WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich

  • 131 Odpowiedzi
  • 44162 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 24, 2009, 21:14:22 »
mam wszystko co potrzebne do ugotowania WM6.5 na M800 oprócz samego M800 i jek wszyscy wiedzą, zostaje bardzo mało RAMu na tej platformie więc nie wiem czy jest sens...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 07, 2009, 16:53:36 »
mam wszystko co potrzebne do ugotowania WM6.5 na M800 oprócz samego M800 i jek wszyscy wiedzą, zostaje bardzo mało RAMu na tej platformie więc nie wiem czy jest sens...

Witam. Wiesz co  Kielich wgrałem sobie wm 6.5 z eten users jakąś wersję beta. Chodzi całkiem normalnie animacje sie nie tną .. a wolnego ramu na czystym systemie mam około 24 MB.. więc jest całkiem nieźle. nie chcę namawiać ale to byłby fajny pomysł żeby wm 6.5 polski zrobić.
Ale puki co czekam na następną twoją wersję WM 6.1
Bo projekt jest naprawdę super.
pozdrooo

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:53:25 »
o no i chyba mam problem .. upssss ..

Kielich prosze powiedz że da rade teraz wrócić do wm 6.1 ?? da sie ?? .. jak tak to please powiedz jak :) .. bo ma z tym problem  :(

*

Offline wedlock

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 07, 2009, 18:34:12 »
w opcjach aparatu nie moge wybrac lokazlizacji MMC do zgrywania zdjec.



btw. nie tylko na twoim romie eten nie widzi wogle wifi. mio P560 widzi moj AP a eten uparcie nie. nawet jak wylacze szyfrowanie na AP i zropie na "open". WTF ? serwis ? probowalem na twoim romie, orginalnym 319 i 31d. lipa
If shit happend take a hostage.

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 07, 2009, 21:51:11 »
o no i chyba mam problem .. upssss ..

Kielich prosze powiedz że da rade teraz wrócić do wm 6.1 ?? da sie ?? .. jak tak to please powiedz jak :) .. bo ma z tym problem  :(

Wiesz co poradzilem już sobie :).. na szczęscie znalazłem rozwiazanie które sam kiedyś stosowałeś podane w innym poście

http://www.etenblog.com/2008/03/11/unbrick-your-eten-glofiish/

pozdrawiam

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:19:11 »
Łatwiej jest użyć RomConfiguratora i zaznaczyć opcję magicbyte, zapisać plik temp.dat i możesz go wgrać z karty lub w inny sposób jeśli WM się podnosi a następnie przeładować na jaką wersję chcesz plikiem EEUs po uruchomieniu WM
też działa bezbłędnie...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline jott

  • 39
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 08, 2009, 08:57:13 »
Słuchajcie, a podpowie mi ktoś jak ustawić małą czcionkę w smsach?? bo jakoś nie moge tej opcji znależć w romie Kielicha. W oryginalnym coś takiego było - może wystarczy dograć jakiegoś caba??

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 08, 2009, 14:59:02 »
Spoko9 .. poszło bezproblemo wym programem .. a już myślałem że będe musiał czekac aż ktoś zrobi porządną wersję 6.5 .. hehe .. a jak idą prace nad nową odsłoną WM6.1 PLK ?? .. może finalna już ?? .. a własnie w tej najnowszej trzeciej net mi nie działa .. wszystko konfiguruję jak należy ale coś tam wywala że modem zdalny rozłączył czy jakoś tak.. co z tym zrobić ??

*

Offline wingerman

  • *
  • 72
  • !@#$%^&*(
  • Sprzęt: Eten M800 i Xperia X10
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 08, 2009, 21:33:02 »
Słuchajcie, a podpowie mi ktoś jak ustawić małą czcionkę w smsach?? bo jakoś nie moge tej opcji znależć w romie Kielicha. W oryginalnym coś takiego było - może wystarczy dograć jakiegoś caba??

Ustawienia\System\ekran
... i po sprawie

Co do ostatniej wersji Kielicha.
To uzywam wersji CE 5.2.1620 (wersja 20269.1.3.0 Kielich) od okolo 2 tygodni i musze przyznac (Kielichu niniejszym czynie to oficjalnie) ze osobiscie nie zauwazylem zadnych bledow. Od zwyklej komunikacji poczawszy przez agende, alarmy, BT, WiFi a na GPS skonczywszy.

PS. Osobiscie z dodatkowego softu mam zainstalowany InesoftAdresBook 5.0.

Oby tak dalej. :)
(*&^%$#@!

*

Offline jott

  • 39
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:01:43 »
Cytuj
Ustawienia\System\ekran
... i po sprawie

Nie do końca o to chodziło - ponieważ po tym zabiego zmniejszyła się czcionka w całym systemie - chcę ja zmniejszyć tylko w smsach - gdzieś w oryginalnym sofcie kojarze coś takiego jak zoomsms - pamięta ktoś jaki to cab?

*

Offline wedlock

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:43:29 »
.. a własnie w tej najnowszej trzeciej net mi nie działa .. wszystko konfiguruję jak należy ale coś tam wywala że modem zdalny rozłączył czy jakoś tak.. co z tym zrobić ??

też miałem ten problem i nie widzieć czemu jak w settings/connections/USB to PC odznaczyłem ptaszka przy Enable advanced..... to zaczęło widzieć sieci i się z nimi łączyc
If shit happend take a hostage.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:46:01 »
Witam
Czy po wgraniu tego romu ver.3 instalował ktos najnowsza wersję SPB Mobile Shell 3.0
Jesli tak to jak to chodzi i ile pamieci pozostaje.
Pozdrawiam Piote

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 22, 2009, 16:59:32 »
Witam
Czy po wgraniu tego romu ver.3 instalował ktos najnowsza wersję SPB Mobile Shell 3.0
Jesli tak to jak to chodzi i ile pamieci pozostaje.
Pozdrawiam Piote

generalnie to z ramem nie da się już wiele zrobić, a ja instalowałem na X800 SPB 3.0 i po chwilowej zabawie zostaje około 10MB więc nie ma rewelacji
To samo jest jak wrzucisz Manilla TouchFlo
Więc nie ma sensu...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 24, 2009, 07:30:25 »
generalnie to z ramem nie da się już wiele zrobić, a ja instalowałem na X800 SPB 3.0 i po chwilowej zabawie zostaje około 10MB więc nie ma rewelacji
To samo jest jak wrzucisz Manilla TouchFlo
Więc nie ma sensu...
No to kiszka chyba się pozbędę tego Etena bo ta walka ze znikającym RAM-em mnie dobija. Ten co wsadził tam tylko 64MB to bym nogi z du.... wyrwał. Sprzęt całkiem fajny a ale bez pamięci.......... :(:(:(
Pozdrawiam Piotr

*

Offline mcnovy

  • 4
  • Sprzęt: ETEN Glofiish M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 26, 2009, 15:48:08 »
Wszystko byłoby ok gdyby nie brak dźwięku przychodzącego smsa i nie działające podpowiedzi przy wprowadzaniu textu (word completion)
poza tym czekam na kolejne wydanie ROMu

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 27, 2009, 12:54:21 »
Powiadomienia SMS możesz włączyć Ustawienia -> Dźwięki i powiadomienia -> [zakładka] Powiadomienia -> [wybrać z listy rozwijanej] Obsługa wiadomości: nowy SMS. U mnie czasami tak się zdarza, że traci te ustawienia.

*

Offline mcnovy

  • 4
  • Sprzęt: ETEN Glofiish M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 27, 2009, 22:57:13 »
Wiem:P problem nieaktualny poprostu zaraz po wrzuceniu romu po ustawieniu dzwieku na sms, nie bylo tego dzwieku, pomogl jak zwykle soft-reset, pozostaje problem braku podpowiadania slow, nie przeszkadzaloby mi to gdyby nie to ze musze wysylac sms najpierw znajdujaz kogos na liscie a nie bezposrendio z "nowy sms" no chyba ze akurat trafie w nazwe (mam wlaczone te podpowiedzi w opcjach wprowadzania tekstu)

*

Offline jott

  • 39
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 29, 2009, 11:24:20 »
Koledzy a czu u Was po napisaniu i wysłaniu smsa zostaje jego treść w skrzynce odbiorczej? Można to zlikwidować?
I jeszcze jedno pytanie - przy tworzeniu smsa nie przeszukuje mi książki telefonicznej (tzn. trzeba kliknąć w do lub wpisac nr). Wcześniej po wprowadzaniu nazwy od razu z ksiązki adresowej wybierał te które pasują. Jak to przywrócić?

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:00:57 »
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

   
                           Prezentuję najnowszą wersję WM6.1 dla M800


Witam!
Kielich jestes geniuszem. Po roku czasu męczarni i walki z brakiem pamięci na M800 w końcu jest to o co mi chodzilo. Twój WM mam od tygodnia i powiem ci że jest super. Bardzo szybko się restartuje. Po raz pierwszy po restarcie pojawiła mi sie liczba 29MB przy pamięci operacyjnej. Teraz po zainstalowanie SPB 3.0 mam do dyspozycji 21MB wiec jest super. No i dzieki temu AM5 chodzi bez problemu..................

Pozdrawaim Piotr

*

Offline kolczyk

  • 7
  • Sprzęt: M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:51:53 »
Witam, po instalacji romu pojawił się ekran z pierwszym uruchomieniem i ... zamarł, pod napisem "glofiish minds on the move" pasek postępu od "...Checking hardware..." jest zapełniony do mniejszej połowy i po długim czasie żadnej reakcji. Proszę o pomoc, czy jedynym rozwiązaniem może być ponowna instalacja z użyciem karty microSD?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:56:15 »
Niestety ale tak, jedyny sposób na obudzenie urządzenia to przeładowanie jeszcze raz Romu z karty MicroSD...
Coś zrobiłeś poprostu źle lub masz kiepski kabelek USB...

edit
Jest jeszcze inny sposób ale nie za każdym razem działa i nie z każdym Romem...
Wypuszczałem z moimi romami plik flasher.exe
Odpalasz ten plik, pokazujesz mu plik temp.bin i podłączasz urządzenie kabelkiem (urządzenie w trybie bootloadera) i jeśli wykryje urządzenie to przeładowujesz... (może pomóc ponowne wpięcie kabelka ale nie zawsze)
Tak jak piszę, nie chce działać za każdym razem...
Pzdr...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 16:06:01 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline kolczyk

  • 7
  • Sprzęt: M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:47:57 »
Dzięki Kielich za szybką odpowiedź, obecnie nie mam karty microSD więc mogę spróbować z tym plikiem flasher.exe, tylko mam pytanie skąd go wziąć? Z Twoich wcześniejszych wersji romu?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:53:44 »
link usunąłem Kielich
nie gwarantuje, że zadziała ale możesz spróbować...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 21:49:44 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline kolczyk

  • 7
  • Sprzęt: M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 16, 2009, 20:32:51 »
Zrobiłem wszystko tak jak opisałeś ale niestety nie wykrywa urządzenia, Flasher podaje komunikat "No USB link!" a na ekranie Etena po wpięciu kabelka mam "USB host is connected". Kupię kartę i z nią spróbuję. Dziękuję za link i pozdrawiam.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 16, 2009, 21:54:28 »
kolczyk,
sorki ale nie dodałem dll-ki
Przed chwilą próbowałem na M800 i zadziałało...
oto nowy link z dll-ką
link usunąłem Kielich

Ja zrobiłem tak:
wszedłem w tryb bootloadera i podłączyłem kabelek...
Otwożyłem program i już miałem połączenie...
możesz jeszcze odpiąć i podpiąć PDA...
Wystarczyło wskazać plik temp.bin

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 21:38:30 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline kolczyk

  • 7
  • Sprzęt: M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 16, 2009, 22:45:43 »
Rozumiem że tryb bootloadera to to samo co "USB Downloader 0023" itd białe napisy na czarnym tle, wielokrotnie podpinałem kabelek i jednak nie wykrywa połączenia, po otworzeniu flashera zawsze mam "Not connect to device, please re-connect".

*

Offline kolczyk

  • 7
  • Sprzęt: M800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 18, 2009, 17:58:01 »
Po wgraniu Romu z karty microSD wszystko w porządku, przebudziłem mojego Etena :)

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 08, 2009, 13:23:24 »
Witam!
Bardzo dobry i szybki ROM 6.1, niestety nie mogę go używać, gdyż dla mnie ma 2 wady.:
1. Mam Heyaha i przy próbie łączenia z internetem uparcie przechodzi na Erę, gubi prawidłowego Heyaha, mimo istnienia w rejestrze (w WM 6.5 problem ten nie występuje).
2. Brak polskich liter nie działa skrót litera - kropa-spacja. Po wpisaniu litery i naciśnięciu kropy i spacji nic się nie dzieje, litera pozostaje niezmieniona.
Proszę o ewentualne rady, WM 6.5 mnie nie pasi

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 29, 2009, 23:22:08 »
Witam serdecznie.
Posiadałem wcześniej Etena M700. Wgrałem do niego custom rom od  _TB_TB_ i... działałem na nim blisko trzy lata. Bez HR itp. :ok:
Teraz mam M800. Przetestowałem wszystkie wersje Kielicha i narazie pozostaje przy wersji 2.0, Chciałbym jednakże przetestować wersje z eten-users min. od Skorpyo i Boogi.
Niestety Eten nie przyjmuje tych Romów jako niekompatybilne. Wobec tego pytanie: Jak zinstalować taki rom? Nie wiem czy chodzi tu o wersje językową czy inną sprawę. Jeśli chodzi o język, może być angielski nie ma problemu.
Z góry dzięki.


*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 07, 2009, 21:41:12 »
Proszę o upload ostatniej wypuszczonej przeze mnie wersji WM6.1, tak jak w temacie...
Po awari HDD nie mogę się pozbierać, dodatkowo te serwery odsiebie....

Dzięki...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...