do pobrania ze strony internetowej: http://www.mapamap.pl/wersje_1.php


Uwaga! Jeszcze przed wakacjami otrzymasz BEZPLATNIE do pobrania MapeMap 3.0 czyli najnowsza wersje naszego systemu nawigacyjnego. Nowoscia bedzie calkowicie nowy interface uzytkownika, ktory umozliwi intuicyjna, bardzo wygodna i bezpieczna obsługe systemu jednym palcem. Wiecej informacji o wersji 3.0 znajdziesz tutaj:
http://www.mapamap.pl/mm30_wiecej.php


Przypominamy o mozliwosci przejscia z edycji Standard do edycji Professional za jedyne 199 PLN. Klikajac na adres http://www.mapamap.pl/ceny.php



Zyczymy zadowolenia z naszego produktu,
Zespol MapyMap"

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2006, 15:06:41 »
wszystko pieknie i fajnie ;) ale na smartphone'y nie beda pisac programu :(
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2006, 17:51:01 »
Sam jestem ciekwy jak to będzie się sprawować. Mam MapeMap 2.0 Proffesional. Narazie nawet jej nie rozpakowałem bo wkrótce zmieniam sprzęt z MDA III na cos innego a w MapaMap nie da się przepisać licencji ze starego urzadzenia wiec póki co program leży na szafie i obrasta kurzem :-)

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2006, 00:37:49 »
Radoskur, ja bym sprawdził z dystrybutorem, gdzieś w pamięci mi się kołacze, że można zmienić urządzenie, na którym zainstalowana jest MapaMap do 3 razy. I chyba nawet gdzies to widziałem napisane.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:30:09 »
Niestety tak nie ma bo dzwoniłem do producenta.

Powiedzieli mi tylko że jest możliwe jeśli sprzęt został mi skradziony lub miał poważniejszą naprawę (np. wymiana hardware'u). W obydwóch przypadkach rządają dowodów czyli świstka z pieczątką policji lub karty gwarancyjnej z pieczątką serwisu.

Jest największa głupota jaką widziałem, mam nadzieje że od wersji 3.0 zmienią to tak jak w automapie, ze będzie można przepisać licencję na inne urządzenie bez zbędnej biurokracji

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:40:20 »
To znaczy, że coś się producentowi zmieniło od czasu wersji 1.0. Tak na początku twierdził dystrybutor, że można będzie sobie zmienić urządzenie ograniczoną licznę razy ale nie mam oficjalnego papieru na to.

Inna sprawa, że nigdzie nie jest napisane jasno i wyraźnie, jakie warunki licencyjne na MapęMap są, aby kupujący mógł dokładnie wiedzieć zanim kupi...

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2006, 21:21:25 »
MapeMap kupiłem (a raczej dostałem od dytsrybutora do testów za 1zł) w lutym. Wtedy tez dzwoniłem do producenta z takim zapytaniem. Otrzymałem taką odpowiedź jak wyżej napisałem, być może już dziś jest inaczej. W każdym bądź razie czekam na nowy sprzet (Mio A701) wtedy dopiero zainstaluje MapaMap 2.0 i załapie się automatycznie na letni update 3.0 :-)


Pozdrawiam.

Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2006, 15:52:59 »
Odnośnie informacji na temat przypisania licencji do urządzenia PocketPC
Na odwrocie pudełka z płytką instalacyjną, podpunkt numer 5 "Udzielona licencja"

"................nietransferowalnej i bezterminowej licencji na użytkowanie Produktu na jednym oznaczonym urządzeniu PocketPC."

*

Offline kilazz

  • **
  • 218
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2006, 17:10:23 »
Uaktualnienie MapaMap v. 2.5!   2006.05.18



Dodany został skrót do aplikacji MapaMap w "menu today" urządzenia Pocket PC
Powiększone zostały ikony narzędzi w dolnym pasku "menu" tak, aby były wygodniejsze w obsłudze
Powiększone zostało narzędzie do zmiany skali mapy, dzięki czemu nie potrzeba teraz rysika, by ustawić dowolną skalę
Okno informacji, zamyka się teraz przy powtórnym naciśnięciu ikony tego narzędzia lub wybraniu innej
Klikając na mapie na obszar miasta można uzyskać informację o jego nazwie
Uniemożliwiono jednoczesne uruchomienie kilku instancji aplikacji MapaMap
Poprawiono wykrywanie urządzenia GPS w najnowszych Pocket PC z Windows Mobile 5.0
Automatycznie tworzony jest skrót do aplikacji MapaMap w urządzeniach Pocket PC z tzw. "polskim ROM'em"
Poprawienie komunikatów głosowych wygłaszanych w sytuacjach zjeżdżania z wyznaczonej trasy

*

Offline kilazz

  • **
  • 218
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2006, 17:29:52 »


*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2006, 09:42:19 »
Miałem okazję przejechać kilka tras w Warszawie z nową wersją 2.5. Wrażenia są takie sobie. Rzeczywiście powiększone ikony ułatwiają operowanie programem. Poprawki graficzne, kosmetyczne raczej, wychodzą nieźle producentowi. Jednakże, jeśli chodzi o poprawki rzeczywiście istotne, czyli w samej nawigacji, to Imagis działa jak marny parkieciarz - tutaj klepkę wciśnie, tam mu wyskoczy. Nadal widać głęboką niechęć do testowania własnych produkcji w praktyce. Ciągle mam nadzieję, że wersja 3.0 będzie miała całkiem nowy engine, a nie poprawiany stary, bo jeśli to będzie engine z wersji 2.x to szykuje się porażka.

Teraz kilka konkretów:
- poprawiono częściowo problem niewłaściwych komunikatów po zjechaniu z trasy, gdzie program podawał komendy komunikacyjne w miarę oddalania się od pierwotnej trasy tak jakby samochód jechał do tyłu ("skręt w prawo", potem "za 200 skręt w prawo", potem "za 500m skręt w prawo" itd.). Obecnie zwykle pada komenda do zawrócenia i po dość krótkim czasie następuje  rekalkulacja. Pozostał problem śladu wyznaczonej trasy ciągnącego się za ikoną pojazdu dopóki rekalkulacja nie nastąpi, jakkolwiek trwa to chyba krócej.
- pojawił się błąd polegający na jąkaniu się i wielokrotnym powtarzaniu komendy lub jej części
- pojawiły się sytuacje, gdzie po zjechaniu z trasy następuje seria szybko po sobie wypowiedzianych i sprzecznych ze sobą komend (zauważyłem sytuacje gdzie zostało wygenerowane nawet między 3 a 5 komend)
- pozostał problem polegający na tym, że po zjechaniu z trasy wyznaczonej i pojechaniu inną trasą, zanim nastąpi rekalkulacja program opowiada o kilku kolejnych manewrach ze starej trasy, mimo że jadę już inną
- przytrafiło mi się zawieszenie interfejsu graficznego i nawigacji w trakcie jazdy - ikona stanęła w miejscu, komunikaty przestały się pojawiać. Wyłączenie i włączenie pocketa bez wychodzenia z programu pomogło. Nie zdarzyło mi się to wcześniej z MapaMap.

Wygląda, że rozwój MapaMap jest bardziej marketingowy niż rzeczywisty, są produkowane aktualizacje dosć często, ale niewiele rzeczywistej wartości każda z nich wnosi. Należy zauważyć, że aktualizacje map wystąpiły do tej pory tylko raz, przy zmianie wersji z 1.x na 2.x, a zgłoszony przeze mnie błąd ignorowania Placu Zawiszy w Warszawie jako ronda, którym w rzeczywistości jest, pokutuje nadal. Dalej uważam, że w momencie, gdy konkurencja będzie w posiadaniu dobrych map Polski, ten produkt, niestety, nie wytrzyma na rynku.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
Re: Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2006, 14:33:53 »
Cytat: "kilazz"
Wlasnie dostalem maila od MapaMap, program ladnie sie rozwija

"Szanowny uzytkowniku MapyMap,

Wlasnie przygotowalismy dla Ciebie najnowsza aktualizacje naszego produktu. Jest ona dostepna bezplatnie  do pobrania ze strony internetowej: http://www.mapamap.pl/wersje_1.php


Uwaga! Jeszcze przed wakacjami otrzymasz BEZPLATNIE do pobrania MapeMap 3.0 czyli najnowsza wersje naszego systemu nawigacyjnego. Nowoscia bedzie calkowicie nowy interface uzytkownika, ktory umozliwi intuicyjna, bardzo wygodna i bezpieczna obsługe systemu jednym palcem. Wiecej informacji o wersji 3.0 znajdziesz tutaj:
http://www.mapamap.pl/mm30_wiecej.php


Przypominamy o mozliwosci przejscia z edycji Standard do edycji Professional za jedyne 199 PLN. Klikajac na adres http://www.mapamap.pl/ceny.php



Zyczymy zadowolenia z naszego produktu,
Zespol MapyMap"


Zadzwonilem dzisiaj, tj. 22 czerwca, do Imagisa, zeby u zrodla dowiedziec sie, kiedy ma byc ta zapowiadana "przed wakacjami " wersja 3.0. Nic nie wskazuje na to, zeby byla gotowa w najblizszym czasie.Wg osoby odpowiadajacej na moje zapytanie  raczej na pewno nie bedzie w lipcu, moze w sierpniu ale bardziej prawdopodobne,z e  jeszcze pozniej.

Ot, tyle....
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2006, 17:43:09 »
To mnie nieco zmartwiło, ale powinienem się już przyzwyczaić, że słowa  Imagisu należy traktować w przenośni... Mówimy więc o wakacjach zimowych, a ja naiwnie myslałem o czerwcu..  :S
Jakoś na wszystkich reklamach MapyMap są już nowe screeny z wersji 3.
Ciekaw jestem, czy Imagis mówił też coś konkretnego o zawartości mapowej nowej wersji?
Ja przestałem na razie używać programu mocno zniesmaczony błędami w funkcjonowaniu aplikacji. Oceniam też zmianę interfejsu za mało celową. Ergonomia obsługi programu nie poprawiła się znacząco, estetyka nadal pozostawia wiele do życzenia.
Mogliby też pomyśleć o umieszczeniu kursora pojazdu w dolnej części ekranu, żeby więcej było widać do przodu, tak jak to robią chyba wszyscy producenci obecnie.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2006, 20:47:50 »
Zadnych konkretow mi nie powiedziano na temat nowej wersji. Mam tylko nadzieje,z e ilosc glosow krytycznychm jak rowniez fakt, ze nie ma juz w sprzedazy w zadnej prawie ofercie hp6515 i innych z MapaMap ( jest z Automapa) spowoduja zdecydowana poprawe MapyMap. Gdyz alternatywa jest "zamrozenie" produktu i jego wypadniecie z rynku.
Ludzie z Imagisa chyba sledza to Forum? Mam taka nadzieje.

Tez liczylem na  nowa wersje w czerwcu.

 :(  :(  :(  :(
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2006, 21:18:21 »
Każda normalna firma śledziłaby takie forum jak nasze i wyciągała dodatkowe wnioski, jednak w samym produkcie to się nijak nie objawia, więc może jednak ignorują. Ściągam i instaluję każdą nową wersję i na koniec zwykle pojawia się rozczarowanie po pojeżdżeniu i potestowaniu przez pierwsze 40 minut. Pewnym wyjątkiem była wersja 2.0, ale tylko dlatego, że pojawiła się po kompletnym knocie, jakim były wersje 1.x

Myślę, że będziemy szczęśliwi, jeśli wersja 3.0 wyjdzie wogóle. Ja na miejscu producenta, po obejrzeniu rynku i zobaczeniu jak dotychczasowy produkt odstaje jakościowo przy podobnej do innych cenie, poważnie zastanawiałbym się czy dalej go kontynuować, czy raczej skupić się na produkowaniu dobrego materiału mapowego i sprzedawaniu go tym, którzy umieją pisać aplikacje nawigacyjne.

*

Offline carlos

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, Nokia 6310i
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2006, 04:22:13 »
Cytat: "Ar2ro"

Myślę, że będziemy szczęśliwi, jeśli wersja 3.0 wyjdzie wogóle. Ja na miejscu producenta, po obejrzeniu rynku i zobaczeniu jak dotychczasowy produkt odstaje jakościowo przy podobnej do innych cenie, poważnie zastanawiałbym się czy dalej go kontynuować, czy raczej skupić się na produkowaniu dobrego materiału mapowego i sprzedawaniu go tym, którzy umieją pisać aplikacje nawigacyjne.

Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się wszystkimi rękami ;) .

*

Offline janjjw

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N
Wrsja beta
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:08:51 »
Mam wrażenie, iż twórcy oprogramowania MapaMap nieco się pospieszyli. To, co skierowana do sprzedaży jest jedynie wersją beta-1 oprogramowania. Sprzedawanie programu w tym stanie jest pewną nieuczciwością. W końcu beta-testerom się płaci! Mogliby wypuścić ten program na licencji GPL ale woleli być pazerni. Mój błąd, że dałem się na to nabrać.
JanJJW

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2006, 22:06:49 »
Pociesz się, że nie tylko Ty jeden spodziewałeś się, że nowy produkt wychodzący na rynek będzie chociaż zbliżony jakością do konkurencji.
I nie tylko Ty jeden się mocno zawiodłeś. Ja też uważam, że wypuszczenie takiego softu do sprzedaży to dość poważna nieuczciwość względem nabywców i chyba w obecnych czasach to raczej kuriozalna rzadkość.

*

Offline janjjw

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2006, 13:05:26 »
Jeden z moich znajomych wyraził się kiedyś, iż MapaMap przy Automapie to szczeniak pinczerka. Pokiwałem głową i... Kumpel dał mi kartę z programem iGo. Taaaak... Za podobną cene dostaje się coś przy czym MapaMap to jakieś amatorskie dłubanie. Swego czasu napsałem, że MapaMap to wersje beta-1. Wycofuję się z tego stanowczo!! To jedynie wersja alfa-1 i to za niezły kawałek grosza. Nie ma co mówić - oszukano mnie!!

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2006, 13:23:33 »
Mapa Map kosztuje 300zł a iGO 1100 - gdzie tu Twoim zdaniem podobna cena? Poza tym iGO ma biedne mapy Polski w porównaniu z Automapą czy nawet MapaMapą

*

Offline carlos

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, Nokia 6310i
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2006, 01:21:47 »
Cytat: "radoskur"
Mapa Map kosztuje 300zł
Za wersję Pro zapłaciłem 599,- :mysli: .
Ale to i tak tylko, w przybliżeniu, połowa ceny iGO (nie poruszam kwestii obfitości map).

*

Offline janjjw

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 13, 2006, 11:53:49 »
iGO kosztuje 1100 w werssji z mapami całej Europy. W wersji z mapami tylk Europy Środkowej ok.590. Co i tak ma się niejak do MapyMap, która ma tylko mapę Polski.

Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2006, 14:47:14 »
Dowiedzialem się od producenta, że " nowy program będzie zbudowany na calkiem nowym enginie, dodatkowo mapy zostaly zaktualizowane na Maj 2006 roku".

Poczekamy, sprawdzimy:) wersja 2.5 może nie jest doskonala, generalnie trochę się zrazilem, ale skoro dają nam 3.0 za darmo, co tam, napewno wszyscy sprawdzimy........

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
Nowosci w MapaMap, robi sie ciekawie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2006, 21:42:45 »
No to coś zaczyna się dziać w Imagisie. Przynajmniej strona www.mapamap.pl nieco zmieniła wygląd. Może wrócili z wakacji i postanowili coś nowego pokazać?  :ohreally: