w jaki sposób można by skopiować rom z compacta na innego compacta??

  • 2 Odpowiedzi
  • 383 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Witam. Czy jest możliwe w ogóle skopiowanie romu z mda compact na inny mda compact (tego samego modelu ale z innej sieci np z ery na xda mini)?? myślałem, że może można by zrobić to przez skopiowanie romu na sd i włożenie sd do drugiego mda ,ale się nie udało :(
Czy ktoś z was próbował czegoś takiego?? czy komuś się udało??
Pozdrawiam.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: w jaki sposób można by skopiować rom z compacta na innego compacta??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2007, 10:15:56 »
Mam już na to pomysła.
Mianowicie: skopiować rom z magicana na kartę, zapisać na pc, sopiować z drógiego magicana na sd i też zapisać na pc, otworzyć 1rom przez hexeditor, skopiować pierwsze 416bitów do drógiego romu, wgrać na sd za pomocą ntrw i wepchać do magicana do krórego chcieliśmy skopiować rom - problem w tym czy to wogóle by zadziałało.
Nie potrzebuje już tej operacji, więc jej nie zrobię ale jeśli ktoś ma taki sam kłopot jaki ja niedawno miałem może spróbować tej metody.
Nowe nie znaczy lepsze

Odp: w jaki sposób można by skopiować rom z compacta na innego compacta??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2007, 03:07:06 »
Mam już na to pomysła.
Mianowicie: skopiować rom z magicana na kartę, zapisać na pc, sopiować z drógiego magicana na sd i też zapisać na pc, otworzyć 1rom przez hexeditor, skopiować pierwsze 416bitów do drógiego romu, wgrać na sd za pomocą ntrw i wepchać do magicana do krórego chcieliśmy skopiować rom - problem w tym czy to wogóle by zadziałało.
Nie potrzebuje już tej operacji, więc jej nie zrobię ale jeśli ktoś ma taki sam kłopot jaki ja niedawno miałem może spróbować tej metody.

hmm, może to tylko mój zmęczony umysł, ale trochę namieszałeś :p

1. wykonujemy:
rom1 - rom z źródłowego magicana
rom2 - rom z docelowego magicana

2. Owe 416 bajtów z rom2 przeklejamy do rom1

3. Wgrywamy rom1 do docelowego magicana