[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)

  • 165 Odpowiedzi
  • 59875 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« dnia: Grudzień 25, 2005, 21:19:50 »
Witam!

Poniżej przedstawiam opis , według którego można przeprowadzić operacje BIGSTORAGE na MDA compact.Ponieważ pojawił się temat o tym , ale dla wielu ludzi solucja wydała się trudna , chciałbym umieścić artykuł ( pomoc ) o tym jak zrobić według swoich doświadczeń.

O co chodzi w tym całym bigstorage?!
Otóż operatorzy którzy wypuszczają swoje cuda będa chorzy jeżeli nie wpakują tam jakiś "syfów" itp :) Chodzi mi o wstawki operatora i jakieś programiki.
Ja mam MDA compact od Tmobile i za każdym hard resetem miałem juz zajęte 10mega na programy :| Przez jakieś aplikacje i grafiki które niebyły mi potrzebne do szczęścia.
Następna sprawa standardowo compact ma 7mb na tzw. Wewnętrzną karte pamięci "STORAGE" , a dzięki Bigstorage uzyskamy efekt 27mb STORAGE i będziemy mieli czysty rom bez śladu operatora :) Dużo miejsca, dużo zabawy , czyli dużo radochy :D


Najpierw co będzie nam potrzebne to pare programików , które można znaleść na xda developers ( ftp ).
Oto one:
-hexedfull.exe - narzędzie dzięki któremu będziemy mogli troszkę oszukać mda , wklejając odpowiednie bajty w nowy rom aby odpalił.
-ntrw.exe - programik którym zgrywamy i wgrywamy roma na karte pamięci.
-romupdate.exe -program który przygotowywuje rom do zgrania (inaczej backup).
-BS113.nb1 - Bigstorage rom wersja 1.13 można ściągnąć na Xda Dev.Wersje BIGSTORAGE są oczyszczone i z takimi proszę działać , ponieważ inne normalne raczej nic niedadzą.

Warto wiedzieć:
DO TEJ OPERACJI POTRZEBNY JEST CZYTNIK KART MMC/SD I KARTA PAMIĘCI MINIMUM 256MB(pogłoski ;))!!!! BEZ TEGO NIE MASZ CO DZIAŁAĆ :)
Oczywiście backup można ominąć , ale jest potrzebny dla dwóch powodów.Pierwszy to że będziemy kopiować z naszego orginalnego romu pare bajtów żeby zmylić MDA i dało się sflaszować nowy rom.Skopiowane bajty z orginalnego wklejamy do nowego.Drugi powód to jeżeli mamy na gwarancji to nie będa się srać w serwisie gdyby było że musimy oddać do naprawy tylko sobie przywrócimy orginalny rom i po ptokach :D
Przed rozpoczęciem bardzo ważne jest aby wyłączyć w ActiveSync wszystkie te Allowy :P czyli wyłaczamy w Connections "allow usb..." ; "allow connections ... ".Gdy tego nie zrobimy nie będziemy mieli możliwość zrobienia backupu a co najgorsze sflashowania poprostu nieuzyskamy dostępu do karty przez mda.
WSZYSTKIE PLIKI WRAZ Z ROMEM TRZYMAJCIE SOBIE W GŁOWNYM KATALOGU NA DYSKU C: , GDZIE JEST WINDOWS.Ułatwi prace , organizacje , a co najważniejsze działanie:)


Przystępujemy do pracy:

1.Zanim podłączymy MDA przez kabelek właczmy go w tryb BOOTLOADERA ( przytrzymujemy guzik od : Aparatu , włącz/wyłącz oraz naciskamy reset.Powinien pojawić się obraz na którym pisze SERIAL itp.Niewiem jak u was ale u mnie ekran niebył podświetlony więc bawiłem się pod lampka :).

2.No to podłaczamy MDA do PC.W mda powinna się znajdować karta pamięci (jak pogłoski mówią minimum 256mb.Ja taką mam więc niemiałem problemów).Następnie odpalamy program który mamy na dysku c: "ROMUPDATE.EXE" pojwai się okienko gdzie w opcjach portu zamiast COMx - wybierz '\.WCEUSBSH001' i nacisnij OK.Wyskoczy okno poleceń gdzie trzeba wpisać komende "d2s" i naciśnij enter.Zacznie się kopiowanie romu na karte pamięci.Na wyświetlaczu mda będzie pokazane ile procent.Jak dojdzie do 100% będzie pisało że Liczy checkSumy , dajcie mu chwilke będzie mrygało WAIT , ale po pewnym czasie pojawi się OK.

3.Gdy już sprawdzi checksumy i pojawi się OK wyciągamy karte pamięci i wkładamy do czytnika.Jeżeli komputer wykryje karte i wyświetli że KARTA NIE SFORMATOWANA I CZY sformatować to wciskamy NIE!!!!!
Jeżeli nic się nie pojawi to próbujemy wejść na karte przez MÓJ Komputer i jeżeli się pojawi to samo co wyżej napisałem naciśnijcie NIE i to na tyle.


4.Uruchamiamy CMD.exe (DOS), czyli w windowsie XP to jest wiersz poleceń START/URUCHOM/ wpisujemy CMD. Powinno pojawić się okno wiersza poleceń.W nim musimy dojść
do samej linijki C:/ czyli wpisując "cd.." lub jeżeli niezadziała próbujemy "cd c:/" ; "cd" ; "cd .." itp. Ostatecznie HELP CD i tam dojść do tego :).
No jak już dojdziemy do tego że jesteśmy w C:/ to wpisujemy polecenie:

ntrw read (nazwa).nb (litera napędu czytnika):

Gdzie:
(nazwa)- nadajemy jaką chcemy bo to bedzie pliczek na dysku C: z backupem naszego romu
(litera napędu czytnika)- sprawdzamy w MÓJ KOMPUTER jaki ma przypisany czytnik literke z włorzoną kartą pamięci
      u mnie to było L , więc wpisałem "L:"

całość u mnie wyglądała tak:

ntrw read rom.nb L:

Następnie wsikamy enter i pokazuje się pare linijek , czytnik w tym czasie coś działa ( widać pokontrolce jeżeli się ma) i na konieć pokazuje parametr nieprwidłowy(error).Ale proszę to olać , bo backup romu jest juz na naszym dysku C: , powstały pewnie dwa pliczki tak jak u mnie rom.nb i rom.nb1.Skopiujcie sobie je gdzieś w bezpieczne miejsce zeby było z czego przywracać itp ;).

5.Przystepujemy do edycji romu.Odpalamy zainstalowany HexEditor na kompie i otwieramy zgrany rom z mda ten o rozszerzeniu *.nb i zaznaczamy tyle linijek aby na dole pisało w nawiasie 416 bytes.Kopiujemy zaznaczone.Nastepnie jeszcze tym programem otwieramy nowy rom który bedziemy chcieli wgrać i wklejamy na początek to co skopiowaliśmy.Powinno podświetlić się parenaście linijek na czerwono oraz będa takie same jak z orginalnego romu.Wciskamy SAVE , lub SAVE AS... (zapisz jako nazwa.nb).
wszystko robimy w głownym katalogu na dysku C: ,tak najlepiej.

6.Następnie wgrywamy edytowany, nowy rom, podobnie jak zgrywalismy.Tyle że zamiast read piszemy write i nazwe pliku którego chcemy wgrać(czyli zrozumiale ze nazwe tego nowego romu którego edytowalismy) na ten sam czytnik.
Wyglądało to u mnie tak:

ntrw write BS113.nb L:

Wciskamy enter i pojawi się ten sam bład taki jak w przypadku zgrywania , ale to jest równoznaczne że nowy rom jest już na karcie pamieci. :)

7.FLASHOWANIE:).Właczamy MDA w tryb boot loadera (wyżej napisane jak).Przekładamy karte z czytnika do MDA i w bootloaderze po paru chwilach powinno pojawić się zapytanie czy flashować po wciśnięciu guzika włącz/wyłącz.Oczywiście wciskamy i czekamy aż dojdzie do 100%.
Jeżeli już jest 100% i się niby zakończy , ale wywali bład że downloading failed , checksum failed to znaczy że UPGRADE ZAKOŃCZONE , wciskamy SOFT RESET i cieszymy się
Czystym romem i większa pojemnością.

Artykuł napisany przez Jasse.Chciałbym podziękować jeszcze koledze PRZEMUSK który mi w tym pomógł. :)

WSZELKIE UWAGI LUB PYTANIA KIEROWAC POD NUMER GG 2541348. :) Pozdrawiam

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2005, 22:36:57 »
Mala uwaga:
- Karta jaka jest potrzebna to minimum 128 MB. w zasadzie moze byc dowolnie wieksza problem jedynie w tym, ze obraz z ktorym bedziemy musieli pracowac bedzie mial wielkosc karty. Z drugiej strony nadmiarowe dane to "puste" bity i wystarczy obraz skompresowac np. winrarem zeby obraz o wielkosc 2 GB (powstaly jesli takiej karty SD uzyjemy) schudl do zupelnie znosnych rozmiarow.

Warto dodac ze calkiem spora czesc aplikacji ktore mamy w extended romie to aplikacje calkiem przydatne jesli nie niezbedne (niektore patche). Zeby miec do nich dostep wypadaloby skopiowac sobie wczesniej zawartosc extended romu (wystarczy po hard resecie zresetowac pocketa w czasie 3 sekundowego odliczania przed instalacja softu z extended romu zeby miec do niego dostep). Poniewaz ja mialem rom z wersji 1.11 musialem najpierw zrobic zwykly upgrade do 1.13 (Tmobile WWE)  a dopiero potem przeprowadzic upgrade do romu BS. Wracajac do zawartosci Ex Romu przede wszystkim wypadaloby zainstalowac IntelliPad i IntelliDial, klienta MMS i zebrany w jednym CABie soft do kamery i albumu (istnieje mozliwosc zaisntalowania tych ostatnich w Storage i oszczedzenie 2 MB w pamieci). Jest tam jescze pare potrzebnych rzeczy (patch do BT chocby) ale to w sumie szerszy temat :)

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2005, 13:37:16 »
A ktoś wie jak powrócić do oryginalnego ROMu (w moim przypadku 1.11)? Bo ładuję go na kartę, ale w żaden sposób nie chce go wczytać do MDA...

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2005, 14:49:14 »
Tzn jak niechce go wgrac ?

Do momentu jak nieodpalimy flashowania z karty to orginalny rom jest nadal dostepny po soft resecie lub hard resecie , proszę próbować ponownie wejsc w Bootloadera , ja tak musialem :) niewchcialo wykryć:)
Pozdrawiam

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2005, 15:05:03 »
Sflashowałem sobie najpierw do 1.12 (BS), potem 1.13 (też BS). Pomyślałem jednak że warto przetestować powrót do wersji oryginalnej (w przypadku konieczności udania się do serwisu). Nagrywam uprzednio zgrany ROM na SD (ntrw.exe) i wrzucam do MDA. Ale bootloader nie chce go załadować - cały czas "Serial na ekranie". Kilka razy reset (Power + Camera) a on dalej nic. Da się mu jakoś wymusić za pomocą romupdate.exe (jakiś rozkaz - jaki?) odczytanie zawartości SD i przeflashowanie ROMu?

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2005, 16:48:32 »
HMmm spróbuj tak :

według tego co napisałem tyle że rom który bedziesz wgrywał to ten orginalny.

Masz BS1.13 to robisz backup , z niego kopiujesz bajty i wklejasz do orginalnego , orginalny wrzucasz na karte SD i jazda. :)
Sproboj najpierw pierwsze 220 bytes skopiowac i taki rom wgrac , a potem 416 bytes. :) ale na wszelki wypade zrób kopie tego orginalu w jakies dyskretne miejsce hehe :D

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2005, 16:51:18 »
A czy ktoś w ogóle próbował downgradować w ten sposób ROM?
Może cos źle robię, a może w ten sposób nie da się zjeść poniżej wersji aktualnej?

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2005, 17:01:57 »
Jeszcze nie próbowałem , ale teorytycznie powinno się tak zrobić moim sposobem.

Tak jak wspomniałem zachowaj dwie kopie orginalnego romu , na jednej bedziesz wklejał najpierw 220 bajtów z tego co obecnie masz jezeli nie wykryje z karty pamieci to wklej 416 bajtów i probuj. Nic na tym się nie traci.

Powinno się zejść na starszy rom , można jeszcze dorwać starą instalke romu od operatora np. miałem od tmobile 1.00 i 1.13.

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2005, 17:07:28 »
Nie rozumiem tylko po co mam coś wklejać z 1.13 do oryginalnego, skoro z oryginalnego wkleiłem do 1.13. Więc ma taki sam nagłówek. Po prostu to co zachowałem przed przystapieniem do upgradu, wrzucam na SD i próbuję załadować z bootloadera. Niestety nie chce nic ładować. Teraz sprawdziłem 1.12 oraz 1.13 i też nie chce ładować. Więc albo ładuje tylko wtedy jak ROM jest nowszy, albo ... coś sie spieprzyło. W pierwszym przypadku pewnie da się wymusić downgrade (np. terminalem - romupdate.exe), w drugim trzeba będzie się modlić żeby nie trzeba było odwiedzac serwisu.

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2005, 17:34:53 »
Wydaje mi się że przy flashowaniu zmnieniają się pare bajtów , ponieważ jakby niebyło wklejamy je aby oszukać nowy lub być może starszy rom.
Zresztą zalecali robić backup żeby przywrócić więc napewno jakoś się da.
Niestety ja nie mam gwarancji już na mda więc zbędna mi taka operacja.

Domyślam się że twoj operator to ERA. Jeżeli trafisz na sympatycznego serwisanta to się nie przyczepi że zmieniałeś soft. Raczej mogą się przyczepić wtedy gdy fashowałeś nieudanie. Padło Ci czy coś przy wgrywaniu.

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2005, 18:11:55 »
A jednak! Zmiana nagłówka pomogła. Widać musi sobie coś tam zapisywać, bo faktycznie zrzuciłem i była inna. Wielkie dzięki!

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2005, 18:21:51 »
Nie ma za co :)
Ciesze że się udało :) będe wiedział ze moja teoria sprawdzi się w praktyce kiedyś :) Pozdrawiam

*

Offline J-A-J-O

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: wszystko co nowe nie dłużej niż 2 m-ce
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2005, 19:02:32 »
Ale ile bajtów zmieniłeś 220 czy 416?

I jeszcze jedno pytanie: Jeżeli zrzucam rom na SD, potem za pomocą NTRW z SD na dysk twardy. Formatuje kartę. Zrzucam z dysku twardego na SD oczywiście znowu za pomocą SD to rozumiem że mda powinien sflashować się tym romem?

Dlaczego pytam? Gdzieś wyczytałem że romupdate.exe jakoś specjalnie formatuje karte i zapisuje początek romu w obszarze mbr. Natomiast gdy formatujemy karte pod windowsem znowu jest zapisywany zwykły mbr i ntrw zapisuje rom już po, a nie na mbr. [/url]

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2005, 19:11:12 »
Ja zmieniałem 416 bajtów.

Jeżeli zrzucasz roma na karte potem ntrw na dysk twardy to z karta nic nierobisz tylko edutyjesz nowy soft i wrzuczasz ponownie , on sam już sobie zrobi co bedzie za stosowne, lepiej nie formatowac karty niech zostanie w tak jak zrobil Romuptade.exe

Właśnie tak. Formatuje można powiedzieć że pod swoje potrzeby ;)

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2005, 19:19:40 »
Cytat: "J-A-J-O"
Ale ile bajtów zmieniłeś 220 czy 416?

416

Jeśli chodzi o NTRW, to on chyba zapisuje niskopoziomowo, sektor po sektorze. Więc wszystko mu jedno czy karta jest sformatowana, czy nie.

*

Offline Szymcio

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2006, 22:10:07 »
na karcie 1gb wogole nie chce mi zgrac rom z pda...

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2006, 17:13:23 »
A to karta SD czy MMC? Bo jezeli chodzi o MMC to na forum xda-dev juz pare osob zglaszalo problem.

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2006, 17:56:14 »
Potwierdzam - mi na MMC nie poszło. SD oczywiście bez problemu na Trans Flash również OK

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2006, 18:04:50 »
MMC jest zbyt wolna i troszke inna struktura(starsza od sd) dlatego nie chce zbytnio się przyjąc :P

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:57:07 »
Cytat: "Jasse"
MMC jest zbyt wolna i troszke inna struktura(starsza od sd) dlatego nie chce zbytnio się przyjąc :P


Chyba odwrotnie. MMC mialo byc rozszezeniem standardu SD. Pozatym moja MMC jest szybsza niz niejedna SD (odczyt <11 zapis <7 mb/s), ale i tak palm tego nie wykorzysta, a szkoda. Dopiero w czytniku czuc zauwazalna roznice.

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2006, 11:10:33 »
Cytat: "kietlin86"

Chyba odwrotnie. MMC mialo byc rozszezeniem standardu SD. Pozatym moja MMC jest szybsza niz niejedna SD (odczyt <11 zapis <7 mb/s), ale i tak palm tego nie wykorzysta, a szkoda. Dopiero w czytniku czuc zauwazalna roznice.

Niestety, nie. To SD jest rozwinieciem standardu MMC. A to jest, ze jest szybsza od SD to nic dziwnego. Trudno, zeby np. karta SD x40, byla szybsza od MMC x80.
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/FLASH/przeglad_pamieci_flash/strona-6.html

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:11:01 »
Sory, moj blad. A co do predkosci to mam tylko napisane mmc+. I nic wiecej.

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:24:06 »
Nie dałoby się poprawić tego tematu w końcu? Strasznie mnie drażni... ;)

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2006, 00:21:35 »
co Cie w tym temacie drazni ? :|

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:17:28 »
Cytat: "Jasse"
co Cie w tym temacie drazni ? :|

U nas mówią "wzrasta", nie "zwrasta"... ;)
Jakby nie był przyklejony, to bym się nie czepiał.

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2006, 17:01:33 »
haha :) szybko pisalem i pomylilem sie :)

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 21, 2006, 08:50:52 »
Udalo mi sie ; ))
Przerobilem rom era 1.11 na bigstorage
a to wszystko udalo mi sie bez czytnika USB
za pomoca karty SD 512 i programu Card Export II teraz
tylko mysle co mam zainstalowac z EXT_Rom ery zeby bylo OK
Be more digital.
pıoɹpuɐ

[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:40:35 »
A jak to jest z gwarancją ery przy zmianie takiego ROM-u - będzie jeszcze ważna???

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2006, 17:31:03 »
Cytat: "synioo"
A jak to jest z gwarancją ery przy zmianie takiego ROM-u - będzie jeszcze ważna???

jak wgrasz backup romu to powinni uznac gwarancje
zawsze mozna wrzucic sobie splashscreen
"Miły panie Serwisancie"
Be more digital.
pıoɹpuɐ

*

Offline Szymcio

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
[MDA COMPACT] UPGRADE na BIGSTORAGE ROM (wzrasta pamięć)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2006, 01:37:41 »
a ma ktos moze ten orginalny rom ery???

w koncu jutro bede prubowal backup bo rzeszedlem z 1gb mmc pretec na 2gb SD san disk, ale czy na 2gb nie bedzie sie wszystko robilo za dlugo? i czy wogole pojdzie?
za rom byłbym wdzięczny (gdzies na serwer albo przez www.yousendit.com)

dzięki
BIG UP