Konfiguracja internet Play Qtek

  • 8 Odpowiedzi
  • 4527 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snajpi222

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • [3.03 WWE] WM6,1 HTCMAG_ROM_WWE_O3 by Cotulla ROM
  • Sprzęt: Qtek s110
Konfiguracja internet Play Qtek
« dnia: Listopad 11, 2010, 12:18:54 »
Witam mia ktoś może konfiguracje do internetu w play? oraz jaka przeglądarka będzie najlepsza aby qtek zastąpił mi komputer i okno na świat przez przeglądarkę internetową na czas wyjazdu na szkolenia opera mini ma jedną wadę nie obsługuje wszystkich skryptów i niektóre strony wyglądają jak wap a nie www prosił bym o pomoc co do konfiguracji oraz jaką przeglądarkę polecacie ułatwiło by mi to szukanie sieci

Pozdrawiam Snajpi ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 21:51:51 wysłana przez snajpi222 »
Nigdy sie nie podawaj Walcz masz swoją twarz tyle dostaniesz ile dasz W porządku z własnym sumieniem ;)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: INTERNET PLAY QTEK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2010, 12:35:53 »
Przy zasięgu  Play i prędkości GPRS to nie będzie "okno na świat" tylko lufcik.
Poza tym nie licz na komfortowe przeglądanie flash w PDA, o ile w ogóle da radę.

*

Offline snajpi222

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • [3.03 WWE] WM6,1 HTCMAG_ROM_WWE_O3 by Cotulla ROM
  • Sprzęt: Qtek s110
Odp: INTERNET PLAY QTEK
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2010, 13:13:04 »
co do flash js itd to one nic sensownego nie dają w treść trony a mi zależy na przeglądaniu treści w celu poszukiwania pomocy na to szkolenie wiec dobry i taki lufcik niż niemieć żadnej pomocy ja muszę zdać to szkolenie choć telefon bardziej pomorze mi w pisaniu pracy bo tam netu nie będzie
Nigdy sie nie podawaj Walcz masz swoją twarz tyle dostaniesz ile dasz W porządku z własnym sumieniem ;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: INTERNET PLAY QTEK
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2010, 13:17:07 »
netykieta, regulamin - popraw temat

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: INTERNET PLAY QTEK
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2010, 13:59:42 »
"duże" strony plus GPRS na ekranie 2,8" to nie jest dobre rozwiązanie.
Po prostu w praktyce nie dasz rady. Lepiej już podłączyć Mag do laptopa jako modem.
Będzie bardzo wolno ale przynajmniej czytelnie.


Nie licz na to że dasz radę ogarnąć na 2,8" 240x320 stronę która jest przystosowana do przeciętnego PC z 15" monitorem.
 

Zostań przy IE ewentualnie z nakładką PIEPlus

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Konfiguracja internet Play qutek
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2010, 20:05:43 »
Dokladnie tak jak napisano wczesniej- 2,8" QVGA jeszcze pare lat temu daloby rade, dzis to archaizm i raczej sztuka dla sztuki. Jeszcze po GPRS, to juz w ogole masakra. Do przegladania neta na Magicianie chyba sie nada w dzisiejszych czasach tylko Opera Mini, choc i tak nie wiem czy w ogole Ci sie uda go w Playu uruchomic po GPRS, bo chyba ich internet dziala tylko po 3G, przynajmniej tak to bylo kiedys.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konfiguracja internet Play qutek
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2010, 20:40:32 »
Mają też własny GPRS (sprawdzone) więc da radę.

BTW co to jest "qutek"?

*

Offline snajpi222

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • [3.03 WWE] WM6,1 HTCMAG_ROM_WWE_O3 by Cotulla ROM
  • Sprzęt: Qtek s110
Odp: Konfiguracja internet Play Qtek
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2010, 12:33:40 »
Po testach wypowiem się tak opera mini spełnia wszystkie moje podstawowe wymagania nawet radzi sobie z 'dużym' formatem stron ma takie powiększenie radzi również sobie ze skryptami gdzie ie wywalał mi błędy jedyny minus to skonfigurowałem na gprs i nie wiem czym to idzie skoro ten pda nie ma umts itd bo w strefie taniego internetu w play łączy mi dość szybko a poza strefą na nadajnikach plusa już nie jest tak różowo łączy jedna stronę po 2min i w czym problem ??? telefon ze tak go nazwie nie obsługuje przecież szybkich łączy typu umts edge itd  jakieś sugestie ???

ps. co do szybkości pomogło ustawienie w opera małych obrazków oraz w połączenie ustawiłem tak
Mój dostawca ISP
nazwa: PLAY internet
APN: internet
user name i password zostawiam puste
zastosuj kompresje programową; zaznaczone
zastosuj kompresje nagłówka IP; zaznaczone


Po??czone: Listopad 14, 2010, 19:43:04
Przepraszam za troszkę chaotyczna treść wcześniejszego postu ale naprawdę nie rozumiem tego Qtek obsługuje tylko gprs a poza strefa taniego interentu w play chodzi to wolniej na nadajnikach plusa poza miastem zna ktoś na tą zagadkę odpowiedz ???
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 19:43:04 wysłana przez snajpi222 »
Nigdy sie nie podawaj Walcz masz swoją twarz tyle dostaniesz ile dasz W porządku z własnym sumieniem ;)

*

Offline snajpi222

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • [3.03 WWE] WM6,1 HTCMAG_ROM_WWE_O3 by Cotulla ROM
  • Sprzęt: Qtek s110
Odp: Konfiguracja internet Play Qtek
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2010, 19:17:57 »
Miałem ta usługę wyłączona w play już jest Git wszytko śmiga ;)
Nigdy sie nie podawaj Walcz masz swoją twarz tyle dostaniesz ile dasz W porządku z własnym sumieniem ;)