[HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem

  • 15 Odpowiedzi
  • 2668 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Witam.

Mam problem z MDA Compactem (HTC Magician). Pewien czas temu, telefon stał się niemową. Pierwsze objawy dotyczyły tylko rozmów, musiałem odebrać/zadzwonić parę razy i dopiero głośnik 'zajarzył'. Natomiast dźwięk z drugiego głośniczka działał dobrze. Nie przeszkadzało mi to zbytnio, gdyż tylko 'smsowałem'. Natomiast miesiąc później telefon przestał wydobywać z siebie jakiekolwiek dźwięki. Zrobiłem update systemu WM6.1 (O2 -> O3 - od Cotulli), nie pomogło. Natomiast niedawno z nudów sflashowałem WM6.5 także od Cotulli i udało mi się zmusić dzwięk do działania podczas rozmów. Podczas rozpoczynania rozmowy muszę wył i wł telefon i szybko przytrzymać 'suwak głośności' (fizyczny). Tak więc głośnik jest sprawny (ten od rozmów), natomiast nie mogę wydobyć dźwięku z drugiego głośniczka. PDA chciałem oddać do naprawy, lecz w tym rejonie nikt nie zdołał podjąć tego trudu. Może ktoś miał podobny problem i potrafi coś poradzić? Dźwięk mogę wydobyć jedynie na zewnętrznym zestawie (za pomocą przejściówki). Jest możliwość uruchomienia jakiegoś trybu serwisowego, żeby przetestować czy podsystem Audio działa ok? Ewentualnie może ktoś zna przyczynę (jeżeli jest hardwareowa) i potrafiłby to naprawić? Bo nie koniecznie musi to być sam głośniczek, a tego się obawiam - tak więc za rozsądną cenę oczywiście ;)

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc,
Pozdrawiam!
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2010, 17:28:42 »
prawdopodobnie odkleiła sie kostka na na małej płytce pod głosnikczkiem.
Lub co mniej prawdopodobne styki zasniedziały, głośniczek się kończy.

Naprawa nie jest trudna ale do lutowania tej kostki to juz trzeba mieć dobre ręce (u mnie się udało)

Sam głośniczek można srawdzić poza PDA, jakby co to jest tani, ale mimo to skłaniam się do wersji z odklejoną kostką (gniazdkiem) pod głośniczkiem.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, 19:33:25 »
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy będę w stanie to sam sprawdzić, szkoda że w moim rejonie nie ma się do kogo zwrócić. Jeszcze na dodatek chyba zakupię Toshibę G900, tak więc Magician będzie sprawował rolę GPS'u. Chyba, że przy odrobinie czasu go rozbiorę, przeglądnę i przy odrobinie szczęścia uda mi się to zrobić. Czytałem gdzieś, że głośniczek pasuje z Nokii 6610/6100, tylko nie wiem czy to jest głośniczek do rozmów czy ten drugi.
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2010, 19:58:13 »
Czytałem gdzieś, że głośniczek pasuje z Nokii 6610/6100, tylko nie wiem czy to jest głośniczek do rozmów czy ten drugi.

Tak to jest ta pastylka od rozmów, ten z tyłu jest wiekszy i pasuje tam od innych modeli telefonów i PDA.

Swoj głośnik możesz przetestować podłączając do odciętego kableka po słuchawkach od mp3.
Jeśli jednak są chwile że działa to jest sprawny problemem będzie styk: albo na nózkach  (sprężynkach głośnika) albo na kostce od płytki.

Sam przechodziłem ten problem w Magician i naprawa powiodła się.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2010, 22:12:21 »
No właśnie, ale głównie chodzi mi o ten większy głośniczek, bo ten do rozmów powinien być raczej sprawny. Nawet jak nie to zamówię go i wymienię - on grosze kosztuje. Tylko chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego tylniego. Chyba, że coś źle zrozumiałem. ;) Pozbieram informacje i w piątek zrobię przegląd PDA :)
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2010, 22:38:29 »
Weź się zdecyduj:
Cytuj
udało mi się zmusić dzwięk do działania podczas rozmów. Podczas rozpoczynania rozmowy muszę wył i wł telefon i szybko przytrzymać 'suwak głośności' (fizyczny). Tak więc głośnik jest sprawny (ten od rozmów), natomiast nie mogę wydobyć dźwięku z drugiego głośniczka.

Głosnik audio to jedno, głosnik od rozmów to drugie.
Albo wtyczki luźne albo płyta główna się sypie.

To ma albo działać albo nie, a takie "czary" jak opisujesz to pewnie działają pośrednio bo przy okazji tych manewrów wtyczki się ruszają plub płyta główna wygina.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2010, 22:59:58 »
W sumie, przepraszam, masz racje. Jak już robić to na poważnie.  :ok:  Chociaż nie ukrywam, że w głównej mierze zależy mi na doprowadzeniu głośnika audio (tego tylniego) do stanu użyteczności.

Możesz mieć rację co do mobo lub samych wtyków, ponieważ jeszcze przed wgraniem WM6.5 od Cotulli (czyli tej wersji na której głośniczek do rozmów działa, natomiast głośnik audio nadal nie) oddałem telefon do serwisu, gdzie serwisant rozebrał go i stwierdził, że nie da rady. Może rozebranie pocketa przez tamtą osobę coś pomogło i dlatego głośnik od rozmów styka po tej mojej 'kombinacji' (z suwakiem i wył/wł). A o tym wcześniej nie poinformowałem w pierwszym poście. Przepraszam jeżeli post (ten i poprzedni) wydaje się chaotyczny. :wink:

Pogubiłem się nieco, tak więc głośniczek od rozmów pasuje od N6610/6100, natomiast ten tylni głośniczek audio od czego będzie kompatybilny? Reasumując potrzebuję sprawdzić obydwa głośniczki oraz styki na mobo? Jeżeli głośniczki będą niesprawne to je wymienić (jeden od Nokii, natomiast drugi jaki? nie znalazłem info nt tego tylniego... albo to są te same, chociaż nie wiem - dlatego pytam  :wink:). Jeżeli znowu coś pokręciłem nt głośniczków, proszę wybaczyć. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 23:02:54 wysłana przez RedTux »
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2010, 23:19:50 »
Przód to pastylka od nokia
Tył to trzeba dobierać trochę na wyczucie.
Przewody i tak są do przelutowania.

Ostatnio podkładałem oryginał z BA. Jest trochę grubszy ale ostatecznie pasował
http://pdaclub.pl/forum/blueangel/glosnik-143749/

tego z ot715 nie przymierzałem i szczerze to nie chce mi się rozbierać Magician zeby to zrobić, bez powodu nie będę nadwyrężał zaczepów korpusu.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2010, 12:30:43 »
Okey, dziękuję za odpowiedź. Na dniach zabiorę się za rozebranie Magiciana i napiszę co i jak w tym wątku, prawdopodobnie w piątek o ile będę miał czas, siły i chęci. :) Jeżeli to faktycznie wina samych głośniczków lub styków - nie jest aż tak źle. Fajnie by było jakby działał tak jak kiedyś. :) Dziękuję jeszcze raz za informacje. :ok:
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2010, 10:06:40 »
Drogo sprzedajesz tego Magician:
http://www.allegro.pl/item968310527_mda_compact_t_mobile_bez_locka_windows_mobile_6_5.html

Przy okazji znowu bajki widzę w opisie... w porównaniu do tego co jest w tym temacie.

*

Offline kubusik

  • *****
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan inż. EiT ;)
  • Sprzęt: Leo, Kaiser, 2xNiki, Hermes, Magician

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2010, 18:58:35 »
Drogo sprzedajesz tego Magician:
http://www.allegro.pl/item968310527_mda_compact_t_mobile_bez_locka_windows_mobile_6_5.html

Przy okazji znowu bajki widzę w opisie... w porównaniu do tego co jest w tym temacie.

A skąd te domysły, że to moja aukcja? Swojego trzymam, za bardzo się do niego przywiązałem. Widzę, że na tym forum ludzie lubią w ciemno obrzucać błotem drugą osobę. Niezbyt elegancko.

@kubusik:

zaraz wyślę pm'kę, prawdopodobnie będę zainteresowany, jeszcze Magiciana nie zdążyłem rozebrać ;)

Wróciłem do softu WM6.1 nie WM6.5, ponieważ na tej ostatniej edycji zaczął szwankować, najpierw niby, że bateria backup była rozładowana, a później nie chciał nawet zbootować PDA i do bootloadera wejść (sic!), na WM6.1 wszystko ładnie śmiga, nawet kamerka ;)
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2010, 21:01:51 »
A no widzisz bo koleś zauważył, że jakiś koleś też sprzedaje telefon i to uszkodzony a nawet model się zgadza i to jeszcze w Polsce to na pewno musisz być Ty hahha normalnie koleś jest jak Sherlock Holmes ,tylko że nie poprawnie dedukuje.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2010, 11:53:11 »
Obrażony się nie czuję  :) tylko naprawdę byłem nieco zaskoczony tym 'oskarżeniem' (rzekome 'bajki w opisie'...)  :) przydałoby się parę słów wyjaśnienia od Anteja, lecz tego nie oczekuję od Niego. Wcześniej mi pomógł kulturalnie w temacie, a na końcu zepsuł wszystko jednym postem, ehh :wink:

Ja się tak łatwo Magiciana nie pozbędę, spokojnie :D mimo problemu z dźwiękiem, sprzedaż jeszcze mi na myśl nie przychodziła, rzadko sprzedaję moje telefony/PDA/smartphony (w sumie z PDA to tylko MDA I i Casio E-125 sprzedałem). Jest to najwydajniejszy PDA jaki miałem w rękach, najprawdopodobniej najbardziej dopracowany pod względem stosunku HW/SW.  :ok: Tosia G900 to istny muł przy Magicianie. :PP
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:44:41 »
byłem nieco zaskoczony tym 'oskarżeniem' (rzekome 'bajki w opisie'...)

Porównaj "opis" aukcji ze swoimi problemami w wątku.
 Zobaczysz że padły oba głośniki, potem jeden wymieniony/naprawiony, po prostu sytuacja ząb w ząb z Twoim przypadkiem.

Na aukcji brak było fragmentu o tym kiedy to głośniki działają a kiedy nie i o to się czepiałem, cena o dziwo przyjęła się i tutaj jestem w szoku (cóż rynek zaakceptował ją).

Skoro nie była to Twoja aukcja (a zbieżność w czasie i w rodzaju usterki jest zadziwiająco duża) to nie ma tematu.
Nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni, pojawia się ktoś na tym forum, szuka pomocy, sprzęt okazuje się nienaprawialny i potem trafia na allegro z mglistym opisem.
Jestem za tym aby tępić takie cwaniactwo.

Jeśli wymagasz przeprosin to nie ma problemu.
Przepraszam za pomówienie.

*

Offline RedTux

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • SEGA4Life.
    • Tuxality's Goodies
  • Sprzęt: SHARP EM-ONE
Odp: [HTC Magician] MDA Compact - problem z dźwiękiem/głośnikiem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:26:51 »
Oo, witam. :)

Cytuj
Porównaj "opis" aukcji ze swoimi problemami w wątku.
 Zobaczysz że padły oba głośniki, potem jeden wymieniony/naprawiony, po prostu sytuacja ząb w ząb z Twoim przypadkiem.

Na aukcji brak było fragmentu o tym kiedy to głośniki działają a kiedy nie i o to się czepiałem, cena o dziwo przyjęła się i tutaj jestem w szoku (cóż rynek zaakceptował ją).

Przeczytałem obydwa (cały wątek vs opis aukcji) i przyznaję, że powiązanie jest, nieduże, ale jest. :)

Natomiast:

Cytuj
Skoro nie była to Twoja aukcja (a zbieżność w czasie i w rodzaju usterki jest zadziwiająco duża) to nie ma tematu.
Nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni, pojawia się ktoś na tym forum, szuka pomocy, sprzęt okazuje się nienaprawialny i potem trafia na allegro z mglistym opisem.
Jestem za tym aby tępić takie cwaniactwo.

Ten fragment piszesz tak, jakbyś nadal mi nie wierzył, co jest dość przykre dla mnie.

Cytuj
Jeśli wymagasz przeprosin to nie ma problemu.
Przepraszam za pomówienie.

Nie wymagam, bo nie jestem obrażony. :) Tylko chcę, żebyś uwierzył, że tamten brzydki Magician nie był mój. :)

Oto parę dowodów - masakrycznie kiepskiej jakości, ale są:





Wcześniej wrzucałem screena z pulpitu w wątku 'pokaż swój pulpit', także możesz porównać. Jakość beznadziejnie kiepska, zdaję sobie z tego sprawę, nie mam czym teraz zrobić lepszego zdjęcia (robione badziewiastym telefonem komórkowym, musiałem użyć aż lampy błyskowej, żeby Magician był widoczny, taki pokój - podczas remontu jak widzisz :|). Jeżeli nadal mi nie wierzysz - mogę porobić większą serię zdjęć w innym pokoju przy innym PC, gdzie będzie o wiele lepsze oświetlenie, ew. zrobię zdjęcia Toshibą, jakość powinna być nieco lepsza. :ok:

Nie chodzi mi o to, żeby kogoś 'zownedować', tylko średnio miłe jest dla mnie to, że nikt w tych czasach nikomu już nie wierzy na słowo. Po co staram się to udowadniać i kontynuuję dalej temat? Nie chcę, żeby ktoś bezpodstawnie o mnie źle myślał. Miałeś prawo mieć domysły (niepoprawne, bo niepoprawne, w sumie tamten koleś miał podobny problem), ale nie miałeś prawa odrazu mnie podejrzewać publicznie. :wink:

// dodano:

LUDZIE! UDAŁO MI SIĘ 'NAPRAWIĆ' GŁOŚNICZEK!! YAY!! ALE SIĘ CIESZĘ!! :D:D:D

Przepraszam za capsa, ale jestem mega podjarany (bez skojarzeń :D), mając chwilę czasu, ściągnąłem tą górną pokrywę z tyłu, nie mając Torxa, dmuchnąłem w głośniczek i ruszyłem go lekko rysikiem (jest on za korpusem), włączyłem PDA, przesunąłem suwaczkiem i... JEST DŹWIĘK! NIE WIEM JAK, ALE SIĘ BARDZO CIESZE :D Magician wrócił wśród żywych :D

Antej miał chyba wcześniej racje, że to wina 'styku'. Ale czy aż tak delikatna różnica by dała efekt? Kurde nie wiem co sądzić, ciesze się, że działa. Tyle, że jedno mnie dziwi, skoro dałem tamtemu gościowi do serwisu i powiedział, że nie da się z nim nic zrobić, a delikatne poruszenie głośniczkiem i przedmuchanie pomogło - i to nawet bez rozbierania, czy to oznacza, że on nawet nie zaglądnął do Pocketa?  :S Na dodatek wtedy powiedział mi, że najprawdopodobniej to wina mobo i ma akurat ze zbitym ekranem i może przełożyć, co się okazało... chciał przełożyć mobo z Charmera do Magiciana - bo przecież są 'podobne' !  :mysli: Coś czuję, że on nawet jego nie rozebrał i tylko straciłem wtedy czas :| Ale grunt, że teraz żyje! :) Zaraz sprawdzę jakość na jakichś plikach MP3 pod TCPMP czy wsio okey i dam znać :) Masakrycznie się cieszę.  :ok:

// dodano:

Stwierdzam, że Tosia lepiej gra na zewnętrznym głośniczku heh. :) Jakość jest średnia, głośność raczej okey, nie jest źle. :) Chyba jest wszystko tak jak było kiedyś. :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 14:23:05 wysłana przez RedTux »
XDA Flame, Dell Axim X51v, Nokia 9110i, Sony Vaio Picturebook PCG-C1VE, Toshiba Libretto 70CT...
To infinity and beyond...