WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich

  • 131 Odpowiedzi
  • 44112 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2009, 11:36:55 »
Witam,

Od wczoraj testuję - v.2.0.    B)

Znalazłem pewien defekt  :( - mianowicie u mnie na klawiaturze sprzętowej kombinacja znak + kropka + spacja w ogóle nie działa - żadne znaki się nie zmieniają - ani polskie ani nie polskie.
Podmiana pliku (u mnie sym.0415) na inny (z tymi samymi liczbami, z innymi lub bez liczb) nic nie daje. Dodanie pliku sym.txt też nic nie zmienia (nadal nie ma reakcji na znak + kropka + spacja).

Acha - klawiatura programowa działa - są polskie znaki.

Ogólnie super projekt romu - gratulacje i podziękowania ode mnie!   :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 11:38:32 wysłana przez szubi »

*

Offline Araskam

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 --> Nexus ICS-CM9-HWA_V2.1
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2009, 10:58:23 »
Witam.

Zainstalowałem wersje PL ROMu. Jest mile zaskoczony wydajnością, śmiga równie dobrze jak wersja EN 6.1. Póki co nie trafiłem na jakieś błędy, oczywiście jeżeli jakieś będą mi doskwierać, to napiszę.

Pozdrawiam i polecam.

*

Offline marcin.slask

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BenQ Siemens EL71, Siemens SXG75, XDA Zest
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2009, 15:43:59 »
W wersji drugiej poprawiono zamykanie aplikacji menadzer zadań, tak aby nie wieszała Task menadzera lub nie resetowała urządzenia?

*

Offline jott

  • 39
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2009, 14:09:44 »
To co zauważyłem w wersji 2 to nie działa ręczne wybieranie sieci.
A i nie widzę możliwości dodania dzwonków - jaki to był pakiet - może ktoś pamięta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 14:13:02 wysłana przez jott »

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2009, 15:10:24 »
Aplikacja ETEN  Add Ringtone

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2009, 17:46:33 »
Planuję jeszcze jedno wydanie romu dla Eten M800 i na tym skończę...
Napiszcie czy potrzebujecie w romie takie bajery jak

windows live search
headset settings
gprs manager

może jeszcze jakieś sugestie,

co chcecie żebym zostawił, a co mam usunąć?
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2009, 23:10:46 »
Planuję jeszcze jedno wydanie romu dla Eten M800
To bardzo fajnie!!!  Z góry dzięki.   :D

Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym w ver. 3 aby:
1. Znalazł się jakiś prostu kalkulator, bo "zniknął"
2. Znalazł się programik do obsługi notatek.  :ok:
3. Aby system reagował na "kropkę" i spację - tak aby dało się używać polskich liter z klawiatury sprzętowej.  :-|
4. Aby poprawiona była obsługa wyświetlacza - u mnie po zmianie orientacji gdzieniegdzie coś mryga przez jakiś czas...
5. Aby rozwijały się menu w programach (np sbp pocket plus - niby się rozwijają, ale nie widać rozwiniętego menu)
6. Została fajna dodana "gierka z krzyżami"  :)
7. Może nie być Windows Live Search.
8. Może nie być GPS Viev'era.

Jak jeszcze coś wymyślę, to dopiszę powyżej.

Pozdrawiam, szubi
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 20:17:51 wysłana przez szubi »

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 27, 2009, 20:28:35 »
Usiłuję wgrać tego ROMa ale mam problem. W momencie kiedy ekran robi się czarny zrywa mi się połączenie i wyłącza się ActiveSync. Próbowałem na rożne sposoby i zawsze jest to samo. Oczywiście postępowałem zgodnie z instrukcjami z tego forum. Macie jakiś pomysł co może być nie tak? I jeszcze jedno - do czego służą pozostałe katalogi, które się pojawiają po rozpakowaniu poza plikiem z ROMem?

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 28, 2009, 07:36:36 »
A próbowałeś z karty jest zdecydowanie łatwiej i pewniej  :ok:
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2009, 12:38:20 »
Chciałem to zrobić przez kabel, bo nie mam karty a wolałbym nie kupować jej specjalnie. Może ewentualnie uda mi się od kogoś pożyczyć...

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 28, 2009, 15:53:53 »
Usiłuję wgrać tego ROMa ale mam problem. W momencie kiedy ekran robi się czarny zrywa mi się połączenie i wyłącza się ActiveSync.
A na tym czarnym ekranie coś się pojawia? jakieś znaczki?

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 28, 2009, 21:43:54 »
"usb host is not connected yet" - na tym się zatrzymuje. Połączenie zrywa się w momencie kiedy ekran robi się czarny, a ActiveSync wyłącza się.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 28, 2009, 22:04:39 »
Zapewne postępujesz według FAQ, więc powinno pojawić się takie coś http://img383.imageshack.us/my.php?image=e1fz9.jpg
Jeśli staje na "usb host is not connected yet" to przyczyny mogą leżeć po stronie kompa, lub etena. Co chodzi o etena, to wątpie, że tak może być. Gdyby to eten był winny, to uwalony byłby bootloader. Jest to coś w stylu biosu, więc zajmuje kilka KB i jest niezbędne do prawidłowego działania systemu WM. Zatem pozostaje kwestia komputera. Spróbuj na innym komputerze z XP sp2 i activ synciem, lub zrób format. Bo naprawdę wiele powodów tego może być.
Lub wykorzystaj kartę microSD (o pojemności mniejszej niż 2GB).

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 29, 2009, 01:13:26 »
Dzieki ravros za wsparcie...
cenie sobie twoje uwagi...


jesli macie juz jakies doswiadczenie z wgrywaniem przez ASynch RomConfigurator i plik  EUUs to przy
problemach proponuje przeskanowanie komputera programem ComboFix

Koledzy i kolezanki...
Naprawde, nie robie tu reklamy, trafilem na tan program przez przypadek ale zadziala...

BliSki dodaj taka informacje do FAQ jesli ten program nie gryzie sie z tym forum...

Pozdro
Kielich
Moj e-mail w moim info...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline jott

  • 39
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:37:13 »
Witajcie.
Ja mam taką uwagę: coś mi nie pasuje opcja podświetlania ekranu. Niby jest ok, ale np automapa (v.5.3) mimo zaznaczonej opcji zarządzania podświetleniem niestety gaśnie.
I i mam problem z bluetoothem - próba wysłania czegoś na etena ciągle nieudana. :-(

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 01, 2009, 17:54:31 »
Witajcie.
Ja mam taką uwagę: coś mi nie pasuje opcja podświetlania ekranu. Niby jest ok, ale np automapa (v.5.3) mimo zaznaczonej opcji zarządzania podświetleniem niestety gaśnie.
I i mam problem z bluetoothem - próba wysłania czegoś na etena ciągle nieudana. :-(
Ad. 1. Wina może leżeć po stronie AM. Przeinstaluj ją, lub jeśli korzystasz z wersji nie całkiem legalnej, to daj sobie spokój, bo to może być jedno z zabezpieczeń. Oczywiście nic nie zaszkodzi jak pobawisz się zmieniając różne ustawienia w etenie. Ostatecznie chyba nie korzystasz z AM do poruszania się po domu, tylko jak włączysz to już na dłuższą chwilę, w przypadku braku rozwiązania możesz ręcznie w etenie odhaczyć opcję wygaszania.
Ad. 2. A próba odebrania? Jeśl nie zrobiło się tak z dnia na dzień (jest tak od początku wgrania romu) to możliwe, że powinien pomóc BTFix.cab. Gzieś na forum jest, jak nie znajdziesz to pisz.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 05, 2009, 23:36:40 »
właśnie wystawiłem najnowszą wersję WM n6.1
link w pierwszym poście...

Drobne poprawki...
Zapraszam
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 06, 2009, 08:26:28 »
właśnie wystawiłem najnowszą wersję WM n6.1
link w pierwszym poście...

Drobne poprawki...
Zapraszam

czy to jest wersja finalna?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1 M800 PL by:Kielich
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:31:27 »
Można tak powiedzie, nie będę już budował Romu pod M800
Wszystko co mogłem zrobic, już zrobiłem.

Mam problem z dodaniem klawiaturki z polskimi ogonkami, ale autouzupełnianie jak najbardziej jest PL

Jeśli chcecie dodac klawiaturkę, to musicie to zrobic sami (CAB-em)

Pozdro.
Kielich
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:53:54 »
Wgranie romu ver.3  idzie bezproblemowo, potem kalibracja ekranu itd, no i tu dochodzimy do wyboru cabów które chcemy instalować, zaznaczam wszystko, początek idzie ładnie nagle staje na 8cab z 11  czyli prei pdc v1.81cab i nic nie chce ruszy dalej. Instalowałem ver.1 i ver.2 i tego problemu nie miałem. Proszę o pomoc.

*

Offline -Yogi-

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chory pastor
  • Sprzęt: po hx4700... m800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2009, 17:05:59 »
nie wiem czy ktos juz o tym pisał ale jest problem ze skrótem po nacisnieciu przyciku dotykowego  z ikoną "satelity" wali:
MIejsce docelowe skrótu, bład podczas otwierania skrótu lub wyszukiwania nazwy pliku docelowego".

nic nie kasowałem na własną rękę...

PS
czy ten M800 potrafi odtwarzać płynnie filmy ? bo wrzuciłem na kartę przecietny film i się tnie, przekonwertowałem POCKETdivixENCODER do VGA i do QVGA i dalej filmow nie da sie oglądać bo albo zacina albo przewija ekran (odświerza),
Na tym etenie można zapomnieć o płynnym oglądaniu filmów ? bo wydaje mi sie ze nie powinno byc takich szopek
uzyłem szukajki w dziale etena i nikt nic nie stękał na ten temat....

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 13, 2009, 16:46:16 »
Wgranie romu ver.3  idzie bezproblemowo, potem kalibracja ekranu itd, no i tu dochodzimy do wyboru cabów które chcemy instalować, zaznaczam wszystko, początek idzie ładnie nagle staje na 8cab z 11  czyli prei pdc v1.81cab i nic nie chce ruszy dalej. Instalowałem ver.1 i ver.2 i tego problemu nie miałem. Proszę o pomoc.

Więc sprawa wygląda tak,
Zdarzały mi się takie przypadki.
Zazwyczaj pomagało wgranie tego samego Romu jeszcze raz na urządzenie.
Jeśli inni nie mają takiego problemu, to spróbuj jeszcze raz ściągnąc ten rom z neta i poprostu go zainstalowac...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 13, 2009, 18:10:35 »
Zazwyczaj pomagało wgranie tego samego Romu jeszcze raz na urządzenie.

Potwierdzam. Na swoim x800 miałem każdy rom produkcji Kielicha i również zdarzył mi się taki problem. Raz udało się za piątrym razem po HR, ale ponowne wgranie romu pomogło od razu. Takie błędy niestety są nieuniknione przy gotowanych romach. I ani Kielich, czy nawet Boge nie są wstanie z tym sobie poradzić, bo programistami WM nie są.

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:30:54 »
Problem troszkę inaczej rozwiazałem ale dzieki za odpowiedź, osobiście to użyłem ROM configuratora, wywaliłem wszystkie caby, wgrałem "goły" rom, instalka poszła bez problemów, caby te co chciałem wgrałem odzielnie i wszystko śmiga jak należy. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 08:35:11 wysłana przez rosik83 »

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:40:40 »
Jako, że każdy upgrade (zmiana romu) wiąże się z nadpisaniem pamięci, czyli każde wgrywanie nowego romu (nawet orginalnego), to nadpisywanie poprzedniego. Taka sytuacja może się zdarzyć nawet przy wgrywaniu orginalnego romu i tego nie przeskoczymy...

Można i tak, zostanie ci więcej miejsca na urządzeniu (ale to nie zmienia faktu, że większe ilości danych trzymamy na karcie pamięci więc ta większa ilość miejsca na PDA nie jest potrzebna). Osobiści mam na mojej karcie cały katalog z CAB-ami które zgromadziłem i jak coś mi potrzeba dograć to z Cabów.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:56:32 »
mam jeszcze pytanie odnośnie autouzupełniania, moje ustawienia to: Start/Ustawienia/Osobiste/Wprowadzanie tekstu/Uzupełnianie tekstu:
zaznaczone "Sugeruj słowa przy wprowadzaniu tekstu", po 1 literze, Sugeruj 4 wyrazy, dodaj spację po słowie,
odznaczone "Włącz autokorektę", niestety podczas pisania tekstu nic mi nie sugeruje, czy cos mam inaczej zaznaczyc a może coś innego trzeba jeszcze zrobić.

Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:04:01 »
Wgrałem sobie tego ROMa i bardzo mi się podoba. Mam takie pytanko - czy da się zlikwidować takie plumkanie po zgaszeniu ekranu? Jest to dosyć denerwujące, zwłaszcza, że Eten sobie plumka czasami parę minut po zgaszeniu ekranu. Dodam, że korzystam z budzika więc nie mogę zupełnie wyciszyć dzwięków.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:38:36 »
to wina driverów przygotowanych dla M800 i tego nie mogę przeskoczyc chociaż szukałem...

wejdż w Start/Ustawienia, Dźwięki i powiadomienia i odznacz powiadomienia, alarmy i przypomnienia

UWAGA!
wyłączając tą opcję wyłączysz i budzik (z tego co pamiętam)
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 18, 2009, 18:23:37 »
Znalazłem 2 problemy. Pierwszy to to że rom ver3 nie widzi kontaktów z karty sim. to znaczy jakoś sobie odnajduje jeśli ktoś zadwoni ale jeśli ja chcę kogoś wybrac to w kontaktach pustka.

A drugi dotyhczy odtważania dźwięku wiadomości.
Jak ekran jestg aktywny to wszystko działa .. ale po wygaszeniu ekranu nie odtwarza dźwięku ustalonego przeze mnie, a jest tylko "piknięcie".

Da sie dcoś z tym zrobić ??

pozdrawiam

*

Offline SyLaS

  • 18
Odp: WM 6.1PL Eten M800 by:Kielich
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 19, 2009, 15:22:30 »
dobra problem z kontaktami już rozwiązany :) .. oczywiście w innym poście znalazłem .. ale pozostaje nadal problem z dzwiękiem opisany powyżej..

Pomóżcie.