MapaMap

  • 177 Odpowiedzi
  • 46346 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ar2ro

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio 168, MioMap3.2, MapaMap3.x
MapaMap
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 23, 2006, 21:47:24 »
Sprawdziłem nawigację do punktu ręcznie postawionego na mapie w praktyce. Dwa razy przejechałem przez Warszawę, za każdym razem było po kilka rekalkulacji trasy i wszystko w porządku, program zachowuje się stabilnie. Czekam więc z utęsknieniem na poprawkę 2.0.5, która zlikwiduje problem rekalkulacji "do tyłu" i bezsensownych komend głosowych po zjechaniu z wyznaczonej trasy. Mam nadzieję, że nie będzie to 2.5.0  :?

*

Offline janjjw

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N
Wersja 2.0.5
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 18, 2006, 13:15:22 »
Ostrzegam przed tą wersją. Przy ustawieniu najkrótszej drogi, po zjechaniu z wytyczonej trasy, program proponuje powrót do punktu początkowego. Opcja przeliczania trasy zawiesza się do tego stopnia, że nawet po dojechaniu do wytyczonej trasy dalej program proponuje cofniecie się do punktu startowego.
JanJJW

Re: Wersja 2.0.5
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 19, 2006, 09:10:42 »
Cytat: "janjjw"
Ostrzegam przed tą wersją. Przy ustawieniu najkrótszej drogi, po zjechaniu z wytyczonej trasy, program proponuje powrót do punktu początkowego. Opcja przeliczania trasy zawiesza się do tego stopnia, że nawet po dojechaniu do wytyczonej trasy dalej program proponuje cofniecie się do punktu startowego.
JanJJW


MOJE UWAGI do 2.05

1) Nie ma komunikatu o zawracaniu po zjechaniu trasy (tak jak by mylił kierunek) - tzn. jest ale mówi tak jak by "samochód jechał do tyłu" i podaje komunikaty względem tego kierunku, ale nie mówi zawróć!

2) Wywiózł mnie na trasę "gruntową" na Wielkanoc, przy wybraniu najkrótszej drogi - niezły hardcore - przejazd 7,5 km poprzez przecinkę drzew w lesie :) tzn - najpierw trasa była asfaltowa, potem "kocie łby" a na koniec droga leśna i znowu asfalt.... na szczęcie.

3) Żle działa "aproksymacja ruchu" przy stracie sygnału GPS, do tego stopnia, że mówi, skręć w prawo, wtedy gdy manewr taki nie jest potrzebny.

4) Zawiesza się pod koniec długiej trasy w trybie najkrótszej trasy.

5) Nieaktualna i niedokładna mapa POI (fotoradary) np. koło Płocka.

6) Przy skali 200/300 m i jeździe przez las tereny "zielone" (wjazd w teren leśny) ekran robi się czasem cały niebieski!

7) Na prostej drodze podaje komunikat skręć w prawo / lewo - około 15-17 razy na 400 km przejechane.

8) Nie ma zapowiedzi o zbliżaniu się do POI (np. bar, fotoradar, itp.).

9) Czasem nie mówi o skręcaniu wtedy gdy mamy skrzyżowanie ważniejszych dróg! Ba, nawet częściej niż czasami ;)

10) Jak jest rozjazd w kształcie "Jodły" i trzeba pojechać prosto a nie w lewo czy prawo, to mówi.... w lewo!

11) Wiele innych błędów :(

Czas pokaże co będzie dalej. Jestem dobrej myśli.

*

Offline janjjw

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N
MapaMap
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 22, 2006, 18:38:46 »
Cytat: "Moi"
Mam nieco off-topiczną propozycję dla użytkowników i sympatyków MapyMap.
Skoro jest już odrębne forum dla MM, to może częściej zakładać nowe wątki (np. z okazji kolejnych upgrade'ów), zamiast ciągnąć ten jeden?
Forum stanie się bardziej przejrzyste, informacje będą łatwiejsze do zlokalizowania.

Nie wiem co to jest "off-topiczną", ale zgadzam się.
JanJJW

MapaMap
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 25, 2006, 15:55:37 »
Ja mam troszeczkę inne odczucia, po zainstalowaniu wersji 2.0.5 program w wyznaczaniu dłuższej trasy czyli np między Lublinem a Poznaniem prowadzi dobrze i póki co nie wyprowadził mnie na jakąś polną drogę, tak jak zdarzało mu się to we wcześniejszych wersjach.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 27, 2006, 23:26:23 »
Na trasie Waszawa -- do Hrebennego specjalnych niespodzianek nie bylo, ale w Zamoscu  uparcie chciano mnie skierowac na przejazd przez centrum, mimo, ze jest obwodnica, ktora jechalem i ktora jest widoczna na mapie.
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

MapaMap
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 05, 2006, 14:16:42 »
Od 6 miesięcy starałem się używać mampymap na hp hw 6515 pomimo że jest sprzedawana w komplecie z urządzeniem zupełnie się do niego nie nadaje program wymaga zbyt dużej pamięci operacyjnej nawet przy instalowaniu wszystkiego co się da na karty SD i tak nie starcza jej dla sprawnego funkcjonowanie programu, który notorycznie się wywala, jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie mapy na karcie SD i nie instalowanie żadnych innych programów. Sama nawigacja jeżeli już chodzi często nie zgada się z samą sobą trasa jest inaczej wyrysowana co innego mówi lektor. Ostatnio przy wyborze opcji najkrótsza trasa na trasie Kościerzyna - Wdzydze mapa poprowadziła mnie po drogach gruntowych polnych i leśnych i na dodatek na mapie była to jedna kręta droga tym czasem w rzeczywistości jest tam plątanina dróg i ścieżek brak jakichkolwiek komunikatów czy punktów odniesień, stanąłem na krzyżówce w środku lasu i stał bym tam nadal gdybym nie miał zwykłej papierowej mapy. Podsumowując  program pomimo zciągnięcia wszystkich uaktualnień i konsultacji telefonicznych z producentem jest raczej utrudnieniem w podróży i niżułatwieniem.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 22, 2006, 14:46:39 »
Dwie  sprawy:
1.Ostatnio  znow korzystalem z Mapy Map w nieznym terenie. Postanowilem "zaufac" programowi. Mapa Map ( wers.2.5) uparcie  najpierw dlugo pokazywala trase do tylu. Pozniej, kiedy wreszcie  zaczela pokazywac dobry kierunek, ominela  wlasciwy, znany mi zjazd  i poprowadzila mnie trasa, ktora wyprowadzila mnie na jakies drogi duktowe, okreznie. W rezultacie dojechalem, ale  bylem zdziwiony trasa.  Pogoda przepiekna, sloneczna, srodek dnia, 11 satelitow widocznych. Rzecz dziala  sie w okolicy Warszawy, Legionowo i jego peryferie.
2.
Zadzwonilem dzisiaj, tj. 22 czerwca, do Imagisa, zeby u zrodla dowiedziec sie, kiedy ma byc ta zapowiadana "przed wakacjami " wersja 3.0. Nic nie wskazuje na to, zeby byla gotowa w najblizszym czasie.Wg osoby odpowiadajacej na moje zapytanie  raczej na pewno nie bedzie w lipcu, moze w sierpniu ale bardziej prawdopodobne,z e  jeszcze pozniej.

Ot, tyle....
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

MapaMap
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 22, 2006, 16:49:39 »
Do kolegi który ma hp 6515 i narzeka na MapeMap, tez mam tego palmtopa z telefonem, problem nie polega w sofcie MapyMap ze nie wspolpracuje z tym urzadzeniem, tylko problem lezy po stronie HP.
Jak chodzimy po necie czy sciagamy poczte ( nie tylko po tym ) pamiec tego urzadzenia pomimo ze jest napisane 64 MB ( lekkie oszustwo moim zdaniem) bardzo ale to bardzo szybko sie zapelnia nie wiadomo czym....., wystarczy tylko kilka programow a juz brakuje nam pamieci.
Dzowniac do HP z zapytaniem jak zwolnic pamiec tego urzadzenia uzyskalem krotka informacje - twardy reset.

Nie zebym byl zachwycony dzialaniem programu MapaMap ale jednak uwazam ze nie ma co obarczac za wszystko, wystarczy podzwonic i popytac sie niektórych osob np serwis HP lub helpdesk MapaMap

Sprawa nawigacji
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 23, 2006, 09:28:45 »
Witam,mam program 2.5,oczywiście próbuje zrobić go w konia ]:> ,i czasem się udaje.Mieszkam w Wesołej i kręcę się w okolicach wesoła,sulejówek,rembertów.Wyznaczenie najkrótszeej drogi odbywa się tak sobie.Przed przejazdem kolejowym zamkniętym pokazywał ,że przemieszczam się w dalszym ciągu do przodu.A widział 8 satelit.Trochę jest do roboty.A ogólnie dobrze.Może wersja 3.0 będzie wygodniejsza do obsług paluchami.[/list]

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 23, 2006, 21:28:52 »
Cytat: "Peter_Gdansk"
Do kolegi który ma hp 6515 i narzeka na MapeMap, tez mam tego palmtopa z telefonem, problem nie polega w sofcie MapyMap ze nie wspolpracuje z tym urzadzeniem, tylko problem lezy po stronie HP.
Jak chodzimy po necie czy sciagamy poczte ( nie tylko po tym ) pamiec tego urzadzenia pomimo ze jest napisane 64 MB ( lekkie oszustwo moim zdaniem) bardzo ale to bardzo szybko sie zapelnia nie wiadomo czym....., wystarczy tylko kilka programow a juz brakuje nam pamieci.
Dzowniac do HP z zapytaniem jak zwolnic pamiec tego urzadzenia uzyskalem krotka informacje - twardy reset.

Nie zebym byl zachwycony dzialaniem programu MapaMap ale jednak uwazam ze nie ma co obarczac za wszystko, wystarczy podzwonic i popytac sie niektórych osob np serwis HP lub helpdesk MapaMap


Od dwoch miesiecy uzywam HP tylko jako GPS, mam bardzo starannie wyczyszczony Ipaq,  a MapaMap jak niedopracowana byla, tak pozostala. Ostatnio nawet sama skasowala sie z ekranu glownego.

 Odnosze dziwne wrazenie, ze kolega z Gdanska chyba jest bardzo zwiazany z  TopSellerem lub Imagisem. Ilekroc sie wypowiada -  nie tylko w tym watku- zawsze  MapaMap jest ok a wina lezy  gdzie indziej. Poza jego wypowiedziami 99,9 % wypowiadajacych bardzo negatywnie ocenia MapaMap w dotychczasowym ksztalcie. A sam program dostal przeciez olbrzymi kredyt zaufania na samym poczatku.
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

MapaMap
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:45:32 »
Dzięki JustynD,

co prawda nie mam nic wspólnego z tymi firmami, tzn mam z Top Sellerem ponieważ zamawiam od nich sprzęt i mapy ale dzięki że tak uważnie obserwujesz moje wypowiedzi. Zajmuje się sprzedaża nawigacji i gps w sklepie i troche się tym interesuje.

Moje opinie o mapiemap są pozytywne ( chociaż uważam,  że program ma braki funkcyjne ) ponieważ moim zdaniem i tu pewnie zaraz wywolam jakąś nagonkę na mnie, że jest to dobry program ponieważ nie tyle co ważny jest SOFT bo to da radę naprawić, wstawić jakąś poprawkę czy uaktualnienie ale MAPY w systemach nawigacyjnych. To jest to co każdy chcący sobie kupić nawigację KOWALSKI powinien sobie uzmyslowić. Co z tego, że tak wszyscy chwalą automape, skoro mapy są z porównaniem do mapymap bardzo ubogie. Część osób zachwyca się że są zarysy budynków w automapie - ja na to i co z tego, przecież podobno wchodzi wersja 3D, czy myślicie, że producent będzie nadal się bawil w zarysy budynków, czy jeżeli zrobila się taka konkurencja na rynku jak dlugo automapa będzie brnela aby każde miasto mialo zarys budynku. zrezygnuja z tego ponieważ już teraz mają malo tych planów.

Dobra, schodzę trochę z tematu, w każdym bądź razie, przynaję się, kupuje od Top Sellera sprzęt i mapy - jeśli to jakaś zbrodnia, że rozmawiam z "wrogiem" to sorki. Moją opinie poznaliście, pewnie się nie zgadzacie ale ja mam styczność z wieloma klientami i dość często slysze np czy mogą dokupić u mnie jakieś mapy na Polskę bo mają jakies sprzęty z niemiec, podobnie jest z klientami automapy i.t.p.

Pozdrawiam Clubowiczów

MapaMap
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:52:30 »
Aha, jeszcze jedno JustynD, sprzęt hp 6515 którego sprzedalem duże ilości - do tej pory tego żaluje - jest bardzo kiepski i co drugi egzemplarz do mnie wraca na serwis, najczęściej wymiana plyty glównej.
Sam sobie odpowiedz na pytanie czy sprzęt kiepski z bardzo często zapychająca się pamięcia i nie udanym ROMem czy coś innego.  Tu pewnie znowu posądzisz mnie o koneksje nie wiem, np  z Mio bo HP nie lubie.

MapaMap
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 30, 2006, 13:28:45 »
Cytat: "Peter_Gdansk"
Co z tego, że tak wszyscy chwalą automape, skoro mapy są z porównaniem do mapymap bardzo ubogie.

Powiem szczerze, że sam byłem w szoku, gdy kilka dni temu w dziele AM naszego Forum przeczytałem entuzjastyczne wręcz teksty, że w wersji "s" czy "u" AutoMapy pojawiła się baza adresowa (numeracja posesji) dawnych miast wojewódzkich cyt: " ... w międzyczasie na mapie Polski v3s pojawiły się pozytywne zmiany ....Poza tym w Koninie, Gnieźnie, Kaliszu, Legnicy, Jeleniej Górze itd. pojawiły się numery poszczególnych budynków. ..."
To był dla mnie szok, ponieważ osobiście używam GPMapę (również Imagisu), w której to wersji 3.0 (grudzień 2004 !!!) była baza adresowa tychże miast. Nie wyciągałbym z tego może zbyt pochopnych wniosków typu: "AM jest gorsza mapowo od wyrobów Imagisu". Ale to, że jest lepsza jest/było zwykłym mitem. Tyle, że userzy AM i tak się do tego nie przyznają. I to jest właśnie to. Cały dowcip polega na tym, że mit o przodownictwie AM w nawigacji na Polskę zbudowali jej userzy, którzy często nie mają nawet pojęcia jak wyglądają produkty konkurencji.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 30, 2006, 18:50:04 »
Cytat: "Peter_Gdansk"
Aha, jeszcze jedno JustynD, sprzęt hp 6515 którego sprzedalem duże ilości - do tej pory tego żaluje - jest bardzo kiepski i co drugi egzemplarz do mnie wraca na serwis, najczęściej wymiana plyty glównej.
Sam sobie odpowiedz na pytanie czy sprzęt kiepski z bardzo często zapychająca się pamięcia i nie udanym ROMem czy coś innego.  Tu pewnie znowu posądzisz mnie o koneksje nie wiem, np  z Mio bo HP nie lubie.


Mowmy o dwoch rzeczach:
1. jakosc MapyMap, obietnice producenta itd.
Coz, olbrzymia wiekoszosc uzytkownikow narzeka na MapeMap i jest zawiedziona obietnicami. Wiec jesli pojawi sie  program  , bez obiecywania :"juz zaraz bedzie " ale bedzie dobry, nikt sie nie bedzie czul urazony. Poniewaz jednak Imagis zaansowal swoj produkt PRZED  wakacjami i nie dotrzymal terminu, stad rozzalenie uzytkownikow. Niestety, Peter Gdansk , byles jednym z nielicznych wypowiadajacych  sie pozytywnie o programie. ( Wygladalo to jak  dzialalnosc " liderow opniii").
B.T.W. Mam OSOBISTER bardzo negatywme doswiadczenia z kontaktami z Top Sellerem , dlatego tez podejrzeliwie patrzylem na posty Petera Gdansk.
2. HP6515 rzeczywiscie  jest nie najlepszej jakosci, ale to nalezy do innego watku. Tutaj rozmawiamy glownie o Mapie Map.
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 30, 2006, 18:54:05 »
Cytat: "Peter_Gdansk"
Dzięki JustynD,

co prawda nie mam nic wspólnego z tymi firmami, tzn mam z Top Sellerem ponieważ zamawiam od nich sprzęt i mapy ale dzięki że tak uważnie obserwujesz moje wypowiedzi. Zajmuje się sprzedaża nawigacji i gps w sklepie i troche się tym interesuje.

Moje opinie o mapiemap są pozytywne ( chociaż uważam,  że program ma braki funkcyjne ) ponieważ moim zdaniem i tu pewnie zaraz wywolam jakąś nagonkę na mnie, że jest to dobry program ponieważ nie tyle co ważny jest SOFT bo to da radę naprawić, wstawić jakąś poprawkę czy uaktualnienie ale MAPY w systemach nawigacyjnych. To jest to co każdy chcący sobie kupić nawigację KOWALSKI powinien sobie uzmyslowić. Co z tego, że tak wszyscy chwalą automape, skoro mapy są z porównaniem do mapymap bardzo ubogie. Część osób zachwyca się że są zarysy budynków w automapie - ja na to i co z tego, przecież podobno wchodzi wersja 3D, czy myślicie, że producent będzie nadal się bawil w zarysy budynków, czy jeżeli zrobila się taka konkurencja na rynku jak dlugo automapa będzie brnela aby każde miasto mialo zarys budynku. zrezygnuja z tego ponieważ już teraz mają malo tych planów.

Dobra, schodzę trochę z tematu, w każdym bądź razie, przynaję się, kupuje od Top Sellera sprzęt i mapy - jeśli to jakaś zbrodnia, że rozmawiam z "wrogiem" to sorki. Moją opinie poznaliście, pewnie się nie zgadzacie ale ja mam styczność z wieloma klientami i dość często slysze np czy mogą dokupić u mnie jakieś mapy na Polskę bo mają jakies sprzęty z niemiec, podobnie jest z klientami automapy i.t.p.

Pozdrawiam Clubowiczów


PeterGdansk: Olbrzymia  ilosc narzekan jest na  FUNKCYJNOSC  MapyMa a nie na same mapy.Mimo  wielu uwag w kolejnych wersjach Funkcyjnosc nie ulega znaczacym zmianom. I tutaj jest pies pogrzebany.
Poczytaj dobrze wszystkie watki.
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline Bernd

  • 29
MapaMap
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 30, 2006, 22:51:57 »
Cytat: "justynd"

Mowmy o dwoch rzeczach:
1. jakosc MapyMap, obietnice producenta itd.
Coz, olbrzymia wiekoszosc uzytkownikow narzeka na MapeMap i jest zawiedziona obietnicami. Wiec jesli pojawi sie  program  , bez obiecywania :"juz zaraz bedzie " ale bedzie dobry, nikt sie nie bedzie czul urazony. Poniewaz jednak Imagis zaansowal swoj produkt PRZED  wakacjami i nie dotrzymal terminu, stad rozzalenie uzytkownikow.


W spełnianiu zapowiedzi daleko im do bezposredniej konkurencji obiecujacej mapy Europy od ponad roku ;-)

Cytat: "justynd"

2. HP6515 rzeczywiscie  jest nie najlepszej jakosci, ale to nalezy do innego watku. Tutaj rozmawiamy glownie o Mapie Map.


Z tym stwierdzeniem nie mogę sie zgodzić. Imho to dosyć istotne na jakim sprzęcie działa MM. Obserwując to forum widzę, że problemy z MM mają głównie uzytkownicy hw6515. Osobiście mam zainstalowaną MM na Palmaxie i jak do tej pory nic strasznego się nie działo. Zdarzyło sie kilka wyjątków macierzystych ale to samo dzieje sie z innymi .netowymi aplikacjami.

MapaMap
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:16:18 »
Bardzo podoba mi się słuszna obserwacja GPS Maniaka - okazuje się, że rzekoma wszechstronna wyższość Automapy nad MapąMap to fikcja. Dowodzą tego różne fakty, a najważniejsze - to zawartość pod względem map. Klimat popularności Automapy w dużej mierze wyrósł ze społeczności klientów bardziej/mniej zadowolonych, którzy najczęściej będą uważali, że ich produkt jest najlepszy - i tak rodzi się "legenda", że tak powiem. Jednak jest to legenda nieprawdziwa. Automapa ma przede wszystkim ładniejszy interfejs, ale pamiętajcie - sam soft zawsze może się zmienić. I tak się właśnie dzieje. Opracowywana jest nowa wersja Automapy, a na dniach ukaże się nowa wersja produktu Imagisu: MapaMap 3.0. A zatem sam program, sam soft zawsze można zmienić - bo co jakiś czas ukazuje się upgrade. Natomiast najważniejsze jest to co w środku - jakość i zawartość map. Krótko mówiąc - Automapa nie jest najlepszym programem do nawigacji.

MapaMap
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:24:04 »
Co do funkcjonalności MapyMap (bo o tym też była mowa): ponieważ co jakiś czas ukazuje się upgrade softu, to siłą rzeczy wspomniana funkcjonalność będzie rosła i rozszerzała się. MapaMap 3.0 to z pewnością duży krok w udoskonalaniu programu. Tak, wszystkich boli  opóźnienie w wyjściu nowej wersji - ale jak tylko się ukaże ( a to już niebawem) - to sytuacja się zmieni. Zresztą lada chwila, a sami się o tym przekonamy.

*

Offline CRW

  • 18
    • http://www.n3serwis.prv.pl
MapaMap
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 31, 2006, 23:37:59 »
Troche się uśmiałem czytając posty osób chwalących Mapęmap, a najbardziej to że w programie nawigacyjnym najważniejsze są mapy. Jeździłem po Polsce na różnych programach i sto razy wolę Tomtoma, Destinatora niż MM czy AM, mimo że pokrycie tam jest dużo mniejsze. Piszecie że MM ma dużo lepsze mapy niż AM, i co z tego? jakie to ma znaczenie gdy jedziesz przez centrum obcego miasta a MM sie zawiesz?!!?? Paulain pisze, że program można poprawić, proszę bardzo czy ja komuś bronie go poprawiać? tylko ile można czekać? już wersje 2.5 i nadal to samo. I ja jak Peter sprzedaje nawigację w sklepie. I na 10 klientów którym sprzedam MM wraca 8, a AM 1. Taka jest różnica, możecie mi pisać całe wypracowania na temat wyższości Mapymap, niestety rzeczywistość jest inna. Powiecie, że tych 8 klientów nie zna się nie potrafi sobie poradzić i dlatego wraca, tylko że jak wymienie im na AM to już nie mam tego problemu, tzn. jeden ostatnio wrócił, któremu wymieniłem na AM - kupić Tomtom i podziekować za wymianę!

ps.
Cytuj

Co do funkcjonalności MapyMap (bo o tym też była mowa): ponieważ co jakiś czas ukazuje się upgrade softu, to siłą rzeczy wspomniana funkcjonalność będzie rosła i rozszerzała się. MapaMap 3.0 to z pewnością duży krok w udoskonalaniu programu. Tak, wszystkich boli opóźnienie w wyjściu nowej wersji - ale jak tylko się ukaże ( a to już niebawem) - to sytuacja się zmieni. Zresztą lada chwila, a sami się o tym przekonamy


hmm.. chyba ktoś mocno związany z producentem :)

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 31, 2006, 23:59:32 »
Cytat: "paulain2006"
Co do funkcjonalności MapyMap (bo o tym też była mowa): ponieważ co jakiś czas ukazuje się upgrade softu, to siłą rzeczy wspomniana funkcjonalność będzie rosła i rozszerzała się. MapaMap 3.0 to z pewnością duży krok w udoskonalaniu programu. Tak, wszystkich boli  opóźnienie w wyjściu nowej wersji - ale jak tylko się ukaże ( a to już niebawem) - to sytuacja się zmieni. Zresztą lada chwila, a sami się o tym przekonamy.



hm, skad takie doskonale wiesci? :-D Poprosimy o zrodlo
ta "lada chwila"  to juz trwa, trwa i trwa. Nawet na stronie MapaMap Chcialoby sie za Goethe  wyszeptac: o, chwilo, trwaj, jestes taka piekna ..

:-D
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

MapaMap
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:14:30 »
Heh, dyskusja stała się gorąca... i to bardzo dobrze, to tylko obrazuje, że w naszym kraju, rywalizacja na rynku programów do nawigacji stopniowo się będzie cały czas zwiększać, aż być może osiągnie pewien pułap (ale to za dłuuugi czas).  Większa rywalizacja, większy wybór programów i w związku z tym zastosowanych rozwiązań. Wyścig o miano tego naj, naj... - choćby z mapami samej Polski będzie trwał, tak naprawdę dla mnie w tym momencie trudno znaleźć produkt, który by miał wszystko opracowane na tip-top. Brakuje mi wiele rzeczy w Automapie, brakuje mi też w MapieMap. W tym momencie dalsza dyskusja o wyższości jednego programu nad drugim może się przeciągać w nieskończoność. Jest jeszcze za wcześnie na pochopne wnioski. Osobiście uważam, że dopiero po wyjściu wielu, naprawdę wielu uaktualnień - załóżmy kiedy dożyjemy MapyMap 7.0  :)  i odpowiednika jako którejś tam wersji Automapy - sytuacja nieco się wyklaruje. Wtedy będzie znacznie łatwiej powiedzieć, który produkt definitywnie w ciągu dłuższego okresu czasu przypadł do gustu szerszemu gronu użytkowników. Jest wiele do zrobienia - do wszystkiego potrzeba trochę czasu. Ale tak czy inaczej, nie jest prawdą,
że w 100% jednej produkt jest lepszy od drugiego. Każdy ma wady i zalety. Na pewno nie zamierzam się kłócić o to, który lepszy. Najważniejsze są prawdziwe fakty. A za te 2-3 lata sytuacja będzie bardziej klarowna i będzie bardziej wiadomo, kto odpadł lub kto przegrał w wyścigu o najlepszy produkt. Krótko mówiąc - zaczekajmy na nowe wersje. Wszystko się okaże.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:24:19 »
Cytat: "paulain2006"
Heh, dyskusja stała się gorąca... i to bardzo dobrze, to tylko obrazuje, że w naszym kraju, rywalizacja na rynku programów do nawigacji stopniowo się będzie cały czas zwiększać, aż być może osiągnie pewien pułap (ale to za dłuuugi czas).  Większa rywalizacja, większy wybór programów i w związku z tym zastosowanych rozwiązań. Wyścig o miano tego naj, naj... - choćby z mapami samej Polski będzie trwał, tak naprawdę dla mnie w tym momencie trudno znaleźć produkt, który by miał wszystko opracowane na tip-top. Brakuje mi wiele rzeczy w Automapie, brakuje mi też w MapieMap. W tym momencie dalsza dyskusja o wyższości jednego programu nad drugim może się przeciągać w nieskończoność. Jest jeszcze za wcześnie na pochopne wnioski. Osobiście uważam, że dopiero po wyjściu wielu, naprawdę wielu uaktualnień - załóżmy kiedy dożyjemy MapyMap 7.0  :)  i odpowiednika jako którejś tam wersji Automapy - sytuacja nieco się wyklaruje. Wtedy będzie znacznie łatwiej powiedzieć, który produkt definitywnie w ciągu dłuższego okresu czasu przypadł do gustu szerszemu gronu użytkowników. Jest wiele do zrobienia - do wszystkiego potrzeba trochę czasu. Ale tak czy inaczej, nie jest prawdą,
że w 100% jednej produkt jest lepszy od drugiego. Każdy ma wady i zalety. Na pewno nie zamierzam się kłócić o to, który lepszy. Najważniejsze są prawdziwe fakty. A za te 2-3 lata sytuacja będzie bardziej klarowna i będzie bardziej wiadomo, kto odpadł lub kto przegrał w wyścigu o najlepszy produkt. Krótko mówiąc - zaczekajmy na nowe wersje. Wszystko się okaże.


Gdyby tak miec wersje MapaMap 1.1  ale od razu w wersji MapaMap 7.0 - byloby idealnie.Ile nerwow czlowiek zaoszczedzilby sobie..

B.T.W w odstepie dwoch tygodni jechalem nowym odcinkiem autostrady od Strykowa do Konina. Cel dojazdu: Gorzow. Wg  programu MapaMap wers. 2.5 jechalem ok. 100 km " w szczerym polu", bez sladu drogi. Czasem, kiedy zblizalem sie do jakiejs drogi,  nagle slyszalem: "skrec w prawo"   lub " zawroc, jesli to mozliwe " :-)
Ogolnie to sladu autostrady na mapie :-D
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline Bernd

  • 29
MapaMap
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 04, 2006, 00:09:43 »
Cytat: "justynd"
B.T.W w odstepie dwoch tygodni jechalem nowym odcinkiem autostrady od Strykowa do Konina. Cel dojazdu: Gorzow. Wg  programu MapaMap wers. 2.5 jechalem ok. 100 km " w szczerym polu", bez sladu drogi. Czasem, kiedy zblizalem sie do jakiejs drogi,  nagle slyszalem: "skrec w prawo"   lub " zawroc, jesli to mozliwe " :-)
Ogolnie to sladu autostrady na mapie :-D


I co w tym dziwnego? Moze zastanów sie od kiedy masz wersje MM 2.5 a kiedy oddano ten odcinek autostrady ;-)

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 04, 2006, 09:15:35 »
Cytat: "Bernd"
Cytat: "justynd"
B.T.W w odstepie dwoch tygodni jechalem nowym odcinkiem autostrady od Strykowa do Konina. Cel dojazdu: Gorzow. Wg  programu MapaMap wers. 2.5 jechalem ok. 100 km " w szczerym polu", bez sladu drogi. Czasem, kiedy zblizalem sie do jakiejs drogi,  nagle slyszalem: "skrec w prawo"   lub " zawroc, jesli to mozliwe " :-)
Ogolnie to sladu autostrady na mapie :-D


I co w tym dziwnego? Moze zastanów sie od kiedy masz wersje MM 2.5 a kiedy oddano ten odcinek autostrady ;-)


Nic dziwnego, dlatego tez usmieszek na koncu. Potraktowalewm to jako zart :-)

Ale gdyby  wersja MM3.0 ukzala sie zgodnie z zapowiedzia, autostrada bylaby zaznaczona. Poza tym przebieg autotstrady i stan zaawansowania prac i przeiwdywany termin otwarcia byl znany wczesniej, wiec moze nalezalo uwzglednic na mapie jej zarys?  Tym bardziej ze w Zamosciu jechalem obwodnica, ktora byla na mapie a program uparcie prowadzil mnie przez centrum miasta. Podobna sytuacja zdarzyla mi sie z obwodnica Sochaczewa, kiedy to obowdnica byla na mapie a program prowadzil mnie przez centrum. Za duzo jednak wymagam.....;-)
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline darcz

  • 15
MapaMap
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 04, 2006, 13:58:14 »
Panowie
Nie chodzi tu o znajdowanie na mapie dróg, które w chwili powstania MapyMap były w fazie projektowej, ani o wyższości interfejsu (koloru czerwonego nad niebieskim).

Chodzi jedynie o rzeczowe podawanie informacji dotyczących nawigacji, a z tym w MapieMap jest naprawdę mizernie.
Każda próba użytkowania w/w systemu przy jednoczesnym kierowaniu samochodem (a przecież po to ON powstał) kończy się zjechaniem z ustalonej drogi (szczególnie na rondach).


Reasumując- chcesz jeździć z MapąMap?- zaopatrz się również w dodatkową osobę na przednim fotelu, która korygować będzie błędy opisanego programu...

*

Offline Bernd

  • 29
MapaMap
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 04, 2006, 20:39:28 »
Cytat: "justynd"


Nic dziwnego, dlatego tez usmieszek na koncu. Potraktowalewm to jako zart :-)


Ok :-)

Cytat: "justynd"
Ale gdyby  wersja MM3.0 ukzala sie zgodnie z zapowiedzia, autostrada bylaby zaznaczona.


Wątpie, o ile sie nie mylę to ten odcinek autostrady oddano pod koniec lipca, a MM 3.0 miała się ukazać pierwotnie przed szeroko pojętymi wakacjami.

Cytat: "justynd"
Poza tym przebieg autotstrady i stan zaawansowania prac i przeiwdywany termin otwarcia byl znany wczesniej, wiec moze nalezalo uwzglednic na mapie jej zarys?  


Pewnie, że można tylko po co jeśli nie dałoby sie tam wjechać? Juz widzę te komentarze: MM oferuje wirtualne autostrady ;-)

Cytat: "justynd"
Tym bardziej ze w Zamosciu jechalem obwodnica, ktora byla na mapie a program uparcie prowadzil mnie przez centrum miasta. Podobna sytuacja zdarzyla mi sie z obwodnica Sochaczewa, kiedy to obowdnica byla na mapie a program prowadzil mnie przez centrum. Za duzo jednak wymagam.....;-)


Zamość to piękne miasto a starówka jest warta obejrzenia :-) A tak na poważnie to oby kiedyś powstał program, który zadowoli wszytkich swoich użytkowników. Z tego co się orientuję to można chyba zgłosić tego typu uwagi do twórców softu.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
MapaMap
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 05, 2006, 21:32:56 »
Bernd cytowal
Cytat: "justynd"
Poza tym przebieg autotstrady i stan zaawansowania prac i przeiwdywany termin otwarcia byl znany wczesniej, wiec moze nalezalo uwzglednic na mapie jej zarys?  


Pewnie, że można tylko po co jeśli nie dałoby sie tam wjechać? Juz widzę te komentarze: MM oferuje wirtualne autostrady ;-)

NIe trzeba byloby czekac na wersje MM 3.1 .Na powaznie to i tak nie daloby sie wjechac na autostrade PRZED jej otwarciem

Bernd cytowal
Cytat: "justynd"
Tym bardziej ze w Zamosciu jechalem obwodnica, ktora byla na mapie a program uparcie prowadzil mnie przez centrum miasta. Podobna sytuacja zdarzyla mi sie z obwodnica Sochaczewa, kiedy to obowdnica byla na mapie a program prowadzil mnie przez centrum. Za duzo jednak wymagam.....;-)


Bernd:
Zamość to piękne miasto a starówka jest warta obejrzenia :-) A tak na poważnie to oby kiedyś powstał program, który zadowoli wszytkich swoich użytkowników. Z tego co się orientuję to można chyba zgłosić tego typu uwagi do twórców softu.[/quote]

Justynd odpowiada:

Piekna nawet za 10 -tym razem. :-)
Na powaznie  znow: widocznie te obwodnice byly na mapie wczesniej ale sam soft nie zostal zaaktualizowany . I tylko o to chodzi. Ale co tam obwodnice Zamoscia czy Sochaczewa  versus Autostrada
Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe