MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja

  • 13 Odpowiedzi
  • 24065 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Dżeju

Informacja ze strony MM:

MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy

Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia producent nawigacji MapaMap przygotował dla swoich użytkowników kilka nowości. Zalicza się do nich nowa wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.2, najnowszy Pakiet map cyfrowych Polski z nowym fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej oraz świąteczna promocja w której aktualizacje map można nabyć aż 50% taniej. Nowa MapaMap 7.2 dostępna będzie na 3 platformy sprzętowe, dla urządzeń nawigacyjnych z systemem Windows CE oraz dla telefonów typu SmartPhone z systemem Android i Windows Mobile. Dla telefonów które swoim użytkownikom zapewniają dostęp do Internetu, MapaMap 7.2 oferuje nowe funkcje ON-LINE.

Funkcje ON-LINE
Pierwszą z nich jest dostęp do aktualności drogowych dostarczanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które będą zawierały takie komunikaty jak informacje o aktualnie prowadzonych robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu w wyniku wypadków czy lokalnych problemach w postaci podtopionych przez wodę lub zasypanych przez śnieg odcinkach dróg.Drugą funkcją ON-Line będzie możliwość pobrania z internetowej bazy Wikipedii, szczegółowych informacji o wybranym obiekcie POI - na przykład o historii właśnie mijanego miasta, kościoła czy zabytkowego zamku.

Pikietaż i inne nowości
Nową funkcją w MapaMap 7.2 jest także pikietaż drogowy, czyli informacja na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy. Będzie on od teraz prezentowany tuż obok nazwy ulicy w górnej części panelu nawigacyjnego. Z pikietażu szczególnie często korzystają użytkownicy CB radia ostrzegając się nawzajem o trudnościach drogowych na konkretnym odcinku trasy. Koleją zmianą w MapaMap 7.2 jest reorganizacja interfejsu użytkownika polegająca na tematycznym pogrupowaniu odpowiednich funkcji tak aby menu obsługujące nawigację było jeszcze bardziej intuicyjne. Spore zmiany nastąpiły także w samym mechanizmie wyszukiwania danych mapowych, czyli tak zwanym Geokoderze. W MapaMap 7.2 będzie on szybciej odnajdował szukaną lokalizację oraz udostępni „inteligentną klawiaturę”, która sama będzie podpowiadała użytkownikowi, jakie nazwy ulic można wyszukać w danej miejscowości.

Aktualne mapy Polski
Bardzo mocnym punktem MapyMap 7.2 jest najnowszy pakiet map cyfrowych Polski, zwiększający ilość dostępnych planów miast i miejscowości o kolejne 574 plany. Do nowych map dodano także ponad 6 tys. obiektów POI oraz ponad 2300 km dróg wśród których znajdują się nowe inwestycje drogowe takie jak:
- nowy fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej,
- nowy odcinek autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń oraz Sośnica - Maciejów
- droga ekspresowa S3 – obwodnica: Parłówka, Troszyna i Ostromic
- droga ekspresowa S1 oraz S69 w Bielsku Białej
- droga ekspresowa S10 - obwodnica Torunia
W nowych mapach uwzględniono także ponad 350 przebudowanych skrzyżowań i ponad 40 nowych rond oraz wiele innych inwestycji drogowych. Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą zaktualizować swoje obecne mapy do najnowszego pakietu korzystając z wyjątkowej promocji cenowej jaką producent przewidział na okres świąteczny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 14:32:50 wysłana przez Dżeju »

*

Dżeju

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 14:30:59 »
Po krótkich testach z MM 7.2 stwierdzam, że AM idzie w odstawkę ze swoimi bzdetami SR i LD ( nie potrzebuję, żeby za mnie program myślał i cudował z trasami, bo gdzieś tam kiedyś był korek czy jakieś roboty ).
MapaMap ze swoim obecnym interfejsem i logiką wyznaczania tras, a co najważniejsze  z pikietażem, spełnia wszystkie moje wymagania. 
W końcu jest jakaś sensowna alternatywa 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 14:33:30 wysłana przez Dżeju »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2011, 13:38:36 »
Po krótkich testach z MM 7.2 stwierdzam, że (...)
W końcu jest jakaś sensowna alternatywa  [dla AM]

No w końcu, Dżeju!

Trochę to zawoalowałeś, ale wynika z tego, że MapaMap była do wydania 7.2 straszną kiszką i nieporozumieniem... poza tym "sensowna alternatywa" to jednak nadal alternatywa czyli zamiennik, czyli coś co nie będzie tak dobre jak "oryginał" (AM). Cieszę się, że w tych kilku prostych słowach wszystko tak zgrabnie ująłeś...
Polecam Ci szczególnie lekturę pierwszego wyniku z wyszukiwarki... To tak w kontekście "nieistniejącego wybryku" związanego z zasadami licencjonowania  :ok:

http://www.google.pl

Nie ma się czym chwalić. Licencja dalej pazerna i dla idiotów. Opinie rzeszy użytkowników tego czegoś mówią same za siebie  :evil:
Jest jedna WIELKA różnica pomiędzy tym czymś na iPhona, a wszystkimi pozostałymi aplikacjami nawigacyjnymi w AppStore, a mianowicie: wszystkie działają jako nawigacje niezależnie od upływu czasu ! Dopóki AM tego nie zmieni, to dla mnie jest tylko "nieistniejącym wybrykiem" występującym w AppStore.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 13:47:07 wysłana przez jachraniak »

*

Dżeju

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:30:20 »
Ehhh, jak zwykle usiłujesz gloryfikować AM  :wink:

MapaMap jaka jest każdy widzi i nie bronię, ani też nie broniłem jej tak, jak to mają w zwyczaju szalikowcy. Jednakże, nigdy nie mówiłem, że to "kiszka", owszem uwagi negatywne były, ale bez przesady. MapaMap ma tą zaletę, że włączasz i jedziesz, nic nie trzeba ustawiać aby trasy były przewidywalne.

AutoMapa była dla mnie jedynie słusznym programem, do czasu wprowadzenia na siłę SR i LD oraz po zajęciu i zaprzepaszczeniu idei MIPLO. Teraz się to na razie skończyło, lecz jeśli wróci opcja wyłączenia bzdetów, to kto wie  :wink:

MapaMap nie jest doskonała nawet w obecnej wersji, największe mankamenty, to:
- pikietaż jak na razie nie jest dostępny na każdej drodze, zaś na A4 Katowice – Kraków jest przesunięty o ok. 9 km ( coś w stylu AM przy pierwszym podejściu do pikietażu )
- trasa krótka potrafi prowadzić drogami szutrowymi ( terenówka niezbędna )
- szlaki turystyczne są pokazywane dopiero przy dużym zbliżeniu mapy ( tego niestety AM nie ma w ogóle )
- brak możliwości modyfikacji panelu pilota z poziomu ustawień programu
Podsumowując: jak tylko dopracują do końca pikietaż, to dla mnie będzie wystarczająca, gdyż jest niezawodna i przewidywalna, czego brakuje obecnej AM, która do wersji 5.X była „The Best”.

Co do cytatów, które tak ładnie przeniosłeś z działu iPhona: wyraźnie napisałem, że DLA MNIE jest AM wybrykiem i tak pozostanie, dopóki nie zmienią licencji. Ja nie dzierżawię ani nie wypożyczam oprogramowania, tylko je kupuję. Innej opcji nie ma.
 
Googla nie używam, tylko Binga, gdzie po wpisaniu „Nawigacja samochodowa na Polskę” MapaMap jest de facto na drugim miejscu ( pomijając dwa wyniki sklepów z nawigacjami oferującymi wszystkie nawigacje ), a więc nie jest źle.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 15:41:34 »
Na jaką platformę jest mapa 7.2  ?
W Omni 2 mam WM 6.5. Mam do zrealizowania jeszcze 3 aktualizacje map.
Po zalogowaniu na konto nadal mam dostępną tylko wersję 7.1.2

*

Dżeju

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 17:11:16 »
Na razie tylko na PNA.

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:33:58 »
Na PNA ale na razie tylko na Larka. Na inne (np. Blow) jeszcze nie ma!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 19:44:45 wysłana przez Ian »

*

Dżeju

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2011, 10:59:10 »
Pojawiła się wersja MM 7.2.4 dla PNA ( Larka ), usuwająca drobne błędy wersji MM 7.2.2.

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2011, 17:14:30 »
Nowa wersja 7.2.4 na Larka (exe)sprawiła mi sporo kłopotów bo instalator nie mógł się pozbyć poprzedniej wersji i do akceptacji urządzenie przedstawiało mapę2011Q1 i wywalało błąd! Po kilku próbach (a każda trwa ok. godziny - przy wgraniu w pamięć urządzenia) musiałem wejść w NAND Flash i manualnie wyrzucić starą wersję mapy i wtedy poszło. Po raz pierwszy miałem tego typu kłopoty z instalacją a używam MM prawie od początku jej istnienia.
P.S. Wersję 7.2.4 nadpisywałem na 7.2.2 uprzednio pobraną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 17:16:57 wysłana przez Ian »

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:05:23 »
Właśnie dostałem zaproszenie do ściągnięcia wersji PPC PL 7.2.4 z mapą PL-2011Q4 dla WM

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:26:28 »
Ponieważ straszny zastój na tym forum to uprzejmie donoszę, że pojawiła sie wersja 7.2.6 z mapą 2012Q1.

*

Offline lui

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SmartGPS 735
Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:27:44 »
Na kartę SD jest już 7.2.8 2012Q2.

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:34:36 »
A na PPC w sklepie nadal jest:

Nazwa: MapaMap PPC PL
Mapa: 7.2.4 mapa PL-2011Q4


czyli mapa dwie epoki do tyłu.

Odp: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy - czyli Mała Rewolucja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2012, 01:31:50 »
To może da się coś samemu zmotać?
Ja mam na swoim HTC właśnie tę ostatnią wersję (7.2.4 mapa PL-2011Q4), a na Larku mam tą najnowszą (2012Q2)
Czy jest jakiś sposób przeniesienia samej mapy z Larka na HTC? Jak przeniosłem cały katalog PL-2012Q2 do katalogu, w którym jest 2011Q4, to mi MM wogóle map nie widzi (nawet tej oryginalnej). Chyba że trzeba było by ją w innym miejscu wkleić :mysli:
Ma ktoś pomysł, i czy to by poszło???