Nokia n800/n810 i KDE

  • 2 Odpowiedzi
  • 2498 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Nokia n800/n810 i KDE
« dnia: Styczeń 12, 2008, 17:48:31 »
Walczę z moim n810 od prawie 3 tygodni (BT DUN do Hermesa, wreszcie udało się zrobić BT PAN bezpośrednio z n810), ale to co przeczytałem (i sprawdziłem) tu mnie rozwaliło:
http://www.internettablettalk.com/forums/showthread.php?t=14680
Prosto i bez problemu można odpalić pełne KDE 3.5 w OS2008. Instalacja nie jest skomplikowana, a możliwości korzystania z pełnego, desktopowego menedżera okien daje niesamowite możliwości i swobodę pracy. Oczywiście pojawiają się standardowe problemy (brak prawego klawisza myszy, zbyt długie okna) ale 90% z nich da się obejść lub nie przeszkadzają w pracy.
A to, że można coś takiego zrobić i to niezbyt dużym wysiłkiem na takim urządzonku po prostu mnie... rozwaliło. Już nie wspominając o wydajności: oczywiście nie jest to rakieta, ale konqueror pozwala na przeglądanie stron nie wolniej, niż MicroB, a często bez porównania szybciej.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Dino_Zaurus

Odp: Nokia n800/n810 i KDE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2008, 18:19:43 »
no tak sie zastanawiam, ale za swiezy jestem w nokii.. jak na razie szukam jakiegis unrar unzip ale z gui, zeby szybcie jbylo i nadal czekam na port Abiworda dla OS2008  napiszesz o tym BT DUN do Hermesa?... ja nawet nie probowalem bo mam Nokie, ale wolalbym nie zonglowac kartami SIM, bo w HTC mam karte do netu a w N80 do dzwonienia :P


*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Nokia n800/n810 i KDE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2008, 21:08:56 »
Unzip ani UnRAR nie potrzebuję, bo i tak spakowane rarem są głównie programy, a te zwykle są pecetowe :)
A co do grzebania we flakach to wszystko zależy od tego, jak świeży jesteś w Linuksie, ale instalacja KDE sprowadza się do pobrania 3 plików, wgrania ich na kartę (minimum 2GB wolnego) do głównego katalogu i odpalenia ich w odpowiedniej kolejności oraz wolnej godzinki czasu. Na prawdę, zero filozofii. A zabawa przednia: właśnie wydrukowałem coś na swojej drukarce sieciowej z Konquerora, co w Hildonie (OS2008) jest niewykonalne - opcji drukowania po prostu nie ma.
Rozumiem Twoje rozterki z telefonem i Hermesem - mam tak samo - telfon do gadania, hermesa głównie jako nawigator i modem.
Co do dodania profilu DUN do Hermesa i innych PPC z WM6 z których wywalili DialUp po Bluetooth to w polecam to:
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=2121&more=1&c=1&tb=1&pb=1
Od razu wady:
- Po każdym połączeniu przez DUN konieczne jest zrestartowanie modułu telefonu, inaczej nie da się zalogować ponownie do netu.
- SPB GPRS Monitor nie widzi ruchu na DUNie, więc nei można tego monitorować, a przydałoby się.
- u mnie (możliwe, że tylko u mnie bo nie widzę innych zgłoszeń, regularnie wywala się Bluetooth przy takim połączeniu: po prostu nagle zrywa połączenie z n810 i CommManager pokazuje, że BT jest wyłączone.
Dlatego ja na podstawie ITT upichciłem skrypt do uruchamiania BT PAN i odpowiedni skrót w menu (to było najbardziej skomplikowane) i wystarczy tylko na Hermesie włączyć Internet Sharing, a na n810 przełączyć się na połączenie DUMMY i kliknąć na skrócie i jesteśmy w sieci.
Jest oczywiście jeszcze jedna możliwość, ale bardzo niewydajna energetycznie i Hermes się mocno grzeje przy tym: Udostępnienie Internetu przez WLAN:
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=2230&more=1&c=1&tb=1&pb=1#more2230
Za to to rozwiązanie po prostu działa bez zarzutu. Ale powoduje, że nokia jak i Hermes zdychają po 4-5 godzinach w porywach silnego wiatru.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500