Co lepsze AutoMapa czy MapaMap

  • 9 Odpowiedzi
  • 8894 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« dnia: Styczeń 06, 2006, 22:02:36 »
Witam

Od jakiegos czasu zastanawiam sie jaki PDA kupic rozmyslam nad Loox 520 i Acer n311 ale nie to jest tematem tego topica. Wiec wracajac do Tematu zastanawiam sie odrazu jaki program sobie kupic bo duzo podrozuje i potrzebuje konkretnej mapy zazwyczaj jezdze po śląsku. Jak bym mgl prosic o wasze opinie na temat tych 2 programow.

P.s. Zdaza sie ze wychodze w gory czy znacie jakis dobry program do pokazywania pozycji podszas wedrowek po gorach??

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2006, 22:12:48 »
Cytuj
Zdaza sie ze wychodze w gory czy znacie jakis dobry program do pokazywania pozycji podszas wedrowek po gorach


Pozycje pokaze Ci kazdy program GPS. A w gory mysle, ze warto zainteresowac sie GPS Tuner - http://www.gpstuner.com/index.htm

*

Offline carlos

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, Nokia 6310i
Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2006, 00:17:39 »
Odwieczny problem. jeśli nie AutoMapa, to co?
Przeszukaj  forum i spróbuj znależć odp.
Ja używam MapaMap i  nie narzekam specjalnie.
Tyle, że ja jeżdżę po grajdole pt. " 3Miasto".

Re: Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2006, 00:26:15 »
Cytat: "Jaszczur87"
Zdaza sie ze wychodze w gory czy znacie jakis dobry program do pokazywania pozycji podszas wedrowek po gorach??
Pomijając fakt, że pocket nie jest najszcześliwszym rozwiązaniem w góry, to wszystko co tygryski lubią najbardziej masz opisane tu: http://gps.anv.pl/MAPY-PDA-Teren.htm

Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2006, 23:27:57 »
dzieki za odpowiedziw sprawie wycieczek gorskich...
ale odnosnie map drogowych zaduzo nie otrzymalem odpowiedzi... czytalem duzo o 1 jak i  2 mapie i kazdy uzytkownik w jakis sposob zachwala swoja mape jeden AM inny MM.. ja dalej nie wiem co kupic :( jedna kusi a druga neci... jak by ktos mial jakies rady to prosze pisac jeszcze mysze nad tym pomyslec zeby sobie pozniej w brode nie pluc:P pozdrawiam wszystkich

Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2006, 00:04:09 »
Cytat: "Jaszczur87"
czytalem duzo

No to czego jeszcze oczekujesz ?  Że ktoś podejmie za Ciebie decyzję ?  :lol:
Ja nie podejmę. Byłbym zbyt stronniczy  8)

Pamietaj, że niewielu jest userów, którzy intenywnie przetestowali wszystkie produkty nawigacyjne na Polskę. Zatem nikt nie da Tobie jednoznacznej odpowiedzi, który soft jest najlepszy. Zresztą czy obiektywnie rzecz biorąc jest w ogóle taki ? Wątpię. Każdy ma zalety i wady. Ponadto ten rynek ciągle się rozwija, ciągle są jakieś poprawki i upgrady i to coś dziś jest może trochę lepsze od konkurencji jutro może być gorsze. Za chwilę może się okazać, że najlepiej jest np. kupić jakiś produkt "ogólnoeuropejski" niż rodzimą produkcję. Nie mówię że tak będzie, ale może tak być.

Na dodatek co do opinii userów, to w dużej mierze kwestia przyzwyczajeń. Jeżeli ktoś poznał i polubił nawigację z określonym softem to zawsze będzie go chwalił. No bo skoro z niego jest zadowolony ? Przykładowo ja jeszcze w 2005r jeździłem z turystycznym (a zatem nie gadającym !!!) odbiornikiem Garmina i też byłem zadowolny  :lol: Co prawda nie mówiłem, że to idealny sposób na nawigację, ale dla moich potrzeb wystarczało i jak ktoś mający podobne do mojego spojrzenie na GPS-y (główne wykorzystanie: góry) pytał co o tym sądzę mówiłem: ja sobie chwalę.

Wiem, że nie pomogłem, ale tu musisz sam zmierzyć się ze swoim problemem.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2006, 08:59:03 »
a co mamy ci napisac? jak napiszemy, ze prym wiedzie AM a potem daleko daleko nie ma innego softu, ktory moze z nia konkurowac to odezwa sie glosy, ze "pracujemy" dla Automapy wiec...

wystarczy poczytac watki na forum w dzialach o tej tematyce

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2006, 09:17:07 »
a jak jezdzisz tylko po GOP-ie, to mozesz sie zastanowic nad TomTom-em, ktory ma duzo zalet
plus mapy polski /teoretycznie 23% pokrycia/ masz cala europe zachodnia i czechy :D
pewno teraz bedziesz mial wiekszy orzech do zgryzienia
pozdrawiam 8)
----------------------------
the born to be wild

Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2006, 09:30:55 »
Na początku zaznaczam, że nie jestem autorytetem w dziedzinie GPS na PPC, ale miałem okazaję użytkować oba programy.
MM jest bardzo młodziutkim programem i brak w nim wielu użytecznych i wręcz niezbędnych opcji, które są obecne w AM. (np. komp. pokładowy, albo własne POI- radary, klienci itp.). Dodatkowo obsługa programu, jej łatwość, intuicyjność i funkcjonalność jest wielkim plusem dla AM - krótko rzecz ujmując jeżeli byłbym na twoim miejscu bez większego zastanawiania wciągałbym AM.

Jest szansa, że bardzo młoda MM będzie się rozwijała, ale AM przecież też - zrównanie tych dwóch programów chyba nie prędko stanie się rzeczywiestością...

pozdrawiam, bierz AM

Co lepsze AutoMapa czy MapaMap
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2006, 15:03:03 »
Cytat: "lipciopda"
jak napiszemy, ze prym wiedzie AM a potem daleko daleko nie ma innego softu, ...... to odezwa sie glosy, ze "pracujemy" dla Automapy wiec...

Nie lipcio. Z USA trochę daleko do AM, zatem nie podejrzewam Ciebie o coś takiego. Zresztą, Adama też nie  :lol:

Ale jak takie coś napiszesz odezwą się głosy, że to nieprawda  :lol:
Powiem szczerze, że nigdy nie przykładałem wagi do nawigacji samochodowej. AutoMapę owszem znam trochę, bo wielu moich znajomych jej używa, a i ja sam trochę ją potestowałem. Ale dziś kiedy poznałem QUE z GPMapą 4.o to mogę z podniesioną głową stwierdzić, że zdanie: prym wiedzie AM a potem daleko daleko nie ma innego softu, jest po prostu nieprawdziwe.

Aby nie wywoływać tu III wojny światowej nie będę pisał, że GPMapa 4.o z QUE jest lepsza niż AM (a jest). Niech moim oficjalnym stanowiskiem pozostanie taka neutralna opinia jaką napisałem na mojej www:

W moim odczuciu oba produkty (dop: AutoMapa i QUE GPMapa 4.o) są bardzo dobrymi pomysłami na profesjonalną nawigację po Polsce.

    Pomimo że oba produkty są porównywalne, to osobiście preferuję GPMapę. Jednym z powodów jest to, że może być wykorzystana zarówno na PPC, jak też w "blaszaku" czy laptopie oraz w odbiorniku stricte turystycznym. To cecha jakiej nie posiada żaden inny produkt na rynku !!!

    Dla posiadaczy PPC - miłośników szeroko pojętego outdooru, planujących docelowo zakup choćby najprostszego mapowego Garmina GPMapa wydaje się być pomysłem zdecydowanie najciekawszym.


Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to soft dostępny dla wszystkich i założeniem GPMapy i QUE jest współpraca z odbiornikiem marki Garmin. Wykorzystywanie tego tak jak w moim przypadku na MIO_169 jest nie do końca jasne pod względem licencyjnym, niemniej jednak z "zawodowego" obowiązku musiałem wspomnieć o tym, że AM już nie jest samotnym liderem (pod względem funkcjonalności i jakości) na rynku - zwłaszcza w kontekście słów: a potem daleko daleko nie ma innego softu,  :wink: