mapamap oszukuje :)

  • 5 Odpowiedzi
  • 2734 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mapamap oszukuje :)
« dnia: Lipiec 18, 2007, 16:53:39 »
Czy to normalne że wiem że musze skręcić na skrzyżowaniu a mapamap(z mio P350) każe ten manewr wykonać z opóźnieniem, 30metrów dalej.Zawsze te 30m musze odejmować.Nie miałem okazji przetestowania innych map ale ta jest do D.....

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: mapamap oszukuje :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2007, 20:00:43 »
Normalne i nienormalne. Zależy w jakich warunkach to sie dzieje: jeśli urządzenie "widzi" mało satelit lub sygnał jest słaby, co w efekcie daje stosunkowo wysoki DOP, to takie zachowanie jest normalne. Cywilny GPS charakteryzuje się tym, że błąd wskazania aktualnej pozycji może dochodzić nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu metrów.
Jutro możesz jechać tą samą drogą i może sie okazać, że wszystko jest OK lub... "rozrzut" jest jeszcze większy...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2007, 20:02:23 wysłana przez Tricolore »

*

Offline grew

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pracuję aby żyć, czy żyję aby pracować ?
  • Sprzęt: Asus  MyPal 696 + AutoMapa; Garmin Nuvi 660 +Citi Navigator Europe 2008 + GPMapa
Odp: mapamap oszukuje :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2007, 22:25:34 »
Chyba nienormalne. Na zestawie Mio 169 + Mapamap 4 też zaobserwowałem przesunięcie ok. 20 -30 metrów. Na tej samej trasie/ trasach zestaw Mio 169 + Automapa 4.01 - nigdy nie pokazała takiego rozjeżdżania pozycji i dróg/skrzyżowań.

Odp: mapamap oszukuje :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2007, 13:02:05 »
proponowalbym to zglosic do supportu.
Ja takie zjawisko mialem przy wyznaczaniu dlugich tras, wygladalo to jakby palmtop zczytywal pozycje z opoznieniem. Przy krotkich trasach bylo wszystko OK.
Na tym samym sprzecie automapa zachowywala sie poprawnie.

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: mapamap oszukuje :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2007, 14:07:19 »
Chyba nienormalne. Na zestawie Mio 169 + Mapamap 4 też zaobserwowałem przesunięcie ok. 20 -30 metrów. Na tej samej trasie/ trasach zestaw Mio 169 + Automapa 4.01 - nigdy nie pokazała takiego rozjeżdżania pozycji i dróg/skrzyżowań.

Nie mówię, że to nie jest wina tego "zestawu" czy samej MapaMap. Chciałem tylko zwrócić uwagę i na ten aspekt błędnego pozycjonowania na mapie. Ale skoro przetestowałeś z innym programem, to może faktycznie jest coś skopane z tą Mapamap.

Odp: mapamap oszukuje :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2007, 21:58:07 »
u mnie tak było, jeśli wyznaczałem długą trasę ok. 300 km przy użyciu tylko punktu startowego i docelowego. Jeśli dodałem kilka punktów pośrednich zwłoka wyświetlania znikała i wszystko było ok.